čepy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

k těm kulákům.. řešil sem problematiku čepů celej vikend a bylo mi řečeno že se nerozlišujou horní od spodních (to se mi moc nezdá, ale budiž), potom prý že čepy z maznicí jsou starý a bez maznice nové.. takže nevim.. sem z toho jelen.. každopádně kdo ste mazali ty čepy přez maznici jak ste si pomohli respektïvě jakým nástrojem??.. kolik ste dávkovali a jakým tlakem??.. :happy1:
Dave
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 07, 2006 07:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave »

slavoj píše:
Dave píše:A je po problému! Našel jsem i dva úplně nový spodní :hello1: Teď si jenom udělat čas na výměnu.Podle toho jak jsou ty starý zarezlý to nebude žádná sranda. :laughing6:
nenajde sa u teba aj nejaka nova LADA 2017? :) skus lepsie pohladat, urcite sa tam nieco bude valat na povale :headbang:
No něco se ještě asi najde, ale jakákoliv nová lada to určitě nebude. Jinak teď jsem třeba objevil nové čelo a prahy. Kdo hledá najde :hello1:
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Já dával nahoru i dolu spodní čepy a ony se opravdu ty origo liší-spodní se hýbou 2 směry+kolem dokola a horní mají možnost se točit všemi směry-nevím jak to lépe pospat.
Nové čepy jsem koupil se šroubkem, který vyděláš a dáš tam mazničku. Tu pak ládoješ vazelinou sic to jde. :-D
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

cepy ktere nemaj diru na maznicku,je nesmysl navrtavat,dyt sou zalisovany ze samomazaci naplni,proste sou bezudržbový tak co řesit?
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Nemám rád slova samomazací a bezúdržbový.
Jeden starý horní čep jsem rozebral,samozřejmě byla vydřená ta "samomazací" hmota (vypadá jako bakelit).Asi domazala.Na kupoli čepu je vstřikovací otvor na tu hmotu.Vzdálenost kupole od hlavice čepu se zdá být dostatečná na vyřezání závitu a našroubování mazničky(možná se to i někdy dělalo-nevím nikdy jsem to na horním čepu neviděl).Hmota by se pak musela navrtat až ke hlavici,což je asi jediný rizikový zásah.Pokud ten "bělorus" má takovou krátkou životnost jak píšete,není co zkazit,zřejmě ta hmota je ošizená a mazání jí může jedině prospět.Až bude chuť,počasí a maznička,tak se do toho asi pustím.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

bodejd by ta hmota nebyla v prdeli,když porat kupujete nejlevnejsi a nejobycejnejsi cepy,dyt se prece da koupit poradnej,a mit ho bez starosti.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Tomik píše:bodejd by ta hmota nebyla v prdeli,když porat kupujete nejlevnejsi a nejobycejnejsi cepy,dyt se prece da koupit poradnej,a mit ho bez starosti.
Mno jo uveď prosím značku a místo prodeje, ev. cenu. Také mne irituje, že se sortiment značně mění, před rokem jsem dával spodní jakési zesílené snad nivácké za 360Kč a na nápravě, která má do dokonalosti hodně daleko drží velmi dobře oproti těm v té zelené krabičce, které nepřežily 3 tis. Km, teď jsem dával Fenoxy za 220Kč kus tak uvidíme, koneckonců tam vždycky můžu vrátit origo, když to nima nebylo.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

presne ty zesilene nivacke jsem tehdy take kupoval,me staly 380kc kus,a mam 4 použite,auto jsem už zrusil,maji najeto 4az 5 tis km,a jsou stale vpohode,a to jsem na tom mel kola 195/50 r 15,kupoval jsem je v praze na konevce v takove male prodejnicce,a nebo v lade,meli takovou bilou krabicku s cernejma proužkama a modrocervenejma pruhama.aspon si to myslim ze tak nejak vypadala,a byl na tom znak lady,no proste origo
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Richard Novotný píše:Jak jsi to udělal s tou mazničkou?To jsi to uprostřed kupole navrtal a vyřezal závit?Co špony a závitníky mají špičku,to se to muselo dřív opřít o hlavici čepu než se vyříz závit?
Jinak spodní čepy byly dobré,protože byly plné vazelíny,ale horní měli vůle asi 2mm a byly totálně suché.Mazničku by to asi chtělo.
Vrtat to nemá smysl...
Fenoxy tuším Majovi vydržely "jen" 30 tisíc, už si nepamatuju, co mi to tehdá napsal. Já mám pravej horní Fenox od podzima a tři zbývající vozím v kufru. Spodní mi stále držej, levej horní asi bude nahrazen Fenoxem, až bude čas (má vůli, ale nijak velkou, tak to zatím vydrží).

Tak aspoň vim, kterým čepům se dál vyhnout. Škoda, že nemám foto toho italskýho - hlavice vyjela z lůžka, jakoby bylo z mýdla. Dokud se dělá jen vůle, je to dobrý, jak to ale udělá takovejhle defekt, je zle...
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Little Red Riding Hood píše:k těm kulákům.. řešil sem problematiku čepů celej vikend a bylo mi řečeno že se nerozlišujou horní od spodních (to se mi moc nezdá, ale budiž), potom prý že čepy z maznicí jsou starý a bez maznice nové.. takže nevim.. sem z toho jelen.. každopádně kdo ste mazali ty čepy přez maznici jak ste si pomohli respektïvě jakým nástrojem??.. kolik ste dávkovali a jakým tlakem??.. :happy1:
bez maznice novější - pravda
horní/spodní - nene, tak to není. Jsou horní, spodní a univerzální. Origo spodní nemaj myslim takovou pohyblivost, neměly by se dávat nahoru, navíc maj jinej spodek (velkej). Horní jsou menší, spodek maj kulatej. Univerzální vypadaj jako horní, ale jsou pevnější. Někdy se prodávaj jako "pro Nivu horní, pro 210x univerzál".
Já akorát sundal prachovku a docpal tam vazelínu vrchem. Cpát to tam dodatečně nemá smysl, kdo viděl vyjetej čep, chápe.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Tomik píše:bodejd by ta hmota nebyla v prdeli,když porat kupujete nejlevnejsi a nejobycejnejsi cepy,dyt se prece da koupit poradnej,a mit ho bez starosti.
Třeba italskej za 260 Kč, kterej po 7000km a 6 měsících pustí auto na zem :glasses9:
Tomik píše:presne ty zesilene nivacke jsem tehdy take kupoval,me staly 380kc kus,a mam 4 použite,auto jsem už zrusil,maji najeto 4az 5 tis km,a jsou stale vpohode,a to jsem na tom mel kola 195/50 r 15,kupoval jsem je v praze na konevce v takove male prodejnicce,a nebo v lade,meli takovou bilou krabicku s cernejma proužkama a modrocervenejma pruhama.aspon si to myslim ze tak nejak vypadala,a byl na tom znak lady,no proste origo
Jooo, to jsou voni, ty jsem měl taky, ale stály mě 150 Kč - už je ale neměli :-(
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Tomik píše:bodejd by ta hmota nebyla v prdeli,když porat kupujete nejlevnejsi a nejobycejnejsi cepy,dyt se prece da koupit poradnej,a mit ho bez starosti.
Ten čep ,který jsem rozebral byl původní a měl najeto 110 000km.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

Richard Novotný píše:
Tomik píše:bodejd by ta hmota nebyla v prdeli,když porat kupujete nejlevnejsi a nejobycejnejsi cepy,dyt se prece da koupit poradnej,a mit ho bez starosti.
Ten čep ,který jsem rozebral byl původní a měl najeto 110 000km.
no a to snad ma bejt nesmrtelnej? to je jasny ze ma nejakou urcitou životnost,jako 100 000 je velice slusny,ale treba 5000km se mi zda docela malo
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

5000km je sakra málo,takový šmejd by se snad ani neměl prodávat,ale v autodílech zrovna neoplývají velkým sortimentem čepů na Lady.Navíc se asi málokdo vyzná v kvalitě jednotlivých výrobců,já určitě ne a proto se tady vyptávám.Na Netu většina obchodů má buď Fenoxy nebo Italy nebo originál ruský.Ale co je originál ruský.Podle informací na fóru je v Rusku několik (dost) výrobců a každý tvrdí že je originál.Tak si vyber.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

ja bych ho vyfotil a poslal ho sem na ukazani,jenže jsem asi blbej,nebo co,a nejde mi to sem vložit a jine veci taky ne, proste je to nejak veliky,tak sem ztoho nasranej,a na nejaky zkoumani pocítace nemam bouhžel cas,tak snad nekdy casem
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“