Čím to je, že Lada nejde víc, než 155 tacho???

Moderátor: Moderátoři

Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Pája píše:když mám omezovač
omezovač??:.. :shock: :oops: cože??:
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Little Red Riding Hood píše:
Pája píše:když mám omezovač
omezovač??:.. :shock: :oops: cože??:
Elektronicke zapalovani...
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

Vašátor píše:Já s mojí 1200 na 4q jedu do mírného kopce 165Km/h a z kopce max 170Km/h ... odměřeno Drobkovou 1,7i v zádech :D ...čili nám to oboum přeměřuje jako kráva :-D
tak to moje 170 teda nejede... max 145/h(jeste by ale trochu sla) a už se to nedalo udržet na silnici..ono i v 90...(je vymlácené řízení...)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9342
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Miichaal píše:
Vašátor píše:Já s mojí 1200 na 4q jedu do mírného kopce 165Km/h a z kopce max 170Km/h ... odměřeno Drobkovou 1,7i v zádech :D ...čili nám to oboum přeměřuje jako kráva :-D
tak to moje 170 teda nejede... max 145/h(jeste by ale trochu sla) a už se to nedalo udržet na silnici..ono i v 90...(je vymlácené řízení...)
Mně zase přijde, že ten můj Ladátor čím rychleji jede, tím lépe drží na silnici. A těch 170Km/h ... mám lehce upravenej motor a hlavně jsem dosti přidal na krmení v druhé komoře zvětšením difuzeru a natryskováním.
Škoda že se ladátorův život blíží ke konci :cry:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
tek
Příspěvky: 96
Registrován: úte srp 16, 2005 11:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tek »

Vašátor píše:Mně zase přijde, že ten můj Ladátor čím rychleji jede, tím lépe drží na silnici.
No já nevím, sice to taky dokážu rozpohybovat tak, že ručička je na kontrolce světel (2105, tacho do 160km/h, potom je ta kontrolka :-) ), ale když se v týhle rychlosti dupne na brzdy, tak je dobře cejtit, jak se to celý kroutí a vrtí. Jako brzdí to rovně, ale kladný pocit z toho teda nemám
Lada 2105 - po dvaceti letech služby jí došel dech
Renault Megane II - kombi
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

To fakt nemá nikdo rozumný vysvětlení? Nebo si mám myslet, že všem těm 170níkům kecaj tachometry o tolik víc než mě?
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

No neviem ze ako mne keca tacho ale viac ako 160 som na mojej 17stke neskusal. realne to mohlo byt nieco medzi 140-150 a este by to islo aj dalej ale podvozok mi to uz nedovoluje
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Co me napada tak pri kombinaci 3.9 difu a nahonu tachometru pro 4.1 ti tachometr nepremeruje. Takze pokud jedes 155 realnych, tak normalne bude tacho premerovat tech 170. Dalsi vec je, ze mas mozna na maximalku moc tezkej prevod, takze vzhledem k prevodum (a prubehu krouticiho momentu) a jizdniho odporu pri teto rychlosti nedosahne motor otacek maximalniho vykonu (to je okamzik kdy je schopen prekonat nejvetsi jizdni odpor - dosahnout nejvetsi rychlosti).
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

VaSek píše:Co me napada tak pri kombinaci 3.9 difu a nahonu tachometru pro 4.1 ti tachometr nepremeruje. Takze pokud jedes 155 realnych, tak normalne bude tacho premerovat tech 170. Dalsi vec je, ze mas mozna na maximalku moc tezkej prevod, takze vzhledem k prevodum (a prubehu krouticiho momentu) a jizdniho odporu pri teto rychlosti nedosahne motor otacek maximalniho vykonu (to je okamzik kdy je schopen prekonat nejvetsi jizdni odpor - dosahnout nejvetsi rychlosti).
Na tý kombinaci difu a náhonu možná něco bude. Dif mám 3,9 a pětikvalt z 2104, rv 96. Jenže ví bůh, co v tom kombíku bylo za dif. Ale 4,1 by taky přicházelo v úvahu. Na druhou str. nepředpokládám, že mi tacho neproměřuje. Podle GPS při stovce ukazuje tachometr 107 km/h.
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

jak je to ze lada nejde ani picu fabia 1,4 ma na konci 400m drahy pukla dole motor 1,7i je naj pica na svete


maximalku mam 145 km/h na 5 tke to uz obmedzovac spravi tatatatata asi tak :|
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

čmelák píše:jak je to ze lada nejde ani picu fabia 1,4 ma na konci 400m drahy pukla dole motor 1,7i je naj pica na svete
:|
Co tim chtěl básník říct??? :roll:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Štěpán Getsko píše:
čmelák píše:jak je to ze lada nejde ani picu fabia 1,4 ma na konci 400m drahy pukla dole motor 1,7i je naj pica na svete
:|
Co tim chtěl básník říct??? :roll:
Pravděpodobně vyjádření nespokojenosti a hlubokého zklamání s motorem 1,7. :lol:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

yo presne tak :x
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

a co brani tam dat karburator?
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

neivem bolo mi povedane ze i-cko je lepsie jedna z dalsich a mnoha kravin co som sa na tomto servere dozvedel :D
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“