Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišťáka

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Drobek81 píše:aha, takže pudeš do Priory?
Ne. Ale zauvažoval jsem nad Kalinou , Priora je pro mne zbytečně velká.
Ale nakonec stejně asi pořídím nějakou 2101 na běžné jezdění :P :lol:
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

OK tak jak budeš prodávat kombála, sem první v pořadí, nezapoomeň!!!!
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Michal Pokorný píše:Priora je pro mne zbytečně velká.
No tady máme schovanou odpověď. Mě se zdá Priora moc malá, neb mám dvě děti, a tudíž si nemohu dovolit, aby mezi své vrstevníky chodily s myšlenkami a způsoby starými 25-30 let. Musej vědět co je to mobilní telefon, SetTopBox, Airbag, RDS, ABS, MP3 atd.
A to třeba dodnes nepoužívám GPRS, EDGE, MMS a polyfonní vyzvánění, neb telefon mám N6310i. :oops:
A považme, do práce jezdím vlakem a MHD. Ne jako každej debil autem, že se ráno kolikrát ta naše okreska ani přejít nedá a dneska mi kvůli tomu ujel vlak (neplýtvám časem zbytečně brzkým odchodem).

Jinak COLOR 110ST stále slouží u rodičů, od dubna 1984, musel jsem jim kvůli tomu opatřit SetTopBox s RF modulátorem. A to DDR VEBFabrik Radio odstavili loni (2007) na vánoce, někdy prý samovolně přestávalo hrát. K tomu je účet myslím z roku 1976.

A domek! Domek je z cca roku 1898, doložený datum jest 25. září 1903, to bylo napsáno na jednom ze stropních trámů, ale v části, která byla evidentně přistavována o pár let později. Věř mi, kdybys prošel 9 lety rekonstrukcí, už bys starým opotřebeným, nebo dokonce částečně poškozeným věcem nevěnoval žádnou pozornost.
Myšlenku ono je to hezký a oduševnělý tím že je to starý a přitom ještě funkční jsem měl před rekonstrukcí taky, s dnešním věděním bych tehdy zavolal demoliční firmu.
A měl bych GARÁŽ, takhle mám kulový (auto max. na dvorku, navzdory zastavěným 160m2).
Naposledy upravil(a) Teepee dne čtv říj 23, 2008 10:12, celkem upraveno 4 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Teepee píše:A považme, do práce jezdím vlakem a MHD. Ne jako každej debil autem, že se ráno kolikrát ta naše okreska ani přejít nedá a dneska mi kvůli tomu ujel vlak (neplýtvám časem zbytečně brzkým odchodem).
to s tím debilem sem jako přehlíd, že seš to Ty :wink:
Jinak dnes v Rousínově měl nějakej chodec sraz s autem bo co...tomu asi taky ujel bus, na druhou stranu zase měl odvoz zdarma a nemusel se tlačit...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Co se týká bezpečnosti tam není co řešit . Ale co se týká skratek (ABS , ASR , EBD ....) jsem přesvědčen že je to jedna z příčin vážných nehod .
Všechny tyhle systémy snad krom ABS dávají řidiči pocit že auto posouvá hranice fyzikálních zákonů . NENÍ tomu tak ! pouze mu nedávají spětnou odezvu že je auto již na hraně a zbývá jen "krok" odkud není návratu .
Jeden příklad za všechny . Nevím jaká skratka mu náleží ale je to nejnovější jízdní stabilizační systém . Při začínajícím smyku brzdí různě kola aby vůz udržela (elektronika) na silnici - to existuje již dlouho , ale tenhle nový systém zapojuje do "hry" i řidiče že mu POHYBEM volantu naznačí kam má točit !
Teď si to představte a "hrábněte" si do podvědomí co uděláte v takové situaci a i většina skušených řidičů . Tuším že 99% neznalých téhle vychytávky zareaguje opačně a podvědomně "pudou" proti pohybu volantu . Dle mne normální reakce .
Věc druhá . Pro někoho nepodstatná ale pro mně zásadní až děsivá . Jaký pocit by jste mněli v autě ve kterém není TYČ volantu ale jen snímač polohy a na řízení serva . Mezi jen dráty a počítač .
Ano mají to i moderní dopravní letadla , ale zeptejte se pilotů jak "rádi" s tím létají . Ale
to už je mimo téma .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

To i já jsem samozřejmě měl spoustu moderních věcí. Ale nejednou jsem je z ničeho nic úplně neplánovaně začal postupně z mého života vytlačovat. Dokonce jsem začal už skoro všude jezdit tím vlakem to jsem dříve také nedělal.
Třeba mě to časem zase přejde 8)
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Michal Pokorný píše:Ale nejednou jsem je z ničeho nic úplně neplánovaně začal postupně z mého života vytlačovat
není to od doby, co jsi se přestěhoval do Úštěka? Taky bych se cítil blbě kdybych měl jedinej ve vesnici plazmu nebo mobil...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Drobek81 píše:
Michal Pokorný píše:Ale nejednou jsem je z ničeho nic úplně neplánovaně začal postupně z mého života vytlačovat
není to od doby, co jsi se přestěhoval do Úštěka? Taky bych se cítil blbě kdybych měl jedinej ve vesnici plazmu nebo mobil...
Ne, to přestěhování se do Konojed (místní část Úštěka) už bylo asi součástí toho začátku pohrdání moderní doby.
Mimochodem tam nemám televizi vůbec a ani jí tam neplánuji. TV mám jen u rodičů a tam běžně používám právě tu "colorku stodesítku" A co mi dalo práce sehnat některou funkční bez nějakých obrazových vad (vypadávání barev apod.) S jakou radostí jsem tu běžnou cca 5 let starou TV odnesl na půdu a vyklidil celý stůl aby se mi tam ta 110 vešla. Máti moje počínání sledovala za neustálého kroucení hlavou a obracení očí v sloup :lol:
Ale trochu modernizovat budu, na mém rádiu RFT Prominent de luxe už budu poslouchat i něco jiného než Český rozhlas 2 - Praha na středních vlnách, protože se Saša uvolil, že se mi v tom trochu pohrabe a "východní" VKV normu předělá na "západní" :wink:
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

:roll: komu není radno, tomu není pomoci...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Michal Pokorný píše:Saša uvolil, že se mi v tom trochu pohrabe a "východní" VKV normu předělá na "západní" :wink:
A to se vyplatí. Nech si rovnou preventivně vyměnit žárovky osvětlení stupnice, našim posledních pár let nesvítilo.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Drobek81 píše:to s tím debilem sem jako přehlíd, že seš to Ty :wink:
Právě jsem dotelefonoval s manželkou, šla jen do lékárny a železářství, silnici tak musela překonat 4x. Když jsem se jí zeptal, jestli telefonuje a přechází zároveň tak odpověděla, ne, nejdřív jsme přešli, pak telefonuju, je to tu děsný.
Obávám se Drobku, že to budeš muset přehlížet vícekrát, proboha naše obec má asi 2200 obyvatel a ono se tam nedá přejít! I v té Praze se přechází líp, tam jezdí auta ve vlnách od semaforů, navíc tam je skoro na každým přechodu panáček. No hádat se nechci ale často mně napadne, jestli je nutný tolik těma autama jezdit. V tomhle bych se klidně o 15 let zpátky vrátil.
Protože ono pak u nádraží stojí auto souseda, kterej bydlí vedle, souseda kterej bydlí o 100metrů dál, ale hlavně že se parkování u nádraží muselo rozšířit a přesto dnes auta parkují i na posledním volném plácku vedle kolejí.
Nebo u krámu. Já jdu pěšky, soused jede autem, druhej soused taky...
Debil jest ten, kterej tím autem jede a přitom nemusí, pak ten, kterej jede v obci víc než 50km/h, pak ten, kterej nemá v pořádku výfuk a obtěžuje nadměrným hlukem a pak ten, kterej Tě nepustí na přechodu.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Saša píše:Jaký pocit by jste mněli v autě ve kterém není TYČ volantu
:koko:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

chápu, vím na co narážíš...Teď z pohledu toho druhého :wink: do práce to mám 32km autem a cesta trvá podle provozu(podle toho kdy vyjedu) 25-45minut. Cesta busem trvá jen do Brna cca 50minut + ještě busem nebo šalinou dalších 30-40minut. Navíc od nás ráno jede bus každou hodinu a představa, že se musím vzbudit a být přesně na zastávce mne děsí. Takhle vstanu, podle nálady něco podělám nebo vyrazím do práce kdy se mi zachce. Nemusím čekat na bus a nikde přestupovat. Tím jednou cestou ušetřím minimálně hodinu. Co se ceny týče, za den mne to vyjde na cca 100-110kč. Busem to vyjde sice na 80kč ale ty dvě ušetřené hodiny denně sou pro mne cenově výhodnější. Asi 2-3dny v týdnu se mnou jede i mladá. Co se cesty do obchodu týče, nakupujem cestou z Brna takže do obchodu jezdíme také autem(u nás obchod už není, ten sem rafinovaně koupil já :mrgreen: )

Můžeš namítat, že se dá pracovat i blíž-ano, to sem zkoušel ale ty nabídky tady sou směšné...i když bych ušetřil na dopravě, tak bych si o min. 10tisíc pohoršil a co je horší, neměl bych volnou prac.dobu, což mi nestojí zato. A práce na soukromo se mi taky nevyplati, za ty starosti to nestoji 8-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Saša, S tou tyčí máš pravdu, nic takovýho bych nechtěl ani vidět.
Ad piloti, je to svatá pravda, já nejsem příznivcem airbusu, kterej je řízen elektricky (fly by wire), ale například TU 154 je řízeno podobně - hydraulikou, ve které, když klesne tlak/vyteče, tak jsi nahranej. Jedinej Boeing zůstává u řízení lanami z "beranů" přímo na plochy.

To auto bez tyče musí bejt hrob, co když dojde ke zkratu? Je to sice novinka, ale v autě s tímto systémem starým dvacet let bych se bál jezdit i po dvorku.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Nenamítám nic, z Tvého popisu si myslím, že tím autem jet musíš. Pročumět někde dvě hodiny denně za ušetřených 40korun, nebo dokonce, když jedete dva, vydělaných 50Kč, to není co řešit.
U nás je to trochu jiné. Vlak jede na stanici metra 27 minut. Autem je to "do města" asi 30km, většinu cesty v obci, v ranní špičce, čas se neušetří. Je to jen o tom, že přece nebudu jezdit sockou, když můžu jet služebákem. Já mít služební auto, tak s ním stejně nejezdím, Jižní spojka je věčně zasekaná, rychlejší a klidnější to mám vlakem a metrem, celkem za 8 500Kč ročně. (to je cca 50Kč denně), zatímco autem bych najel asi 90-100km denně, při spotřebě Sierry asi tak 280Kč denně. :wink: (vim, měl bych jiný auto, v plynu)
Něco trochu jiného je ta cesta na nádraží. Pěšky je to 8 minut. Když bych jel autem, tak asi 5-6 minut (otřít okna, zaparkovat u přeplněného nádraží). Celej den sedím u PC, takže chodím pěšky. Bohužel bydlím u silnice, po které na nádraží přijíždějí auta z obcí "nad námi", takže když já vyjdu na vlak, zrovna jede nejvíc aut, protože velké procento z nich míří k nádraží (Škodovky 120tky, Favoriti, a podobné nízkonákladové plečky). Nicméně autobus jezdí ráno asi 2x za hodinu. Tak já nevím, kde je zakopanej pes.
Kdo musí ať jede. Já naštěstí nemusím, ale rád bych se dostal v klídku přes silnici a stihnul vlak.
Jenže ono je to o tom, že spousta z těch co u nás jedou, jsou líný jak vši, soused je zdravej jak řípa, ale na to nádraží si prostě autem dojede, je asi lepší proplétat se pak při odjezdu z nádraží autem mezi lidmi, než se projít parkem, kolem potoka...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“