Skautská Niva - "Červenáček"

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ropák
Příspěvky: 175
Registrován: sob čer 02, 2012 16:20
Bydliště: okolo zlína

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od ropák »

Jenom si dělejte prdel :lol: já si taky vychutnávám jeepaře s koženýma sedačkama a krémovýma tapecama :mrgreen:
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Prosím o akutně rychlou odpověď, pokud jste někdo online.

Zjistili jsme únik oleje, jednorázový, závada odstraněna. Ale zbylo tam pod rysku oleje, opravdu málo. Takhle s tím nepojedu nikam. Mohu dolít olej nad rysku, který je jiné značky a dojet s ním cca 20km na rampu? :!: :?:

Tam provedu řádnou výměnu celého množství.

Edit: jsem moc vystrašený, jasně že to můžu udělat, nevím proč se na to vůbec ptám :D
Obrázek
ropák
Příspěvky: 175
Registrován: sob čer 02, 2012 16:20
Bydliště: okolo zlína

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od ropák »

Jo ničemu to nevadí :wink:
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Obrázek

Stav podlahy byl velmi tragický, všechny vrstvy musely pryč - ponechal jsem jen tu nejspodnější vrstvu kolem řadící páky, ta je v dobrém stavu a drží.
Opravy pokračují, mám následující tři otázky, které se vztahují k vyznačeným místům na obrázku:

1.) První dotaz je asi hodně školácký, ale udivilo mne velké množství "trojúhelníčkových" otvorů na podlaze. K čemu to slouží? K nástřiku dutin?

2.) Nevíte někdo, jak si poradit s lepidlem, které použil nějaký chytrák na několika místech pro přímé nalepení té izolační vaty? Je to neskutečně tvrdé a v silné vrstvě.

3.) Na podlahu jsem použil Hostagrund Blokator, tam kde byla oloupaná i základní barva zafungoval Hostagrund Blokator podle očekávání, vytvořil průhlednou vrstvu. Jenže tam, kde základní barva drží (festovně) došlo k tomu, že vytvořil na základní barvě velké množství malých bublinek a pórů. Co s tím? Osmirkovat?
Obrázek
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Po oddělání posledních plastů mne čekalo nepříjemné překvapení. V dutině nad zadními zástěrkami jsem nalezl na obou stranách velké množství hlíny. Odhaduji tak 4 kg :rolleyes: . No a pod hlínou máme tyto "krásné" otvory. Jeden o velikosti pěsti, druhý poloviční.

Tak jsme hned vyrazili do karosárny...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
ropák
Příspěvky: 175
Registrován: sob čer 02, 2012 16:20
Bydliště: okolo zlína

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od ropák »

A zrovna nech vyvařit místo kde se sbíhá přední blatník s prahem a podlahou.Přesně okolo místa-nosného bodu pro hever :wink: jak už jsou díry v zadu, tak předek je jasný.
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

ropák: No tam díry nejsou, naštěstí. Drží to, jen kousek od toho budu muset nasadit brusku, protože nějaký expert fakt festovně přivařil boční stupačky. :wink:

Tyto díry co tam máme jsou způsobené neoriginálním těsněním zadních dveří, je moc vysoké a při silném dešti voda zatéká nejen do nich, ale poté přes prasklinu v krycím plastu právě do dutin u zástěrek. Takový je jejich původ.

Těsnění snad seženu. Dveře ve skvělém stavu už mám nachystané, ale v jiné barvě, což bude trošku problém.
Obrázek
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Tak máme svařeno a zatmelováno. Nakonec na 4 místech. Zítra čeká podlahy základovka a v pátek IPA. Ještě by to chtělo vyměnit těsnění u kufru, při silném dešti teče do Červenáčka voda. Ale to musí počkat, než dorazí díly z UA, zatím to jen provizorně utěsním.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Veteranista
Příspěvky: 526
Registrován: sob led 14, 2012 13:33

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Veteranista »

Hezky se o autíčko staráš.
Pokud by jsi chtěl, tak bych ti vystříkal dutiny.
Přijel bys, odmontoval jsi tapeci a věco co brání ve vystříkání dutin ( nářadí bych ti dal k dispozici) a pak by jsme to společně vystříkali.
Peníze bych chtěl jen ve výši materiálu, za práci bych nic nechtěl.
Záškodník od škodovek

Škoda Octavia 1961 & Škoda 1000mb 1967 & Škoda 110LS 1975 & Škoda 100L 1975& Škoda 120L 1977 & Škoda 125L(136L) 1989 & Mercedes-Benz 200D 1976 & Mercedes Sprinter 212D 1998 & Opel Corsa B & Fiat 127 1976 & Fiat 126p 1986 & Fiat 126p 1987 & 20x motocykl
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Veteranista píše:Hezky se o autíčko staráš.
Pokud by jsi chtěl, tak bych ti vystříkal dutiny.
Přijel bys, odmontoval jsi tapeci a věco co brání ve vystříkání dutin ( nářadí bych ti dal k dispozici) a pak by jsme to společně vystříkali.
Peníze bych chtěl jen ve výši materiálu, za práci bych nic nechtěl.

Díky moc za nabídku :!: . Určo se s klukama složíme a bude i nějaká kačka za práci. Teď hned to asi nevyužiji. Bylo by to sice nejlepší, ale jet bez STK si přeci jen netroufnu. Zeptám se hloupě: co všehno se oddělává?

A ty otvory v podlaze, to není na nástřik dutin, nebo na něco podstatného? Chci tam tu Ipu natavit, tak ať tím něco hodně nepokazím.
Obrázek
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
Příspěvky: 1383
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Panthymaeus (Honza) »

Ty otvory (trojúhelníčky) v podlaze jsou tam kvůli tomu, aby měla případně cestu pryč voda z pod podlážek. (teoreticky)
U klasické řady jsou udělány mimo nosník (sekerku). Sekerka se vystříkává přes kulatý otvor zvenku (aspoň u klasiky)
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
wwwwenca
Příspěvky: 114
Registrován: čtv říj 03, 2013 22:30
Bydliště: Praha - západ

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od wwwwenca »

Jak říká panthymaeus, ty čtverečky jsou aby mělo kam voda...
Jelikož dle manuálu niva brodí do 80cm (zhruba na půli cesty mezi rozkrokem a bradavkami), tak aby to měla kam odtékat.


Třeba když se ti stane něco jako mě na tomto videu, zhruba ve třetí minutě...:-D
https://www.youtube.com/watch?v=CiOAJH_bH_Q

Já ty čtverečky zalepil s celou podlahou ipou protože auto už nehodlám takhle brodit (tohle bylo před GO).
Ale přemýšlel jsem, že udělám pod sedačkou "výpust" na šroubovací uzávěr..:) Co kdyby, že jo...:)



Jen otázka:
Ty jsi v těch zadních kapsách (kde jsi měl díry) neudělal odtoky na vodu? Je tam původně taková ta gumová zátka..
Já bych to asi doporučil.. Jednak tam teče kondenzovaná voda z blatníku a druhak se tam snadno dostává voda třeba při výjezdech z vody a tak..
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10511
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Luděk Musil »

wwwwenca píše:..., že udělám pod sedačkou "výpust" na šroubovací uzávěr... .
to tam dej radši kulový ventil :P ... otevřeš to rychleji :lol: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
ropák
Příspěvky: 175
Registrován: sob čer 02, 2012 16:20
Bydliště: okolo zlína

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od ropák »

wwwwenca píše:Jak říká panthymaeus, ty čtverečky jsou aby mělo kam voda...
Jelikož dle manuálu niva brodí do 80cm (zhruba na půli cesty mezi rozkrokem a bradavkami), tak aby to měla kam odtékat.


Třeba když se ti stane něco jako mě na tomto videu, zhruba ve třetí minutě...:-D
https://www.youtube.com/watch?v=CiOAJH_bH_Q

Já ty čtverečky zalepil s celou podlahou ipou protože auto už nehodlám takhle brodit (tohle bylo před GO).
Ale přemýšlel jsem, že udělám pod sedačkou "výpust" na šroubovací uzávěr..:) Co kdyby, že jo...:)



Jen otázka:
Ty jsi v těch zadních kapsách (kde jsi měl díry) neudělal odtoky na vodu? Je tam původně taková ta gumová zátka..
Já bych to asi doporučil.. Jednak tam teče kondenzovaná voda z blatníku a druhak se tam snadno dostává voda třeba při výjezdech z vody a tak..




Bez šnorchlu a na hladkých gumách brodit ? No asi s tím jel poprvé. ..
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

wwwwenca píše: Jen otázka:
Ty jsi v těch zadních kapsách (kde jsi měl díry) neudělal odtoky na vodu? Je tam původně taková ta gumová zátka..
Já bych to asi doporučil.. Jednak tam teče kondenzovaná voda z blatníku a druhak se tam snadno dostává voda třeba při výjezdech z vody a tak..
:| Tak to jsi mne dostal. Když jsme auto koupili, tak tam již byly dvě velké díry, jen ucpané hadrama. Netušil jsem, že tam má být gumová zátka.

Jinak my s Červenáčkem obsluhujeme především letní tábory, takže největší problém jsou výjezdy podmáčených polních cest, které zažívají minimální provoz. Pro představu přidám obrázek mého největšího nepřítele, přestože sklon není ani 12°, jakmile je louka podmáčená, tak mám co dělat, abych se tam s vozíkem a nákladem vyškrábal. Jeden vozík už jsem tam pocuchal:

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“