Lukyho 2107 - Dean

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Nu to je jasné, s propadlou technickou to na silnici nesmí, takže oficiálně leda na podvalu. Normálně to ale lidi dělají tak, že tam prostě dojedou, byť tam je riziko.
dvk píše:Takže si tvoje auto vyjeli online a odtud zjistili přesný datum STK ? Na známkách je jen měsíc, žejo ...
No, jestli si to dobře vybavuju, tak to byl zrovna Luky, co tady ukazoval ten starej malej techničák, co byl celej orazítkovanej. Nebyly to právě technický?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Příspěvek od Luky »

dvk, Tak jest. Chvilku se na mě lepili aby si stihli vyjet z počítače co potřebovali a pak mě zastavili. Měl jsem to do patnáctého a zastavili mě sedmnáctého, takže halt pech. Ještě jsem se pokusil smlouvat, ale to už mi dali rázně najevo, ať radši mlčim a jsem rád, že to zkončilo tahle :D
Laďuša, Malej orazítkovanej techničák jsem tu sice ukazoval, ale to bylo od Voloďi. Tohle je topic o Deanovi, čímš jsem chtěl naznačit, že mě zastavili s tímhle. No jo, s lidma co maj víc aut je vždycky potíž :lol: :P
Nejspíš to zkončí tak, že tu trasu asi pěti km prostě risknu, no. Jen jsem si říkal, jestli na to neexistuje nějaký speciální krátkodobý povolení, či tak něco. Takže asi až v červnu.
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Aha, takže podle SPZtky ... no to je hezké. Buzerovat a prudit. Po starším autu jdou jak vosy na bonbón. Nebo si takhle ověřujou SPZtku každého auta které dojedou ? :wink:
Jináč jestli to máš jen 5km, tak bych to neřešil.

A ještě s tou STK ... stalo se mi, že mě technik vyhodil z STK takovým způsobem, že mi seškrabal známky a nedal mi to ani na měsíc. A dělej jak umíš ... divil jsem se, že mi nedal telefoní číslo na nějakéo svojeho kamaráda s podvalem.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak já to vidím tak, že není problém jet na stk i s pět let propadlýma známkama, je to pořád jedno a to samý - přestupek, hodnocenej relativně levně.
Druhá věc je jet s autem, kterýho technickej stav zjevně ohrožuj ebezpečnost provozu, bez ohledu na to, jestli známky má nebo ne - to je snad i trestnej čin. A k tomu seškrábání známek. Nemuseli by to dělat, kdyby měli trochu rozum, ale holt jsou někdy přísní. Na C závadu se prostě známky berou a hotovo.

Čili si na tu STK zajeď, předtím to umyj a třeba vyluxuj...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Příspěvek od Luky »

MartasBrno píše:předtím to umyj a třeba vyluxuj...
Až tak? :D
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

:-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

U nas minule dali pokutu na STK, lebo tam niekto dosiel s prepadnutou TK...
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Takže, to máme na známce vyděrováno 5/2011. V malém techničáku, pardón ORV, nemáme nic. Pánové, jak mám já vědět, do kterého dne mi platí technická? Známka je platná do 5/2011, to je ještě 13 dní. A víc bych se s nimi nebavil a uvažoval bych nad správním řízením.
Protože tohle je prostě bordel, kdybys auto někomu půjčil tak ten někdo s doklady k vozu nedostane nic víc, než že má STK ještě celý květen. Nebo kdybys ztratil velký TP, jak se máš dozvědět, dokdy STK skutečně platí? Platí prostě do 5/2011. Navíc je fyzicky absurdní, aby auto 15.5 ještě způsobilé bylo a 16.5. už najednou mělo závady, které ho činí nezpůsobilým. A co když mi projde technická cestou v noci, jéé, pánové, já jsem se dostal cestou do zácpy a teď jedu bez platné STK, protože mně ta zácpa zdržela přes půlnoc? To už bych jim snad raději s klidem řekl, Já Frantovi říkal, že to další pivo si už nedám. :lol:

A jel bych na technickou ještě teď v květnu a těšil se, že je potkám znovu.

Protože tohle je absurdní a absolutní buzerace, mělo to skončit domluvou. (i když dvě stovky, to je vlastně domluva) :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Přesné datum máš ve velkém TP. :wink:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Luky píše:Malej orazítkovanej techničák jsem tu sice ukazoval, ale to bylo od Voloďi. Tohle je topic o Deanovi, čímš jsem chtěl naznačit, že mě zastavili s tímhle.
No vidíš, takový věci si prostě nevšimnu. Kdyby jsi si aspoň nechal v obrázku tu sedmu, ale takhle je to prostě matoucí :D
dvk píše:no to je hezké. Buzerovat a prudit. Po starším autu jdou jak vosy na bonbón. Nebo si takhle ověřujou SPZtku každého auta které dojedou ?
A co jako? Jakmile kontrolujou věc, která je prostě daná, to je buzerování? K čemu by to pak bylo, kdyby se to nekontrolovalo? Když vidí na autě, že to je do tutoho měsíce, tak to logicky zkontrolujou. Tu souvislost s Ladou tam moc nevidim.
dvk píše: stalo se mi, že mě technik vyhodil z STK takovým způsobem, že mi seškrabal známky a nedal mi to ani na měsíc. A dělej jak umíš
Ano, tak to se mi stalo taky. Prostě céčko a nazdar, oni jsou od tý kontroly. To by pak zase nebylo k ničemu, kdyby pokaždý známku vylepili.
Teepee píše:Takže, to máme na známce vyděrováno 5/2011. V malém techničáku, pardón ORV, nemáme nic. Pánové, jak mám já vědět, do kterého dne mi platí technická?
Na to bych se tě tak akorát zeptal, jestli si ze mě náhodou neděláš srandu. :P Máš to ve velkým a eště to je třeba na tom papíře o měření emisí. Pokud máš třeba velkej kvůli lízingu v úschovně, tak si to prostě někam napiš a nebo jezdi v poslední den měsíce. Tuto neni problém policie, technická způsobilost je daná konkrétním datem.
Navíc je fyzicky absurdní, aby auto 15.5 ještě způsobilé bylo a 16.5. už najednou mělo závady, které ho činí nezpůsobilým.
Jasný, že se to tim datem nezhroutí, ale ňák to bejt nastavený musí. Na dráze třeba neexistuje, aby na trať vyjela mašina, kterej něco propadlo. A může bejt v sebelepším stavu.
Teepee píše:Protože tohle je absurdní.
Mě to příde v pohodě. Absurdní je až tohle:
Cory píše:U nas minule dali pokutu na STK, lebo tam niekto dosiel s prepadnutou TK...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Veverka

Příspěvek od Veverka »

za 1 ty jsi majitel vozu,ty se máš starat
za 2 pokud si někdo toho 5/2011 to auto půjčí a nezjistí si od majitele datum stk,tak to je pacient
za 3 kdo si ztrácí doklady,natožto velký TP kterýtož má být neochvějně založený doma....

Buzerace to je,nicméně pojištovnu propadení technické o dva dny v případě nějaké nehody zajímat bude.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Až na známky vyrazí přesný datum (den měsíc rok), je to jasně daná věc, kterou nikdo nemůže zpochybnit. Ani já bych nediskutoval. Takhle ale je to jen slovíčkaření.
Velký TP se dá ztratit třeba tím že ho rozkouše pes, zaplete se na stole mezi reklamní letáky atp.
K autu jsem při koupi protokoly z emisí a STK nedostal, techničák pak klidně mohl skončit v leasingu.
Když mi kamarád nabídne auto, určitě se ho jako první neptám a dokdy máš STK. Navíc zde je určitý předpoklad, že je Ti třeba v půjčovně zapůjčováno způsobilé vozidlo.
Však já se starám, na známce je jasně vymezeno 5/2011.

Nesmíte zapomenout, že jsou lidi, kteří ani neznají SPZ svého vozu a na otázku motor říkají, snad vpředu.
Takoví se pak řídí (maximálně) známkou.
A takové by měl příslušník upozornit, nikoli pokutovat.

Skoro bych uvažoval, že bílá zachovalá LADA je člověka, který o ní asi něco ví, obzvlášť když je to mladej kluk. Takže si moc dobře bude vědomej propadlé STK a prachy nám ochotně vysolí.

A popravdě, od stolu se chytračí dobře, na místě bych taky ty dvě stovky dal, protože samozřejmě dobře vím, kdy mi u kterého vozidla končí STK. (mám v tuto chvíli ve správě tři a STK jsem za poslední měsíc absoloval dvakrát, jednou v den konce platnosti a jednou propadlou od půlky prosince 2010).
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Teepee,
celé to spílání nad buzerací je myslím zbytečný, už proto, že se rozlišuje pouhé propadnutí kontroly a zjevná nezpůsobilost. Ty dvě stovky jsou, jak už zaznělo, téměř ta domluva. Akorát co se mi nelíbí, je to vybírání pokut na STK, kde je veliká pravděpodobnost, že někdo přijede s neplatnou známkou, nebo se pokusí odjet bez známky. První případ bych nechal být, prostě to člověku uteklo a jede se zpožděním, snahu má. U druhého je to na pováženou, měl by být odtah, nebo oprava. To, že obojí si může zajišťovat samotná STK je docela pochopitelný, nejde se na ně zlobit a vždycky to jde udělat jinak - obstarat si svoje.
Taky sem jel na poslední technickou asi s týdenním zpožděním, protože sem nestíhal. Určitě bych se za flastra zlobil, ale hlavně na sebe.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Zapomínáte na fakt, že spolu s malým techničákem máte u sebe vozit i emisní průkaz na kterém je vyznačenej přesnej datum příští prohlídky.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Štěpán píše:že spolu s malým techničákem máte u sebe vozit i emisní průkaz na kterém je vyznačenej přesnej datum příští prohlídky.
To není tak úplně pravda,musíš vozit OTP a zelenou kartu,emise ne.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“