Spojka

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

To máš jedno, stejně potřebuju ještě udělat brzdy- odněkud teče kapalina, přitáhnout ložiska a to sám dělat nechci. :roll:
Je fakt, že kdybych se s tou spojkou nehrabal, tak bylo ještě nedávno relativně solidní počasí a volná garáž. :oops:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Honza 21061 píše:A Doufám, že dojedu alespon do toho servisu. :?
Neblbni, když je nejhůř a musím něco opravdu udělat, zajedu pod jeden oblíbený most, kde aspoň neprší a je relativně sucho. U vás nemáte nějaké použitelné mosty? Kdyby jsi v tomto humusu třeba měnil dolní rameno, tak neřeknu, to i já raději nechám někomu vydělat, ale spojkový váleček? Trochu optimismu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Do servisu dojedeš i se spojkou která nevystavuje.
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Pánové, jak já jsem byl rád, že jsem do toho servisu nakonec jel. Jako vždy, všechno špatné je k něčemu dobré...
Saša má s tou spojkou pravdu, bavili jsem se o tom v Jedovnici, ale nedovedu si představit takto projet napříč Prahou v ranní dopravní špičce. Nicméně po skoro půlhodinovém našlapávání se mi podařilo odjet, vyměnil se spodní váleček, našlapávám a ouvej- byl v háji i ten hlavní- kapalina obtékala píst bez účinku, naštěstí to nešlo zase ven pod koberec na podlahu. Takže problémy se spojkou nebyly způsobeny pracovním, ten sice tekl, ale hlavní problém byl ten hlavní válec (oboje Fenox :evil: )
Bohužel, i dnes nebylo nic jiného, než Fenox, ale jak už bylo kdesi psáno, kvalita je údajně už lepší a reklamací prý méně, tak uvidím. Pracovní válec je originál. :roll:
Pokud bych jel do garáže si to udělat sám, zůstal bych viset 20 km od domu, kam jezdí autobus v úterý a na vánoce a oprava by byla možná až zítra po dovezení nového hlavního válce. :roll:

300,- které jsem zaplatil mechanikovi za výtečně odvedenou práci vč. spousty věcí kolem toho, které dělat nemusel a kontroly všech důležitých orgánů na autě, mi za to stálo.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

No já nevěděl, že máš dvorního mechanika co dělá zadarmo, každopádně možná stálo za to chvíli počkat a objednat si hydrauliku z jiných zdrojů, již jsme se tu na toto téma jinde bavili.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Četl jsem to, ale tohle bylo dost neodkladné... :roll: Uvidím, snad už to něco vydrží, když už nic jiného, je na to záruka, když odmyslím to opakované řešení stejného problému. :roll:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Dusan píše:Prasknuta spruzina na spojkovom valci to je to lepsie ...alebo vadny hydraulicky valec na pedale spojky... :(
Pokud jsou v pořádku válce, tu pružinu vůbec nepotřebuješ. Jezdil jsem bez ní dohromady asi dva roky (a nejsem si už ani jistej, že jí tam Laďka má :D ). Je tam spíš pro jistotu.

Hádal bych, že má v háji pracovní (spodní) válec.

Honza a spol.: Počkejte, až bude mrznout, navlečte se, a jde se do práce! Hlavně když není bláto :D To vzkazuje člověk, co Laďku dělal vždycky na parkovišti - a to včetně ventilů ve sněhu :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

dmatej píše:Pokud jsou v pořádku válce, tu pružinu vůbec nepotřebuješ.
Můžu potvrdit, taky jsem nějaký čas jezdil bez ní, je to jen pojistka, žádný velký význam tam nemá...
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Přiznám se, že jsem nečetl příspěvky zpátky, takže nevím, o které vratné pružině mluvíte.

Pokud máte na mysli vratnou pružinu na pedálu, pak dejme tomu, že můžete mít pravdu.

Pokud ovšem máte na mysli vratnou pružinu na pracovním válci spojky, která mi zasouvá výsuvnou tyčku při uvolnění pedálu spojky, pak s vámi v žádném případě nesouhlasím !!! Tato pružina je totiž pro činnost spojky naprosto nezbytná, a to ze dvou velmu zásadních důvodů:

Prvním důvodem je, že tato pružina zajišťuje mrtvý chod pedálu spojky, což je velice důležité (pokud pružinku odstraníte, pedál spojky vám začne zabírat nesrovnatelně výše než když tam pružina je). Druhá skutečnost vyplývá z té první - tato pružina zajišťuje optimální vzdálenost mezi ložiskem spojky a přítlačným kotoučem. Pokud tam pružina není, ložisko se nevrátí od přítlačáku a trvale se točí (na což není stavěné !!!).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
miso2087
Příspěvky: 118
Registrován: pát zář 07, 2007 11:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miso2087 »

Tiež sa mi začína srať spojka. Pri zaradení jednotky a krátkom pohybe dopredu vyradím do neutrálu a keď púšťam spojku tak sa auto trochu pohne (cítiť že ide akoby spojka do záberu). Čo s tým zas môže byť? Len nedávno som menil oba spojkové válce za nové.
Dobi
Příspěvky: 127
Registrován: ned led 01, 2006 18:39
Bydliště: Sezimovo Ústí

Příspěvek od Dobi »

Miso 2087, pokud máš zařazený neutrál, tak máš zařazený neutrál !!! Spojka s tím nemá co dělat !!! Pokud jsou motor a tím i převodovka, tedy i olej, studené, tak se auto může teoreticky ! pohnout z důvodu velké viskozity studeného oleje v převodovce, ale to je spíš, vzhledem ke hmotnosti našich miláčků, málo pravděpodobné.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ano blíží se doba, kdy při neutrálu těsně po nastartování a puštění spojky může dojít ke zhasnutí motoru, za vším je zima. Miso, dělá ti to i při "prohřátém" vozu?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

To Miso a Dobi:

Když jsem v zimě přišel do garáže, nastartoval motor a při mírně vytaženém sytiči (kolem 1500 rpm) jsem pustil spojku, samozřejmě se snížily otáčky, ale rovněž mi auto jakoby popojelo kousíček dopředu (a to byla páka v neutrálu).

Takže viskozita oleje umí své i na tunovém voze................


Navíc, Dobi, vůbec nevím, proč pořád nazýváš Ladu hmotným autem ????? Nejsi to jen Ty, ale více lidí zde.

Měli byste vzít na vědomí, že Lada patří mezi vozidly k nejlehčím. Její pohotovostní hmotnost je 1000 kg (+- 40), což je v porovnání s ostatními vozidly pohybujícími se po našich silnicích úplný prd !!!

Fabia Junior, očesaná o téměř všechno, má o více než metrák víc (a co to je za kripla malýho).
Moje auto má pohotovostní hmotnost 1700 - 1760 kg (podle výbavy), k tomu sedm lidí + 50 kg do kufru + 75 kg na střechu + 2000 kg na kouli.

Lada je lehoučká, pánové ...............................!!!
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Dobi
Příspěvky: 127
Registrován: ned led 01, 2006 18:39
Bydliště: Sezimovo Ústí

Příspěvek od Dobi »

Marku, omlouvám se. To asi byla reminiscence na pondělí, kdy jsem vypouštěl vodu z chlazení. Dělal jsem to před garáží, vjezd je mírně z kopce, ještě trochu narostlá tráva a teprve když jsem auto vytlačil ven, jsem si uvědomil, že ho musím dostat taky zpět, pěkně ručně. A jak na potvoru nikdo kolem. Auto je momentálně bez karburátoru. No, v ten moment se mi zdálo dost těžké. :Hangman:
miso2087
Příspěvky: 118
Registrován: pát zář 07, 2007 11:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miso2087 »

Takže hovoríte, že to nič nie je? Tak to ste ma potešili. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“