Ukrajina

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Ukrajina

Příspěvek od Raduz »

Ok a zbytek je pravda.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Jelen píše:To je zas výblitek roku... Kdyby nehodili bomby na Japonsko, tak nekapituluje a obětí by bylo mnohem víc a v delšim horizontu. :roll:
Japonsko v té době bylo již poraženo. Sice ne morálně, ale vojensky ano. Svržení atomových bomb bylo provedeno kvůli demonstraci americké síly a moci. Američani potřebovali ukázat světu, kdo bude nejsilnější mocností v nejbližších letech a ukázat Sovětskému svazu, že západněji, než "do Berlína" je nepustí. On byl z americké strany docela i strach, že Rusové nebudou chtít příliš brzdit svou armádu a když už dobyli Německo, proč nezajít ještě dále.

Kdyby nehodili bomby na Japonsko, tak jsou oběti na životech u amerických vojáků a japonských vojáků. Američané opět ukázali, že pro dasažení svých cílů jsou ochotni zabít jakékoli množství civilistů.

Ale to je spíš diskuze někdy k pivu ;-)
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Nemáš pravdu. Něco si o tom přečti, třeba tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/Atomov%C3% ... a_Nagasaki A ten, kdo páchal ve válce největší zvěrstvo, byli právě Japonci, na Číňanech a zajatcích a vůbec. Tady to máš hezky seřazený http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie: ... v%C3%A1lky
K pivu to ani tak debata neni, protože s někým prosovětským nemá cenu o čemkoliv diskutovat, protože pro něj bude Amerika vždycky strůjcem všeho zla a jeho milovaná Matička Rus bude čistá jako lilie.
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Jelen píše:K pivu to ani tak debata neni, protože s někým prosovětským nemá cenu o čemkoliv diskutovat, protože pro něj bude Amerika vždycky strůjcem všeho zla a jeho milovaná Matička Rus bude čistá jako lilie.
To je mi panečku názor! Doufám, že mě nešoupneš do gulagu. Jo promiň, v USA gulagy nejsou, tam mají jen detention camps.

Jsi úplně stejný jako všichni ti bolševici, levičáci, pravičáci, nacisti a fašouni. Dovolil jsem si vyslovit svůj názor a co jsi udělal ty? Naprosto zbytečně ses do mě opřel, začal do toho tahat, že jsem prosovětský (jak si na to přišel - protože si myslím něco jiného než ty?) a odsoudil mě. K tomu si tam hodil ještě notnou dávku sarkasmu, aby se opravdu ukázala, že s tebou se prostě nijak mluvit nedá. Škoda.

Lidmi jako ty opovrhuji a moc mě mrzí, že to musím psát o někom ze zdejšího fóra.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

mceza píše:
Jelen píše:K pivu to ani tak debata neni, protože s někým prosovětským nemá cenu o čemkoliv diskutovat, protože pro něj bude Amerika vždycky strůjcem všeho zla a jeho milovaná Matička Rus bude čistá jako lilie.
To je mi panečku názor! Doufám, že mě nešoupneš do gulagu. Jo promiň, v USA gulagy nejsou, tam mají jen detention camps.

Jsi úplně stejný jako všichni ti bolševici, levičáci, pravičáci, nacisti a fašouni. Dovolil jsem si vyslovit svůj názor a co jsi udělal ty? Naprosto zbytečně ses do mě opřel, začal do toho tahat, že jsem prosovětský (jak si na to přišel - protože si myslím něco jiného než ty?) a odsoudil mě. K tomu si tam hodil ještě notnou dávku sarkasmu, aby se opravdu ukázala, že s tebou se prostě nijak mluvit nedá. Škoda.

Lidmi jako ty opovrhuji a moc mě mrzí, že to musím psát o někom ze zdejšího fóra.

To chce klid a nohy v teple. A nebejt vztahovačnej, nebylo to mířeno na tebe. Napsal jsem, že konkrétně ty jsi prosovětskej? Nicmeně jsem ti asi šláp na kuří oko, jak to tak vypadá. To, co jsem napsal, je prostě zkušenost, jak někdo obhajuje jednu stranu slepě, tak další debata nemá moc smysl. Ukázal ses jako největší king na fóru, gratuluju.
Nicméně abych reagoval. Kde jsem se do tebe opřel? Napřed jsem sem dal fakta a pak jsem dodal, že o tomhle bych se u piva bavit nechtěl. Na to mám lepší témata.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Jinak teď koukám a jak tak pročítám tohle téma, tak spíš kdo má opačný názor, než ty, tak ho nazýváš bolševikem (jako teď i mě), třeba veverku před pár stránkami, popřípadě jakkoliv se pokusíš nadávat. Když neuneseš protiargumenty, uchyluješ se k vulgaritám? Tak to jsi fakt ještě větší frajer, než jsem si myslel. :-D Jen tak dál ;-)
Uživatelský avatar
uha2324
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Ukrajina

Příspěvek od uha2324 »

puvodne jsem si myslel ze tohle bude zajimave tema kde se neco seriozniho dozvim, ale po zjisteni ze jde jen o ventilaci jednoho cloveka jsem tema Ukrajina prestal cist. Ted jsem asi tyden doma po mesicni navsteve Ruska a rikal jsem si ze nahlidnu jestli uz je zde neco rozumneho, ale neni, stale slepa propaganda od jedne osoby (uz prolina i do technickych temat :-) ). myslim ze lidi kteri na Foru o Ukrajine neco opravdu vi radeji do tohoto tematu nepisi. v podstate je to dost hruza co se na vychode Ukrajiny deje, takze timto stylem o situaci psat je ubohy cynismus. nakonec ale v nasi zemi maji Svejci tradici.
jedno vim jiste, o Ukrajine si budu cist jinde, zde uz urcite ne.
пока!
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od radek mb »

Konec, zamykám to tu. Fakt už toho bylo dost. Jestli někdo jiný z moderátorů bude chtít, ať to odemkne.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Po dlouhé debatě na fb odemykám (nemá cenu plevelit další weby), ale jen ve vší slušnosti, jediná narážka, či nějaká invektiva a nejen, že to zamknu, ale rovnou smažu.
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Ukrajina

Příspěvek od dvk »

Výlet do Ruska
Východní Ukrajina - centrum DONETSKA, půl den se separatistama, aneb naprosto něco jiného než se dovíte v mediich.


http://marekhavlicek.blogspot.nl/2014/0 ... en-se.html
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od radek mb »

No, když už si to odemkl...
Jedna čistě hypotetická úvaha směrem k podporovatelům Putina a jeho ruské invaze. Pokud by se na jížním Slovensku vzbouřili Maďaři a okresy s převážně maďarským obyvatelstvem by si chtěly vytvořit vlastní stát Novohungárii ( což je úplně logická paralela s Doněckou a Luhaňskou oblastí) a nechaly by se podporovat maďarskou vládou, stáli byste také za Viktorem Orbánem jako za vrcholným představitelem Maďarska?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Podle logiky zde prezentované by za ním stát museli. Pokud ne, je to jen diletantství a čisté přívrženectví Putina.
Uživatelský avatar
Jaykee
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jaykee »

Možná budu veřejně ukamenován, ale zkusím se přidat do diskuze. Jedná se o můj pohled na celou situaci.
Pokud se podívám do historie nám známé (podle mě lidstvo alespoň trochu vyspělé sahá mnohem dál, nežli cca 4000 let), tak každému mocnáři nikdy nešlo o lidi. Jen o peníze, majetek, moc, vliv, území a vlastně celou planetu. Z toho vycházím, lidé jsou stále stejní a proto si nemyslím, že by dnešní doba byla tak kouzelná, tak demokratická, jak je nám skrze média, nejmocnějšího biče na lid, vkládáno do úst. V mediální masáži, která za posledních pár let dokázala společnost obrátit o 100%, se lidé nikdy nemohou dozvědět pravdu. Jen ve 20. století se několikrtá ukázalo, kolik síly má správně podaná propaganda, frickem počínaje. V jednom dokumentu jsem viděl brečícího bývalého SSáka, který se zpovídal, že si skutečně mysleli, že Židé nejsou lidé. Takhle mocná je dostatečně věrně tvrzená lež. Ženy omdlévající ve Španělsku při příjezdu Hitlera jen dokazují jeho váhu ve společnosti, která svět dovedla k hrůze, kterou všichni dobře známe.
Všechny vlády světa nepotřebují moudré členy státu vytvářející si vlastní pohledy na situace, které se kolem nás dějí. Potřebují ovce, které kývnou a za údajnou svobodu, která tak svobodná není, ještě budou brát do rukou zbraně a v jejím jménu bojovat. Toť asi sen každého vládce a zase se můžeme podívat na první rok a půl 2. sv. v.
Pořád musím myslet na Orwellův 1984, což je podle mě neskutečná předpověď dnešní doby, jen potvrzující jeho famózní realistické vnímání společnosti a jejího vývoje. Dnes jsme přesvědčováni, že nejlepší životní náplní je Facebook a jeho obdoby, že není potřeba se scházet a diskutovat u piva, když to jde po jednoduše monitorovaném internetu, že ideální náplní víkendu či jakéhokoli volného času je shoping i přes krásný slunečný letní den ideální na výlet k vodě, či do lesa, atd...
Vštěpování iluzí je pomalé, ale z mého úhlu pohledu zcela jasně hmatatelné. Jsem ročník 84, tedy v době převratu mi bylo 5 let a těžko jsem mohl vnímat, či pochopit souvislosti. Když se ale podívám zpětně, pamatuji si, jak všichni vyprávěli o hrůzách a psychologickém strachu způsobených bolševickým režimem. Dnes už je ve společnosti tolik lidí, kteří po 25 letech zapomněli a tvrdí, že se vlastně špatně neměli. Změna historie tedy jde, stejně jako psal Orwell, během pár let a rozhodně se nemusí čekat na jiné generace, které danou dobu nezažili. Během zmíněných 25 let jsem vypozoroval mnoho dalších změn, kterých se i bojím. Lidé, síla každého národa, přestali tvořit společnost a vytvářejí samostatné jedince, kteří s vrchností a jakoukoli nepravostí nic nezmohou. Pokud se národ naštve jako společnost, nikdy nebude síla v podobě vlády, která by dokázala tuto masu zastavit. Pak musí nastat nějaká reforma, nějaká změna. Nám je však všechno jedno, špatnosti, které se denně kolem nás dějí, přehlížíme, ač si pamatuji, že okřiknutí dětí dělajících bordel cizím člověkem byl standard. Dnes si jde rodič stěžovat na učitele, že byl na jeho kloučka i dcerku slovně hrubý, poté co jeho spratek na plnou hubu poslal učitele do prdele. Kde je tedy nutná výchova a vštěpení jasně daných pravidel a hranic chování ve společnosti? Ovšem, tvoříme si vlastní společnost, vlastní budoucnost a já se jí začínám i trochu bát.
Žijeme jako v TV, oblékáme se jako v TV, bavíme se jako v TV a reálný svět nám protéká mezi prsty.


Tím se tedy chci vyjádřit k situaci na Ukrajině, že z mého úhlu pohledu ani samotní Ukrajinci či separatisté ve skutečnosti neví, co se vlastně děje, natož my, protože nikdo nikdy nedá dohromady celkový obraz propagandy a informací poskytovaných ať jedné, či druhé straně.
Světovládě se začíná dařit to, co se nepodařilo ani církvi a to hromadné zmasírovaní společnosti v kombinaci s rozložením na jednotlivce.

Co se týká východu, mám strach z Putinovského snu obnovit hranice Carského Ruska a západu? Ve 20. století se několikrát ukázalo, že USA válku potřebuje jako prase drbání, že pokaždé jí konflikt se zbraní v ruce postavil ekonomiku na nohy. I za cenu dezinformací a propagandy, třeba jako potopená výletní loď, kvůli které byla válka ve Vietnamu, o které po pár letech Amerika prohlásila, že vlastně nikdy neexistovala. Proto třeba i souhlasím s názorem, že atomové bomby v Japonsku byly jen pro ukázku světu, kdo má moc a sílu a podle mě i v nezanedbatelné míře možnost v reálu vyzkoušet, co takový Little Boy dovede.

Žádná vláda nikdy nedělala nic pro blaho lidu, jen udržovala ovce pěkně v klidu, napapané, zdravé a v dostatečném počtu. Ovšem aby se jí nerozutekli a neprorazili ohradu, je potřeba pes a zdravá dávka strachu, tedy terorismu, války či studené války...

Snad jsem byl pochopen, dost těžko se můj pohled v pár větách vysvětluje...
Naposledy upravil(a) Jaykee dne sob srp 30, 2014 11:21, celkem upraveno 1 x.
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

Spíše bych se zeptal,jak to bylo s těma fuj fuj separatistama tehdá v čečně a jak dopadl za války Grozný a jeho obyvatelé :P Ale k dění na UA se vyjadřovat nebudu.


Odpůrců jaderného bombardování japonska se zeptám,co měla US vláda jako tak asi dělat-jestli se američané neměli těm japoncům rovnou vzdát :twisted: !

V japonsku té doby civilisté nebyli bráni jako lidé,stejně jako ženy nebo všechny nejaponské národy.Jeden z ministerských předsedů japonska v březnu 1945 prohlásil v reakci na masivní americké bombardování jen to,že lidé si zvyknou....V roce 1942 japonci zabily v reakci za malinkatý US nálet na tokyo na povražděno 250tisíc číňanů!

Uvědomujete si sakra,že byla válka?Že japonci se nešťítíly vůbec ničeho,včetně plošného nasazení biologických zbraní?Co názvy jako Nanking,Baatan?

V netotalitních státech stojí válka prachy.Hodně peněz.US zajatci v japonských lágrech trpí.Japonci v japonsku trpí hladem a bombardováním.Bylo japonsko v létě roku 1945 skutečno zlomeno?Neprobíhala nahodou mobilizace 27milionů fanatických civilů,kteří měli zemřít za císaře s bambusem v ruce?
Přestavování zbývajících jedenácti tisíc letadel na kamikaze?Sebevražedné ponorky a torpéda?Vývoj vlastní atomové bomby! (mmch přesně tam kde to dneska dělá strejda KIM)
Co nasazení mimin a batolat jako "nášlapných" trhavinou obalených kamikaze min proti US tankům?To je fakt taky v pohodě?Jsou pak teda američané nenasytní vrahové civilů?Fakt jo?

Je také v pohodě,že ten den kdy se císař rozhodl vzdát,proběhl třikrát!!! pokus o vojenský puč?Že militaristé neposlechli ani toho božského císaře a chtěli pokračovat v boji do totálního vyhlazení?
Že někteří US piloti zajatí po svržení atomovek byly hrstkou rozumných japonských důstojníků "tajně" mučeni,aby později u "ofiko" výslechu řekli,že US letectvo má stovky takových bomb!!!!

V zásadě byly 4 možnosti:
A)japonce nechat být,oni se mezitím nějak zventí,vyvinou vlastní bombu nebo něco horšího,civilové a POW nadále pomalu umírají
B) (historická) shodit tak dvě bomby,že to snad pochopí a vzdají se.Ztráty na životech jsou u teéhle varianty suveréně nejmenší,z toho vlastní=žádné
C)invaze do japonska=miliony lidí padnou-z toho strašně moc vlastních,zdlouhavé,drahé
D)Japonsko ponechat ve stávající totální izolaci a přes zimu jim totálně zničit (konvenčním) bombardováním japonské železnice a zbytek měst co ještě neshořela.
Japonci se potom možná vzdají,ale mezitím zemře cca 5 miliónů japonských civilistů hlady+spousta našich POWs.Aha,oni za to by určitě mohli ti američané,vrahové civilů 8) !

Nevím jaké měli být ty "cíle" američané,ale jeden cíl byl jasný-ukončit válku.jakékoliv prodloužení války by znamenalo jen mnohem,ale mnohem větší utrpení japonských civilů.
jestli toto kdokoliv nepochopí a bude stále něco tvrdit o zlotřilých amerických zájmech atd. Tak dál nevím
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Svržení Big Boye a Little Mana bylo to nejlepší, co se dalo udělat. To ale multikulti humanistum nevysvětlíš. USA se snaží zasadit se o pořádek právě tím, že dokážou představovat hrozbu. Protiváhou je Rusko, které taky představuje hrozbu, tak si nikdo nic moc nedovolí. Ani jeden k druhému, ani nikdo jinej. Kdyby tu nebyla tato velmoc, tak se ručníkáři nebudou bát už vůbec ničeho a pohltí celej svět. To samý platilo o Hitlerovi a i o Japoncích. Kdo přetavil své meče v pluhy, bude orat pole pro ty, co to neučinili.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“