2103 a LPG?

Moderátor: Moderátoři

Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Aci: měl sem z plynu strach, ale jen proto, že sem byl svědkem výbuchu škochtle na plyn. Nevím ale zda to tam měl samodomo ale asi jo. Zastavil na přechodu a staré babičky přecházely přes cestu. Najednou rana jak z děla, my sme šli asi 70metrů od toho a periferně sem viděl jak letí vzduchem hole a kouknu a poházené babky kolem přechodu. Krom pilota se nikomu nic nestalo, kalhoty se vyperou a život jde dál. Z toho "auta" šlehaly plameny tak 10metrů a po chvíli se začala tavit skla. Zprvu to vypadalo jako auto s kouřovýma oknama, ale někde tam musel být i řidič. Nic z něj nezbylo :shock: Po tomto zážitku sem radši obětoval peníze a jezdil na benzín(denně 2x70km do školy :roll: ) to by bylo ušetřených penízek na plynu :idea:
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Škochtle jsou na to asi náchylný. Jeden známej měl taky škodivku na plyn a ta mu řachla v garáži, co měl pod barákem. V kuchyni potom neměl podlahu...kráter až do garáže.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Jelen píše:V kuchyni potom neměl podlahu...kráter až do garáže.
Tomu říkám spojit příjemné s užitečným...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

a je to určitě škochtlí? třeba to může být tím, že začne hořet elektrika (to se mi stalo, u reduktoru, v Ladě). Fakt je, že ve 1203 toho plynu zůstávalo strašně moc v kabině, i v zimě jsem jedzil s otevřeným okýnkem. A to bylo i po revizi.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

U škodovky když děláš něco na převodovce tak zpravidla jde bomba pryč. Navíc bych nebyl moc klidnej mít to přímo v kabině. A skutečnost, že motor je hned za bombou(jisker je tam dost) bych neunesl.
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Marek
Příspěvky: 5314
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Největší průsery s úniky LPG a případnými explozemi jsou právě po neodborném zásahu do systému. Někdo dělá na škoudli spojku, odkloní nádrž na trubce, pak ji vrátí zpět - ale že se mu povolil holendr na multiventilu si nevšimne. A apokalypsa na světě........

Jinak souhlasím s Acibukem v tom, že benzinový systém je v porovnání s LPG nesrovnatelně méně bezpečná sranda. Nejen různé úniky (gumové hadice staré dvě desítky let mají skutečně nárok semtam odkápnout), ale jen samotný způsob skladování benzinu v autě.............. Vždyť je to hořlavina I. stupně a jen tak bezprizorně se povaluje v nádrži, plechové nádrži, mizerně odvětrané nádrži, která je dosti na ráně................
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Tom007
Příspěvky: 52
Registrován: sob pro 29, 2007 21:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tom007 »

Prý je to bezpečne.To vedeni plynu mužeš kontrolovat sam,mýdlova voda ,štěteček a jedeš,akorát pod auto je člověk línej,takova terenni jizda,může ty trubky,hadičky dojebat. Většinou to chytne,elektrika,benzin a pak...
Tom
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1506
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Pokud je to udělaný pořádně tak trubka plynu vede tunelem vedle převodovky a kardanu a nad zadní nápravou do kufru. 04 jsem honil běžně po lese, podvozek byl domlácenej jak svině a trubka LPG neměla ani škrábnutí.
VAZ 1117
Tom007
Příspěvky: 52
Registrován: sob pro 29, 2007 21:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tom007 »

jaka nadrž,myslim max.objem ,muže dat firma do sedanu je to dané nebo tam mužou dat ruzne.Sa mozřejmě je to omezené prostorem a hmotnostmi.
Tom
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1506
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

V kombíku jsem měl 60l. Stejná by se měla vejít i do sedanu.
VAZ 1117
Marek
Příspěvky: 5314
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Objem je limitován pouze dvěma rozměry, a to průměrem a délkou nádrže. S délkou toho moc neuděláme (tam je to od kraje do kraje), ohledně průměru nádrže lze zvolit 300 nebo 315 mm (více ne, nevejde se pod okno). Takže buď 55 nebo 60 litrů hrubého objemu (čistý objem LPG je 80% hrubého objemu, pak vypíná ochranný ventil plnění).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 27, 2008 21:02
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Gartik »

Mám v plánu koupit krásnou zachovalou Ladu a od jednoho pána komplet LPG. Kolik mě výjde to legálně v servisu dát dohromady???? Myslím tím tedy namontování + nějaké to schválení.. ???
Scháním LPG na žigulik :-*
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10551
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Gartik píše:Mám v plánu koupit krásnou zachovalou Ladu a od jednoho pána komplet LPG. Kolik mě výjde to legálně v servisu dát dohromady???? Myslím tím tedy namontování + nějaké to schválení.. ???
Obávám se, že tohleto se legálně nepovede.
Již nejsem v této problematice zběhlý, přesto že mám již čtvrtý vůz na LPG. Ale pokud to "komplet LPG" bude starší a nebude splňovat nějaký "éčka" - tak to nikdo nenamontuje. Pokud se dobře pamatuju, tak jednou z podmínek je i elektromagnetické uzavírání nádrže.
Proto bych při pořizování toho "komplet LPG" byl velice opatrný, aby to nebyla investice navíc! L.
Marek
Příspěvky: 5314
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Nová zástavba LPG se včetně montáže a zápisu do TP dá pořídit kolem 10.000 - 11.000 Kč. Proto si myslím, že kupovat starší LPG je nesmysl.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 27, 2008 21:02
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Gartik »

Hm, mám možnost koupit to LPG za 1500,- namontováno bylo v roku 2003.. takže nevidím důvod proč by to nešlo :( pokud bych v servisu první nechal zkontrolovat auto.. :?:
Scháním LPG na žigulik :-*
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“