Nová LADA NIVA

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
nivapraktik
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 28, 2011 19:46

Re: nova lada niva

Příspěvek od nivapraktik »

Aku maš farbu nomad8 a ake doplnky?Inak ja som si zaobstaral funglovku v decembri 2012 najazdene 3800km. Mne sa tiež niektori smiali, že čo som to kupil ale Niva je proste srdcovka.
Nomad8
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 26, 2013 16:30

Re: nova lada niva

Příspěvek od Nomad8 »

Mam klasicku zelenu (podla vozrkovnika slov lady je ta farba Nessie). Z volitelnych doplnkov mam ochranny nastrek+plastove podbehy, ochranu motora a pridavne dialkove svetla. Zo starej nivy mam este original naslapy, stresny nosic a ochranny ram. To ale nemam nahodene. Lada je lada, to nevysvetlis nikomu, kto sa v nej neprevezie... :D
nivapraktik
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 28, 2011 19:46

Re: nova lada niva

Příspěvek od nivapraktik »

Ja mam tiež tu zelenu inak a maš už tonovane skla alebo klasik?lebo niekde som čital, že 2013 ročnik ma mať nejake vylepšenia.Inak to s tou teplotou mi robí úplne presne tak isto
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: nova lada niva

Příspěvek od Raduz »

Tonované skla mám již na 2004!
®; Člen LKCS
Nomad8
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 26, 2013 16:30

Re: nova lada niva

Příspěvek od Nomad8 »

Tonovane skla nemam... Ta teplota ma povodne trochu prekvapila, na 1.6 tke si pekne drzala 90 snad za kazdych okolnosti... Ale uz som si zvykol...
Tiez sa ti zvykne zdravit lesna straz? Ta zelena farba ma svoje vyhody... asi su vsetci zvyknuty na to, ze zelenu maju lesy.. :D
nivapraktik
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 28, 2011 19:46

Re: nova lada niva

Příspěvek od nivapraktik »

Ano a inak zdravia ma aj ostatni v nivach je to super. A vyuzivas nivu denne ci len obcas? Inak mozeme vymenit nejake foto hm?Tonovane skla v 2004? To bolo kupovane u nas, alebo dovoz?
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: nova lada niva

Příspěvek od Raduz »

Kupované LADA CS.
®; Člen LKCS
Nomad8
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 26, 2013 16:30

Re: nova lada niva

Příspěvek od Nomad8 »

Je to moje hlavne auto (no, mam este 1.6 tku nivu) a vyuzivam denne na cesty do prace (co mam asi 20 km) a hlavne s priatelkou na vsemozne vylety. Ale aj na dlhsie trate (300 km) v nej nevidim jediny problem- tak doteraz sme tak chodili s tou starsou a ta je predsa trochu hlucnejsia... :P Pre mna je niva idealne auto, priatelka sa mi smeje, ze mi z nivy raz vyschnu zuby- vzdy ked ju soferujem, tak sa usmievam... :mrgreen:
Foto dake spravim a hodim sem...
Co ty? ako nivu pouzivas? vikendove auticko ci kazdodenny pracant?
Nomad8
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 26, 2013 16:30

Re: nova lada niva

Příspěvek od Nomad8 »

Musim sa podelit o skusenost s kupou novej lady nivy- je to verzia eco, teda "od vyroby" s LPG. Lpg v TP zapisane nie je, po kupe je potrebne ist auto prihlasit, ist na STK, ist na obvodny policajny urad so ziadostou o DODATOCNE zapisanie LPG, potom opat na policiu, kde vym vystavia TP. Celkom radost na nove auto. Lpg som po cca 800 km odskusal- rozsvietila sa kontrolka Check engine, chod motora bol velmi trhany- v servise mi povedali, ze to skontroluju. Po cca tyzdni prisiel "expert" co tam to lpg montoval- zaver- auto musi ist do BA na prestavenie, pretoze to vraj urobili na iny typ vstrekovania????!!! Ako mozu montovat lpg do novej nivy, ked toto povedia? A teraz im mam nechat auto, predpokladam tak na 4-5 dni- som zvedavy, ked na nom niekto pojde 300km do BA, ci bude v ramci "zabehu" drzat motor v primeranych otackach, alebo pojde ako prasa 140 po dialnici... ale asi viem, ako to bude.
A este jeden detail: pri kupe nivy je volitelna polozka "dodatocna ochrana podvozku nastrekom" - vobec sa neobtazujte si to kupit- auto bolo v dielni na zdvihaku- nosniky nie su nastreknute skoro vobec, miesta okolo uchytenia pridavnej prevodovky skoro vobec, hlavne ze je "omylom" streknuty disk zvnutra... zvrchu to vyzera dobre a clovek ma pocit, ze to tak spravili, ale v skutocnosti je to maximalne odflaknute.
Takze VELKE sklamanie s oficialnym Lada servisom...
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: nova lada niva

Příspěvek od Raduz »

Nomad8 píše:............................. Co ty? ako nivu pouzivas? vikendove auticko ci kazdodenny pracant?
Já mám Nivočku jako rdinné auto.
Nomad8 píše:Musim sa podelit o skusenost s kupou ...........................
.....................................................Takze VELKE sklamanie s oficialnym Lada servisom...
Tak to je tedy síla :shock:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Re: nova lada niva

Příspěvek od veliz »

Nomad8 píše: Takze VELKE sklamanie s oficialnym Lada servisom...
Odfláknutý předprodejní servis a zprasená montáž LPG - to se nosí i v mnohem lepších rodinách, než je Lada. Takže bych asi nebyl tolik překvapen, že se tohle stalo. Chce to zachovat chladnou hlavu, nedodělky dodělat pokud možno sám a bude to dobré. Já jsem byl před lety v podstatě stejné situaci. Auto už jsem nedal z ruky a Niva slouží dobře.
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Nomad8
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 26, 2013 16:30

Re: nova lada niva

Příspěvek od Nomad8 »

Problem je v tom, ze auto ja na leazing, cize garancny servis je podmienkou. Neviem ako to vyriesit s tou cestou do BA- jednoducho nedovolim ziadnemu servisakovi, aby na nej spravil 500 km v zabehu tym "ich" stylom- stacilo mi, ked som videl ako presuvali jedno auto z parkoviska do servisu (50m) s kvilenim gum... :x
naozaj ovela lepsie riesenie je kupit najlacnejsiu nivu a LPG si dat namontovat dodatocne (papierovacky tie iste, kedze slov lada nezapisuje LPG do TP) a servisovat si ju sam alebo u niekoho, komu davam peniaze za to, ze viem ze sa o auto skutocne postara....V subaru BB by som si po tejto skusenosti nekupil ani zasterky do auta... :(
nivapraktik
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 28, 2011 19:46

Re: nova lada niva

Příspěvek od nivapraktik »

No tak to je pekne na figu. Inak ja som tiež rozmyšlal že si kupim tu Nivu s LPG ale na podiv predajca ma odhovoril. A ďalší postreh-mám už tretiu nivu a čo novšia tým horšia kvalita spracovania.Škoda. Aktualne mám 12/2012 3800 km najazdené tak uvidim.
Uživatelský avatar
Maňo
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 29, 2009 21:19
Bydliště: Slovensko

Re: nova lada niva

Příspěvek od Maňo »

Zdar chlapi!
Znova uvazujem nad kupou Nivy, ale po tychto skusenostiach s dilerom ma uplne presla chut na novu. Preto mam otazku: je velky problem prehodit spatne zrkadla z M-kovej na nejaku starsiu, povedzme 2008-ku? Lebo tie zrkadla mi pripadaju ako najvyraznejsie zlepsenie :lol:
Suzuki Ignis 2WD -> SX4 -> Ignis 4WD
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: nova lada niva

Příspěvek od Raduz »

To bylo první co jsem po přepisu auta udělal :-) nebylo to tak těžké.
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?f=63&t=16839
®; Člen LKCS
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“