Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiří Proček
Příspěvky: 269
Registrován: úte kvě 22, 2012 09:12
Bydliště: Brno *

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Jiří Proček »

Vypadá vše dobře buzerace na každém kroku a placení za každou blbost a myslím že přijde doba kdy nám zakáží jezdit po všech silnicích tak že do Jedovnic na sraz každý přiveze svého miláčka na vleku sundá ho na louku a po skončení srazu zase na vleku odveze k domovu....... :( :( :rolleyes: :rolleyes:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Laďuša »

Tak že by nebyl polopřevod by mně bylo vcelku šumák, spíš by mě zajímalo, jak by to bylo technicky řešitelný, kdyby třeba Plzeňák kupoval auto ve Znojmě. Nedovedu si úplně dobře představit (teda dovedu, ale je to pěkná blbost), že ve Znojmě mi vydají plzeňský čísla a nebo původní majitel pojede odhlásit auto přes celou republiku :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Míra151
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Míra151 »

no, značky asi vyměníš na svém DI ale ve znojmě přepíšeš auto ihned na sebe a zaplatíš veškeré poplatky ihned
Nechcou polopřevody , auto do konce pololetí 2015 musíš připhásit z polopřevodu jinak bude nepřihlašitelné ( trvale odhlášené)
A stejně chtějí aby si každý koupil svoji RZ(SPZ) která mu zůstane na celej život jen ji bude předělávat z vozu na vůz
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Laďuša »

Trvalá SPZ by byla supr, představuju si PJB na autě z roku 2037 :lol: :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od radek mb »

Já si myslím, že je to krok správným směrem. Vyjebávačů, kteří jezdí s autem v odhlášce, čili polopřevodu, je hodně a je jim třeba zatnout tipec.
RZ na člověka? Ano, proč ne.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od zelvotron »

Nevidím v tom až takový blaho. Nic moc se nemění, teď v rámci "okresu" to bylo taky na jeden úkon.

Meziokresově teď na dvakrát odhlásit, přihlásit, možno využít plnou moc. Nově budou muset oba najednou, v tom vidím celkem problém - jak koupíš auto o víkendu? Nebo plnou moc, jenže ouha! Ověřenou, takže nyní dvakrát úřad, nově jednou úřad, jednou notář/pošta. A o víkendu v prdelákově jseš nahranej.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Vašátor »

radek mb píše:Já si myslím, že je to krok správným směrem. Vyjebávačů, kteří jezdí s autem v odhlášce, čili polopřevodu, je hodně a je jim třeba zatnout tipec.
RZ na člověka? Ano, proč ne.
Ohledně vyjebávačů souhlasím, ovšem nedovedu si představit, že koupím potencionálního veterána (vozidlo starší 30ti let) a budu s ním chtít absolvovat testaci na zbavení EKO poplatku, jak mi umožňuje zákon. Tato testace musí být psána na budoucího majitele, musí se udělat fotografie, vozidlo ji musí fyzicky absolvovat a než se sejde komise, chvíli to trvá .... pochybuji, že starý majitel bude čekat na převod třeba měsíc.

Ještě dotaz ... zaslechl jsem něco o zdražení poplatku za preregistraci vozidla z 800kč na 1400kč. To platí už od nového roku?
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od radek mb »

Vašku máš pravdu, na veterány by měly být vyjímky. Ovšem takových "kaufů" jen jen zlomek. Drtivá většina převodů se odehrává s auty pojízdnými, běžně provozovanými.
Želvas: nemyslím si, že plnou moc je nutné mít notářsky ověřenou. Nedávno, je to asi dva měsíce, jsem dělal zápisy v TP u žigula,auto je psané na manželku. Napsala mi doma plnou moc a v pohodě.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Vašátor »

S plnou mocí to bohužel berou na každém úřadě jinak.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Jelen »

U nás taky nepotřebují notářsky ověřenou. No je to svinstvo, má někdo odkaz na ten článek?
Uživatelský avatar
Míra151
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Míra151 »

zdražení ny melo být na 1400
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od zelvotron »

Vždyť to píšu, teď nemusíte mít notářsky ověřenou, ale nově ANO.

čili nyní - prodávající odhlásí, pošle papíry poštou, kupující přihlásí


nově -

možnost a) oba musí najednou na úřad

možnost b) oba musí spolu na poštu/k notáři pro ověření plné moci, následně jeden s plnou mocí na úřad

Už chápete, proč v tom kdovíjakou výhru nevidím?

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pr ... omplikace/
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Jelen »

Já to vidim jako pěkný svinstvo.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Jelen »

Tohle mě zajímá:
Změny se týkají také dočasného vyřazení vozidla z registru, tedy tzv. umístění značek do depozitu. Vozidla, která jsou dočasně vyřazena z registru, se dnem nabytí zákona považují za vozidla vyřazená. Vlastník vozidla dočasně vyřazeného déle než 18 měsíců ke dni nabytí platnosti zákona, tedy k 1. lednu 2015, musí do 1 roku od nabytí platnosti zákona úřadu ohlásit umístění a způsob využití takovéhoto vozidla. Pokud tak neučiní, vozidlo zaniká. Zánik vozidla znamená, že vozidlo bylo sešrotováno či zničeno živelnou katastrofou, např. povodní či požárem. Vozidlo však de iure nebylo zničeno, bylo-li pouze rozebráno.

Stejná povinnost platí i tehdy, je-li vozidlo vyřazeno z registru na žádost vlastníka a není do něj znovu zaregistrováno do 12 měsíců od vyřazení. Pokud vlastník požadované údaje úřadu neoznámí, vozidlo opět zaniká. Na žádost vlastníka je možné vyřazení z registru ukončit, je-li vozidlo technicky způsobilé (tj. má-li platnou STK) a je-li zaplaceno povinné ručení. De facto tedy institut depozitu RZ stále funguje
Takže když mám v depozitu auto, tak po novele tam zůstane dál, když na to rok nešáhnu (do 1.1.2016), vozidlo zaniká = trvalé vyřazení? Tím by se dala obejít ekolikvidace. Na druhou stranu, je to pěkný svinstvo v tom, že když zapomenu prodloužit depoziz, zak mi to zrušej a já s tim můzu tak vozit hlínu po zahradě.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Vašátor »

Pozor! Podpis NEMUSÍ být ověřený notářsky, ale stačí ověření na CzechPointu na jakékoli poště. Nejen že to je jednodušší, ale i levnější.

Rovněž se mění názvosloví ohledně vozidla dočasně vyřazeného a trvale vyřazeného. Jak jsem již psal, pokud to dobře chápu, nynější vozidlo "dočasně vyřazeno" = po novu "vyřazeno" .... vozidlo po staru "vyřazeno" = po novu "vozidlo zaniklé". Takže kdo má vozidlo v depozitu, do jednoho roku od platnosti zákona musí zajít na úřad a ohlásit způsob využití vozidla. Institut depozitu tedy defakto bude nadále fungovat, podle mne netřeba panikařit, jen si je potřeba dát pozor na nová pravidla.

Co se týká onoho zjednodušeného převodu vozidla, chápu to tak, že:
- koupím, s majitelem zajdu na úřad a vše vyřídíme najednou. Šmitec
- koupím, s majitelem zajdu na poštu na CzechPoint, tam si nechám potvrdit plnou moc k převodu vozidla na mou či třetí osobu. Uzavřu povinné ručení a přihlásím později ... ovšem nikde nevidím napsáno, do kdy to musím udělat. Vypadá to že třeba do nikdy, protože vozidlo bude stále napsáno na starého majitele a úřad o prodeji defakto nebude vědět.

Náhodou mi to tak blbé nepřijde.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“