Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Teda to krutá pálka za IN kartu. :shock: Ale co by člověk neudělal pro to, aby dostal slevu, že? :D Aneb, "nechci slevu zadarmo". :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak samozřejmě se tě to nevrátí za 3 jízdy a ani tě nestačí pár jízd do roka ;) Je třeba si to propočítat a podle toho koupit to nejvýhodnější. ;)

Ale tak grafíček řekne víc, než tisíc slov :P
Obrázek
Minimum je dostat se nad černou čáru, od žlutýho bodu už je to úplně jasný. Jenom tu zejtřejší jízdu mam o 2 stovky levnější, dokonce i studentský jízdný u mě dneškem skončilo.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Laďuša píše:Ale tak grafíček řekne víc, než tisíc slov :P
Já ten graf vůbec nechápu :oops: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Buď v klidu, tvoje křivka je eště výhodnější, než ta červená :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MacGyver »

No já si zase před čtrnácti dny zařídil studentský jízdný 8) , po pěti letech.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Vypadá to drsně.

Vodorovná osa je nájezd v penězích, zelená je in 25 což nevím co to je, ale tuším že "levná malá sleva", rudá je "drahá velká sleva", jakmile se dostane nad osu jseš na nule, jakmile jsi nad / za žlutým bodem, tedy za tím kriteriem 12000/3-ročně, tak padesátka šetří výdaje víc než pětadvacítka. Do / pod žlutej bod je výhodnější pětadvacítka a do/pod průsečík pětadvacítky s vodorovnou osou se nevyplatí ani ta a platí ono "nechci slevu zadarmo, aneb drobné si nechejte"
Hustý! :mrgreen:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Laďuša píše:Tak, další mezník v historii mého cestování po železnici :mrgreen:
[url=http://mini.megaupload.cz/200/100_7763.JPG]Obrázek[/URL]
Kurňa, tebe ten výlet do Roudnice vyšel draho! To já s IN 25 jsem na tom lépe :P

Jinak, dnešní roudnické setkání považuji za výborné !!!! Leč příliš krátké, příště to bude chtít nějak prodloužit, jak se ukázalo, jeden den prostě nestačí 8)
Přílohy
IMG.jpg
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Laďuša, Tyjo Laďo, to budeš tolik jezdit dráhou? Že sis dal IN 5O? Já si dal jen IN 25 a budu rád když na tom ušetřím pár stovek. :lol: No ale už aby mě vydali tu opravdickou, ta papírová je taková divná. A ňák mi do tej papírovej nejdou nahrát peníze. Nevíte čím to bude? :mrgreen: :lol:
Koko Loko píše:Já ten graf vůbec nechápu .
Pane pípák, co na tom nechápete? Vždyť je ten graf naprosto všeříkající. Čím víc do tej karty investuješ, tím víc musíš jezdit, aby se Ti to vrátilo.

Když už ste u těch jízdenek, taky vám ukážu "ty svoje" Obrázek Dužno podoktnouti, že vlakem i autobusem je cesta stejně dlouhá, navíc vlak mi staví za fabrikou a tam je to blíž (dírou v plotě) . Od busu je to o kousek dál.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Michal Pokorný píše:Kurňa, tebe ten výlet do Roudnice vyšel draho!
Ale zase jsem víc ušetřil :mrgreen:
plavec píše:Tyjo Laďo, to budeš tolik jezdit dráhou?
Tak já vlakem jezdim celkem často, do Plzně a na výlety... Oproti studentskýmu jízdnýmu šetřim 3 Koruny na jízdě, letos mam asi 85 jenom takových jízd kvůli škole plus plno dalších z jinýho účelu. A samozřejmě další tratě a výlety. Při nájezdu jako letos se mi vyplácí drahá velká sleva a navíc teď mi to bude lákat eště víc na další výlety. :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Laďuša píše:a navíc teď mi to bude lákat eště víc na další výlety.
A to je to, co ČD chtějí. "Koupit si zákazníky" . Protože většina si pak řekne: "Když už mám tu kartu, tak ať to využiju a dneska jedu s dětma na výlet třebas"

Je fakt, že to taky beru jako nástroj k tomu abych se konečně donutil se vrátit k vlakům. A zatím se mi to daří.

Dneska jsem tak trochu "nešťastnou náhodou" jel regionovou. Tyjo to je hned modernější než 810. Záclonky, příjemnější sezení, hlášení zastávek na displeji a hlasově, trochu tišší mi to taky přišlo. :)
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

plavec píše:A to je to, co ČD chtějí.
Ale je to i to, co chci já ;) Ježdění vlakem mě prostě baví.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Laďuša píše:
plavec píše:A to je to, co ČD chtějí.
Ale je to i to, co chci já ;) Ježdění vlakem mě prostě baví.
Naprosto se v tomhle shodneme.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Laďuša píše:Ježdění vlakem mě prostě baví.

Ano, to my víme :D . Vlak je vůbec šikovná věc na cestování, pokud tedy zrovna není zimní roční období což většinou, až tak moc nevadí, ale spíše vadí když vlaky v zimě meškajú. Udělali jsme si s Láďušou malý výlet za jedním zdejším soukmenovcem do středobodu známého vesmíru, tedy roudnické nádražky. Pár foteček tutaj http://koko-loko.rajce.idnes.cz/Roudnice_29._12._2010/ .

Jen pár poznatků:

- pokud přijede EC s obstarožním vozem z NDR v Najbrtu, neskákejte do něj hned, ale projděte se dál, třeba bude řazena i civilizovanější dvojka "vyšší kvality". Já tak neudělal a celou cestu do Prahy se kroutil na sedačce jako moučný červ.

- i Taurus mívá technické potíže

- po delší době jsem uzřel rychlíkový vůz v opravdu nic moc stavu, Laďušovi se podařilo rozkódovat z nečitelného štítku r.v. 1977, opravdový ostřílený veterán

- jedeteli v zimě na mejdan někam kde je tekoucí voda, třeba jako řeka a most, vemte sebou krmení pro kačenky

- budeli vás průvodčí (ne ta z fotky, ale její poněkud starší kolegyně) vyhazovat z "lůžkáče" do jiného vozu, tak neposlouchat, jen pouští hrůzu :lol:

- v zimě mají vlaky sklon ke spoždění ... EC do Brna +50 minut

- myslíteli si, že poslední vlak na Tišnov co odjíždí 23:00 počká na zpožděné EC co přijede 23:03, myslíte blbě. V okamžiku kdy EC zabrzdí, osobák odjede, počkat 3 minuty na lidi než přeběhnou podchodem je strašný problém.

- pokud si myslíte, že druhý den ráno pojedete do práce na čas, máte smůlu. Vlak má 20 minut rany, teplota okolí je -14°C a jediná veřejnosti přístupná zastřešená část zastávky má jen tři stěny a vymlácená okna.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6561
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Koko Loko píše:Pár foteček tutaj http://koko-loko.rajce.id...e_29._12._2010/ .
ucetni fantozzi jede na zimni dovolenou
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Pěkné fotky, http://koko-loko.rajce.idnes.cz/Roudnic ... G_1512.JPG To jste se svezli i multikárou? :mrgreen:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“