Ukrajina

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Veverka píše: Spousta čechů se tváří nepřátelsky k EU.OK,budiž já také,ale je to důvod absolutně obrátit a nekriticky podporovat krvavého vladimíra a jeho post břežnevskou bandu?
Zajímavým faktem je, že zastánci Ruska jsou k Rusku často kritičtí, zatímco zastánci USA/EU jsou absolutně nektritičtí a vše, co jim USA naservíruje až pod nos sežerou i s navijákem.

Já narozdíl od tebe nedělám závěry o UFO. Pouze bych rád poukázal na to, že jen pár minut po tom, co došlo ke zmizení tohoto letadla z radarů letecké kontroly už "prezident" Ukrajiny obviňoval separatisty z jeho sestřelení. Své trvzení podložil větou "máme na to důkazy". Dodnes jsem neviděl ani jeden jedinný důkaz potvrzující tu či onu teorii... Ty v tom máš naprosto jasno - podle tebe to byli zcela určitě separatisti. Já, tebou házen do pytle "rusofil" a "přitakávač té Putinské zrůdy" říkám - počkejme si na nějaké závěry vyšetřování. Ty bez okolků a důkazů obviníš separatisty, někteří dokonce Rusy. Já nejsem taková omezená opice bez vlastního názoru jako ty a počkám, co mezinárodní komise řekne či neřekne.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Je zajímavé, že se vždy rusofilové uchýlí k urážkám, ale naprosto všude a je to asi úplně normální. :-)
To, že to sestřelili separatistí bylo snad jasný, když se k tomu přihlásil nějakej ten jejich vůdce.
Jinak jako USA jásač se necítím být ke všemu co vyvedou úplně nekritický, stejně tak se necítím být úplně kritický ani k Rusku, jen to chce hledat nějakou střední cestu, pravdu. I když tu se těžko někdy dozvíme, protože obě strany asi maj krev na rukách a nikdo to nepřizná. Nikdy.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od radek mb »

mceza píše:
Veverka píše: Spousta čechů se tváří nepřátelsky k EU.OK,budiž já také,ale je to důvod absolutně obrátit a nekriticky podporovat krvavého vladimíra a jeho post břežnevskou bandu?
..... Já nejsem taková omezená opice bez vlastního názoru jako ty a počkám, co mezinárodní komise řekne či neřekne.
Martine, prosím bez osobních invektiv
Jelen píše:Je zajímavé, že se vždy rusofilové uchýlí k urážkám, ale naprosto všude a je to asi úplně normální. :-)
To, že to sestřelili separatistí bylo snad jasný, když se k tomu přihlásil nějakej ten jejich vůdce.
Jinak jako USA jásač se necítím být ke všemu co vyvedou úplně nekritický, stejně tak se necítím být úplně kritický ani k Rusku, jen to chce hledat nějakou střední cestu, pravdu. I když tu se těžko někdy dozvíme, protože obě strany asi maj krev na rukách a nikdo to nepřizná. Nikdy.
Já nejsem uctívač USA, jsem proti EU, dokonce jsem se považoval za rusofila. Ale tímto konfliktem se mi přeci jen trochu posunuly obzory a mé globální názory.
Primárně si odpovězte na otázku, co celý konflikt vyvolalo? Snaha o odtržení dvou regionů na východě Ukrajiny. Do našich poměrů to lze převézt jako krajů. Předložím teoretickou situaci: dva kraje na západě ČR, třeba plzeňský a karlovarský, se budou chtít odtrhnout, vyhlásí Karlovarskou Lidovou Republiku a Plzeňskou Lidovou Republiku a posléze se těchto dvou pseudorepublik ujme Bavorsko, potažmo Německo. A my, zbytek republiky, budeme sedět nečině s rukama v klíně a říkat si. To je v pořádku, když se tak rozhodli...Zdá se vám to v pořádku?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Jo, ale rusofilní uctívači právě říkají, že to tak vůbec není a argumentují tím, že to rozpoutala EU a USA, aby měli důvod pro konflikt s Ruskem. Jsou to neskutečný bláboly.
Já jsem teda velkej euroskeptik, k USA mám jistý vztah. Ale další věc je, že jakmile nejsi rusofil, nebo jejich uctívač, tak musíš být zákonitě USAfil, nebo eurofil. To je taky demence.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od radek mb »

Osobně si myslím, že větší šanci na lepší život mají Ukrajinci, pokud se více přikloní k té po*rané Unii, než k Rusku. bohužel pro ně je to výběr ze dvou zel a oni si musí vybrat to menší.
Mimochodem, je zajímavé, ale mírně perversní, mluvit o fašistické juntě v Kyjevě a zároveň uctívat a klanět se sochám Lenina a Stalina, masovým vrahům z dob SSSR, tak jak to dělají v Donbasu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

Jsem velmi rozloben,nádávání dmatěje mi do bolševiků a mcezovo označení mě za omezenou opici bylo hodně,ale hodně pod jejich úrověn a prosím je ať se tak baví mezi sebou nebo svejma kámošema,ale ne mezi lidma. :twisted:

Martine než někomu začneš přístě nadávat,uvědom si že já,na rozdíl třeba od Tebe jsem na ukrajině nejen párkrát byl,ale i pracoval.Rusko i putin mě bylo skoro totál ukradený-do té doby než bylo na krymu znásilněno mezinárodní právo,pak jsem se vzbudil hrůzou.
US ani Eu nemám důvod nějak víc podporovat,jejich role v celé věci je podle mého velmi malá

Jinak ta část o ufonech byla moje samozřejmě absurdní cynická narážka,protože některá tvrzení separatistů ouž týdnech mrtvých cestujících "fakt stála za to" :roll:
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od dmatej »

To je slet demagogů, tohle ...
Nejsem ani rusofil ani rusofob, ale nesnáším, když se lže nebo když se straní (fandí) jednomu a ignorují se informace, které mu zrovna nenahrávají.
Co se EU týče, má své opodstatnění a jako kompromis to funguje přiměřeně. Korupce je ale v EU naprosto srovnatelná (obrovská) s Ruskem nebo USA, byť si to samozřejmě odmítáme přiznat a jedním dechem nadáváme "na ty šmejdy v politice, na policajty, atd."

Faktorů vzniku konfliktů na Ukrajině je víc než dost:
1) Záměrná destabilizace Ukrajiny poté, co se přiklonila k SNS díky Janukovyčově rozhodnutí. To je vina EU a USA, protože ruské nabídce konkurovat nedokázaly, a alternativně by se musely podřizovat pravidlům SNS.
2) Obrovská korupce jak ze strany Ruska, tak USA, tak států a firem EU. S tím samozřejmě žádný převrat neudělá nic, tohle pokračuje a pokračovat bude.
3) Vzestup nacionalismu a relativizace nacismu. O některých jménech v ukrajinském vedení si můžete počíst i v seriozních médiích, nemusíte kvůli tomu louskat propagandu na ruvr a podobných závadných médiích. O tom, jak přibývá nácků na Ukrajině se mluvilo na BBC před několika lety.
4) Rozhodnutí nové nedemokratické kyjevské vlády, která vyděsila a znepřátelila si východ Ukrajiny a dodnes je to čím dál horší. Otevřeně je to šikana. Jaké můžou být na Ukrajině teď volby, když je snad milion lidí v utečeneckých táborech? Kdo z nich bude smět kandidovat? Demokracie na Ukrajině skončila, přinejmenším na několik let.
5) Oficiální stav vyšetřování pádu toho letadla: neví se, kdo to udělal, neví se jak, jediný zatím oficiální závěr je, že letadlo bylo sestřeleno. Jak a kým není oficiálně zjištěno. Respektujte to, tohle je realita, ne vaše báchorky podle toho, komu zrovna fandíte!!! (sorry, Veverko, ale Ruvr a Ty jste jedno a to samé).
6) Hospodářská krize a problémy "západních" zemí - potřebujeme odbytiště, pokud se Ukrajina "upíše" Rusku, uteče nám jedno možné řešení našich problémů. Rusko má trojnásobný růst HDP oproti EU, ale je nestabilní - my řešíme pohyby "hore dole" kolem 0.5%, Rusko kolem 2%. Dříve nebo později přijde náš pád, který potřebujeme nějak mírnit. Na druhou stranu nepotřebujeme Ukrajinu v EU, protože má obrovskou výrobní kapacitu s daleko nižšími náklady, což by zabilo naší zaměstnanost; vůči Ukrajině je to obrovský podvod.
USA se teď taky vrhly na Afriku, kde si ale také už pár let dělá jméno Čína. Potřebují (-jeme) levné zdroje a jakékoliv odbytiště, i kdybychom prodávali na dluh (to je další zajímavé téma).
7) Rusku se náramně hodí, když vznikne na Ukrajině chaos, je to svinská a efektivní taktika - nemusí dělat nic, jen prodávat výzbroj na obě strany a hrát si na humanistického dobráka. Časem to dojde do stavu, kdy bude Rusko opět východiskem z katastrofy a Ukrajina přijde sama. Pro nás zbude výčitka, co jsme pro Ukrajinu udělali, krom té destablizace. Nic.
Rusko by mohlo na Ukrajinu vtrhnout a během pár týdnů "zjednat pořádek" - jenže tím by si ublížilo diplomaticky a i na Ukrajině by nikdy nebylo nic víc, než okupantem, ne-li agresorem. Myslím si, že to neudělá, počká (a přispěje k tomu), kam až ta situace dojde a mezitím bude pouze diplomatickou cestou apelovat na katastrofu a vyzývat k jejímu řešení (jak pěkné, že?). Čím horší to na Ukrajině bude, tím lépe pro Rusko později. To z něj ale nedělá hlavního viníka, stejně tak ani z EU ani USA, hlavním viníkem je Kyjev sám.
8 ) Sice většinou tu píšu jako kdyby USA a EU byly jedno, ale nejsou. EU vodí Američany za nos, např. ohledně TTIP. Tahle dohoda je podfuk ze strany USA a Kanady, pro EU je nevýhodná, na druhou stranu EU díky ní získává od USA jakousi pomoc "většího silnějšího bratříčka". Jednou to praskne - a pak EU bude muset stát na svých vlastních nohách. Proto se tak mluví o armádě EU. Nikdo dneska nemůže odhadnout, "kdo s kým", na to pozor. Je i možné, že EU a Rusko budou nakonec spojenci. Je to jen možnost, záleží na dalším vývoji a na tom, pro koho co bude výhodné (vzpomeňte na druhou světovo uválku, postupný vývoj ;) ).

Svět se mění daleko víc, než si dokážete připustit a než se dozvíte z televize. "Bývalé" velmoci USA a Rusko už nemají převahu, kterou měly dřív (byť Rusko bylo "mimo" posledních 20 let - jenže podceňované se už dobrých 10 let snaží opět zvednout a daří se mu to). Čína je obr dnes už i technologický i vojenský, a dokud ho nikdo nebude napadat, patrně jen v tichosti postupem let její diplomacie vytlačí USA. Další obřík je Indie, kterou podceňují snad všichni, snad právě krom Číny.

Kolují propagandistické vtípky o Izraeli, USA a EU, ale fakt je, že Izrael má výborné vztahy s USA i Ruskem. Při hlasování ohledně uznání Krymu jako součásti RF se Izrael zdržel hlasování. Přečtěte si o tom něco, je to zajímavé.

Mj. to naznačuje současný stav věcí ve světě - vazby mezi velmocemi jsou dost silné a i přes embarga ve spoustě věcí spolupracují. K obcházení některých zákazů se pak využívají oblíbení prostředníci: Izrael, ČR, Polsko, Bělorusko, Saúdská Arábie, Gruzie, Uzbekistán, ...

Postupem let Evropa svět přestane zajímat a my se možná utopíme ve svých vlastních válkách, aspoň tak mi to teď přijde, když čtu, jaké povrchní demagogie a s jakou chutí a entuziasmem tu hájíte své oblíbené ideologie, absolutně bez zájmu o to, jaká je pravda a snahy, když už s tím nemůžete skoro nic dělat, udržet si v tom aspoň přehled. Stav je, že Evropa ani USA nejsou žádnou "zónou dobra na zeměkouli". Pro svůj prospěch, pohodlí, růsty, zkrátka pro náš pěkný život jsme pár set let parazitovali na zemích a jejich obyvatelích po celém světě, zrovna jako v té oblíbené historce o Indiánech, kterým "bílí" ukradli zem (částečně výměnou za kořalku).

Teď se mluví o islamistech, jako novém strašidle pro Evropany. Zastavte se a přemýšlejte nad tím - není vám ten scénář nějak povědomý? Odkud ti "islamisté" berou výzbroj? Kdo je vycvičil? A proč se to děje právě teď, ne za rok nebo před rokem? Myslím si, že s islámem to nemá vůbec nic společného, tohle má původ jinde. Někdo stabilně dodává zbraně o munici se záměrem eskalovat konflikt - tipoval bych USA. A analogicky dodává výzbroj Rusko na východ Ukrajiny, resp. pravděpodobně ani jeden to nedělá na "státní" úrovni, ale dělá to některý z prostředníků, možná i soukromých. Dokonce ani ne na příkaz Ruska nebo USA, pouze s jejich tolerancí. Chcete jméno? Co takhle Omnipol? O "černých" obchodech Omnipolu se mluvilo někdy před 10-15 lety, z internetu informace téměř zmizely, ale občas se nějaký ten střípek pořád najít dá.
Pro státy je to výhodné, protože nenesou odpovědnost a myjí si nad tím svinstvem ruce, pro soukromníky taky, protože si přijdou na své.
Chcete ještě jednu stopu? Kam létají nejčastěji čeští politikové? Pamatujete, jak si Zeman podával ruce s Araby?
A ještě jedna otázka - proč je na tom z východního bloku ČR ekonomicky nejlépe, dá se říct? Vážně věříte, že je to vaší pílí a kvalitním řízením státu? Že pracujeme o tolik lépe než jiní?
Jo, jsou to spekulace - důkazy nemám a mít nebudu. Zatím se ale nenašlo nic, co by na tom nesedělo. Sorry, ale předpoklad, že Putin nebo Obama jsou úchyláci s maniakální tendencí dobývat nebo poměřovat si ptáky, je hloupost. Tohle má logiku od začátku do konce, se všemi důsledky. Připomínám také, že prezidenti nejsou ti, kteří ví o všem, co jejich stát provádí.

Příznakem bolševismu je právě zaslepenost, to, že davy lidí bezmezně podporují nějakou ideologii, vykašlou se na vlastní vychování, intuici, smysl pro spravedlnost. Je úplně fuk, jakou ideologii si tak oblíbí, kvůli každé jsou nakonec lidi ochotní vraždit.

Veverko, toho bolševika si zasloužíš, to není nadávka, to je ohodnocení toho, co dlouhodobě píšeš.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

Ano urazil jsi mě,a to že dost.Od Tebe jsem to zrovna nečekal.Za prvé já žádnou ideologii nemám a nikde nehájím,nebo mě ukaž cca kde.Za druhé moc dobře víš že bolševik je někdo,kdo např. vzývá masové vrahy lenina a stalina,a tohle přirovnání ke mě si vyprošuji :roll:

Mimochodem zarazilo mě jedno tvé tvrzení-korupce sice v EU nějaká je,ale jestli si vážně myslíš,že na UA a v rusku není korupce přímo diametrálně obrhorší než v EU,jsi na strašlivém omylu.

Nebo máš opravdu dojem,že u nás na letišti platíš skoro automaticky uplatky celníkům?PČR při běžné dopravní kontrole?Na ouřadech?U doktora?Při na recepci?Při výjezdu záchranky(viděl jsem na vlastní oči na UA)?

Že se přidělí velký prachy na dálnici,postaví se část a pak konec v polu,kde nic tu nic(by Janukovič grupp)?

Fakt nemám vidět,že se voľoďa chová jak pohrobek KGB a jejich guruů z GRU?

Přijdou ti cílené nadávky jako normální způsob debaty?MĚ NE!

Edit:Jako chápu že mceza i dmatej jsou od IT,ale budete vy dva tááák verbálně hustí i na ostatní třeba jelena,protože tady plus mínus se mnou souhlasil?Je teda jelen taky omezená opice a bolševik?A třeba vodis?
Např:i u takového radka mám trochu pocit,že se tady po celou dobu tématu ještě přímo ukrutně krotí.
Zařadíte nás všechny do bolševického zvěřince?
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Veverka: Ta "omezená opice bez vlastního názoru" nebyla nadávka na tebe, byl to popis toho, jak tě v tomto vláknu vnímám. Pokud tě to uráží, tak se nad tím zkus zamyslet. Papouškuješ to, co servírují nějaká média, naprosto do puntíku. Ta stejná média i tisknou texty známých západních politiků, kteří říkají, jak Rusko dovává zbraně separatistům, jak Rusko má armádu na hranicích, jak Rusko posílá vojáky a vždy řeknou, že na to mají důkazy. Já žádný takový důkaz ještě neviděl.

Zkus se nad tím trochu zamyslet. Není to divné? Já neříkám, že Rusko je chudáček, proti kterému se všichni spikli a že oni za nic nemůžou, stejně tak ti tu nepostuji texty např. z RUVR, protože v nich také vidím propagandistické bláboly, ale je třeba si uvědomit, že tyhle bláboly mají obě dvě strany. Pokud to ale nevidíš a budeš tu citovat tu jednu stranu propagandy s tím, že cokoli ostatního je rusofilie, nezlob se na mne, budu si o tobě myslet to, co jsem napsal výše...

Nevím, co má tato diskuze společného s tím, že s dmatejem jsme oba z oboru IT (navíc já nejsem, pouze studuji informatiku). Jelen a Vodis mají právo na vlastní názor, ale tak nějak mám z jejich příspěvků pocit, že oni nad tím přemýšlejí a ten názor je opravdu jejich vlastní. (U Vodise mám ale i dojem, že reagoval na něco lehlce jiného než si myslíš ty). To ještě neznamená, že s tím souhlasím, ale respektuji to a rád se o svém a jejich pohledu na tuhle problematiku pobavím, třeba se vzájemně inspirujeme. Zatímco ale ty tu jen dokola hlásáš to samé: "Strůjcem všeho zla na Ukrajině je KGB s Putinem v čele". Pořád dokola, jak zaseknutá deska...

dmatej: Jak si to shrnul: :hello1: skvěle napsané.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od dmatej »

Bolševikem se dá nazvat jednak zastánce Lenina nebo Stalina (ale dokonce i jejich komunističní odpůrci), jednak ale hlavně lidi, kteří zaslepeně hájí nějakou "davovou" ideologii bez ohledu na "detaily", což je cokoliv, co by jim to nějak rozporovalo. Což je přesně to, co děláš.

Slovo ideologie není nic až tak hanlivého, je to nějaký koncept myšlenek, názor, představa, jak by společnost mohla být uspořádaná a jak by mohla fungovat.

Problém je spíš s lidmi, kteří ten koncept vezmou jako "svaté písmo" a místo aby ho vzali jako námět nebo nápad a uzpůsobili si ho k realitě, otrocky a doslovně následují vybrané pasáže. A pak tu máme ještě další lidi, kteří ty pasáže zneužívají a překrucují. To se týká komunistů i antikomunistů, příkladů najdeš spousty.

Radek umí ukrajinsky a má docela přehled, ale nemyslím si, že je nestranný - to ani nemůže už díky přízni. Vidí to z jednoho úhlu pohledu, který je v pořádku, což neusuzuji ze dvou řádek, co sem teď napsal, mimochodem docela trefně, protože tohle se taky děje.
Ukrajinci by se v EU dost možná měli podobně jako v SNS, háček je v tom, že jsem si téměř jistý, že následujících 10 let EU rozhodně nemá v úmyslu Ukrajinu jako plnohodnotného člena přijmout. Dost by mě to překvapilo.

Podle mě by při schopné vládě a své velikosti Ukrajina nejvíc vyzískala, kdyby nevstoupila ani do EU ani do SNS, ale vyjednala si výhody s oběma uskupeními. Tím by se stala důležitým partnerem pro oba bloky a zároveň by je donutila si konkurovat. Myslím si, že by to bylo akceptovatelné i pro EU i pro Rusko i pro USA, byť by se pořád všichni snažili to nějak zvrátit.
Jenže na to Ukrajina nemá politiky. Měla a má několik zkorumpovaných snad i zločineckých vlád za sebou, jsou to jen soupeřící kartely.

Co se naší korupce týče, zjisti si:
- jak se vyvíjela cena Temelína postupem času
- jak probíhal projekt Státní pokladny (což možná nezjistíš, ale já o tom něco vím "od zdroje" - za první několikaset milionový zaplacený projekt stát nedostal vůbec nic!)
- jaké důsledky mívají některé "zvláštní" změny v zákonech
- kolik stát platí za "velké" opravy silnic a dálnic s životnosti pod 4 roky (!!!)
- jak se manipuluje s kurzem Kč a kdo na tom vydělává
- jak se "obchoduje" s dotacemi od EU
- co dělá Omnipol - pak napiš knížku, ale musíš to stihnout, než se Tě zbaví ;)
- kolik stát a VZP zaplatily za IZIP a jak je využíván
- kolik Praha zaplatila za Pražský internet, nebo jak se to jmenovalo
- kolik Praha zaplatila za ... no ... ty kartičky na MHD - a srovnej si to s Plzeňskou kartou.
- některé mi známé státní projekty v mém oboru jsou ukrutně v nepoměru - např. 10x složitější věc stojí desetinu ceny.
- a teď pozor, na obrovskou bichli by vyšla korupce bruselská, tj. způsob, jakým se ty peníze přerozdělují, a nejen peníze - způsob, jakým se manipuluje s ekonomikami a kdo z toho těží.
- atd., to jen na co jsem si od boku vzpomněl.

Mimochodem, dělal jsem i na projektu, kde to bylo na opak - změnil se zákon s šibeniční platností, státní úředníci měli zablokované peníze a tak byla jen ústní domluva, že si aplikaci objednají dodatečně. My jí udělali a "soudruzi" poslanci týden před platností zákona paragraf zrušili. Paragraf v podobném duchu ale úplně jiný šel do zákona až asi o tři roky později, takže jsme psali jinou aplikaci v podobném duchu, ale úplně jinak, protože i ten zákon byl jiný. Jen cíl měl stejný. Myslíš, že je to jen ledabylost? Ne. To je lobby+korupce - ty firmy spolu válčí, dělají si naschvály. A strany jakbysmet.

Máme tu pár známých jmen českých "oligarchů" - u nás se jim tak sice neříká, ale je to totéž. Podívej se na jejich podnikání, zisky, obraty, a podívej se na to, jakým tempem vznikají a zanikají firmy kolem nich. Už jen to samo svědčí nepřímo o praní peněz. Finanční policie se tomu začne věnovat až na udání nebo až když vznikne potřeba je "dostat" nebo "odstavit", jako třeba Ratha, ale je to na denním pořádku. Studium ale všech těch dokumentů kolem nich je na desetiletí, je slušná pravděpodobnost, že se to promlčí. Anebo že nějaký Klaus udělá "šikovnou amnestii".
Plzeň je plná heren, které mají velký obrat, ale večer v nich není ani noha - to mi vysvětli ;)

To, co se dozvíš z médií jsou už jen drobky, které se opět někomu hodí, ale od boku řekněme trojnásobek průserů se nikdy nezveřejní - protože by se to dotyčnému vrátilo. Zveřejňují se jen věci, které definitivně odstaví soupeře od koryta. K tomu může dopomoci občas i novinář, který na něco přijde, rozmázne, a postižení pochopí, že někoho prostě musí potopit, jinak se svezou taky.

Co se "drobné korupce" týče, jsem asi jediný v okolí, kdo na úřady nenosí bonboniéry, a kdo s policajty trpělivě diskutuje (když je o čem), zatímco jiní uplácí. Ani se mi nepokoušej vykládat, jak strašně jsme poctivý národ. Věřím ale tomu, že Ty jsi třeba nikdy nikoho neuplácel, pokud to tedy o sobě sám řekneš. Jo a pak jsou tu ještě lidi, kteří by se snad radši nechali zastřelit, než aby se bavili s úřady - už měli zkušenost a prostě je to děsí.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Luděk Musil »

Uff ... nerad čtu dlouhý články ... tentokrát jsem dočetl do konce ... .
Zajímavé.
Chvílema mi to připomíná to pořekadlo: jen je nechte, oni se utlučou sami. A k tomu dovětek: a když to "slábne" tak se tomu "pomůže".
Pořád ale nemůžu pochopit, kdo je ten spravedlivej ... Kyjev? Nebo "ti" separatisti. Na můj obyčejný (simply :lol: ) mozek moc složitý. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Ukrajina

Příspěvek od vodis »

Uf...

Nebudu zasahovat do dlouhých debat, jen napíšu moje dojmy z Ukrajiny, ať už vlastní, nebo zprostředkované od známých, co tam žijí a ze sdělovacích prostředků. Letos od března jsem na Ukrajině už třikrát a tento měsíc bude další cesta. (mimoto v minulých letech také 2 až 3 návštěvy ročně a to přímo do rodin, dozvíte se a uvidíte víc než hotelový turista...)

Rozhodně si nemyslím, že by na západě vládnul fašismus, naopak třeba oceňuju chování jak lidí, tak i bezpečnostních složek na západě Ukrajiny. Naposled před týdnem v Batěvu jsme fotili čmeláky, sergeje, nádraží sebe. Za chvilku tajnej a kdo jsme, co jsme... Jednání korektní a po tom, co jsme mu o nás řekli, spíše se ještě omlouval za otravování a popovídali jsme o politické situaci, bylo to moc fajn. To si v Rusku moc nedovedu představit... Tamější lidi spoléhají na EU jako na spásu (zbytečně), ale myslím, že to bude to menší zlo, které zemi posune někam dál, oproti příklonu k východu. Přeci jen větší pořádek v zákonech, menší korupce, to jsou podle mě zásadní věci, které by mohly na Ukrajinu přijít. Oproti tomu vím o lidech z Volyně, kteří jeli (bláhově) autem na dovolenou na Krym a vrátili se dřív vlakem. Separatisti, nebo jak jim říct, jim prostě vzali auto, roztrhali techničák, vzali peníze a nazdar... Jinak pohraniční kontrola se prý tedko odehrává v Džankoj.

Rozhodně si nemyslím, že vše je černé, nebo bílé. Jen prostě asi mám radši evropské uvažování víc, než imperiální...

Takže teď se těším do krásného hotelu v Poljanicy na Zakarpatí. 8)
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Vodis: Když já se bojím, že to není jen o tom, ke komu a na čí stranu se přikloním. Zkorumpovaný policajt bude pořád zkorumpovaný policajt, ať už bude v EU nebo ne. Je to o smýšlení lidí o jejich výchově a hodnotách. U nás je ta korupce také dost velká, ale hold už se neuplácí na ulici, ale výš a vyššími částkami - tak západní my prosím jsme...

Rád bych věřil tomu, že pouhá změna politické orientace změní i občany ale nedoufám v to. Ukrajinu čeká v tuto chvíli jen velká zrada. A až se EU od Ukrajiny odkloní zády a z USA vyschne přívod peněz (a že nevidím důvod, proč by to mělo být jinak), situace se možná i zhorší, protože to bude zlomený stát, zničený občanskou válkou se zločineckou, nikým nevolenou vládou, která předchozí zločineckou vládu ostranila v krvavém puči...

Je mi z toho smutno, ale já s tím nic neudělám a samotní ukrajinští občané už vůbec ne...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Ukrajina

Příspěvek od vodis »

Nejde o to, že změna politické orientace změní přímo občany. Změní přímo systém, který má na občany vliv. A věř, že uplácení nahoře na UA je a docela v jiných měřítkách, než u nás, bohužel..

Já zase nevidím důvod, proč by se EU měla otočit k UA zády. Ukrajina má velký hospodářský a lidský potenciál a zrovna i styl žití nejen na západě UA je bližší Evropě, než Rusku. Jeď se tam taky podívat, ať víš, o čem mluvím... V současné době se myslím není čeho tam bát a dovolená na Ukrajině je moc fajn, můžeš navštívit zajímavou příhraniční část s Maďarskem a Rumunskem, krásné Karpaty, nebo zajímavou Volyň. Vždycky stojí za to udělat si názor ne jen podle televize a internetu.
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

Samozřejmě každý slyšel o těch kauzách u nás,ale na východě je to přeci jen o dva stupně vyšší level korupce.Sám jsem viděl,jak státní inspekce přijela natvrdo jen tak vybrat uplatek do dětského domova.To si opravdu v čr nedokážu představit.

Dále tu máme ten "vzrůstající fašismus" na UA.Fakt je ten,že nacionalistický kandidát dostal ve volbách naprosto mizivé procento hlasů.
Zato když se podívám na poslední volby v rusku,druhý tam skončil kandidát komunistů,čtvrtý byl ultranácek plus antisemita žirinovský...to je panečku elektorát.A co teprve ty bandy nácků,jak v ruských městech "loví" cizince z SNS....což mě přijde o trochu horší,než strašení UPou na ukrajině.

Tohle byla část pro Dmatěje.Obou dvoum doporučuji osobní pobyt na místě,teprve potom může středoevropan pochopit,jak to vypadá s korupcí a fízlárnou na východě,je to fakt o dost horší,než si může středoevropan zvyklý na relativní blahobyt a hlavně právní stát v lokalitě čssr/čsfr/EU vůbec představit.Ukrajinu nezlomil putin a januk,nýbrž sedmdesát let trvající teror ze strany sovětského svazu.Neberte si to osobně,ale já také přece nebudu porovnávat korupci v čr a třeba na italském jihu,když jsem osobně nikdy v itálii nebyl-a navíc skoro nic o tom nevím.


A nyní mám dvě otázky pro Martina:1)proč má být současná vláda na UA zločinecká?Lidem na donbase a krymu nikdo neubližoval,i ten pofidérní jazykový zákon byl stažen už v zárodku.

Majdan začal když janukovyč chtěl kromě obligátního rozkrádání(tam kradl před ním kde kdo,to je pravda) o dost omezit svobodu slova,a to mě přijde důležité.Odmítnutí smlouvy s EU bylu už jen poslední kapka.Pak se od něj distancovala i jeho domovská(naoko proruská) strana regionů,on utekl,šmytec.

Za druhé tu máme ty důkazy:Máme tu vyfocený BUK kterýmu chybí jedna ze střel,jak šupem je vezen do ruska.Separatisté tvrdily,že mají BUK.Potom že byl sestřelen AN-26,který ovšem nikomu nechyběl.
Ano,tyhle věci se jistě dají zfalšovat,nebo rozumně vysvětlit případně oboje dohromady.OK.

Jak si mám ale vysvětlit ty fotky a videa,klidně i přímo z oficiálních ruských nebo separatistických zdrojů,kde domobrana a případně "místní ozbrojenci" dělají selfie z nejnovějšími ruskýmy granátomety a vedle nich prokazatelné obličeje minulej měsíc "propuštěných" členů GRU,případně veteránů z gruzie kteří jeli na donbas se dovolenkovat,k tomu vedle nich "komparz" mluvící čistou ruštinou?
O praktikách vládnutí separatistů tu už psal vodis.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“