Literatura Oscanovaná

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

dmatej píše:Já s tím onehdá začal, ale mám skener kterej je přesně na A4 a to je na houby. Foťák nemám. Každopádně se zdá, že už mi tahle krásná kniha zůstala ;-)

Jinak mám v merku katalog dílů, doufám, že ho ještě nikdo nekoupil ;-)
Takže knihu, na kterou jsem se ptal mám sfocenou. Kvalita pojetí pochopitelně není 100%, ale vypovídací hodnota myslím 100% je. Jen musím rozmyslet jak s tím na web, surové jpg mají cca 1,2MB jeden, je jich 180, kdy jsem to včera začal přetvářet, ztratil jsem na kvalitě.
Na stránky http://www.ladaklub.com/ jsem včera přidal Návod k obsluze automobilů BA3-2101 a BA3-2102. (Zdroj: Pátrač)
Pak tu mám v přípravě Katalog náhradních dílů LADA 1600. (Zdroj: opět Pátrač)

Takže tyto dva připravované tituly budou.

Trochu jsem zapřemýšlel a mám otázku tak trochu až anketní na všechny:
Způsob prezentace literatury na http://www.ladaklub.com vám:
a.) vyhovuje
b.) preferuji pouze zip soubory ke stažení celých publikací nebo po několika částech
c.) jiný, pak jej popište

Kombinace obojího se zamítá, z kapacitních důvodů.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
SalWador
Příspěvky: 415
Registrován: stř čer 02, 2004 22:20
Bydliště: Dobruška

literatura - co skenovat?

Příspěvek od SalWador »

Dostal jsem se ke spouste dalsi literatury o nasich vozech. Ovsem nevim, co by se hodilo (bylo by dobre zacit skenovat). Dame dohromady nejaky seznam vsech knih, ktere mame jiz k dispozici, popr. se na nich pracuje?
SalWador
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Jen detail - když skenujete, používejte jako základ BMP nebo PNG, určitě ne JPG. Ten se hodí až po zpracování. Jde o to, že BMP i PNG jsou bezztrátové a není problém je zabalit do ZIPu a vypálit. To jen tak, kdyby někdo chtěl odvést fakt skoro dokonalou práci ;-)

K otázce Teepeeho: Nejlepší je papírový vydání ;-) . Jinak je dobrý mít k dospozici i ten ZIP, ale zároveň něco, kvůli čemu nemusím stahovat 600 MB dat. Asi takhle.

Pokud něco naskenuješ do BMP/PNG, dá se z toho vyrobit víc verzí dle potřeby. To vyhovuje mě.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Některá literatura (např. Tuma, Kopp aj.) jsou originál nascanované v TIFech. To že jsou k dispozici jako JPG je dílem zpracování pro prezentační podobu (Zdrojový TIF cca 2MB, prezentovaný JPG cca 100kB).
V PNG nebo BMP co vím nemáme v surové formě nic.

[ Added: čt duben 20, 2006 7:43 am ]
SalWador píše:Dostal jsem se ke spouste dalsi literatury o nasich vozech. Ovsem nevim, co by se hodilo (bylo by dobre zacit skenovat). Dame dohromady nejaky seznam vsech knih, ktere mame jiz k dispozici, popr. se na nich pracuje?
Salwe, hlavní knihomol je Pátrač, ten má v šuplíku kde co.
Majo k tomu přidal Návod k obsluze 2106
Já k tomu navíc přidal zpracování obrázkové knihy pánů Jeršova a Jurčenka (černá obálka formát A3).
V této chvíli je v přípravě KND 1600 (zdrojem je Pátrač)
Když doplní Pátrač svůj arzenál přípravy + to co je již umístěno v Manuálech, tak je seznam prakticky kompletní.
A jestli se chceš do něčeho pustit (něco co hodně postrádáš), hoď sem raději před zahájením práce dotaz, byla by škoda dělat něco dvakrát.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

TIFF používá tušim ZIP kompresi, takže bezztrátovou, to je OK....aha, tak koukám, že ne vždycky.... http://home.earthlink.net/~ritter/tiff/#whatis
Ale pokud má 2 MB, asi to bude ten ZIPovej (LZW).

Jurčenka tu mám papírovýho a je to supr knížka.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Geniální kniha pánů Jeršova Jurčenka konečně v naší klubové LADAknihovně je, lepší nějak, než nijak.

Taky jsem pokročil, mám u PC scanner (a PC jen v práci, do baráku ten krám nesmí). Jen najít čas prolistovat mé archivní Světy Motorů a probádat co už ze SvM máme.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Chodil jsem tak po antíkach a dostala se mě do ruky kniha Automobil Žiguli - Lada. Napsal to Lev Petrovič Šuvalov. Dizajnově (titul) je to hodně podobný tej knížce od I. Škody, je to taky slovensky. Akorát napsáno v roce 1972 a nic než 01 a 02 se tam neprobírá. Znáte to?
Dále jsem koupil Dílenskou příručku BA3 ;) . Ani jednu z tutěch knížek jsem oscanovanou nenašel, ale třeba jsem jen blbě koukal :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura Oscanovaná

Příspěvek od dusin »

Ahoj,
nějak nefunguje klubová knihovna.Co se děje?vyplivne to hlášku:

Chyba spojeni s databazi:Access denied for user 'ladaklub.com'@'localhost' (using password: YES)
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Odpovědět

Zpět na „Sekce pro sponzory“