ZAPALOVANIE

Moderátor: Moderátoři

bingo
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 08, 2007 12:23
Bydliště: ba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bingo »

Marek píše:
bingo píše:Marek kedy je ta pribram?

V sobotu.
to mam robotu nemozem potom so synatorom musim na footbal dalsi zraz je kedy?
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

bingo píše: dalsi zraz je kedy?
Někdy na podzim. To se zatím neřeší.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1502
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Stanley__001x »

Marek píše:
Stanley__001x píše:No newim jestli je takový problem nastavit zapalování a karburaci na ladě, v prvé řadě bych začal tim jesli je doré kladívko a ložisko rozdělovače, pak zbývá nastait motor podle rozvodu a je to. s karburací je to podobné, jako první věc bych ji rozebral vyčistil, dal nová těsnění a membránky, prdnul ji tam a začal nastavovat množsství a bohatost směsi.... Vše bych ale dělal na novejch svíčkách. :P

Ono to tak jednoduché není. Dělám motory LADA přes 15 let a vím, že každý motor chce své a řídit se podle příruček může leda amatér.
Bez diagnostiky a obrovské dávky vědomostí to neseřídíš, i kdyby ses snažil sebevíc.


Zas newim jestli je to tak přeci jen složité, je to žigul- klasika, bez větší elektroniky (krom ovládání volnoběhu 8) ) tak newim k čemu diagnostickou jednotku, když je nastavené zapalování přeně podle předpisu.... , ja to nastavoval cca 1den protože jsem byl líný odkrytovávat rozvod, takže jsem motor respektive zapalování nastavoval přez čtyrku a posouvání auta dopředu a dozadu, pak jsem usadil hřídel rozdělovače ( nastavení na první válec) a už to jezdí jako bejk... Buď jsem měl jenom štěstí nebo je to tím že to tak složitý být nemůže ( je to jenom řadovej čtyrválec bez nějakých složitostí, tak o co jde???) , nejsem žádný automechanik, ale není to tak složitý když to mají zvládnout i mužici :P .
bingo
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 08, 2007 12:23
Bydliště: ba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bingo »

Marek píše:
bingo píše: dalsi zraz je kedy?
Někdy na podzim. To se zatím neřeší.
toto forum je super chcel som tu ladu predat ale zmenil som nazor vidim ze su tu fajn ludia a pomozu ked treba kamosi mi nadavaju ze mam stary crep ale ja nato ze spolahlivy ci v lete alebo v zime a mam sa v com vrtat.takze si ju necham a porobim si ju.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

bingo píše:toto forum je super chcel som tu ladu predat ale zmenil som nazor vidim ze su tu fajn ludia a pomozu ked treba kamosi mi nadavaju ze mam stary crep ale ja nato ze spolahlivy ci v lete alebo v zime a mam sa v com vrtat.takze si ju necham a porobim si ju.
Přesně z tohoto důvodu jsem měl Ladu i já. A přestože jsem ji nedávno prodal, je to kapitola v mém životě, na kterou se nezapomíná. A Ladu sice nemám, ale vlastně ji pořád mám.....
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
bingo
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 08, 2007 12:23
Bydliště: ba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bingo »

Marek píše:
bingo píše:toto forum je super chcel som tu ladu predat ale zmenil som nazor vidim ze su tu fajn ludia a pomozu ked treba kamosi mi nadavaju ze mam stary crep ale ja nato ze spolahlivy ci v lete alebo v zime a mam sa v com vrtat.takze si ju necham a porobim si ju.
Přesně z tohoto důvodu jsem měl Ladu i já. A přestože jsem ji nedávno prodal, je to kapitola v mém životě, na kterou se nezapomíná. A Ladu sice nemám, ale vlastně ji pořád mám.....
od vcera ide ako sip aj spotreba rapidne klesla co ma tiez potesilo. a mozem sa ist zase babrat s interierom
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

To bingo:

Podzimní sraz je plánován v Jedovnici, to je kousek severně od Brna - to budeš mít i podstatně blíž než do Příbrami. Takže doufám, že na podzim se uvidíme !!!
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
bingo
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 08, 2007 12:23
Bydliště: ba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bingo »

Marek píše:To bingo:

Podzimní sraz je plánován v Jedovnici, to je kousek severně od Brna - to budeš mít i podstatně blíž než do Příbrami. Takže doufám, že na podzim se uvidíme !!!
to urcite tam sa vyberiem aspon uvidim tie lady moja je 1974 ale ma asi len 65000 naj je od st pana co malo jazdil ale ma trochu koroyiu takze mam co robit
Naposledy upravil(a) bingo dne ned kvě 13, 2007 06:39, celkem upraveno 1 x.
Jirák
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 29, 2007 11:43

Příspěvek od Jirák »

To budeš čekat do podzimu????? Podívej se sem (https://www.fcd.eu/register.aspx) a nějaké opravny poblíž najdeš.
bingo
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 08, 2007 12:23
Bydliště: ba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bingo »

Jirák píše:To budeš čekat do podzimu????? Podívej se sem (https://www.fcd.eu/register.aspx) a nějaké opravny poblíž najdeš.
dako to polepim... diky
bingo
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 08, 2007 12:23
Bydliště: ba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bingo »

Marek píše:To bingo:

Podzimní sraz je plánován v Jedovnici, to je kousek severně od Brna - to budeš mít i podstatně blíž než do Příbrami. Takže doufám, že na podzim se uvidíme !!!
nazdarek...prosim ta nevies kde sa da zohnat orig radio do 1200?
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

OT:

Je to relikvie, to bude celkem oříšek. Jedině sehnat někoho, komu se válí v polici.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10515
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

bingo píše:nevies kde sa da zohnat orig radio do 1200?
1. Jo - tak tohle radio jsem v originále viděl pouze jednou. Před časem ho někdo dokonce nabízel v sekci Prodám (ale bylo ukamžitě pryč ...... a mám pocit, že prodejci byly málem i ruce urvány :D ). Takže, dle mého názoru, je to věc téměř nesehnatelná.
2. Tohle radio je svým vlnovým rozsahem (střední a dlouhé vlny) v dnešní době nepoužitelné - chytíš na ně tak maximálně šumění.
L.

Pozn. moderátora: posléze promáznu. L.
Naposledy upravil(a) Luděk Musil dne pon kvě 14, 2007 08:30, celkem upraveno 1 x.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Jak říkám - relikvie :-).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“