Představuji 21011 Rallye

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Koupil jsem ho za 6500 z Favorita, cpali mi ho kluci na dílně. Sice to tak nějak divně hučí ale zatím funguje. Ani nevím jak ho tam nacpali. Dal jsem jim auto a makejte :lol:
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od dusin »

Z favorita to pasuje?co je to za typ?lamela nebo torsen?
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Moc to k tomu nepovím co je to zač. Koupil jsem celou skříň která byla po bouračce a odvezl to kluků tak jak jsem to koupil. Měl by ale být lamelovej.
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od dusin »

No,prave ze lamela by me u facka prekvapila,pac je to predohrab a tam se pouziva vice torsen,tomu by nasvedcovalo i to huceni.v torsenu je totiz v principu spousta kolecek...
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Prodal to i proto že bude prý stavět něco lepšího, že toto mu moc nevyhovovalo.
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Tak je za náma poslední závod roku 2012 v Chabařovicích na ploché dráze. V podstatě se ani na ploché dráze nejelo ale jen vedle ní aby se nerozhrabala. Ty co zkoukli video na fcb jistě viděli jak auto fungovalo. Jede to fantasticky, jen mě mrzí výsledek. V rozjížďkách jsem dával ostatním i kolo a dle pořadatele na věži který vše počítal jsem dojel na 5. místě. Nešlo o výsledek a tak jsem to nechal být. Auto jsem odzkoušel a rozbil. Už cesta do Ústí byl zážitek. V rádiu hlásili že silničáři doporučují nevyjíždět v celém Ústeckém kraji a já to mastil s podvalem do Teplic přes Ústí. Takovejch driftů s podvalem jsem ještě nezažil :), navíc vyjíždět strmé kopce na ledu taky mic moc. Auto je opět na dílně jelikož odešla spojka. Další věc kterou jsem dorazil je vejfuk. Při najíždění na podval mi vyskočil nájezd a celej výfuk se urval. Děláme tedy zrovna nový, který by měl více sedět s motorem. Na 12. ledna kdy se jede závod v Milovicích by mělo vše fungovat. Doufám v trochu sněhu a ledu, jiné gumy totiž už nemám. Na jaro se chystám vyzkoušet gumy od D-MACKu.. Budou sponzorovat Martina Prokopa v MS tak ať mají na benzín :mrgreen:
Jinak všem krásný Nový Rok a hodně úspěchů jak v osobním tak sportovním a žiguláckém světě.
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Auto je doma a zatím si odpočívá v garáži. Trochu jsem byl překvapenej cenou ale oprav bylo dost. Zastavil jsem se na váze a váží to samo 890 kg. Další odlehčování neplánuju, při nějaké kolizi by to bylo na úkor bezpečnosti. Možná to celé zkrátíme o pár centimetrů, ale pak už asi policajti nebudou tak benevolentní.
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
Příspěvky: 1393
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od Panthymaeus (Honza) »

jackal píše:Auto je doma a zatím si odpočívá v garáži. Trochu jsem byl překvapenej cenou ale oprav bylo dost. Zastavil jsem se na váze a váží to samo 890 kg. Další odlehčování neplánuju, při nějaké kolizi by to bylo na úkor bezpečnosti. Možná to celé zkrátíme o pár centimetrů, ale pak už asi policajti nebudou tak benevolentní.
Nikdy, ale opravdu nikdy nezapomeneme s rodinou na tu cestu od tebe s tou bílou 04kou :D (Policajtům se to tehdy moc nezdálo...)
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

panthymaeus píše:
jackal píše:Auto je doma a zatím si odpočívá v garáži. Trochu jsem byl překvapenej cenou ale oprav bylo dost. Zastavil jsem se na váze a váží to samo 890 kg. Další odlehčování neplánuju, při nějaké kolizi by to bylo na úkor bezpečnosti. Možná to celé zkrátíme o pár centimetrů, ale pak už asi policajti nebudou tak benevolentní.
Nikdy, ale opravdu nikdy nezapomeneme s rodinou na tu cestu od tebe s tou bílou 04kou :D (Policajtům se to tehdy moc nezdálo...)
Taky jsem si říkal že jste trochu blázni :))
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
Příspěvky: 1393
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od Panthymaeus (Honza) »

jackal píše:
panthymaeus píše:
jackal píše:Auto je doma a zatím si odpočívá v garáži. Trochu jsem byl překvapenej cenou ale oprav bylo dost. Zastavil jsem se na váze a váží to samo 890 kg. Další odlehčování neplánuju, při nějaké kolizi by to bylo na úkor bezpečnosti. Možná to celé zkrátíme o pár centimetrů, ale pak už asi policajti nebudou tak benevolentní.
Nikdy, ale opravdu nikdy nezapomeneme s rodinou na tu cestu od tebe s tou bílou 04kou :D (Policajtům se to tehdy moc nezdálo...)
Taky jsem si říkal že jste trochu blázni :))
Ale vše dobře dopadlo... :wink:
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od mušketýr »

Ty chabařovice mě zajímaj.Auta bez rámu maj hromadný start?M.S:
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Pokud se jede na ploché dráze tak jedou dvě auta, každý z jedné strany. Když se jede na autokrosové trati tak startují 3 najednou. Malé a velké finále po 6.
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Tak mám za sebou další závod poháru AR který se jel v Milovicích. Počasý bylo všelijaké a tak jsem vzal radši gumy na všechny povrchy. První erzeta se jela na umrzlém zasněženém povrchu. Bohužel jsem jel v první třetině a trať byla hodně kluzká. Zvolil jsem hrubý zimní vzorek na jistotu. Čas byl hroznej ale dojeli jsme bez větších krizovek. Druhá půlka jela už první erzetu na mokru a tak jsem dostal i půl minuty od nejlepších ze třídy. Holt smůla. Do druhé jízdy jsem obul měkké šotoliny a čas už byl o poznání lepší, taktéž třetí jízdu jsem jel šotoliny v podstatě se stejným časem. Tady už ale nastal problém, protože ty odvážnější už obuli slicky, a vydělali na tom. Pátá a šestá jízda se už jela na slickách a měl jsem čas o 1,5 minuty rychlejší než ten první na zimákách. Bohužel jsem nedokázal stáhnout tolik času a tak 5 místo v Lada cupu je pro mě propadák. Sice 3 přede mnou byli asi po 3 vteřinách ale páté místo je hrozné. Zato v divizi 3 jsem byl naprosto spokojenej. 4 místo a posun na celkové 3. místo je bomba. Musím podotknout ale že dojeli pouze 4 :mrgreen:
Auto jede až moc na takto kluzkém povrchu a tak jsem nechával hodně času při rozjezdech a výjezdech ze zatáček.Jízda pro diváky (furt boky) taky není nejrychlejší a tak můžu bejt rád jak to skončilo. Taky mám pravej blatník na výměnu, břízka nám nechtěla uhnout z cesty a tak šla .....
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Tak o víkendu proběhne příprava na další závody. Umřel starter takže vyměnit, přední pružiny ven a dám tam zpět nezkrácené, přední blatník,světlo a nárazník na výměnu. Pak vyměnit uražené zadní světlo, nefunkční spínač brzdových světel a můžu zase vyrazit. Ještě mi skončila stk, takže tu stihnout a budu spokojenej. Práce až až. A pro jistotu rovnou uděláme zadní lemy aby se tam vešli ty formulové slicky nebo kola na podložkách. Mám na zadek 5 cm a 3 cm na předek. Chce někdo pomoct? :lol:
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Dnes píšu poslední reportáž o Ladě 21011 rallye. Včera umřela, prosím o vteřinu ticha od každého kdo si to přečte.
Včerejší závod byl snad ten nejhorší co jsem kdy zažil. Tolik závad a komplikací jsem snad neměl za celý loňský rok dohromady.
V první erzetě se auto nechtělo hnout z místa, jelo to snad jen do 4000 otáček. Na závadu jsme pak přišli v depu. Uvolnili se dva ze čtyř šteftů co drží kryt filtru na karburátoru a spadli do karburátoru kde zůstali vyset v klapkách. Bylo by to dobrý kdyby jsem našel podložky což jsem nenašel.Nic naplat, jelo se dál. Ze druhé erzety jsem odstoupil z důvodu svítící kontrolky mazání. Dolil jsem asi 2 litry navíc a už to zase mazalo. Třetí erzetu jsem taky nedojel. Hned nazačátku jsem zjistil že nejde dvojka a čtyřka. Na 1 a 3 se taky dá jet tak co. Ale v průběhu té jízdy jsem našel ty dvě chybějící podložky co spadli do motoru. 3 a 4 válec. Kousek před cílem se při podřazení kousnul motor a myslel jsem že je konec. Odtáhl jsem to a vyndal svíčky. Dvě poslední byli uražené od podložek z toho karbece. Svíčky jsem vyměnil , protočil motor naprázdno a ještě se to rozjelo. 4 a 5 erzeta byla spíš trápení, a ještě mi odešla i jednička. Krom toho jsem trefil stromek a zdeformoval již tak obitou karoserii. 6 erzeta byla vyvrcholením smůli. Kousek před cílem se zadřel motor na klice.
Padlo rozhodnutí že tak rozbité auto nemá cenu dál opravovat a tak snad na dalším závodě představím nové. Jak jinak než Ladu ale model 2101. Na autě už nějakou dobu pracujeme ale chtěl jsem ho dát do provozu až na další sezonu. Musíme tedy přípravy uspíšit. Z toho důvodu nutně scháním motor 1,7 aby posloužil jako náhrada než bude opravený ten zadřený. Držte palce ať se vše stihne.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“