Blocky za benzin

(Já jsem postavil bábovičku a on mi ji zbořil, aneb volný ring pro lidi, kteří jsou ve při :-) )

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od veliz »

MartasBrno píše: A to by zase bylo varování před levicí. A proč? Protože levice slibuje lidem, že zavede progresivní zdanění boháčů. (Myslí se tím boháči, kteří chodí každý ráno do práce, tam ze sebe dělají vola za to 40 000 a jezdí desetiletým autem nebo MHD. :lol: :lol: :lol: ) Dosáhnou tím jedině toho, zabrzdí ekonomiku a nedostanou peníze do oběhu, protože je lidem seberou.
Martine, zaměstnanci, kteří berou 40000Kč, jsou zdaněni přibližně stejně za pravice i levice. Sazby jsou jiné, ale machinacemi se superhrubou mzdou a odpočitatelnými položkami se dosáhlo přibližně stejného výsledku. Řečí čísel, za pravice jsem na tom v konečném účtování (za předpokladu 40000 hrubého, porovnávám rok 2005 a 2012) asi o 1500Kč lépe, pravda. Ovšem za cenu výrazně vyšších cen potravin, doplatků za léky či zubaře, energií, jízdenek apod. Takže vlastně hůř. Před nástupem pravice v roce 2006 byla horní sazba daně z příjmu fyzických osob 32% (což bylo podle mého názoru velice rozumné). To, že následujících 15% byl nesmysl, dnes už ví i současná vláda - viz poslední dodatečné zdanění příjmů nad 100000Kč měsíčně (vedlo to ke zdvojnásobení státního dluhu během pár let a k inflaci, která předtím byla téměř nulová). Mimochodem, v roce 1992, tedy za pravicové vlády Václava Klause, byla horní sazba daně z příjmu fyzických osob 47%. Byla to právě levice, která v letech 1998 až 2006 postupně snížila sazbu na 32%. Zajímej se trochu o makroekonomické ukazatele, třeba jaké je HDP dnes a tehdy, kolik peněz má dnešní vláda k dispozici oproti tehdejší. Nebo o to, jak dnes vláda škrtá a přitom si stejně půjčuje.
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od radek mb »

Navíc neznám nikoho, kdo bere 40 000 a jezdí MHD.... Martine, co tady předvádíš, je prostě nesmyslná agitace z dílny TOP09, nic víc.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od Tommel »

Když by byla podminka při platu 40 000,- abych jezdil MHD tak klidně budu, kde se dá takova prace najit prosim ????????
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od Drobek81 »

co resite, sou dulezitejsi veci mezi nebem a zemi...
a hlavne pokud se mi nebude libit, ze mam vysoke zdaneni jako zamestnanec tak se odzamestnam a prejdu na druhy breh (a naopak). Ono ty minimalni odvody nejsou moc idealnim resenim, obzvlaste se to muze projevit ve stari ale kdovi, co bude az tu nekteri nebudem 8-) Tedy kdyz nekdo chce dat neco do nakladu proc ne, sam listky davam protoze sem rad kdyz se vyuziji dale (odpad taky tridim a sem rad za jeho dalsi zpracovani). To, ze z toho nekdo bude mit "uzitek" mi nevadi spis naopak - pak kdyz ja potrebuju neco pro sebe tak se mam na koho obracet. Myslim, ze bez znamosti je clovek ztracen takze kazdy dle sveho gusta...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od MartasBrno »

Velizi, dík za nasměrování. Bude to chtít míň psát a víc číst. Nechal jsem se unést. Jako zaměstnanec bez možnosti fixlování a nezájmu fixlovat mi úplně stačí pohled na systém výdajových paušálů... Pak není problém, aby si relativně zajištění lidi dosáhli na sociální dávky jako třeba porodné. A ani oni fixlovat nepotřebují, spadne jim to do klína samo. No a teď po mně někdo chce bločky a ještě ZADARMO. Přitom já tu daň zaplatil, stejně jako všechny ostatní. Drobkova myšlenka mi přijde sympatická v tom, že sune peníze do lidí spíš než do daní. Ale to bude jiná otázka myslím, že peníze se mají utrácet za služby, nikoliv za daně, a tím by byla i práce i peníze.

Tommeli, hodně mých kolegů to tak má. Dost jich jezdí na kole nebo autobusem. Ne proto, že by na to neměli. Ale proto, že tím nic neušetří, nebo chtějí/potřebují udržet fyzičku. Chtěl jsem tím říct, že jsou to normální lidi, dejchaj stejný smrady a bacily jako ostatní, neběhá kolem nich žádnej poskok a doma nemaj služku. Uznávám, že do žigula si dobrovolně sednou jen někteří. Ale to platí napříč přes příjmové skupiny jsem zjistil. Paradoxně jsem v menšině, která jezdí do práce autem když je pěkně :lol:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od mceza »

Drobek81 píše:...pokud se mi nebude libit, ze mam vysoke zdaneni jako zamestnanec tak se odzamestnam a prejdu na druhy breh (a naopak)...
Jé, kdyby to fungovalo tak jednoduše...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od JmJ »

mceza píše:
Drobek81 píše:...pokud se mi nebude libit, ze mam vysoke zdaneni jako zamestnanec tak se odzamestnam a prejdu na druhy breh (a naopak)...
Jé, kdyby to fungovalo tak jednoduše...
Moc slozite to neni. Cena je myslim stale 1000 za zivnostak a zbytek zivota muze probihat zcela ve tve rezii. Muzes delat co chces, kdy chces, pro koho chces, jak chces atd. Muzes delat sam, nebo s tovarysem, muzes pul roku makat 16 hod denne a pak pul roku mit volno, je to proste jen na tobe. Slozite to opravdu neni.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od Vašátor »

Všechno má své výhody a nevýhody. Zaměstnaný člověk se o práci nijak nemusí starat, dostane ji přidělenou a hotovo. Má ovšem pravidelnou pracovní dobu, dovolenou musí většinou hlásit dopředu atd. atd. Má své jistoty, které jsou vykoupeny každodenním stereotypem (ve většině případů).
Podnikatel se musí otáčet aby vydělal, práci si shání sám a dokud se ono podnikání řádně nerozjede, stále trpí nejistotou. Ovšem pracovní doba jak chci, kdy chci, dovolená rovněž ...
Říct "podnikatel, ten se má..." je podle mne ta největší hloupost. Jak píše JmJ, není nic jednoduššího, než si to vyzkoušet. Živnostenský list, včetně všech zapsaných živností, stojí 1000kč (pokud od nového roku nepodražil). Vyřízení je velice jednoduché.

Já si třeba říkám, že bych byl i rád pouhým zaměstnancem. Přijít domů s čistou hlavou a pokud není nějaká vyjímečná situace, od práce vypnout. Jenže v podnikání pracuješ vlastně pořád. Mno, nakonec ale přijdu na to, že bych si stejně nezvykl na onen stereotypní styl zaměstnaneckého života. Takže tak ... ono je to prašť jak uhoď.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Pěkně nám to tu uhlo :-) . Jen bych si dovolil poznamenat, že ne vždy chodí zaměstnanec z hokny domů z vesela a čistou hlavou ... samozřejmě nemám na mysli případy kdy se po práci staví na jedno :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od Drobek81 »

Koko Loko píše:Pěkně nám to tu uhlo :-) . Jen bych si dovolil poznamenat, že ne vždy chodí zaměstnanec z hokny domů z vesela a čistou hlavou ... samozřejmě nemám na mysli případy kdy se po práci staví na jedno :-) .
jiste, na jedno nema smysl ani chodit - zbytecne se drazdi chutove poharky...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od MartasBrno »

Tyjo, nemůžu odolat. Snad to dočtete do konce. :-)
http://www.tomasrektor.cz/perversni-kra ... -milose-z/
Ke konci článku jsou pak další odkazy, abyste si nemysleli, že se trefuju do jednoho.
Pro jistotu:
http://www.tomasrektor.cz/zito-s-mecem/
http://www.tomasrektor.cz/atentat-na-narcise/
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od Luděk Musil »

Drobek81 píše:jiste, na jedno nema smysl ani chodit - zbytecne se drazdi chutove poharky...
Jeden můj kamarád z bývalé práce to říkal lépe:
S jedním pivem nemá cenu špinit si hubu a kvůli třem pivům nemá cenu lézt do paluše!
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Moudrý to člověk 8) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od Honza 21061 »

Každému co jeho jest, jak se říká. 8) Mám možnost to v úzkém kruhu rodinném přímo porovnávat, jak se má živnostník a jak zaměstnanec. Tím podnikatelem nemyslím někoho, kdo restituoval, nebo měl jiný vklad do začátku.
Je to jak psal Vašátor a JmJ. Práce se dá rozdělit jak se zachce, jít si domů kdy se zachce... Někomu to vyhovuje a obětuje tomu i určitou dávku nejistoty, aby ta práce vůbec byla.
Na druhou stranu zaměstnanec jednou do roka podepíše paní účetní papíry, jednou měsíčně výplatnici a když pracuje v slušném podniku, dokonce se může díky tomu věnovat jenom svojí práci a neřešit kolem a kolem. Za to se od něj očekává určitý řád.

Jo, ty odpočty DPH. Nevím co si o tom mám myslet. Chápu, že někomu to může pomoct a když nabízí kvalitní výrobky a služby, které dneska na trhu mají čím dál horší šanci uspět nad nadnárodními giganty, každá koruna dobrá. Takovým lidem přeju.
Ostatně, stát takovým živnostníkům taky nijak neusnadňuje jejich práci, hlavně co se týká té "neviditelné ruky trhu" (záměrně v uvozovkách). Je třeba se hodně ohánět. :roll: Takže bych to viděl šulnul.
Naproti tomu nějaký vychčus, který vykořisťuje zaměstnance, zaměstnává jenom na černo, faktury platí poslední den splatnosti (a to je ještě dobrá zpráva), na trh posílá samé šmejdy na kterých díky dobře zacílené reklamě vydělává těžké prachy a ještě neplatí daně... Tak na podobné "podnikatele", nebo spíš podnikavce, na ty bych se zaměřil dvojnásob. Žádné odpočty a úlevy navíc. Pěkně z poctiva, nebo to radši zavři.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Re: Blocky za benzin

Příspěvek od Acibuk »

a teď se odhrnula oponá a vcházím já:

přeju všem levičákům, ať se jim těma paragonama ucpe záchod, znalec si zajede na benzínku, nechá tam kilčo nebo láhev a má to v klídku.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Odpovědět

Zpět na „Hádky“