Ukrajina

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Veverka: tleskám. Fakt, že jo.
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

Dík,i když nerad bych,aby to vypadalo že jenom fanaticky vyvolávám své dvě minuty nenávisti.

Když byly nedávno(2012?) v rusku ty protesty opozice,putin lovil ty amforky ze dna moře a rozdával na krymu ruské pasy,taky jsem si sám sobě říkal,že naše média to přehání,že opozice to trochu přehání a že putin je normální prezident.

Ta anexe krymu letos na jaře byla jako ledová facka.Dodnes si říkám,že se mi to jen zdá,že jsem v nějaké ůchylné vojenské simulaci,stále se s tím nemohu kloudě smířit.
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Já nechápu, proč se té anexi divíš. Fakt ne. Rusko hájí své obchodní a vojenské zájmy. Radši udělají toto než aby přišli o Černé moře a co hůř, přihlíželi, jak se tam staví americká vojenská základna.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

V roce 1994 byla potvrzena autonomie krymu a nedělitelnost ukrajiny.Von krym natvrdo anektuje,jako by to byl nějaký car-vlastně ani to ne,protože třeba dynastie romancovců toto nedělala.

Taktika zatím fungovala.Profesionálové z RF provedou bleskový zásah,zmizí a na místě nechají zaplacené lokální i nelokální kolaboranty+pár místních pomatenců.Na západ se do oběhu pustí nějaký zprávy o "fašistech" a vůbec se využívá toho,že část naší veřejnosti jede naprosto slepě proti EU/USA
Ozbrojené síly UA se zventili a nyní obkličují separatisty.Jestli Putin zasáhne znovu,obchodní zájmy a pověst jeho i celé RF mimo rusko sestoupí na dlouhou dobu někam hluboko do pekla.

Jestli se pár stovek rezidentů donbasu cítí ohroženo,tak prosím,ať se vyzbrojí a pořídí si třeba od putina jeho jediný letadlový necky,ale stavět palposty a jezdit po celé oblasti,vybírat výpalné v podnicích,vyhrožovat lidem věrným vládě a zajímat pozorovatele,to mě přijde už dost mimo.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od dmatej »

Když tak připomínáš Romanovce, připomeneš i první světovou? A nevolnický systém, které tam tehdy fungoval? Války, které se za nich vedly, kdy se z nevolníků udělali vojáci, jejichž život neměl žádnou cenu? Ostatně, pro stalinovce ty lidi cenu neměli taky žádnou. Já jen, že píšeš, co "nedělali", ale nepíšeš, co dělali.
http://en.wikipedia.org/wiki/Romanov
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Hundreds
"The pogroms of the 1880s caused a worldwide outcry and, along with harsh laws, propelled mass Jewish emigration. Two million Jews fled the Russian Empire between 1880 and 1914, with many going to the United Kingdom and United States."

K těm zprávám o fašistech jsem sem dával i dokumentární film, bohužel na tom je dost pravdy, nejde o nějaký ruský výmysl.
http://en.wikipedia.org/wiki/Antisemitism_in_Ukraine
http://en.wikipedia.org/wiki/Babi_Yar
http://en.wikipedia.org/wiki/Organizati ... tionalists
"As revolutionary ultra-nationalists the OUN have been characterized by some historians as fascist"
"The OUN's strategy to achieve Ukrainian independence included violence and terrorism against perceived foreign and domestic enemies, particularly Poland, Czechoslovakia and Russia, which controlled territory inhabited by ethnic Ukrainians."

Nácků ale přibývá i v Rusku, USA, i u nás. Na Ukrajině mají ale velkou a děsivou historii.

Poslední souvětí máš tak trochu v rozporu samo se sebou:
pár stovek rezidentů donbasu cítí ohroženo vs. vyhrožovat lidem věrným vládě

Dohoda v roce 1994 byla v podstatě dohoda gentlemanská. Těch pastí kolem Ukrajiny je víc než dost, a každý je využívá jak může. Je to jeden ohromný právní i morální bordel. Ideologicky zarputile bagatelizuješ jednu stranu konfliktu a podporuješ druhou, ale co kdybys šel trochu víc do hloubky a hledal? Tohle není sranda, ozbrojených debilů je tam víc než dost v armádě i proti ní, navíc některé zdroje tvrdí, že proti separatistům z většiny nebojuje ani oficiální armáda, ale takřka soukromé armády oligarchů, žoldáci na obou stranách. Zbraní je na Ukrajině ohromné kvantum, jak ve vojenských skladech, tak mimo ně.

Jinak monitoring OBSE - lepší než číst zprávy přetláskané novináři je asi tohle:
http://www.osce.org/ukrainemonitoring

Rusko se do toho možná vloží, otázka je jestli a kdy. A otázka je, co bude dál, krom propagandy, ta je věčná, tam i tady, všude.
Rusku se tohle momentálně hodí ke zjištění, jak na tom Ukrajina doopravdy je. Pokud se ukáže, že je Ukrajina neschopná zvládnout pár vzbouřenců s vyřazenými tanky, co asi dokáže s moderně vyzbrojenou ruskou?
A co udělají ostatní? Můžou vůbec něco udělat?
Co se týče obchodních zájmů, je jasné, že na to doplatí všichni, včetně Ruska, ale nejvíc ze všech EU. USA ale pouze pokud se do toho nechají zatáhnout přímo, jinak na celém dění kolem Ukrajiny snad ani prodělat nemůžou. Možná i proto se mluví zase o Iráku - bude to dobrá výmluva. Na druhou stranu Rusku se může ze všeho nejvíc vyplatit nechat to "vyhnít", počkat si, až dostane vážně pevný argument. Totéž ale dělají i ostatní.

Propaganda EU - zahlédl jsem tuhle titulek, jak pohodová byla válka v Československu a jak máme milovat armádu. Z toho se mi ježí kůže.
http://www.holocaustresearchproject.org ... nland.html
"At the close of 1938 elections in the Reichsgau Sudetenland. Polls showed that 97.32% of the adult population voted for NSDAP. Close to a half million ethnic Germans joined the Nazi Party roughly 17.34% of the entire German population in region, making the Sudetenland the most "pro-Nazi" region in the Third Reich." - tohle jsem nevěděl a řekl bych, že tenhle argument dost tvrdě ospravedlňuje odsun Sudeťáků ...

"On the eve of the German occupation, 118,310 Jews lived in the region, centralized mostly in Prague. Immediately after the occupation, a wave of arrests began, mostly of refugees from Germany, Czech public figures, and Jews. Fascist organizations began harassing Jews: synagogues were burnt down and Jews were rounded up and attacked in the streets. "

http://www.holocaustresearchproject.org ... lazar.html
http://www.holocaustresearchproject.org ... index.html
http://www.holocaustresearchproject.org ... etter.html ... podle rozkazu ...

Konec konců, USA ani Rusku se nehodí, aby vůči nim byla Evropa rovnocenná. Zvlášť když mají za zadkem Čínu, které je úplně jinde než před 10 lety, natož před 20. Možná je to celé docela pěkná habaďůra. Ale pořád bych nezapomínal, že i ty státy někomu dnes "patří". Ukrajinští oligarchové jsou takové malé rybky, ale jsou tu ještě taky ty velké.

Ohledně Krymu a Kyjeva jsou zajímavá i dřívější referenda, který Kyjev odmítl uznat, ale taky pokusy, jak Krym dostat od Ukrajiny k Rusku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Autonomous ... _of_Crimea
http://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_M ... Assurances
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

I bez rozpoutání dějepisné debaty,budeme vinit z rozpoutání velké války zrovna romanovce 8) ?Navíc dyť romanovci jsou tak 1000x méně špatní,než co tam přišlo po nich.
dmatej píše: Ideologicky zarputile bagatelizuješ jednu stranu konfliktu a podporuješ druhou
Poláci je chtěli zpolonizovat,adolf zplynovat a kreml více či méně násilně povraždit/rusifikovat-v případě kremlu to procházelo docela dlouho a úspěšně defakto i za perestrojky! až do roku 1991.

Za těchto podmínek se nedivím Ukrajincům i obyvatelům pobaltských států,že vznikali organizace jako UPA-která pak vedla správný boj těmi nesprávnými prostředky.
Ukrajinci i pobalťané byli programově vražděni,že pak některé skupiny začnou etnicky čistit,tomu se nemůže divit,byť je to neomlouvá a byl to taky humus.
Proti tomu ani snad nemůže být žádný argument,nyní a navždy.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od dmatej »

Máš to nějaké pomotané, kamaráde ...
Krom toho Romanovce jsem nijak nevinil z rozpoutání první světové. Ale sorry, nějak automaticky předpokládám, že umíš anglicky. Česká wikipedie stojí často za prd, a hledat další zdroje j ještě dost práce navíc, a v hlavě to všechno samozřejmě nenosim :-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Veverka píše:I bez rozpoutání dějepisné debaty,budeme vinit z rozpoutání velké války zrovna romanovce 8) ?Navíc dyť romanovci jsou tak 1000x méně špatní,než co tam přišlo po nich.
Kromě toho, že nikoho takto neobvinil, tak mi to ale stejně přijde směšné. To ty tu označuješ jako současného strůjce všeho zlého na Ukrajině Putina - to je ještě omezenější pohled a není na to třeba ani dějepis...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od radek mb »

Jak se můžou shodnout tam, když ani my, jenž bychom měli být nestranní, se nedokážeme shodnout, kdo a co je příčina konfliktu na Ukrajině? Každý může mít svůj názor, od toho tu máme " těžce vybojovanou" demokracii.
Možná se budu opakovat, toto téma je jž rozsáhlé. Položme si pár otázek. První jest, co historicky udělali Rusové pro Ukrajinu a její obyvatelstvo dobrého? Odpověď zní nic. Obrovský hladomor způsobený násilnou kolektivizací zemědělství, živoření milionů lidí, dále nucený exodus statisíců Ukrajinců do střední Asie, systematické ničení národní identity a inteligence, násilná rusifikace. To se ani nezmiňuji, co po sobě zanechalo přes 70 let života v rámci SSSR na mentalitě národa. Diví se někdo, že z takového podhoubí vyrašila organisace jako byla UPA? Němce vítali jako osvoboditele, podle hesla "nepřítel mého nepřítele je můj přítel". Tím nechci obhajovat zvěrstva, která napáchali příslušníci těchto jednotek. S tím fašismem bych to trochu mírnil, neboť plno států, které se schovaly pod roušku vítězství v druhé světové válce, bylo zpočátku na straně Hitlera a vládl tam vojenský režim. Ustašovské Chorvatsko, Horthyovské Maďarsko a co je nejhorší, tak klerofašistické Slovensko! Ale to jsem trochu odbočil.
Druhá věc, která je velkým problémem, jest nestejný metr na posuzování národnostních tahanic v Evropě. Odstrašujícím příkladem je Kosovo. Zločinný narkomafiánský režim, který by bez podpory EU a USA nikdy nemohl vzniknout. Obrovská diplomatická chyba, včetně českého uznání tehdejším ministrem zahraničí Schwarzenbergem. Podle tohoto precendensu by to mohlo vypadat tak, že jakmile si nějaká národností menšina soustředěná na malém území nějakého státu usmyslí, že chce vytvořit svůj státeček, případně se připojit k sousedovi, je to legální a ospravedlnitelné. Maďaři na Slovensku k Maďarsku, část Makedonie k Albánii apod. Stejně jako ruská většina na Krymu. Podle příkladu Kosova je to v pořádku, podle mezinárodníha práva nikoliv. Vidíte zde, co zapříčiňuje hloupé uznání Kosova?
Osobně nejsem úplně nestranný. Dříve, přiznám se, jsem byl velkým obdivovatelem Ruska a Putina, ale po událostech na Ukrajině tomu již tak není. Což ovšem neznamená, že si doma každé ráno vyvěšuji vlajku s hvězdami a pruhy.
Uf, to jsem zase dal průchod svým myšlenkám...
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

dmatej píše:Máš to nějaké pomotané, kamaráde ...
Ne teď,kde vážně přesněji mám pomotané? 8)
dmatej píše: Krom toho Romanovce jsem nijak nevinil z rozpoutání první světové.
Já je první zmínil,ty přidals první světovou-OK.Necháme je spát v jejich mmch masovém hrobě.
To ty tu označuješ jako současného strůjce všeho zlého na Ukrajině Putina -
+samozřejmě plus jeho noshledy a hlavně ani né jeho jako jeho předchůdce v jeho úřadu:Vožď atd.
jsem omezený protože protože kreml zase vraždí?-tak to ano,jsem omezen

Jinak radek+1
Na západní UA jsem viděl pomníčky UPA v snad každé vesnici-takže buďto jsou všeci od narození fanatičtí náckové,nebo spíše dobře vědí na čem jsou a co se dělo a může znovu dít,takže asi nejde jinak než hrdinům sláva
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Crocodile »

http://aeronet.cz/news/sokujici-analyza ... ho-mh-017/

K tomu dostupu Su-25, záleží na verzi, a zatížení letadla výzbrojí/palivem. Od toho se odvíjí i dostup, obvykle je 10 km reálných...



P.S.
tohle taky koluje:
malajsijský zpravodajský portál The New Straits Times Press dnes zveřejnil informaci, že vojenští analytici USA dospěli k závěru, že letadlo bylo sestřeleno ukrajinskou stíhačkou - raketou vzduch-vzduch, následně bylo "doraženo" kulometnou palbou ráže 30 mm, a to na základě rozkazu UKRAJINSKÉ VLÁDY!!!
Tato nová informace byla zaslána na GlobalResearch, nezávislé výzkumné a mediální organizaci.
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

Na 90 procent to sundali "bukanýři" vod separátů.Jiná verze je velice nepravděpodobná.
Ukrajinské(a u novějších verzí to moc jiné nebude) verze Su-25 v takové výšce nemohou vyvinout rychlost potřebnou ani k přiblížení se k tomu boeingu.Dostup 14,5km je z říše fantazie.Navíc jejich střely R-60 mají dosah pouze 1-2km....
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od dmatej »

Dostup Su-25 je k nějakým 12 km možný krátkodobě i u starších verzí, potvrzeno i býv. piloty.
Navíc ukrajinská armáda má objednanou modernizaci, která by měla mít dostup 10 km standardně, dodán prý 1ks, dalších 7ks ve výrobě.

Takže s těmi procenty bych Ti tak moc nefandil. Prostě nevíme. Vědět znamená 100%, nebo aspoň limitně blízko 100%.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

Nejpravděbodobnější je verze covera72,že separáti nevěděli díky jednomu chybějícímu radaru na co vlastně střílej,a později byl ten buk s chybějící jednou střelou vyfocen na outěku do russlandu.

další teorie je,že separáti dostali rozkaz k sestřelení jednoho letu aerošrotu,aby ruská intervence dostala význam.
druhá teorie je,že separáti nedostali jeden z radarů schválně,protože skrze to by jednou zákonitě muselo dojít "k nehodě".

Zajímavé je i to,že dej byl už předpovězen v české válečné simulaci ARMA2.

Nejouchylnější teorie je zatím taková,že let MH370 unesen hnutí UPA a Bildeberg grup,vletěl do černé díry vytvořené Projektem HAARP z oblasti 51,aby se později už s mrtvými pasažéry objevil nad donbasem,kde byl sestřelen UFO bez výsotných znaků,a za tím vším jsou obchodní zájmy EU.
Mimochodem viděl jsem posledního Batmana.Děj byl velmi analogický,terorista Bane dál naokoko vládu do rukou "lidu", ve skutečnosti ovšem po městě jezdily jednotky teroristů v obrněných vozech.
Stejný je to teď na donbase.Teroristé jezdí po oblasti v tereních vozech,zabavují auta a hotovost bankám i restauracím atd.Což je mmch ideální způsob vlády. :twisted:

Znovu se ptám:bojují v teroristých jednotkách občané donbasu?Až na vyjímky těžko,težko to budou takový magoři,aby ohrozily svoje rodiny skrze nějaké pseudo novorusko.
dva roky zpátky kreml nemuselo půlka ukrajiny.Dnes neznám jediného ukrajince který by podporoval separáty,dmes už všichni svorně nenávidí Maskvu,i ti z východu země.
Spousta čechů se tváří nepřátelsky k EU.OK,budiž já také,ale je to důvod absolutně obrátit a nekriticky podporovat krvavého vladimíra a jeho post břežnevskou bandu?
Já fakt né,zítra se vzbudím a vzbudím se rád v relativně svobodné čr,kde takpvá věc lidský život a jeho názor má stále svou cenu.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od dmatej »

Zajímavé je, že vybíráš hypotézy buď které házejí vinu jednoznačně na separatisty, nebo hypotézy absurdní.
Použiji-li pak naprosto shodnou logiku, jako někteří "fanoušci" jedné nebo druhé strany, jsi jednoznačně agent, placený USA :-D

Na Vice News měli včera Američana, bojujícího v soukromé jednotce bojující proti separatistům. Máš v tom mezery, bolševiku.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“