Vůle ventilů

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Tak ja to teda predelam. Ale zitra dopoledne to uz nestihnu. Budu to muset nechat az po Bechyni.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

Marek píše:
Tomik píše:cvakat to trochu musí
Dovolím si nesouhlasit !!!
když sem jezdil do servisu na ziguliky,tak me ten mechanik rikal,že to musí trošičku cvakat,ne aby to delalo hluk,ale jen tak lehoulince,jinak je tam prej zbytečne velka vule
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

cvakat, ale neklepat. Zkrátka aby byly slyšet... no, kdo chce, ten slyší vždycky :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

To Brandy: Máš vyběhaný vahadlo. Možná ne jedno.
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

V Bechyni budete mít možnost slyšet motor se správně seřízenými vůlemi ventilů (můj). Jak bude patrné, v motoru necvaká vůbec nic. Mechanik v servisu Ti, milý zlatý, kecá kraviny.

Brandy - buď můžeš mít vyběhané vahadlo, jak píše Pája, nebo opotřebenou vačku, anebo volíš špatný postup seřizování či nesprávnou vůli. Jiná možnost totiž není.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Souhlasim s Markem, je blbost aby to cvakalo, to pak nemusis serizovat :lol:
Naopak nekdy kdyz se nechava auto vicemene dozit trebas rok dva tak se pri vybehane vacce ventily serizuji i na 0.1-0.12 aby to necvakalo ale otviralo porad dostatecne.Ale to jak pisu kdyz je auto na doziti aby se zbytecne nervaly prachy...Myslim ze bys mel zmenit mechanika...
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

ja nic menit nebudu,ja to zvladam sam!ja jsem jen psal že mě řikal že to ma bejt trochu slyset.
Uživatelský avatar
SalWador
Příspěvky: 415
Registrován: stř čer 02, 2004 22:20
Bydliště: Dobruška

Příspěvek od SalWador »

Marek píše:Buď můžeš mít vyběhané vahadlo, jak píše Pája, nebo opotřebenou vačku, anebo volíš špatný postup seřizování či nesprávnou vůli. Jiná možnost totiž není.
Mohli by být slyšet pístní kroužky? Takové jakoby zvonění při volnoběhu?
Naposledy upravil(a) SalWador dne ned kvě 28, 2006 19:33, celkem upraveno 2 x.
SalWador
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

SalWador píše:Takové jakoby zvonění při volnoběhu?
To ne, je to klepani. Urcite jsou to ventily. Jakmile bude trochu casu, tak se na to podivam. Uz mam pripraveny novy pojistny matky. Az je budu menit, zkontroluju stav vahadel. Taky se mi uz "komaxituje" nove viko ventilu. Chci to udelat vsechno pri jednom.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
hornak.active.sound

Příspěvek od hornak.active.sound »

ja byl nekolikrat u ruznejch lidi,bo sem furt slysel takovy jakoby cvrlikani,a vsici rikaj ze je fse f poradku.
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Brandy píše:To ne, je to klepani. Urcite jsou to ventily.
No Brandy jak jsem to tvoje auto slyšel tak bych řekl že je jen o něco málo hlučnější než moje a u mě by to mělo být na 120%,prostě nic víc se s tím už udělat nedá,ale zase ty máš 1500 motor a když to porovnám s motorem 1500 Honzy 21061 tak to máš žací mlátičku.Já už nevím co si o tom mám myslet... :roll:
Naposledy upravil(a) Nulašestka dne ned kvě 28, 2006 19:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
SalWador
Příspěvky: 415
Registrován: stř čer 02, 2004 22:20
Bydliště: Dobruška

Příspěvek od SalWador »

SalWador píše:Mohli by být slyšet pístní kroužky? Takové jakoby zvonění při volnoběhu?
Takto zvlastne totiz zvoni motor v tatove 2107. Skutecne mi to pripomnelo rinceni pistniho krouzku. Podobne, jako se line z mopedu JAWA 50. :P
hornak.active.sound píše:ja byl nekolikrat u ruznejch lidi,bo sem furt slysel takovy jakoby cvrlikani,a vsici rikaj ze je fse f poradku.
Jojo, mam podobnou zkusenost. Ukazal jsem to mechanikovi a ten rekl: "To je normalni. Takovej zdravej zvuk".
SalWador
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

tak to by ste prej asi meli změnit mechaniky 8)
doovi
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Nulašestka píše:když to porovnám s motorem 1500 Honzy 21061 tak to máš žací mlátičku
To je vystizny. :) Predtim to nedelalo, takze to nebude delat zas. To bych se na to podival. :wink: Navic jeste chrasti retez.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Tak jsem se po dlouhy dobre opet na chvilku dostal k autu. Vymenil jsem ty matky na serizovacich sroubech ventilu. Nakonec prece jenom musela vacka dolu, protoze se mi nedarilo vyndat krajni sroub (osmy ventil) kvuli jakemusi nalitku na krytu vacky. Vahadla i vacka se zdaji byt v poradku. Seridil jsem vule a napnul retez. Ted se zda, ze motor slape jako svycarsky hodinky 8) (klep klep na drevo). Diky vsem za rady, nazory a pripominky.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“