STK a příprava na ni v Praze

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4032
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Georgius »

Tak můj problém se elegantně podařilo vyřešit, můj chlebodárce provozuje servis vlastního autoparku a příslušná osoba má dovoleno a je tudíž schopná/ochotná zprostředkovat STK/EK nejen vozům zaměstnavetele, ale i zaměstnanců. Takže ráno přijedu do hokny, předám klíče a papíry a večer pojedu dom s vylepenejma známkama ;-). Takhle si představuju zaměstnanecké benefity :drinkers:

Téma nechávám otevřené, kdyby někdo chtěl na toto téma ještě přispět, ale za mne uzavřeno. Ještě jednou děkuji do Hradeckého a Jihomoravského kraje za všehcny vstřícné nabídky, kterých si vážím.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Priste lenoch, to neokecas :-P .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od mušketýr »

Marek píše:Pořád mi tu nikdo nevysvětlil, proč mám někomu něco platit dopředu. Nechápu to. Proč někomu platit za něco, čemu se hrdě říká "příprava na STK"? Copak auto před STK je nějak horší než po STK? Proč potřebuje na ten byroktatický úkon nějakou přípravu? Copak ono to vaše auto má nějakou závadu? Nejede, nebrzdí,........?

Na to, co teď popíšu, nemá skutečnost, jaké mám vzdělání, povolání nebo schopnosti, absolutně žádný vliv..... Dojedu na STK. Tam jsou od toho, aby mi auto zkontrolovali. Za to jim dávám peníze. A pokud se jim něco bude jevit vadné, opravím pouze to, zač mě "vyhodí". A až to opravím (nebo kdokoli jiný), přijedu k nim znovu a není problém. Za směšný poplatek opakované TK vše proběhne tak, jak má. Mám na to 30 dnů.

Proč tedy platit někomu něco předem, když třeba auto vůbec nic nepotřebuje??? To prostě moje hlava nechápe.

Ale dělejte si to, jak chcete a plaťte si, komu chcete a co chcete. Jsou to vaše peníze a vaše právo. Mně se to prostě jeví jako hovadina.
Marku, ty to nechceš pochopit, ne že to nechápeš. Až si projdeš tim co já a mnozí z mého okolí tak rád někomu přihodíš peníz za to že ti STK udělá. U nás se nelze na STK objednat a v relativním okolí jsou další 3 STK a ani u jedné se nelze objednat. Takže vyrazíš na STK OK. Fronta jak kráva, když vystojíš emise jdeš do další (větší jak na emise) na STK. Prostě je to na celej den. Příště budu chytřejší a přivstanu si řekneš si. Ouha již před otevíračkou je před bránou fronta...Tak to mámě čas a nejčkon oukony na STK. Několikrát jsem byl svědkem za vyhození za naprostou blbost. Holt tam nemám známý...Vlastně mám. Kdysi mi jeden známý odmítl udělat dovozovou evidenčku. Kdysi jsem mu s čímsi pomohl, ale to briskně zapomněl. Seděl jsem v autě před STK a obvolával okolní STK kde by mi evidenčku udělaly, potřeboval jsem ji nutně. Po vysvětlení problému mi řekly že ji udělaj, ale až po novém roce, nestíhaj. Dostal sem ale od nich radu jak daný problém vyřešit. Tak sem zašel za technikem co mě vyrazil a poradil mu to. Von na to-jó to by šlo. Takže já mu mám radit jak to má dělat? Prostě než se nechat buzerovat za blbost, a jezdit na opakovačku, tak raději připlatim. Možná že je to u vás jinačí, ale blbci jsou leckde.
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Marek
Příspěvky: 5314
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Marek »

Ano, u nás v civilizaci je to opravdu jinačí. Možnost objednání na STK je naprosto běžné úplně všude.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Cory
Příspěvky: 11596
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Cory »

Napriklad ja osobne si rad necham minimalne zmerať brzdy na valcoch a tak idem na STK. Môj čas je pre mňa drahý, aby som tam šiel 2x, aj napriek tomu, ze sa viem objednať presne na konkretny čas. A verím tomu, že človek, ktorý nie je zručný, si nechá auto automaticky pripraviť na STK. V autorizaku, kde som pracoval, si zakaznik mohol nechat skontrolovať a pripraviť auto na STK a vedeli sme mu tu STK aj absolvovať. Zakaznici si najviac cenili to, že im odpada zodpovednosť za to, keby auto nepreslo. A verte tomu, že cim starsie auto, tym zakaznici viac chceli, aby sme STK vykonali my. A my zasa naopak, pretoze so starsim autom je vyssia pravdepodobnosť problemov. A to hlavne co sa tyka EK. Vsetko ostatne nebol problem dat do poriadku, ale EK bola stale s velkym otaznikom.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6559
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od JmJ »

V km tusim nekde objednat jde, jinde ne. Tam kam jezdim rad a kde se krizuji uz jen kdyz me zase vidi, se objednat nejde. Emise si posledni dovou zarizuju na jinem miste, kde se objednat da. Ale dojet si s autem na stk sam mam radeji, neb krom hnoje mam same vraky a ty si rad sam ohlidam a rad vidim, co je konkretne zle, neb posledni roky uz pod ta auta zas tak casto nelezu. A ano, STK s EK to je operace tak na 2 - 4 hodiny. Vemu si cteni, poresim si nejaky pracovni telefonaty ci si odpocinu. Ale samo bych se nezlobil, kdyby to slo rychleji.

Duvod davat to nekomu, aby to "pripravil" a STK udelal, to sem nikdy zapotrebi nemel, neb svetla si obejdu sam, brzdeni cca zkusim sam, ze to neplave celkem poznam a halt zbytek STK ukaze, od toho tam jedu. Nejaky ten cep ci nesoumernost brzd proste bud opravim ci necham opravit. V nasi rodine se s autem jelo na STK z provozu, tak jak bylo a krom diry v rameni na mem VAZu to nikdy zadna tragedie nebyla ;-).

Cimz nerikam, ze nekomu nemuze stat za to nechat to STK nekym udelat. Treba servisem, kde auto stejne pravidelne servisuje a je s nimi spokojen. Kdyz servis sam zavola, ze je cas na STK, auto idealne vyzvedne, poresi a zase vrati, tak proc ne. Pokud me to vezme pul hodinu misto 4 hodin, pak to za nejakou tisicovku navic muze byt dobra sluzba.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7257
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od valda1971 »

Já byl se svými auty na EK+STK vždy sám osobně, ale ani nezatracuji někoho, kdo si to nechá udělat. Demokracie zde určitě není, ale zatím v tomto je svoboda volby :wink: A kam já jezdím na EK a STK se také objednávat nedá, takže to je jak kde :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10551
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Luděk Musil »

Luděk Musil píše:::: vím o stanici, ... . Sám tam jezdím.
Nevím, zda-li se tam dá objednat. Přijel jsem tam (loni v létě) s nějakou firemní fóbyjí přesně v sedm, byl jsem asi třetí na forhontě a odjížděl jsem za asi 1,5 hodiny. Teď tam auto nechávám a po telefonátě si je vyzvednu.
A co nám dělá STK autorizovaný servis - tak je to o dohodě. Buď si příslušný pracovník zařídí práci na firmě nebo dostane náhradní auto. Zhruba v polovině případů provedení technické to vychází i na periodickou prohlídku, tak to máme 2 in 1 :lol: . Jen poznámka: firemní flotila fóbyjí a pochcávek čítá cca 25 vozidel.
Ale to jsem odbočil od tématu :oops: omlouvám se. L
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4290
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Teepee »

Marek píše:Ano, u nás v civilizaci je to opravdu jinačí. Možnost objednání na STK je naprosto běžné úplně všude.
U nás 30 km za Prahou je STK 8 - 15 - 15 km daleko. Objednání NE - NE - NE. Stalo se mi, že jsem zjistil před bránou v 5:45, že jsem asi pátý na řadě a když v 6:15 přijel první technik prohlásil: "Všechna auta co jsou tu za plotem, čekají ze včera, a jsou v pořadí." - stálo jich tam OSM!!! Brzdové válce v okolí, na kontrolu a klid před STK, nejsou. Nejbližší vím 30km.
Kde jsem se svým rodným městem udělal chybu?
:lol: :mrgreen:

Maturita to není, ale když koupíš auto, které prošlo STK s vytrženou nápravou, s dírou ve výfuku 15x15cm a chybou 0341 v paměti, půl roku ho dáváš dohromady, jsou v něm peníze a hromada času, tak je ta první STK opravdu s napětím. Každá další už tolik ne, protože člověk už ví, jak na to auto budou nahlížet. Teda kromě NIVY, která se kazí i když stojí. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Jan Vaníček »

Každý to má nějak dané, pokud si za "přípravu" na TK chce připlatit, je to jeho věc, co vím, tak to tu dělá skoro každý servis.
Já se aktuálně starám o TK na 8mi soukromých autech a 4 vlecích. TK mám v práci přes ulici, bohužel se tam nedá objednat, takže se tam buď musí počkat (většinou, když přijdu kolem oběda, jdu do půl hodiny na řadu), pokud si chci auto sám zkouknout, nebo ho tam ráno dám a odpoledne vyzvednu. Pak mám druhou možnost a to jet ca 25 km daleko, kde objednávají na čas, sami hlídají, kdy končí TK a pod.. Jinak v okolí bydliště ve vzdálenosti do 30km mám celkem 6 stanic technické kontroly. Vždy jedu na kontrolu a dle výsledků řeším, pokud je třeba něco opravit (což se mi teda dlouho nestalo). letos mě čeká 5TK na auta (využil jsem loňského odkladu) a 2 vleky. A ještě perlička - my jsme tu byli průkopníky v TK a chodíme na ně od roku 1980.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od zelvotron »

Až bude stk co rok, nebo půl, tak to v podtatě budeš moct dělat na plnej úvazek :D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Jan Vaníček »

Já se často snažím vzít více věcí najednou :). Naposledy 3 auta a 2 vleky :).

To jsem se ovšem již zbavil 5 aut mých švagrů, 7 traktorů a 6 vleků :). Oni mě na té TK měli rááádi. :)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10551
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Luděk Musil »

Jan Vaníček píše:... 7 traktorů a 6 vleků :). Oni mě na té TK měli rááádi. :)
Když vidím ten traktorový park u nás na vesnici, tak se ani nedívím :lol: . Vyrezlý paraboly, stěrače nikde, nebrzdící vlečky bez zadních světel … . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od Jan Vaníček »

Souhlasím s tím, co po vesnicích jezdí, ale můj švagr to má naštěstí v pořádku. Jednak má hodně věcí poměrně zánovních (traktory) a jednak i u těch starších (vleky a kontejnerové podvozky) se hodně dbá na vzhled a pravidelné pískování/lakování, přečepování a pod.. Letos mě zas jeden kontejnerák čeká ( na podzim přikoupil), jen ještě nevíme, jestli nastříkat červeně, nebo zeleně :), aby se odlišily - červená a modrá už je.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvek od plavec »

Jan Vaníček píše:Souhlasím s tím, co po vesnicích jezdí, ale můj švagr to má naštěstí v pořádku. Jednak má hodně věcí poměrně zánovních (traktory) a jednak i u těch starších (vleky a kontejnerové podvozky) se hodně dbá na vzhled a pravidelné pískování/lakování, přečepování a pod.. Letos mě zas jeden kontejnerák čeká ( na podzim přikoupil), jen ještě nevíme, jestli nastříkat červeně, nebo zeleně :), aby se odlišily - červená a modrá už je.
Zvolil bych žlutou ať je hezky vidět :lol:
Jinak za sebe, taky radši nechám v servisu nějakou korunu aby to prošli a připravili a pak si tam dojedu. Tady v okolí stk není nutný objednávat a někde se ani vyloženě nedá (těch je dost) . Někde je možný nechat na sebe číslo, aby hlídali termín příští kontroly a když se blíží konec, tak vám zavolají , upozorní na to , ale není to že by zavolali "Objednáváme vás na pondělí v 8 hodin" , to určitě ne. Donedávna jsem tu technickou nechal taky vyřídit, abych se tam nemusel s nikým dohadovat, ale servisáci už tam s těma staršíma autama odmítají jezdit. KDyž to nepřipravím, vyrazí mě a co s tím, narychlo schánět, kdo to opraví, zase tam jet znova, ale můžu si říct, joo, to jsem ušetřil na přípravě a vyřízení technický. To tam radši pojedu jen jednou. Kdybych to měl vedle baráku, no dejme tomu .
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“