Horské vrtochy mojí třináctistovky

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
dandy
Příspěvky: 874
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dandy »

Stalo sa mi cosi podobne: na volnobeh az do cca 1500ot/min isiel ako novy a potom sa zacal dusit a zhasol. A s plynom na podlahe tiez isiel. Chyba bola vo VN kabli z cievky na rozdelovac. Bol mierne prepaleny a kontakt chytal iba v urcitej polohe. Kym som na to prisiel skoro ma trafilo... Vymenil som kabel a bol pokoj.
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9342
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Mno, dle mého názoru to bude tou nadmořskou výškou ... přesně jak píše Marek. jen bych se ještě zeptal, nemáš náhodou pod karburátorem takovou tu plechovou "vrtuli" ?
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6519
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

smarja panove, ja tam jezdim kazdy rok, auto mam serizene z dolnomoravskeho uvalu a na misecky vyjedu jako nic a na benecko taky. jeste si uzivam zavody do vrchu. ano, nejaky vliv to mit muze, ale ze by se to jako samo srovnalo po 5 minutach odstaveni a pred tim to VUBEC nechtelo jet, to se mi zda jako ponekud HODNE prehnany dusledek nadmorske vysky 600 m (to je vyska v oblasti zminovane odbocky na Vitkovice). Jilemnice ma 400 m. Z toho plyne, ze kdyz jedu u nas v hostynkach na Tesak, tak se mi to auto musi uplne zastavit, bo Tesak ma cca 680 m a nedej boze, kdybych jel jeste na Trojak. Mozna kdyby jel Nemo na Snezku.... ale i tak... :idea:
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Petanek2101
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek2101 »

take se mi to zda divne ze by to melo az takovy vliv,moji 01 jsem si serizoval vzdy sam a treba nekolikery vyjezd az na vrch Černe hory a to jsou pekne stoupaky a zatačky,noa rval jsem ho jak pominutej,noa ze bych pocitoval nejaky dušení nebo vadnuti ani v nejmensim
Mno a už je po bastlu,ať jsou mu hutě lehké.
Pool

Příspěvek od Pool »

Já bych to viděl taky na ten zamrzající karbec. Se stoupající nadmořskou výškou se hlavně mění teplota vzduchu. Mezitím co dole bylo +1°C tak nahoře mohlo být pod nulou. A lesní opárek už krásně zamrzá, nejen na větvích stromů... U nás na chalupě je vždy o 5°C chladněji než tady a je to ani ne 300m rozdíl. Při jízdě do kopce je více sešlápnutý pedál a motor se musí trochu vytáčet, proudí do něj více vzduchu než normálně. Proudící vzduch dovede kovovou část mnohem víc ochladit než okolní mráz. Píše že tam nemá hadici... myslím že to bude ono.
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Pool píše:Píše že tam nemá hadici... myslím že to bude ono.
No, já také myslím... Hm, letos už to s hadicí těžko zkusím, leda bych zajel někam do mrazíren :lol: , nicméně vám všem děkuji za názory,myšlenky a tak. Přinejmenším jste mi pomohli vytřídit možné příčiny. DÍKY
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Tahle diskuse byla celkem zbytecna, protoze zavada je zcela evidentni a zminil ji tady jiz JmJ. Jednoznacne je to namraza v difuzeru, zavada, ktera se projevi v pripade dostatecne vhlkosti ve vzduchu, pri teplotach obvykle kolem nuly a mirne pod nulou. Jeji vyhodou je, ze se sama pri odstaveni vozu "opravi". Proto ma ta teplovzdusna hadice svuj vyznam a nema zadny opodstatnely vyznam ji sundavat. Vykon motoru se totiz zacina snizovat jiz drive, nez dojde k tomuto extremu - zastaveni motoru. W.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

S tou namrazou som si uzil svoje na Dacii, prvy krat som cestou na Martinske hole stal na dialnici asi na vsetkych parkoviskach. Vzdy som sa snazil nieco urobit a vzdy to z parkoviska vyrazilo jak nove, ale po par km to uplne prestalo tahat. Zaujimave bolo, ze to robilo len na dialnici, akonahle som vyrazil do zataciek a kopcov tak to zmizlo. Nechcel som reciam o zamrzani karbeca verit (moj mal vyhrievanu prirubu). Rok na to sa mi to opakovalo na dialnici pred Prahou, bolo take super pocasie, vsetky stromy nadherne do biela omrznute a ja som na parkovisku zhodil dekel z karbeca a difuzor bol do tristvrte upchany ladom. Odvtedy, ked sa mi to prejavilo, vedel som ze staci na 5min vypnut motor a pockat az sa karbec prehreje a slo sa dalej. Definitivne som to odstranil az montazou hrnca na filter z 1310, ktora mala uz prepinanie teploty nasavacieho vzduchu.
Roman
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

sila je ze mam celu zimu otvorene sanie, prepinanie na teply vzduch som nikdy nepouzival a bezne jazdim do vysky 1300m.n.m. Na benzin ani na LPG som nemal nikdy ziadny problem, mal som za to, ze ziadne auto SDELANO V SSSR......
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6519
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Majo píše:sila je ze mam celu zimu otvorene sanie, prepinanie na teply vzduch som nikdy nepouzival a bezne jazdim do vysky 1300m.n.m. Na benzin ani na LPG som nemal nikdy ziadny problem, mal som za to, ze ziadne auto SDELANO V SSSR......
ja myslim, ze hodne zalezi na typu jizdy a klimatickych podminkach. myslim si, ze kdyz se to treba zene co do to da, obcas se brzdi motorem, obcas se hodne zpomali treba do ostre zatacky, tak to nenamrzne. kdyz jel Nemo 10 km z Jilemnice s neprohratym motorem s konstantne otevrenou skrtici klapkou, tak se namraza mohla poklidne postupne nabalovat. Kdyz se obcas klapka zavre a neproudi tolik vzduchu komorou, pak to asi trochu odtaje, resp. se to trochu prohreje a nenamrza.

to jen takove teoretizovani.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Také mi to v plískanicích s otevřeným sáním "zamrzalo".
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

JmJ píše:myslim si, ze kdyz se to treba zene co do to da, obcas se brzdi motorem, obcas se hodne zpomali treba do ostre zatacky, tak to nenamrzne.
Ja,ja, takhle si můžu jezdit sám, ale děti by se mi poblily při tomhle stylu jízdy.
Motor byl tou dobou už dávno na provozní teplotě, ale opravdu jsem jel "langsam".
Stačilo, když jsem na parkovišti na Mísečkách udělal dvakrát hodiny, to bylo jeku! :lol:
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6519
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Ja v krkonosich v zime nikdy nebyl :-(. V lete pravidelne uz vic jak 10 let, ale v zime ani jednou. Kde si tam pobyval? Primo v Jilemnici?

http://lada.barinka.net/foto.php?cesta= ... .jpg#fotka :-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Přímo v Jilemnici na náměstí. /ta spodní fotka je z loňska/
Přílohy
P2280346m.jpg
P2280346m.jpg (26.58 KiB) Zobrazeno 1480 x
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Nemo píše:Přímo v Jilemnici na náměstí. /ta spodní fotka je z loňska/
Hele, v Cyklo-ski sem si kupoval lyze :D
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“