Ukrajina

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Vašátor »

Výborný byl pořad na radiožurnálu s reportérem, který byl na místě a s povstalci hovořil. Většina původních povstalců by se nejraději dávno vzdala, ovšem mají strach z následků a soudů. Další věcí je fakt, že vedeni povstalců je složeno z profesionálů - především ruské armády, což se reportér dozvěděl přímo od povstalců.
Doporučuji si tento pořad najít....
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Povstalci mohou tvrdit buhví co, jen aby zastavili postup ukrajinské armády. Že tam bude spousta ruských vojáků je možné, ale pochybuji, že by veřejně vystupovali jako oficiální zástupci Ruska, pokud by jimi opravdu byli. Koneckonců i voják z ČR si může vzít dovolenou, sebrat se a jet si zabojovat na Ukrajinu. Když ho chytí, tak uvalí sankce na ČR, že vysílá své vojáky na pomoc separatistům? Budeme obvinění z agrese?

Situace je tam stále více a více divnější - třeba to, že se na hranice pošle humanitární konvoj. Ve stejnou chvíli, co tam s konvojem přijedou desítky novinářů a mezinárodních pozorovatelů, tak Rusové vezmou 70 ks těžké techniky a dírou v plotě z ostnatého drátu (opravdu to takto ten reportér řekl...) překročí Ukrajinské hranice? Proč to neudělali o 3 dny dříve než tam ten konvoj dorazil? Nebo proč to neudělali o 50 km jinde, aby neriskovali, že si toho novnáři všimnou? No nevadí, stalo se. Škoda, že z toho není jedinná fotka. Když se údajně vracel údajný viník sestřelení malajsijského letadla zpět do Ruska (jedno jedinné vozidlo z celého kompletu BUK), tak z toho existují desítky fotek a videí. Tady překročí několik desítek vozidel hranice přímo pod nosem novinářů a není z toho jedinný záznam.
Ale tak ok, dobře.
Prý ta vozidla překročila hranice a měla ruské SPZ a výsostné znaky. Chcete mi říct, že Rusko tvrdě tutlá jakoukoli svou aktivitu a najednou tam pošle kolonu označených vozidel? Krym obsadili neoznačení vojáci v neoznačených vozidlech a tady tomu nesundají ani SPZ?

A jako nejlepší zpráva dne vystupuje prohlášení Porošenka, že tu údajnou kolonu odhalili a rozstříleli dělostřelectvem. Prý z ní nic nezbylo. Ukrajinské dělostřelectvo od počátku bojů ukazuje, jak je extrémně nepřesné. Nedokáží efektivně vybombardovat ani statické pozice separatistů, ale během jedné noci dokážou odhalit přísně tajnou kolonu Ruských vozidel a jak řekl Porošenkův mluvčí "Ze zákeřně vyslané kolony 70 vozidel s ruskými identifikačními znaky zůstala hromada šrotu...". Škoda, že se opět nedostává nějakých obrazových záznamů. Na netu se objevuje hromada fotek všeho možného, ale kolonu 70 (nejdříve se tvrdilo 23) vozidel, která je rozstřílená na kusy jaksi nikdo nevyfotí...

Všichni na Rusko uvalují sankce, všichno odsuzují jeho bestiální činy, ale nic nikdo nemá podloženo. Všechno je to většinou založeno na nějakém prohlášení Porošenka (který už v minulosti vypustil naprosto prokázané lži) nebo na kdejakém Tweetu, který se na netu objeví...

Nevím, nakolik je do všeho namočeno Rusko, ale zbytek světa evidentně nemá absolutně nejmenší zájem na tom, aby se tam situace uklidnila. Proč?
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Laďuša »

Protože z Maďarska teď na Ukrajinu šly tanky, což je nejspíš správně, páč se o tom nemluví, ale z druhý strany Kamaz s pytlema bramburů už je špatně. Proniknutí ruských obrněnců přes ukrajinskou hranici je taky ňáký přikrytý pláštíkem pochybnosti, když jedna strana tvrdí, že jo a druhá, že ne. Já nevim, ale prostě si nemyslim, že jedna strana jsou jenom lháří a druhá je čistě pravdomluvná. Asi jsem se eště nedostal do fáze zaslepení, kdy jednej straně bezmezně důvěřuju a druhej nevěřim ani ň.
Myslim si o tom celý svý a udělal jsem velkou chybu, že jsem si tady přečet asi poslední 2 - 3 stránky tutoho tématu. Bylo mi to celkem volný a dělal jsem si jenom svuj obrázek, ale po tom přečtení docela žasnu, jak to někdo může vnímat a jak to může rozdělovat bandu jinak řekněme pohodových lidí...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od dmatej »

Mezitím jsem včera na netu četl analýzu pádu toho letadla + animaci na jiném webu, jak funguje BUK a v kombinaci těchhle dvou informací by to znamenalo, že to letadlo musel být sestřeleno z území nekontrolovaného separatisty zevnitř Ukrajiny.
Oficiální verze má být v září, tak na to jsem tedy zvědav. Nemůžu samozřejmě říct, že bych téhle verzi věřil, ale zapadala by do toho, co se dělo a děje - bez jediné záhady, žádné Su25, žádná "střelba bukem od boku" ...
Mimochodem, mceza, ty fotky BUKu byly pokud vím dvě, jedna z nich nakonec byla z Ukrajiny (s tím billboardem), u druhé nevím o tom, že by jí někdo zpochybnil.

Ten konvoj 70 kusů těžké techniky mi přijde pěkná blbost, nedává vůbec žádný smysl.

Co se opolčenců týče, možná mlží před koncem. Jestli ne, ...

USA i Rusko musí mít stoprocentně přehled o pohybu jakýchkoliv těžkých zbraní v oblasti. Od obou je podezřelé ticho, což lze podle mě interpretovat jedině tak, že ani jeden v tom přímo nejede, ale nadále přihlížejí katastrofě, kterou občané Ukrajiny a žoldáci na obou stranách (i kdyby zadarmo, pořád jim budu říkat žoldáci) dělají sami. Pro Rusko pořád platí, že čím větši paseku Kyjev nadělá, tím lépe pro něj. Kyjev na druhou stranu nemá zdroje, nemá vojáky, nemá kontrolu. Část armády jedná zjevně na vlastní pěst, vojáci po částech podle všeho dezertují a ne málo ... konec konců tuším ministra už to stálo místo.
Volby kyjevští nejspíš vyhrají, ale ne zásluhou. Vyhrají, protože protikandidáti prostě nebudou, a voliči taky nebudou. Ta země zůstane na kolenou a opět z toho bude těžit - napřed EU a USA, ale nakonec a nejvíc opět Rusko. Rusko pak nemá žádnou motivaci cokoliv zlepšovat, jen mu stačí dělat gesta. Stěží by si ale pomohlo, kdyby na ukrajinskou stranu posílalo tanky ke zničení, to je nesmysl. Mohlo by nakonec ale udělat invazi a východ Ukrajiny prostě dobýt, jako "za starých časů", ale tím by si dost uškodilo v diplomacii a patrně by sankce "západu" hodně přitvrdily. Dost špatně by se to ale vysvětlovalo i doma, v době, kdy máme internet a i v Rusku lze číst západní média.

Předpokládejme, že USA ani Rusko ani EU neudělaly ještě žádnou chybu - opravdu - co by to znamenalo? Proč? Zkuste to - možnosti tu jsou. Náhoda je nakonec stejně jen nedostatek informace.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

dmatej píše:Mimochodem, mceza, ty fotky BUKu byly pokud vím dvě, jedna z nich nakonec byla z Ukrajiny (s tím billboardem), u druhé nevím o tom, že by jí někdo zpochybnil.
Byly tuším tři fotky BUKu. Jedna z ukrajiny, jedna od té čerpačky a jedna, na které není poznat, zda to není třeba jen vojenský bagr...

Také byly dvě videa.
dmatej píše:Oficiální verze má být v září, tak na to jsem tedy zvědav.
Na to bych úplně nesázel. Bude první předběžná zpráva. Pravděpodobně půjde jen o shrnutí dosud zjištěných faktů. Vzhledem k tomu, že šetření leteckých nehod probíhá měsíce, občas roky, nečekám nějaké výsledky ani závěry v září. O to více, když se údálost stala uprostřed válečné zóny a všichni se předhání v tom, kdo na koho to hodí. Osobně mám ale stejně strach, že skutečné výsledky se nikdy nedozvíme.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Ukrajina

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Skutecne vysledky netreba. Sundali to separatisti. Vzdyt to rikal Kerry a Porosenko.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od dmatej »

mceza: říkám, že jsem zvědav, ne že se jistojistě něco dozvíme, natož celou pravdu a nic než pravdu ;-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Koko Loko píše:Skutecne vysledky netreba. Sundali to separatisti. Vzdyt to rikal Kerry a Porosenko.
Pokud vím, tak Porošenko a US vláda střídavě tvrdí, že to byli Rusové z ruského území a pak se vyspí a druhý den to byli separatisti.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Crocodile »

Na Porošenka se teď chystá Pravij sektor, má ultimátum jinak mu tam udělají na MVD pořádek. Nelíbí se jim že policie stíhá lidi ze sektoru a zabavuje jim zbraně. Asi si mysleli že se můžou chovat jak na divokém západě pořád.
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

Objevují se tu různé teorie,někomu se nelíbí majdan,někomu "úloha" EU.Je i pravda,že oficiální UA strana plácne evidentní blbost.Putin naopak nyní možná donutí oligarchy a zlatou mládež nedobrovolně přesedlat z nových mercedesů
na granty nebo aspoň oktávky :lol: .

Moje otázka zní:Stálo by mě to všechno za ozbrojené povstání?Měl bych se skrze to všechno stát separatistou
a vést tak dlouho boj za připojení k rusku(což se nyní už asi nestane),když má navíc armáda UA převahu a je otázka času,kdy se smyčka utáhne?A že to náhodně odnesou moji známí,sousedé?

Svojim rozumem říkám ne.

menší edit:Myšlenkové pochody rebelů nedokážu pochopit,oni už musí vidět že tahají za kratší konec lana a spásný zásah z ruska z největší pravděpodobností nepřijde.Jestliže nová vláda v kyjevě není zvoléná,tak ta na donbase už vůbec ne,navíc se chopila vlády přímo za pomocí zbraní.Porošenko aspol. sice samozřejmě občas plácnou totální nesmysl,ale většinou je to něco marginálního a za vedení otevřené války to nestojí.

Vidím že celé téma je příliš rozdělující,vyvolává spoustu nepěkných emocí a to si nepřeji.Radši sem nebudu psát.Udělám to stejně jako na facebooku,který od začátku vydatně autocenzuruji a nepíšu tam vesměs nic politického,protože bych si nikdy nebyl jistý,kdo kdy to na mě vytáhne,Byť by to byla banalita.
Naposledy upravil(a) Veverka dne pon srp 18, 2014 10:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Vašátor »

Laďuša píše:Myslim si o tom celý svý a udělal jsem velkou chybu, že jsem si tady přečet asi poslední 2 - 3 stránky tutoho tématu. Bylo mi to celkem volný a dělal jsem si jenom svuj obrázek, ale po tom přečtení docela žasnu, jak to někdo může vnímat a jak to může rozdělovat bandu jinak řekněme pohodových lidí...
Pod toto se podepisuji ...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

Ráč provedu autocenzuru i tady.Veverka v tomhle tématu nic nepsal.Pokud na téma někde osobně přijde řeč,tak maximálně leda vyjádřím své znepokojení.
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Ukrajina

Příspěvek od vodis »

Jen rychle po návratu přímo z UA. Humanitární pomoc funguje dovážená z jiných částí Ukrajiny. Dále byly záběry Putinova konvoje, kde odplachtovali pár náklaďáků a nákladu tak do výšky sajten a nebo taky naložený nákladní vojenský přívěs na korbě Kamazu. Navíc deklarováno cca 1900 tun nákladu na 280 nákladních aut s návěsem, nebo vlekem. To taky moc nepasuje.

A civilní obyvatelstvo na východě UA si asi podle záběrů užívá svoje... :cry: Na západě UA je naprostý klid.
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Drobek81 »

vodis píše: nákladu tak do výšky sajten a nebo taky naložený nákladní vojenský přívěs na korbě Kamazu. Navíc deklarováno cca 1900 tun nákladu na 280 nákladních aut s návěsem, nebo vlekem. To taky moc nepasuje.
:-) se nediv - vis, kolik najeli kilaku? Dovedes si predstavit tech kamaradu a znamych? Vzdyt i u nas to tak fungovalo a jeste funguje, staci se podivat na ridice rozvozu (Nechci na nikoho ukazovat, ale ten pan co ma blizko k Sobovi by mohl vypravet ;-) )
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Ukrajina

Příspěvek od vodis »

No na auto je obsazenost 2 až 3 osoby a mezi posílaným zbožím je třeba i sůl. Prostě sůl nad zlato. :-D

Jinak nasral mě takovej malej DAIšnik na křižovatce od Polyanice směr Jaremča. Jasně, že nás hned zastavil a chtěl doklady. Ty ani moc neprohlížel a honem chtěl, abych mu dýchnul. Ještě se důležitě ptal, jestli jsme něco nepil a nebo nežvýkal žvýkačku. Tak říkam, že ne. Dal mi takový malý aparátek, já do něj dýchnul a on, že tam něco je a jestli jsem něco nepil, klidně i včera. Mě bylo jasno, že kdybych kývnul, že večer jsem měl 3 piva, tak on by mi nutil, že druhý den v 10 dopoledne nafoukám. Tak jsem pořád tvrdil, že nic. Tak že prý půjdeme k němu do auta. Tam vytáhnul další pouťový aparát, já do něj dýchnul a co myslíte? Ukázalo se tam 06. Prostě bez desetinné čárky, jen tohle. Mně ale bylo jasno, že nic nemám, tak po dotazu, co já na to, tak mu říkam, že jsem večeřel vajíčka a čaj a že klidně pojedu na krev do nemocnice. To už jsem ale docela zvýšil hlas, protože mě nasral takovým leváctvím. Chvilku mlčel a protože asi viděl, že fakt nepustím ani chlup, vrátil mi doklady a řekl, že přeje šťastnou cestu...
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“