Představuji 21011 Rallye

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Takže máme zde další závod kterého jsem se zůčastnil a tak vám přináším stručné shrnutí.
Původně jsem jel na závody které se jmenují plochá dráha,tudíž jsem si myslel že to bude nějaký ovál na způsob ploché dráhy. Omyl. V podstatě se jednalo o autokrosový závod na trati kde byla kdysy prý zavážka. cca 50% trati byla tak úzká že bylo nemožné předjíždět. Cesta nám trvala 2 hodiny a tak jsme se domluvili ža nakonec startovat budeme ale nebudeme vyhledávat kontakty a radši pojedeme poslední ale s celým autem. Další novinka kterou jsem byl překvapen bylo 7 základních rozjížděk po 4 kolech následované malím finále a pak zakončené finálem. První 3 šli rovnou do finále a dalších 6 se utkalo v malém odkud 3 postoupili nakonec do velkého finále.
Přistoupíme k samotné jízdě. Z každého startu jsem odjel vždy mezi prvníma,ale v první zatáčce jsem vždy zabrzdil a počkal až všichni odjedou abych se nedostal do chumlu v první zatáčce. Musím říst že jsem všech 7 rozjížděk absolvoval bez jediného šrámu, a to je co řícz. Občas totiž závody vypadali jako destrction derby :lol: . Nakonec jsem 3 rozjížďky vyhrál a ve 3 dojel druhý.Ano jedna chybí,správně,jednu jsem nedokončil. Příčinou bylo utržené pravé přední kolo,vytrhlo se přes šrouby :cry: . Jak auto dopadlo na podvozek tak se ohnulo řízení a nešlo zatáčet doleva,jen doprava a to se ještě sekalo asi na ohnutém šneku v řízení.Ze skříňky řízení totiž lezly kovové pyliny. Na řadu tedy přišlo kladivo a světe div se pomohlo. Díky nedokončené jízdě mi body stačili pouze na 4 místo a musel jsem tedy do malého finále.Startoval jsem tedy z nejlepšího místa ale pokud jsem chtěl dobrou pozici na velké finále musel jsem vyhrát. Takže žádné pouštění soupeřu v první zatáčce :shock: . Start mi docela vyšel a na výjezdu z první zatáčky jsem byl s jedním P 106 na první pozici. Jedna Fiesta mi mezitím zlomila zadní nárazník a trochu zmáčkla zadní čelo. Peugeot se na mě trošku tlačil v domění že ho pustím jako v rozjížďkách,ale byl na omylu. Až do cíle jsem si dovezl mezi dveřma zaražej kus jeho nárazníku :lol: . Dojel jsem první a měl trochu šrám na pravejch dveřích.Ale nic hrozného. A pak přišlo finále. Povedl se mi super start a dostal jsem se na úroveň aut v první řadě. Fiesta se mě snažila natlačit mimo trať ale jaksi zapoměl že finále se jede na krev. Tak ji trošku dostal ale stejně jsem se dostal půlkou auta mimo trať. Nicméně jsem stejně držel plný plyn a z první zatáčky vyjel jako druhý. 2 kola jsem se snažil honit prvního ale nemělo smysl riskovat ztrátu všeho a tak jsem zvolil jízdu na jistotu a dojel na 2 místě. Mám na výměnu dvoje dveře a zadní nárazník + jsem přišel o 1 disk a 2 kola. Ale druhé místo bylo mezi autokrosovými speciáli úspěch. Příště ale už nepojedu,podvozek a celé auto fungovalo naprosto perfektně ale už za 3 týdny startuje amaterrelye a mám dost práce. Vyměnit plechy a nastříkat + opravit opět poškozené dobíjení.
Omlouvám se za úplný román ale když se rozjedu nevím kdy zastavit. Dodám nějaké fotky jen co je stáhnu.
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od Crocodile »

To gratuluju že takhle lada porazila skoro všechny. Jaké další značky tam byly? Předpokládám že západní.
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od Kopr »

Určitě samé kapitalstické pozlátko :mrgreen: ,ale každopádně gratuluju Dane k ůspěchu :wink:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Díky kluci,konkurence byla zcela západní až na jedno děvče 18 let s Trabantem. A byla navíc ještě pěkná
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od Vašátor »

Naopak román je to nejlepší :). hezké počtení ;-) a gratulace
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Tak jsem vyměnil oboje dveře,nárazníky,ohnuté disky a těhlici. Už jen dobíjení a bude zase plně schopné porážet soupeře. Ještě jsem chtěl hodit barvu ale asi už to nezvládnu.Řízení taky prozatím měnit nebudu a budu doufat že ještě vydrží.
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Dnešní shrnutí sobotního závodu není až tak pozitivní jak jsem doufal ale mohlo bejt určitě hůř. Nakonec jsem rád za tento výsledek. Celkově 2.místo v Lada cupu a 5.místo v divizi 3. 1.místo urval Martin R9 se zcela výjímečným časem. Dostal jsem od něj strašně moc,ani to raději nepočítám. Jel naprosto excelentně a má můj obdiv. Já měl problémy s tím ohnutým řízením,nechal jsem opravu až na tento týden a byla to obrovská chyba. Mohl jsem být na bedně i v divizi 3. Auto se fakt nedalo nějak moc řídít a byl to spíš kontrolovaný pád než nějaké řízení. Taky to dobíjení které nefungovalo moc nepřidalo na výkonu. No,podcenil jsem konkurenci a na příště se připravím trochu lépe. Další závod je tuším 27.10. v Bělé pod Bezdězem. Jedená se dle mého názoru o trať spíše rychlou než technickou a tak musíme vydolovat z motoru co nejvíce aby mi Martin bodově moc neutekl. Nějaké videa on-boardy mám na facebooku tak se můžete kouknout.
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Tak jsem si včera přivezl auto z dílny. Řekl bych že super. Mám nové řízení s minimální vůlí (původní bylo ohnuté a naráželo do výfuku),přepracován výfuk,vyměněná část podlahy(zdeformovaná dopadem po skoku) a přední nosník,zadní část vozu snížena o 3 cm a přitvrzena. Dále jsem nechal opravit i částečně elektroinstalaci,takže už dobíjí,ukazuje teplota motoru a blinkry taky něco začali dělat. Při cestě z dílny mě zastavila hlídka státní policie. Zrovna jsem testoval rovinku u Akumy a na potvoru zrovna vyjížděli z benzinky. Zhodnotili že to jede,protože jsem zastavil až u garáže, a s úsměvem odjeli. Takže dobré. Martine,ty zmetku těš se :mrgreen:
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Tak už se nám blíží další závod. V pátek 26. vyrážíme směr Bělá motorland. Nic nechci zakřiknout ale auto funguje na jedničku,koupil jsem ještě nějaké drobnosti pro lepší funkčnost a odolnost :lol: .
Jen doufám že nebude a nezaprší. Mám totiž pouze slicky střední a tvrdou směs a pak až zimáky. Bude to risk ale snad se vyplatí. Martin mi utekl už o dost tak mám co dohánět. Jedna blbá věc se ale vyskytla. Nepojede můj spolujezdec který mě úplně bezvadně naviguje. Pojedu tedy sám, možná povozím sponzory a kamarády. Kdo chcete tak přijeďte a třeba se i svezete.
Uživatelský avatar
Michal2101
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od Michal2101 »

Já rozhodně přijedu, jak jsme se spolu bavili když jsem si bral tu kapotu a stabík tak jsi mě strašně naladil :)
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od jackal »

Nejede můj spolujezdec tak mám volni všech 6 jízd. Kdo má zájem a nebojí se m§že přijet.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od radek mb »

Jede se něco v sobotu dopoledne?
To mám čas i chuť přijet se konečně podívat a mohl bych vytáhnout i žigula.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od Martin-MTX »

Ahoj, jede se Bělá pod Bezdězem, viz kalendář rallye na mých stránkách:
http://vaz2101rallye.tym.cz/index.php?id=7

Přijeď, stejně Ti dlužím pivo (tak z toho uděláme třeba kofolu :)
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od radek mb »

V kolik to zhruba začíná, abych vás nepropásnul? Jinak, je to v tom prostoru nedaleko tábora Jezová?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Představuji 21011 Rallye

Příspěvek od Martin-MTX »

Ahoj, první start bude mezi 9-10, je lepší přijet dříve než pozdě odpoledne, to neodhadnu, kdy bude konec.

Tábor Jezová neznám, ale tady jsou souřadnice: 50°31'41.439"N, 14°46'51.395"E

nebo mapa:

http://www.mapy.cz/#x=14.782615&y=50.52 ... leslav&u=u

Podle startovní listiny v tomto závodu pojede 6 žigulů..
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“