Michalův VAZ 2101

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal2101
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal2101 »

Chladí to dobře, často přes Kolín jezdím v koloně kde se to hodně courá a neměl jsem jediný problém. Vrtule taky nespíná moc často; hlavně to nijak zvlášť nesleduji, jen koukám na teplotu když popjíždím.

K té Vaší debatě: Originálních LAD je tu bych řekl poměrně dost, moc se mi líbí, zrovna tak se mi líbí sportovní(závodní) auta-ty mi jsou nejblíž, a proto jsem zvolil tuhle variantu úprav. Pro někoho jsem auto mohl zničit, pro někoho jsem ho doufám pěkně upravil. Co člověk,to názor takže každý se může vyjádřit, to nejde vzít podlě nějkého měřítka kdy je auto zničený a naopak hezký.

Toť můj postoj k vaší debatě :)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Chtěl jsem tu debatu, která sem nepatří oddělit, ale nejde to, když je jeden příspěvek, jak k Michalovu autu, tak i k filosofické debatě nad hodnotou strojů a přístupem člověka k nim.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

Michail podľa mňa si spravil kus roboty. Konečne niečo pekné a nie nejaké zbytočné spojlere, poťahy, puklice z tesca a pod. čomu sa vraj hovorí úprava. Ja osobne nemám problém aj s veteránom ak je upravený pekne, vkusne a s citom. Toto je určite aj vecou vkusu, ale myslím si, že spomínané puklice z tesca diodky a pod. K vkusným úpravam veterána nepatria ale nech si každý robí s autom čo chce. :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Michal2101
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal2101 »

díky mayo456, přesně těmhle blbinkám z Tesca a podobně jsem se chtěl vyvarovat protože to je pak šílenost co z auta vzejde :)
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

jou jou neoniky, plasty, športové pedále ktoré su od seba milimeter vzdialené a nie sú absolútne bezpečné....
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Michal2101
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal2101 »

hoši mám dotaz, je normální že mám na levém stěrači vuli ? můžu s ním pohybovat po skle asi tak 7cm bez toho aniž bych hnul motorkem a při stírání stěrač nechává na straně okna asi tak 15cm pruh nesetřené vody a to mi docela vadí při výhledu z auta.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Vůle nevim, jestli je normální, ale každopádně jí mam taky a na funkci to vliv nemá. Co se týče plochy, tak asi přesadit ramínko stěrače. Já s tim problém ani přes tu vůli nemam.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal2101
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal2101 »

ramínko jsem přesazoval ale to potom zase zůstava jakoby nedojetý do polohy kde normálně stěrač je když neni používán
Martin H.
Příspěvky: 266
Registrován: pon lis 05, 2007 14:38
Bydliště: Voleč

Příspěvek od Martin H. »

Buideš mít velkou vůli v táhlech. Patrně jsou vychozené kloubky co je spojují. Vyměnil bych pákový mechanizmus a mělo by to být dobrý. Vůle 7cm je už podle mě moc, aby se to dalo nějak rozumně seřídit.
Končím s ladami....
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Toto není vůle v táhlech - kloubech, ale v lisovaném spoji hřídelky raménka stěrače (to co jde skrz karoserii ven) a táhlem samotným. Kdysi jsem to vyřešil výměnou celého mechanismu. Nebo by to asi šlo ťuknout svářečkou, nebo nějak provizorně zkusit utemovat - roznýtovat, což nejpíš nevydrží.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Michal2101
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal2101 »

Díky za rady, mrknu na to a něco s tím provedu.

Ještě jsem našel jedno album s vývojem mýho žíga tak ho sem hodim: http://michaljaros.rajce.idnes.cz/vaz/
Uživatelský avatar
Hrubi
Příspěvky: 244
Registrován: pát led 02, 2009 19:38
Bydliště: Brno

Příspěvek od Hrubi »

Když si to znovu procházím, zajímá mě jedna věc (pokud ti nebude vadit na to odpovídat :wink:).
Máš nějakej přehled o tom, kolik tě celkově tahle zdařilá operace stála?
VAZ 2101, r.v. 1978 - Tajfun
VAZ 2103, r.v. 1978 - prostě a jednoduše Modrej
Uživatelský avatar
Michal2101
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal2101 »

Odpovídat mi na to nevadí, protože já to hlavně ani pořádně nevím, neříkal jsem si třeba "mám (plácnu) 20 tis a za tyhle peníze to musím udělat" , co bylo potřeba jsem sehnal a prostě skládal, ale nemyslím že by to byla nějaká závratná suma, na druhou stranu řečeno s nadsázkou jsem rád že pořádně nevím kolik to stálo :D
Uživatelský avatar
Petanek2101
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek2101 »

Jj máš to přecejenom hezký kámo,štěstí že ses nechal ukecat s těma zadníma světlama aspon.
Tak at ti žiga dělá radost 8)
Mno a už je po bastlu,ať jsou mu hutě lehké.
Uživatelský avatar
Michal2101
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal2101 »

Tak doplním že jsem udělal ty stěrače, teď se chod stěrače zvětšil asi o 5cm což je dobrý. A taky (už asi 14 dní) mám přezuto na zimákách od BFGoodRich 175/70 a sem s nimi vlemi spokojen protože auto teď jede sníh nesníh :P [/center]
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“