Jdeme do nového

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Jan Vaníček »

Řekni nám, co máš za pojišťovnu, ať tušíme ... .

Jestli je cena hodně, nebo málo je otázkou (neumím posoudit toto konkrétně), nech si poslat rozpis, co jak ocenili, sežeň si informace od Renaultu , kolik by tam stála oprava + náhradní vozidlo a odvolej se. Nic jiného Ti nezbyde. POchopím, že budou třeba amortizovat tyčku řízení, ale plastový blatník a poklici?? Když si vzpomenu na moje poslední opravy, ano, auto bylo ve stáří 2 roky, nájezd do 100 tis., tak např. rovnání lemu zadního blatníku, lakování nárazníku, rozstřik do bočních dveří (nakonec je dělali celé, vidím pod určitým úhlem rozdíl, prý to tak je v technologickém postupu ...) + výpujčka Fabie na 3-4 dni a byli jsme na 33tis..
Výměna+lakování zadního nárazníku + nová odrazka+ senzor+ fabia na týden, to bylo za 30tis.. Honza
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Marek »

O to, jakou pojišťovnu mám já, přece vůbec nejde. Škoda na mém autě je kryta z povinného ručení viníka, a tou jeho pojišťovnou je Česká podnikatelská pojišťovna.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od mušketýr »

Na webu je mnoho návodů jak to řešit.Který funguje, těžko říct.Nejjistější je se poradit s právníkem.To bohužel něco stojí ale dobrý právník dokáže zázraky.
M-S
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Jan Vaníček »

Jasně, špatně formulováno, myslel jsem samozřejmě pojišťovnu škůdce :). Ti jsou levní na pojistce, ale dle toho, co jsem slyšel tak dobře neplatí. Pokud si jseš jistý cenou, nedej se! I za cenu opravy v servisu bez "rozpočtu". Samozřejmě za situace, že budeš mít potvrzeno, že to zaplatí. Honza
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od radek mb »

Z toho vychází, že je vlastně úplně jedno, jakou pojišťovnu máš, protože stejně záleží na tom, jakou pojišťovnu má protistrana. Je to tak?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Veteranista
Příspěvky: 526
Registrován: sob led 14, 2012 13:33

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Veteranista »

Já měl asi před 2 lety škodu taky od ČPP a proběhlo to teda k mé úplné spokojenosti tehdy.
Záškodník od škodovek

Škoda Octavia 1961 & Škoda 1000mb 1967 & Škoda 110LS 1975 & Škoda 100L 1975& Škoda 120L 1977 & Škoda 125L(136L) 1989 & Mercedes-Benz 200D 1976 & Mercedes Sprinter 212D 1998 & Opel Corsa B & Fiat 127 1976 & Fiat 126p 1986 & Fiat 126p 1987 & 20x motocykl
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7266
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od valda1971 »

radek mb píše:Z toho vychází, že je vlastně úplně jedno, jakou pojišťovnu máš, protože stejně záleží na tom, jakou pojišťovnu má protistrana. Je to tak?
Ano, přesně tak.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Hurikán »

valda1971 píše:
radek mb píše:Z toho vychází, že je vlastně úplně jedno, jakou pojišťovnu máš, protože stejně záleží na tom, jakou pojišťovnu má protistrana. Je to tak?
Ano, přesně tak.
Tohle sice plati, ale jen do toho okamziku, kdy Te poskozena strana, nespokojena s vysi plneni, da k soudu a tam po Tobe vymaha rozdil mezi skutecnou vysi skody a vyppacenym plnenim. Uz tady par takovych pripadu bylo a poskozena, tj. zalujici strana to v drtive vetsine pripadu vyhrala.

Z toho plyne, ze se par stovek usetrenych na pojistnem u levne pojistovny muze setsakra nevyplatit. :!:

Kdysi davno jsem byl taky u CPP ale pote, co jsem se s nimi asi pul roku dohadoval (nakonec uspesne) o proplaceni asistencnich sluzeb, ktere byly vypsane ve smlouve!!! jsem od nich rychle odesel. Kdyz nejsou schopni bez problemu dodat vlastnimu klientovi to, co ma ve smlouve, jak potom asi pristupuji k poskozenym, ze.

Takze od takovychhle (a jim pobnych) smejdu co nejrychleji pryc!!!

Z toho Marku plyne - nedej se a tvrde do nich!!!
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Marek »

radek mb píše:Z toho vychází, že je vlastně úplně jedno, jakou pojišťovnu máš, protože stejně záleží na tom, jakou pojišťovnu má protistrana. Je to tak?
Ano, bohužel to vidím úplně stejně. Je to smutný zjištění.....

Reagoval jsem na ten jejich mail odvolacím mailem, a to prakticky obratem. Krom jiného jsem jim napsal, že mě nikdo nemůže tlačit k tomu, abych své poměrně pěkné auto opravoval díly z vrakoviště a místo lakování použit štětku a pikslu s barvou na vrata. Mám-li na vozidle originální díly (především mám na mysli karosářské díly), nevidím důvod k tomu, aby mi je nezaplatili.

Víte co...... Kdyby mi poslali řekněme dvanáct tisíc, neřekl bych ani slovo. To by byla částka odpovídající cenám nových originálních dílů (bez práce, o jejíž proplacení ani nestojím), plus lakování nového blatníku lakovnou. Ale sedm tisíc je téměř výsměch, nemůžu si pomoct.


Děkuji všem za podporu.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Vašátor »

Opět se ukázalo, jak velké jsou rozdíly v plnění od různých pojišťoven. Některé pojišťovny až nesmyslně přeplácí, jiné zase platit nechtějí. Do kamarádova auta při bouračce odskočilo auto viníka a lehce mu odřelo dveře. Byla tam drobounká promáčklinka a lehké stopy po odření, které po rozleštění z 80% zmizely. A on od pojišťovny dostal 6.000kč! Na opravu té své popelnice se samozřejmě vyprdnul.

Marku, zkoušejí to. Nedej se!
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Marek »

Nějaký automat mi poslal mail, že mou žádostí se budou zabývat do tří pracovních dnů. Tak jsem zvědav, jak to dopadne.

Kdybych opravdu nic víc neuhádal, začínám přemýšlet o tom, že spíš ten svůj blatník opravím, než abych kupoval levnou kopii z AutoKelly a riskoval, že nebude sedět. To bych nepřežil. Vzhledem k tomu, že ta prasklina není velká (asi 3 cm), určitě by se to dalo z vnitřní strany pájkou spojit a vyztužit, zvenčí pak přetmelit pružným tmelem s vláknem. Lakovat se bude tak jako tak, ale ten tvar původního blatníku je pro mě jistota.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Laďuša »

Marek píše:Ano, u mě práce není problém. Navíc rozhodně nehodlám kupovat originál díly. V druhovýrobě existuje mnoho výrobců, kteří produkují kvalitu minimálně srovnatelnou s originálními prvovýrobními díly (neb často do prvovýroby dodávají), ne-li dokonce lepší, ovšem za ceny podstatně nižší. Zatímco u Renaultu by mě axiální tyčka řízení s čepem stály přes tři tisíce korun, já koupím Meyle HD za necelých devět stovek. A to je sakra kvalita. Blatník v originálu stojí pět tisíc. Kelly jej nabízí za 1024 Kč (s mou slevou), již v plniči pod lak. Lakování mě vyjde tak bajwoko kolem dvou tisíc, a to jsem si vybral profi lakovnu. Geometrie u Vašátora bude určitě za cenu, kterou budu ochoten akceptovat. Takže myslím, že celé auto opravím do pěti tisíc korun (z nových dílů).
Já tomu nerozumim, eště před 4 dnama to bohatě stačilo.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Marek »

Tohle byla pouze teoretická úvaha.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Marek »

Dnes jsem absolvoval měření geometrie u Vašátora. Dopadlo to dobře, všechny hodnoty jsou v pořádku.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Jdeme do nového

Příspěvek od Křečík Barbuška »

To je povzbudive. Ted ten kabatek a pojistovna. Mel sem za to, ze kdyz mi nekdo zbori i starou popelnici zaplati pojistovna uvedeni vozidla do puvodniho stavu bez vytacek. Vsak i ta popelnice byla pred nehodou funkcni a zpusobila provozu. Je to svinstvo.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“