Citroen XM - rady

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

čmelák píše:tie ceny si prestrelil.. ak mi posles uplne udaje o tom plavidle dam ti vediet cenu ND za ktore ti to viem dodat ja ;) a urcite to nebude taka palka
Ahoj, ty ceny jsem nepřestřelil. Minulý týden jsem se na ně ptal v karl. varech v citroen servisu. V praze je to stejné, jen je nižší hodinová sazba.

Práce za hodinu v KV je 833kč/h, v Praze je to 700kč/h

A ceny ND jsou na můj osobní dotaz (byl jsem v tom servisu nechat si udělat rozpočet) vyjeté z citroen servis ceníku.

Je to ale úlet, to souhlasím. Auto jsem koupil za 17t, a opravy nebudu dělat, pokud přesáhnou 4000,-

Bohužel sám nevím označení jednotlivých dílů. Každopádně jsou to ložiska zadních kol (4ks), gumové silentbloky (4ks) a šroub s matkou (tuším 21klíč) 2ks. To je základ.
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

No jo když se ptáš v autorizovanem servisu tak se nediv :lol: :lol:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
červ
Příspěvky: 131
Registrován: čtv bře 20, 2008 13:35
Bydliště: Praha 5 Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od červ »

Čau tady je stránka na auto kelly a tam jsou ceny nahradních dílů tak se podívej ladalover na ceny dilů které potřebuješ.

http://obchod.autokelly.cz/catalog.aspx
Volkswagen Golf R.v.2002 Od května 2009 - a déle moje auto
Daewoo Tico R.v. 1996 Od června 2004 - a déle moje auto
Ford Tranzit R.v 2002 Od února2008 - a déle Rodiné auto
citron
Příspěvky: 39
Registrován: ned črc 15, 2007 13:18
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od citron »

Tommel píše:No jo když se ptáš v autorizovanem servisu tak se nediv :lol: :lol:
Tak, do citroenu jen když dotyčnej díl nejde sehnat jinak a do servisu vůbec nikdy! Banda dementních diletantů, co umí auto akorát napíchnout na komp a maximálně seřídit světla a ještě si za to to řeknou osm set za hodinu...

Zkus se zeptat třeba tady http://www.autodomin.cz/
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

ladalover píše:
Štěpáne:
mám ten klíč trubkový, jaks ho sháněl - bude u mě, tak si ho pak předáme
Jj... díky Aleši.

Zkus ty díly sehnat a mohl bys to zkusit vyměnit sám. Na tom nemůže být nic těžkého. Jeden víkend bys udělal jednu stranu a druhej druhou. :wink: ( stejně jako s rozvodoma :D )
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Nesýčkovali jsme někteří nadarmo... :cry: Budeš muset jezdit a zkrátka to tak i dojezdit.

Za méně, než 4000,- koupíš leda tak stahovák na okno a možná světlomet a jiné různé drobnosti. Například na Peugeota 405 1,8 stojí chladič 9500,- a vím, jaké pálky se za něj nechávaly v servisu, kam se vozil.
Silentbloky uchycení motoru se měnily po jednom, protože na víc zkrátka nebyly peníze a po takovéto kůře částka za opravu většinou dosáhla 5 míst. Teď ho firma chce odstavit na šrot, protože se provalilo těsnění pod hlavou...

Ostatně, můžu Ti výhledově dát číslo do tohoto servisu a můžeš se případně dohodnout i s nima, určitě dělají i Citroeny a třeba by se Ti to tam zamlouvalo víc. Řekneš, od koho máš kontakt a to také pomůže! :) Co se týče pečlivosti na práci, někdy jsem měl chuť honit je s vidlema, ale věř tomu, že patří mezi ty lepší a pečlivější!
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

ladalover píše: Cena servisu Citroen je jen za práci (4,9hod na jednom rameni + 3hod výměna ložiska a montáž krát 833kč/hod)
To kdéé v servise pracujú takí mamľasi? :lol: Buď ťa oklamali, alebo ich treba poslať naspäť do školy...4,9hod. jedno rameno, tak to by som menil ešte doteraz ramena na kamošovej Brave :lol: :mrgreen: a 3 hod na ložisko? :shock: tak za 2 kebyže robim to auto prvýkrát :lol:
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Chlape, jestli se ti do toho nechce, nezapoměls na Pateru v Radotíně? Myslím, že i tam oproti značkovému ušetříš,a na kvalitě práce vyděláš.
Jinak nákup dílů kdekoliv jinde než u značkových servisů je samozřejmostí, pokud nejsi finanční masochista. :idea:
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

uplne vedla chlapci cele uplne vedla
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

2 čmelák:

Vedle s cenou to není. To co jsem psal je skutečná cena, kterou bych zaplatil. Hodiny jsou tzv. normohodiny od Citroenu. Tak na to mají ten čas vyhrazen.

Jinak:

Samosebou, že to je úchylné. Za plastový rožek blatníku mi řekli v praze dost přes 1000kč.

Teď jsem ho sehnal za 150,- přes internet. Takže ty ramena se musí pořešit podobně.

Píšu to sem víceméně pro zajímavost, jak jsou cizí značky velice drahé na opravy. Lada proti tomu je zlatá!! I nové modely mají ceny ND hluboko pod cenami jiných značek.

To, že bude provoz starého auta drahý jsem tušil, ale že až tak?? to jsou pro mne šoky a proto se to musí řešit svépomocí nebo internetově atd...

Patera servis je relativně drahý. Sehnal jsem servis Plachý, který dřív dělal v Citroenu a pak se osamostatnil. Tak zajedu za ním, uvidí se. Nebo jak píše Štěpán... :twisted:
Zkusím si pohrát..... sám..... :oops:
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Ty Aleši, nechci Ti do toho kecat, ale s ohledem na Tvého stále nedoskládaného Žigula, bych toho Citroena raději nerozebíral, abys měl taky ještě nějaké auto! :mrgreen:

A teď zcela vážnou řečí, nevím, o kolik jsem méně zdatný mechanik než ostatní, ale v případě, že bych neměl moc praktických zkušeností s konkrétním typem auta, tak to poslední, do čeho bych se sám pustil, by byl podvozek. :roll:
- - - - - - -
Normohodiny jsou stanovené tak, aby se mechanici mohli matlat s autem tak, jako když si opravuji něco sám- tak by to mělo vypadat i v autorizovaném servisu a pokud by to tak vypadalo, tak by se ta částka dala snést.
Jenže oni to tam naplácají, nic pořádně neočistí, s doplňkovými prostředky a mazadly šetří, nebo tam nacpou staré, jenom aby to bylo rychle odbyté (jejich auto to přeci není a dnešní majitelé aut neumí ani vyměnit žárovku, tudíž těžko poznají, že je něco jiného špatně)... Jediné, co ovládají dobře, je to, že umí dělat z lidí naprosté negramoty a zkouší to i na ty, kterým není na očích poznat, že něčemu rozumějí. :?
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Honza 21061 píše:bych toho Citroena raději nerozebíral, abys měl taky ještě nějaké auto! :mrgreen:
Ale Honza, nie je sa čoho báť :) vybiť spodný čap, predtým odpojiť stabilizačku ked ju ma (určite) a ešte 3 alebo 4 šruby na ramene a je dole :D ja by som neriešil, banalita :mrgreen:
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Nemo píše:Chlape, jestli se ti do toho nechce, nezapoměls na Pateru v Radotíně?
Nezapomněl, dokonce mi i v citro servisu řekli, že pokud ne origo servis, tak Pateru. Ale nic jiného. Naštěstí se ale opravy odehrály svépomocí, nejsou peníze.

2 Honza 21061:
Zjistil jsem, jak to auto funguje (žije si svým životem). Prozkoumal jsem co je špatné a co ne a zjistil jsem zajímavost!!!

Jak je tam vše kontrolované elektronikou, tak se to auto hlídá samo a pokud je něco v nepořádku, hned to indikuje. Bohužel se dá špatně rozpoznat, co je co. Když zasvítí symbol "nebezpečí", může to být jak prasklá žárovka tak hydraulika. Ale je pravda, že to člověka nutí zjistit, co se děje, protože na vás pořád něco bliká... :?

Jinak moje kočka říkala, že prej to jezdí docela dobře. :twisted:

Akorát včera na mě při sjezdu z dálnice troubilo a blikalo nějaké auto. Říkám si, co se děje? Přibrzdil jsem, a vedle mě to auto zpomalilo a kluk vevnitř na mě kynul. Nechal jsem ho předjet a co nevidím???
Měl taky citroen XM!! Prostě mě jen dojel a pozdravil.... hezkej pocit. Problikl jsem ho a taky pozdravil.

Ťukám, ale navzdory všemu jezdím zatím bez poruchy a bez problému. Za měsíc tomu bude rok, co auto ovládám. Spotřeba se tradičně drží na 4,7/100, po Praze 5,5/100. Po výměně koulí pérování pohodlí a komfort.

Držte palce, ať auto drží i nadále. (ještě alespoň 2 roky!! nebo déle... dokud nebude na nové) :wink:
Přílohy
To je ta kočka, co se mnou jezdí.
To je ta kočka, co se mnou jezdí.
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

ladalover píše:To je ta kočka, co se mnou jezdí.
Co to ukazujou ty budíky? :mrgreen: 180 po louce s kočkou na palubce? Dobrý. :D
citron
Příspěvky: 39
Registrován: ned črc 15, 2007 13:18
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od citron »

Taky mě to hned praštilo přes oči. Rychlá kočka a rychlej 2.1D :D
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“