Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

zdenda píše:Ptal jsem se kolegů a je zákaz to tu vypisovat. Co mohu ale popsat...
I přesto díky.
A to pracuješ v nějakých opravnách?
Naposledy upravil(a) Teepee dne stř úno 27, 2008 18:57, celkem upraveno 2 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Ještě doplním, osobně se o tom někdy můžem pobavit, ale psát ne. Je to takové know-how
Laďuša-jestli to bylo na mne, neb toto thema jsem nečetl, stačí mi to co mám v práci, tak opravdu nevím. Pokud elektrické vozidlo, tak ideálně se 2 tyčema ze střechy...
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
JirkaHagen
Příspěvky: 26
Registrován: pát srp 11, 2006 19:38
Bydliště: Slaný

Příspěvek od JirkaHagen »

Co blbnete :D Nejsme v Rumunsku před 15 lety, kdy vás za focení na nádraží mohli zavřít. Já o žádném zákazu nevím a tak sem napíšu co vím. Ale nadávám záruky, že všechno je napsáno 100% správně.

Lokomotiva má kromě průkazu způsobilosti ("velký techničák", který vydává drážní úřad) taky další papíry, např. pro tlakový nádoby, dvojkolí, mobilní část zabezpečovacího zařízení (je li jím mašina vybavena).
Nová mašina musí úspěšně projít TBZ (technicko-bezpečnostní zkouška) a pak dostane již zmíněný průkaz způsobilosti.

Ale stačí třeba jenom nahrát do počítače nový software a mašina musí znova na zkušební trať na zkušební jízdu. Pak se zkouší všechny možný situace, který můžou v provozu nastat a jestli zabezpečovací zařízení správně zareaguje (projíždí se návěst stůj, za jízdy se nouzově otevírají dveře, zkouší se couvání, překročení povolené rychlosti, atd)
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Jirka: jinak. jsou tu asi 3-5 společnostíé, co to dělá. v nich si to ty lidi museli najít v zákonech aby žádost splňovala všechny náležitosti. Teď si to tu najde náhodou někdo i zde neregistrovaný, přečte a má o několik dní práce míň. Z tohoto důvodu to sem nechci psát. Jak jsem psal, je to i napsáno v té 266

jako na každém úřasdě, s některými se dá výborně domluvit a u některých požadavky hraniči s buzerací...

Jo dělám. ex JLS, ex ČMKS, nyní CZ LOKO
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Konec

Příspěvek od Teepee »

Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

:shock: Ten první vůz má barvu skoro jak Ikarusy v Katowicích, nebo kde. :P
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Hurikán píše::shock: Ten první vůz má barvu skoro jak Ikarusy v Katowicích, nebo kde. :P
V Gliwicích.
To je z toho jak je ošlehán větrem, při té závratné rychlosti to kolem něho jen šustí :P
A nejspíš to bude tím, že ten motoráček si na stará kolena moc odpočinku neužije. Jezdí každou chvíli na kdejaké akci, ale většinou sólo , s vagonkem málo kdy, asi proto je vagónek zachovalejší.
Asi když připojí vagónek tak pronesou onu slavnou větu : Franto, tak si ta stará bedna zase zajezdí :wink: (Přednosta stanice)
Naposledy upravil(a) Michal Pokorný dne stř bře 26, 2008 22:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Z pohledu dnešního strojvedoucího, jezdícího i na 810, musí připadat služba na Hurvínku všem, jako pořádné ručkování, než se to rozjede! :)

Ale zase to bylo téměř nezničitelné... A ten motor... Tatra V12. :wink: A houkačky... Kdyby tak šlo něco podobného, ale elektrického, dát na žigula... :(
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

T 111+převodovka mylius :D
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Tomáš píše:ano je to Ragulín nastupce Sergeje...nejde o to že by ho vláda nechtěla..to ne oni tu byly a i jezdily Brno Maloměřice,jenže byli kapánek těžší a tou šestikolovou nápravou lámali oblouky..prostě dělali víc škody jak užitku...tak se všechny stroje darovaly do Bulharska..mě se podařila sehnat originální kastla Na model BR 130..kde je dobový nápis BRNO-Maloměřice..jsem na to dost pyšnej 8)
Nějak mi to vrtalo hlavou a tak jsem se jal hledat, jak to bylo se skutečným strojem jehož zmenšeninu od BTTB proháněly po kolejích jistě tisíce vláčkařů.
A vida, dalo se to najít: http://www.prototypy.cz/T679_2/T679_2.htm
Jak tam z toho plyne, dost možná, že ta skutečná mašina bude ještě jezdit.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Zběžně jsem to prolít, v tej knize od Železničního magazínu zabývající se motorovýma lokomotivama, co vyšla asi v roce 2003, se to taky píše. To udělání jedný mašiny ze dvou i její označení inventárním číslem 1917 na počest VŘSR jsem si pamatoval, že byla přeznačená už si nepamatuju. A tam taky psali, že ještě jezdí, a oni to jsou neskutečný držácí, tuty sovětský mašiny :mrgreen:

Ale nejlepší je stejně osumsetjednatřicítka :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Železniční pomníky v Ústeckém kraji
http://zeleznice.cnds.cz/zaj06.htm
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Hurvínek byl a je skvělé vozidlo... Jen jsem nepochopil princip těch jeho 4 výfuků na střeše. :lol:
Systém řazení byl z mého pohledu stejně nejlepší, ale z pohledu pohodlnosti dnešního strojvedoucího už příliš ne. I když jak je znám, tak si s voličem Pragovky 2M70 v osmsetdesítce taky hrají a nenechávají řadit jen čistě automaticky. Asi i musí, aby se při pomalé jízdě nepřehřál olej...
Honza
Osa Praha - Brno
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“