Koroze

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

neni rozumnejsie to pred STK nasprejovat neakym sprejom, aj tak to zhnije takze je to fuk a ten tyzden by to tam vydrzalo :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Veverka

Příspěvek od Veverka »

prkna nechat opálit skoro na uhel a vydrží 30 let minimálně. 8)
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

ger007 píše:neni rozumnejsie to pred STK nasprejovat neakym sprejom
Ano, je , ale sprej žádnej nemám.Protože jsem finančně na nule, musím dělat z toho co mám "na skladě" :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

aha ja by som to nasprejoval neakym skladovym , momentalne tam mam zlty od plynarov a oranzovy od geodetov co u nas zameriavali siete :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

Veverka píše:prkna nechat opálit skoro na uhel a vydrží 30 let minimálně. 8)
a na čas naložit do močůvky :wink:
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Fišer Jiří »

A teď jedna perlička.Na sraze jsem si všiml, jak skoro všechny desítky mají na haupně puchýře od koroze. Po třech letech nechal otec,kdy se nám na naší nové ladě tyto puchýřky začaly dělat , nastříkat celou haupnu a teď po dalších 6,5 letech na haupně žádná známka koroze.Nedělám si iluze,že na Prioře bude lak kvalitnější,spíš přemýšlím, jak tuto nekvalitu eliminovat hned na začátku.možná by pomohl ten plast na špičku haupny, ale zdá se mi to dost nenestetický.Také by mě zajímalo jak je na tom s kvalitou laku Kalina, když se dělá na nové lince, pravděpodobně i v nové lakovně. :?:
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Fišer Jiří píše:možná by pomohl ten plast na špičku haupny
Ano korozi to pomůže, páč tam zatýká a drží se tam voda. To mě přijde totéž jak ty plastový lemy zadních blatníků u felicií. Navenek to vypadá pěkně, ale pod tím to je na prach.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

plavec píše:To mě přijde totéž jak ty plastový lemy zadních blatníků u felicií. Navenek to vypadá pěkně, ale pod tím to je na prach.
Jenže dnes už si to tam lidi nedávaj jako tuning, tedy nevrtají zdravé plechy či nehnusí je lepidlem proto aby byli IN :twisted: , ale plichtí tím ty vyhnilý lemy o který se dřív nestarali, aby jim to vůbec ještě drželo po kupě :evil: a prošli STK bez zbytečných rizik. Taky pokuta za ostrý hrany nepotěší že... :oops:
Vždycky mne zaujme, jak přes náměstí projede borec v káře s chameleonem (takovej dsnej metalickej lak, kterej se změnou osvětlení a úhlu pohledu mění barvy), auto oplastovaný, ale z poloviny prahů a všemožných lemů prokvétá příroda... :cry:

Co se týká tématu, je ten zajímavý psycholoický moment, kdy se v člověku vyklube novátorská myšlenka, spojit příjemné s užitečným. Tedy oplastovat a drsně nalakovat shnilou popelnici. A ono to fakt funguje, na deset metrů je to pěkný. Jen je otázka, jak dlouho a po jaké křivce se ten "pěkný" bod bude posouvat. :|

Koroze kapoty? Od kamínků to jde hned, mám tu hned dvě auta 2 resp. 3 roky starý a je to samá díra v laku. Jedině to po sezoně vždycky opravit. (jenže jak - korekční tužka řeší spíš vzhled než antikorozní ochranu a málokdo by kvůli 5cm^2 brousila lakoval 0,5m^2.)
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Fišer Jiří »

plavec píše:
Fišer Jiří píše:možná by pomohl ten plast na špičku haupny
Ano korozi to pomůže, páč tam zatýká a drží se tam voda. To mě přijde totéž jak ty plastový lemy zadních blatníků u felicií. Navenek to vypadá pěkně, ale pod tím to je na prach.
Ta voda musí přeci odtýkat,no a určitě je to lepší dát na ještě neporušenej lak
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Není, je to hovadina to tam dávat a vrtat do nový kapoty, ale kdo chce kam... Na kapotu se vydlábni, v nejhorším koupíš za deset let novou, spíš se podívej, jestli jsou prahy po celý šířce zespoda nastříkaný nátěrem na podvozky, nebo jestli je jen podlaha a od spoje podlahy s prahem je už je obyč lak, jestli jo, tak by to určitě chtělo napravit.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Fišer Jiří »

S prahama na desině kupodivu problémy nemáme,první byla haupna po 3letech,zadní lemy začaly po5ti letech,na prioře mam připravený na zadek plastové podběhy,ale jen na zimu,neboť letní patnáctky mi dřou,dveře taky po pěti letech,tam dávám příčinu té gumě na spodním okraji,kde se držela voda a také tomu, že první desiny nebyly lakovaný,až do spodní části dveří.Jo a Priora má chráněné prahy plastem .
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Fišer Jiří, Pokud opravdu novému laku nevěříš a chceš jej nějak vylepšit, tak mně napadají v zásadě asi jen dvě možnosti:
- ládovat na auto trvale tuny vosku až do bezvědomí :D
- přesříkat vytipované díly transparentním lakem. To znatelně zvýší kompaktnost laku a jeho odolnost, zachová přesně původní odstín barvy a je to co se týče práce i financí poměrně nenáročná operace.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Fišer Jiří »

budu o tom uvažovat, díkes. ta haupna mi leží v žaludku,první návrch proberu s manželkou :lol:
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Co se týče Kaliny, hlásím, že kapotu mám ošvihanou od kamínků, ale nekvete. A letos jsem toho tolik nenajezdil, nejvíc najezdila první cca dva a půl roku.
Rezne to kolem míst, kde je kastle šroubovaná. Podotýkám, že jsem nikdy nebyl v myčce a meju to ručně vodoodpudivým Sheronem tak 3x do roka, z čehož pramení i ta koroze - tam se prostě nedostanu.

Jeden náraz od kamínku mám i na střeše, tam je malinkej puchejřek ...
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Fišer Jiří píše:S prahama na desině kupodivu problémy nemáme,první byla haupna po 3letech,zadní lemy začaly po5ti letech,na prioře mam připravený na zadek plastové podběhy,ale jen na zimu,neboť letní patnáctky mi dřou,dveře taky po pěti letech,tam dávám příčinu té gumě na spodním okraji,kde se držela voda a také tomu, že první desiny nebyly lakovaný,až do spodní části dveří.Jo a Priora má chráněné prahy plastem .
U starších desítek je to naopak v pohodě, protože mají ochrannej nátěr až do spodní části dveří, novější mají plastový prahy a ochrannej nátěr jen na podlaze, na prahu pod plastem už ne a to je právě ten problém, byly tu fotky,ale zmizely, jestli je najdu doma tak je sem zase dám. Podle fotek má priora taky ty stejný plastový prahy jako desiny.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“