lietadlá a všeličo okolo

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Tak tentokrát to vyšlo, kdo je zvědav jak to vypadalo, může nahlédnout tady
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Příspěvek od Kopr »

Nu hezky pěkně udělali jste mi radost s tím Karlštejnem to je famózní :o
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Tak a balim trosku a mizim na letiště, tak kdybys chtěl, Petře, tak se zas stav :-)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Jelen píše:Tak a balim trosku a mizim na letiště, tak kdybys chtěl, Petře, tak se zas stav :-)
Tak jsem neodolal a s vyhlídkou slušného počasí jsem vyjel, světe div se, Bílým LADOU.
Jenže jak nevěřím na věci mezi nebem a zemí, tak tady si někdo zrovna naplánoval asfaltování silnice u letiště a to co se odehrálo po mém odjezdu mi rve nervy ještě teď.
Jelen ví, ostatní ne, asfaltovali tím, že zalili praskliny nebo malé díry (ono té silnici jinak vůbec nic nebylo) řídkým asfaltem a to zasypali jemným štěrkem. A protože je kolem letiště rovinka a každý to tam pere tak 80-90km/h, tak kamínky lítaly všude.
Úsek objet nešel, z letiště jiný výjezd není a tak jsem musel na silnici, jel jsem krokem, jedněmi koly škarpou, a vyhověl bych si pomalou jízdou. Jenže to by nesmělo být těch ostatních kreténů, kteří Bílého několikrát ohodili sprškou kamení. Úsek tak cca 150-200 metrů, jedněmi z kreténů byli i Policajti.
Doma jsem pak strávil asi hodinu oblézáním auta, kde se co otouklo, po dvou kamínkách zůstal na autě asfalt (jeden na kufru, druhý mezi přední maskou a nárazníkem, ten jsem si dokonce dovezl domů), ale jinak si troufnu tvrdit, že jsem nenašel nic, co by mělo přímou souvislost s tímto incidentem.
Nicméně jak jsem nervil před výjezdem s Bílým doteď, tak teď tam kromě deště a dopravní nehody s nějakým imbecilem, ještě přibyli silničáři... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Pár fotek ze včerejší události, nejdřív ta lepší část.
Přílohy
img_20110616_120608.jpg
img_20110616_121202.jpg
img_20110616_121542.jpg
Naposledy upravil(a) Teepee dne pát čer 17, 2011 08:37, celkem upraveno 3 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

A teď:
Přílohy
Ve výsledku se tváří stále stejně ;-)
Ve výsledku se tváří stále stejně ;-)
Přivezený kamínek, ty flíčky okolo jsou jak špína, tak drobné otlučeniny, ale Auto už muselo něčím projít někdy dříve, nelze určit, jestli se to stalo mně u letiště, nebo to tam už bylo.
Přivezený kamínek, ty flíčky okolo jsou jak špína, tak drobné otlučeniny, ale Auto už muselo něčím projít někdy dříve, nelze určit, jestli se to stalo mně u letiště, nebo to tam už bylo.
Uprostřed asfalt na víku kufru, okolo nějaký hmyzí výkaly, vše se to, naštěstí, umylo, hmyzance mokrým hadrem, asfalt autobalzámem.
Uprostřed asfalt na víku kufru, okolo nějaký hmyzí výkaly, vše se to, naštěstí, umylo, hmyzance mokrým hadrem, asfalt autobalzámem.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Předvánoční dárek ČSA

Příspěvek od Hurikán »

Tak nám ČSA nadělily před koncem roku pěkný dárek, v podobě krásného retronátěru s typickými fousy. Přistál s ním na Ruzyni jeden Fat Albert. Velmi podařené dílo dokazuje kvality nejen československého designu na přelomu padesátých a šedesátých let, za éry působení Otakara Diblíka a dalších.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další info zde: http://www.letectvi.cz/letectvi/Article71970.html

Teď jde jen ještě o to, aby nešlo o labutí píseň ČSA, neboť vedení společnosti nachystalo pro ČSA taky dárek a to v podobě redukce flotily o 11 strojů. Údajně nadbytečná letadla by se měla bezúplatně převést do jiné společnosti. Takový klasický český tunýlek. :vom:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Jelen »

Hmmm hodim sem některé detaily, které jsou docela hezké. Z blíska je to letadlo velmi pěkné.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A když už jsme u těch letadel...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Hurikán »

Tak to se těším. Na detaily se rád podívám. :)

Ještě by mně zajímala jedna věc. Při pohledu na mnou posledně linkovanou fotku, se mě zdá, jakoby na zadní části trupu, mezi SOP a trupem, zhruba na úrovni náběžky levé VOP, byly nějaké zakitované boule. :D Je tam takový podivný stín či co. Zdá se mně to, nebo tam fakt něco je?

Edit: ááá, tak fotečky už jsou tu. Díky. ;) Jsem mě telefén, tak se odeslání trošku zpozdilo. Detaily vypadají fakt parádně. Mňam. :D Z Tvých detailních fotek vidím, že jsem měl s tou "boulí" asi mlhu před očima, resp. šlo o nějaký odlesk. :)

Ještě jedna věc, nese letadlo název nějakého města, nebo je opravdu v čistých retrobarvách?
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Jelen »

Čisté retrobarvy, nikde jsem neviděl žádný znak města (jak je zvykem za levými předními dveřmi). Dnes to zatáhli do hangáru, zítra se na něj podívám, ale myslím, že je to čisté. Ještě by mu slušely leštěné náběžné hrany křídel a motorů. Jinak ty moje fotky jsou nekvalitní, je to po tmě a mobilem (toho ocasu), ale boule tam žádný nejsou, to je nějakej odlesk, v těhlech místech jsou vortex generátory, jestli se nepletu. I když ty jsou ještě dál vzadu.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Teepee »

Je to hezký a krásný. Nechci ani domýšlet, jak by to slušelo letadlu, které nevypadá jak američan stravující se v McDonaldu (Fat Albert).
I když, asi takhle, to je elegance:
http://www.planes.cz/cs/photo/1020796/t ... -prg-lkpr/
http://www.planes.cz/cs/photo/1101398/t ... -prg-lkpr/
Ale tohle, to je úplně nej, obzvlášť tvary kapotáže motorů ... :
http://www.planes.cz/cs/photo/1106743/i ... -prg-lkpr/
http://www.planes.cz/cs/photo/1091579/i ... -prg-lkpr/
Zatímco 737ma je prostě břichatá, v nátěru, no asi takhle:
http://www.planes.cz/cs/photo/1100662/a ... -prg-lkpr/

Dočetl jsem knížku od Jana Čecha, Droga Zvaná letadla - (Ne)Skutečné příběhy leteckého mechanika.
Kdo z erudovaných avioniků jí znáte, kolik je na tom pravdy a kolik je tam přimyšleného.
Jinak Fando, závidím Ti. Doufám, že se zase někdy uvidíme v Bubovicích.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Jelen »

737 je jedno z nejhezčích letadel součastnosti, samozřejmě model 400 a 800, popřípadě 900 jsou dlouhé a už to nevypadá tak tlustě, ale 500vka je takovej roztomilej buřtík, moc hezký letadlo a ty barvy mu prostě sluší.

Knížku Honzy Čecha jsem četl, dočetl jsem ji už víc, než před rokem, možná dvěma, takže si nepamatuju konkrétní detaily, osobně znám některé lidi, kteří jsou v knížce popisovaní a můžu říct, že to docela rozčeřilo vody, konkrétně pán, o kterém je popsáno, že měl tričko Lufthansy (snad?) a měl na něm mít napsáno "jsem vinen" vyskakoval jak čert z krabičky, když jsem mu to dal přečíst. Každopádně lidi tam popsaní nejsou jmény, ale jeho jsem z textu bezpečně odhalil :-D Ale vše je v knize trochu přibarveno, aby to bylo čtivé, pravda bývá vždy někde uprostřed.

A Petře, klidně zavolej a přijeď, zase se svezem :-)
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od jacek »

Áááá, :reindeer: si asi pořídil opravdové éro. Nebo že by konkurence? Tak ať se vám v luftě nezaplete paroží! :lol:
Jinak je to "dospělá" Cessna 172 a byla na návštěvě v Brně.

Ad Teepee: Tomu túčku to opravdu sedí, opravdový krasavec! A osmnáctka? To je nádherná klasika, nostalgie sama...
Buřty se mi taky nelíbí, jenže co naplat, to je holt dnešní doba (taky se mi nelíbí :( )
Přílohy
Scan10002.JPG
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Jelen »

Krásná Cessna, holt v USA uměj dělat letadla. A celkově design strojů. Celkově to bude asi o zvyku, B737 se mi líbí ze všech dopraváků asi nejvíc, naopak nemusím až tak úplně okřídlený špejle, chce to asi něco mezi, nějakej střed. 737-500 je moc krátká a 900ER zas moc dlouhá. Taková 700 je pěkně vyvážená, dejme tomu ještě 800.
Ale abych tu nemlátil prázdnou slámu, natočil jsem start našeho nového přírůstku:
http://www.youtube.com/watch?v=raG-EckvucI
a tady Sob osobně startující S.E.5
http://www.youtube.com/watch?v=QYWSzpmNNTA
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Marťas »

Co vydává ten šílenej zvuk u toho startování? :shock: Připomíná mi to snad jen rachejtle na silvestra :D
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Jelen »

To je setrvačník, ten se elektricky roztočí do určitejch otáček a pak se připne k motoru a roztočí motor.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“