Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od jacek »

MartasBrno píše: Co maj říkat lidi, na který by měl někdo platit a neplatí? Prostě se hledal nástroj jak přimět neplatiče dostát svým závazkům, no. Kamarád je z rozvrácené rodiny, lze-li to tak nazvat, no a otec neplatil. Neustále se opakovala soudní řízení, kdy vždycky zaplatil jednou a pak 10x ne a kolečko se opakovalo bez jakéhokoliv výsledku. Spíš je otázka, jestli vůbec má být placení alimentů, jestli má být rozvod, jestli má být manželství, partnerství, jeslti po rozvodu mají být děti u mámy vždy, nebo spíš u táty... Jestli to vše mají posuzovat zamindrákované báby, které samy ani nemají své rodiny v pořádku... a soudit případy soudkyně, které se mstí za svoje neukojené touhy :-) bezvadný.

Nejlepší je, žádné problémy si nikdy nezadělat.
Tak.
Teď už to víme, teď už to stačí jemo tak udělat :-D
Do vážných problémů se lze dnes velmi snadno dostat, aniž by je člověk sám způsobil. Myšleno obecně, ne pouze na tom "ledu". :)
A to diskutované řešení alimentů? Řidičák je sice cesta, ale ne bez kazu, co třeba s lidmi, kteří řidičák nemají nebo ani nepotřebují? Prostě si to stát opět zjednodušil na úkor jedné postižené skupiny občanů. To, že stát (státní správa) není schopen vytvořit skutečně právní prostředí, důsledně uplatňovat existující právo a účinně vymáhat jeho naplňování, to je vina našich mizerných politiků a prodejných, křivých poslanců i úplatných soudců. Soudní systém je zcela nefunkční, rep. funguje na zakázku, podobně, jako parlament. Tihle mají zájmy zcela jiné, přednost má vlastní a partajní prospěch, liberalistické klanění se cizím modlám, byznysu, pederastům a lesbám, nadbíhání jejich "právům", právům zločinců... Kde zůstaly zájmy a práva většiny, když normou se stávají zájmy menšin? Plnění služby státu je těmto lidem zcela cizí, a nejsou ho ani schopni, ani k tomu nemají nejmenší ochotu. Prostě celý tento politický systém včetně eurovlezdopr.elizmu a multikulturalizmu zpanchartěl a je nutno jej radikálně nahradit jiným, bohužel asi i méně bezbřeze demokratickým. :mrgreen:
A ta řada nadhozených a nezodpovězených otázek od Martina to jen potvrzuje. J.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4300
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Teepee »

jacek píše:A ta řada nadhozených a nezodpovězených otázek od Martina to jen potvrzuje. J.
Kdyby jen toto, i dějiny mluví jasně. :?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MartasBrno »

Chtěl jsem ještě reagovat, ale nedospěl jsem k uchopitelnému závěru tak, abych se neopakoval. Dík za společnost. Myslím, že se máme dobře, jen si toho vážit a moct/umět to udržet. Na panovníka se makalo v každé době, tak co :-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MartasBrno »

Poněkud z jiného soudku, prakticky: Jak co nejefektivněji očistit pálené střešní tašky / křidlice po padesátiletém provozu? Mají před sebou další padesátiletý provoz právě od příštího týdne :-) Kus po kusu odrbat kartáčem? Ve vodě? Ojet to vapkou? Co doporučíte jako nejproduktivnější metodu? Množství je asi tak 20 - 30 m2. Nové kupovat nebudu, Bohunice skončily.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Luděk Musil »

Já s otcem řešil identický problém před nějakými 15 lety.
Wapku jsme neměli, takže jsme každej stáli u barelu, v ruce rejžáky, křidlice přednamočený a už jsme to kartáčovali.
Ale ta střecha už opět mechovatí. Kdybychom to možná před těmi lety ještě máčeli v modré (? zelené?) skalici a obrok ji aplikovali postřikem na střechu, tak bychom to možná stále měli čistý. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MartasBrno »

Mech se u nás koná - nekoná, má to prostě patinu, ale drážky jsou zarostlé pracham a bincem. No hodilo by se to podpořit nějakou očistou, tak to řeším. Nechci to měnit dřív než v důchodu, nejlépe moje děti v důchodu :-) Kdyby chybělo, mám na doložení BOhunické staré 70 let s tím, že dalších 70 nejspíš dají taaky v pohodě. Selekci dobře a hůře vypálených chci udělat na tuty. Poznat to jde a zkušenost s rozpadáním je jasná.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Jiří Proček
Příspěvky: 269
Registrován: úte kvě 22, 2012 09:12
Bydliště: Brno *

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Jiří Proček »

Zdravím taky se připojuji na toto téma mech si lebedí na střešní krytině musím to taky řešit a je tak agresivní že, dělá dírky též jsem zkoušel postřik s modrou skalicí a to celkem pomohlo ale musí místy a časově opakovat což jsem nedělal a projevilo se to v plné síle napadení střechy, jinak zkusím kulatinu z mědí a dám ji na střechu na vyzkoušení při dešti bude uvolňovat měděnku a mech dostane na frak snad????Jinak to vypadá na kartáč na novou střešní tašku nemám a zřejmě nechám vzkaz pro příští generace....ty budou RÁDI!!!!!! :( :axe: zdraví Vás Jirka Brno 24* :D
V televizi jsem nedávno viděl že, nějaká firma provádí čistění střechy asi to bude ranec jako všechno a nezbude víc než to dělat kartáčem jako Luděk a tímto Tě taky moc zdravím! :rolleyes:
Cory
Příspěvky: 11599
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Cory »

Ešteže mám hliníkový plech :D
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Luděk Musil »

Jiří Proček píše:... jinak zkusím kulatinu z mědí a dám ji na střechu na vyzkoušení při dešti bude uvolňovat měděnku a mech dostane na frak ..
Čéčé ... to není vůbec špatnej nápad. Zkusím se zeptat našich kluků montérů, jestli nemají měděný svařovací dráty :idea: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Michal Pokorný »

Kolega z bývalé práce vyměnil pozink. kulatinu bleskosvodu vedoucí po hřebenu střechy za měď a mechu se to skutečně nelíbí.
Pravda, zrovna levné řešení by to nebylo. Ovšem kolega měl něco "vyšetřeno" 8)
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Jiří Proček
Příspěvky: 269
Registrován: úte kvě 22, 2012 09:12
Bydliště: Brno *

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Jiří Proček »

Luděk Musil píše:
Jiří Proček píše:... jinak zkusím kulatinu z mědí a dám ji na střechu na vyzkoušení při dešti bude uvolňovat měděnku a mech dostane na frak ..
Čéčé ... to není vůbec špatnej nápad. Zkusím se zeptat našich kluků montérů, jestli nemají měděný svařovací dráty :idea: . L.
Já jsem našel po tchánovi když se dělali po domácku kdysi televizní antény prvek antény z mědi tak 5mm což je ideál tak to vyzkouším
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MartasBrno »

No já ani tak neřešil ten mech, je tam sice po povrchu holt nějakej ten povlak, ale na ty roky dobrý. Spíš mi šlo o čištění drážek, aby nevzlínala voda přes ně. Vzhledem k časovým možnostem mám sice vapku víceméně za dveřmi, ale nejspíš jak budou latě, vezmem kartáč a jenom projedeme drážky a lup to tam, jen prostě ty slabší kusy vyselektujem. Do práce se chodit musí a mít něco nad hlavou taky. Zrovna teď tu máme veselo, čerti se žení :-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Jiří Proček
Příspěvky: 269
Registrován: úte kvě 22, 2012 09:12
Bydliště: Brno *

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Jiří Proček »

Já jsem to trochu odklonil jinam........ ale chápu, chce to celou generálku i drážky jsou důležité když se tak dívám na moji střechu 16 metrů délka jedna polovina střechy asi to udělat po částech anebo novou střechu komplet ale nejsem poslanec ani senátor a vůbec nééé tunelář takže na to není :rolleyes: :!: :!: :!: :( jak jsem dříve na toto téma psal zůstane vzkaz pro příští generace :axe: :rolleyes:
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od dvk »

Čistil bych to wapkou, nejlíp s rotační tryskou, nic rychlejšího a pohodlnějšího asi neexistuje.
Máme na hřebenu propojené bleskosvody měděným drátem a cca 2m pod ním není ani smítko, dál už ale opět roste. Pokud měď, tak by musela být na střeše měděná síť s okama tak 2x2 metry, aby to mělo smysl.
Skalicí jsme taky sypali, ale chce to tak 1x za rok pravidelně.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Luděk Musil »

dvk píše:Máme na hřebenu propojené bleskosvody měděným drátem a cca 2m pod ním není ani smítko, dál už ale opět roste. Pokud měď, tak by musela být na střeše měděná síť s okama tak 2x2 metry, aby to mělo smysl.
Skalicí jsme taky sypali, ale chce to tak 1x za rok pravidelně.
No to by snad ani síť být nemusela, stačilo by co 1,5 metru natáhnout po délce další drát :idea: .
Takže skalice funguje, ale chce to pravidelně ... . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“