Chladící soustava

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Máte nebo měli jste problémy s chlazením?

Ano,mám
16
26%
Ne, o chlazení nevím, že je
20
32%
Měl jsem problémy, už jsem vyřešil
26
42%
 
Celkem hlasů: 62

Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Ještě že dávají do zadních dveří náhradní co? 8)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

zelvotron píše:Ty jsi vykuchal to čidlo
Vykuchal, zajímalo mě jak to vypadá vevnitř :shock: :lol: Stejně chodilo jak se mu chtělo a navíc teď když mám novou nádobku. :P
zelvotron píše:myslel sem že zapojíš přímo na tu zásuvku
To já taky, ale přišlo mi líto toho protikusu z čidla tak jsem to splácal takle :mrgreen: Ty konektory který byh musel do tý zásuvky dát stejně nemám, tak vyhrálo letování.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: čidlo hladiny chladící kapaliny v nádržce

Příspěvek od zelvotron »

Green píše: Dík za informace,jen mně vrtá hlavou že to čidlo neblbne když se to trochu ohřeje.Jinak chodí jak má,plovák se volně pohybuje a ještě prověřím to spínání.Pak to odpojím a bude klid.Jo dá se sehnat nové čidlo a za kolik,nebo je lepší z toho udělat nový typ nádržky.
Čidlo jde koupit samostatně, a myslím že by bylo k dispozici i jetý ;)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Taky se vám za jízdy nafoukne bandaska na vodu? (expanzní nádobka na fridex)
Já mám trochu obavy, aby jendou nepraskla.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

No za jízdy na ní nevidím :P :lol:

Ale vážně, buď máš blbý víčko (zanesený tím zatěsňovacím sajrajtem), nebo ti to tlakuje do vody. To že ti odchází věci ze systému chlazení je jen důsledek vyššího tlaku v chl. soustavě, a ta příčina toho se musí vyřešit, jinak budeš pořád měnit tu a tam hadici, radiátor, chladič dokola...
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Tak mám zálusk na těsnění pod hlavou.To už asi bude poslední věc.Chladič neteče, nádobka nová, víčko nový, hadice vyměněný skoro všechny a radiátor taky vyměněn.
zelvotron píše:No za jízdy na ní nevidím
No dobrá, tak ne za jízdy, ale za chodu motoru v "zahřátém režimu" :P
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Green
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 10, 2007 17:56
Bydliště: Kramolín,okr.Třebíč

čidlo hladiny chladící kapaliny v nádržce

Příspěvek od Green »

to zelvotron:čidlo chladící kapaliny přestalo blbnout,takže dík za nabídku jiného čidla a promin že reaguju tak pozdě ale byl jsem pryč tak nebyl čas
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

V pohodě, stejně sem už na to zapomněl :D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Test Radiátoru topení

Příspěvek od plavec »

Před časem zde dával pan PetrHC návod, kterak chladič odzkoušet, zda-li neteče.Tento návod jsem si trošku upravil a odzkoušel takto tečící radiátor topení.
Tak tedy: místo starší přestřižené duše jsem použil hadici- tlustou co vede do expanzní nádobky (vnitřní průměr asi 20 mm), do jednoho konce jsem strčil ventil z disku kola a v místě spoje zatáhl sponou na hadice.Druhý konec připevnil na nátrubek radiátoru.Jelikož nedisonuji dvěmi hadicemi(a zkracovat tu původní jsem nechtěl), na druhý silný nátrubek jsem použil špunt od jablečného octa (má průměr 20mm) taktéž zajistil sponou na hadice.Na slabší nátrubek jsem použil původní hadičku, kteráž vedla do expanzní nádobky do druhého konce jsem vložil šroub M8 a opět zajistil hadicovou sponou.Nastal okamžik pravdy, připojil jsem k výtvoru pumpičku a pumpoval.A hned bylo vše jasné.V radiátoru (rok starém) je prasklina na boku v tom černém plastu.
Předpokládám, že uvnitř jsou trubičky „sem a tam“ a svařením plastu se závada zřejmě nevyřeší. Co vy na to?
Jo a zatím se to jeví, jako ten můj dlouhodobý „žrout“ fridexu. Pro jistotu ale zatím budu ještě chvíli mít v chlazení vodu a po čase napustím fridex.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Ee par chladicov som videl...a vecsinou to boly len trubky z jednej strany na druhu. Napr 50 trubiek premeru 4mm. Aby do kopy dali priemer privodnej rurky. Ak mas stary chladic neslo by to prehodit ? predpokladam ze je to tam zalisovane z boku.

Bodlo by foto o co ide vlastne. Ale malo by stacit zalepenie toho plastu.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Dusan píše:Ee par chladicov som videl...a vecsinou to boly len trubky z jednej strany na druhu. Napr 50 trubiek premeru 4mm. Aby do kopy dali priemer privodnej rurky. Ak mas stary chladic neslo by to prehodit ? predpokladam ze je to tam zalisovane z boku.

Bodlo by foto o co ide vlastne. Ale malo by stacit zalepenie toho plastu.
Fotky mám, ale nemůžu je nijak dostat do Pc(zatím) Až budou, ukážu. To ty trubky jsou jen rovný a nemaj "kolínka" ? jakože je to had z jednoho konce radiátoru na druhý.... Není to chladič ale radiátor, ikdyž to asi bude dost podobný. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Myslím, že když tu komoru nějak svaříš, zalepíš atd, tak by to nemělo téct, tedy že je tam jen plastová komora, ale musí to samozřejmě dlouhdobě vydržet přetlak v chl. soust., což u tebe má problém i novej radiátor, natož nejakej opravovanej :(
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Dík, zkusím to nechat svařit.Máš to za helpíka :wink: Přetlak je normální, stejně tak jako to, že odejde váha vzduchu, blok,lambda sonda a to že to studený (na benzín)jede napikaču.Víc zdrojů to jen potvrzuje. :|
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Helpíka mi nedávej, ještě to bude vypadat, že jsem nějakej dobrodinec :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Nemas nieco take ? ako je na fotke to je sice so samary :)
Přílohy
radiator lada1.jpg
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“