čepy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
durisko

Příspěvek od durisko »

S tymi tvrdymi prachovkami suhlasim, tie nove som menil v priebehu 5tkm 2x,stare tam boli 200tkm, ked mozes, zozen niekde vsetko co najpovodnejsie, myslim nove, ale este kvalitne vyrobene, mimochodom aj nove gumy stabilizatora pr. napravy vydrzali cca 10tkm, stare 200tkm.Nemen nic preventivne, hlavne si daj pozor s tym kladivom, najlepsie sa to robi s dvoma, jedno moze byt co najvacsie - s tym zozadu podopries cap a s druhym dost velkym - primerane udries po cape. Daj si pre istotu rukavice, casto odlietaju ocelove triesky z kladiva, zaryte do ruky alebo nebodaj do oka nie je nic moc. Podla mna je to dost blba robota bez jamy, inak ked sa to naucis to budes vediet celkom rychlo, vela zdaru.
Lubis
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 03, 2006 11:57
Bydliště: RAKOVNÍK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubis »

Mam mozna blby dotaz ale nedostalo se mi naje nikde v mem okoli odpovedi. Na Samare 2108 mi huci loziska vzadu ale jak na jejich vymenu? Kazdej mi rek neco jinyho takze: je vimena jednoducha jako u favorita nebo je zapotrebi stahovaku nebo snad lisu? Special od lady? Mate li nekdo zkusenost prosim napiste. Auto potrebuju dene do prace.... Diky
Dave
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 07, 2006 07:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave »

durisko píše:S tymi tvrdymi prachovkami suhlasim, tie nove som menil v priebehu 5tkm 2x,stare tam boli 200tkm, ked mozes, zozen niekde vsetko co najpovodnejsie, myslim nove, ale este kvalitne vyrobene, mimochodom aj nove gumy stabilizatora pr. napravy vydrzali cca 10tkm, stare 200tkm.Nemen nic preventivne, hlavne si daj pozor s tym kladivom, najlepsie sa to robi s dvoma, jedno moze byt co najvacsie - s tym zozadu podopries cap a s druhym dost velkym - primerane udries po cape. Daj si pre istotu rukavice, casto odlietaju ocelove triesky z kladiva, zaryte do ruky alebo nebodaj do oka nie je nic moc. Podla mna je to dost blba robota bez jamy, inak ked sa to naucis to budes vediet celkom rychlo, vela zdaru.
No jo, sranda to asi nebude, ale snad se zadaří. Preventibně bych se na to vys*al, ale ozývaj se mi tam takový rány až hrůza a to kolo se klepe jak u trakaře. Tak je to bohužel nutnost než prevence
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Tak jsem měnil čepy.V obchodě měli poslední čtyři,tři Fenoxy a jeden taky z Běloruska a nejvíce se podobal originálu-viz. foto.
Velká legrace to zase nebyla.Měl jsem udělaný stahováček(spíše roztahováček) podle Tůmy,akorát užší aby se tam vešel bez demontáže řídící páky.Jenže při pokusu povolit matky M14 stranovým klíčem(jiný se tam nevejde přes řídící páku) jsem musel vyvinout takovou sílu(i přes prostříkání a poklepávání),že jsem se obával,abych na matici neprotočil klíč.Takže řídící páku dolů.Bohužel je to průběžný šroub a abych se dostal na jeho druhou stranu,musí se sundat náboj kola.Tím bylo vyřešeno dilema jestli mám měnit tuk v předních ložiscích,nebo to nechat,když to nic nedělá.
Po demontáži řídící páky šla na matku M14 nasadit šestihranná Gola.Sílu,kterou jsem musel ze sebe vydat abych ji povolil málem převrátila auto na střechu.Podařilo se,obě matky jsem povolil o 2mm a po vložení roztahováčku stačilo 5 ran na každý čep aby vyskočil.Potom už šlo všechno jako na drátku.Při vyndavání čepů jsem si druhým heverem lehce přizvedl spodní rameno.
Přitom jsem neustále klečel,takže kolena jsem měl namačkaný a červený jak pavián prdel a záda jsem si rovnal ještě večer v hospodě.A mám to zadarmo!!!!
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

aaaa ten bielorusky je KOKOT

mal som ich vsetky a po 10tis zacali buchat po 27tis(spodny cap) som skoncil na papuli...aj napriek velmi peknemu lada hologramu na vsetkych capoch...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

To potěší.Alespoň půjdou pěkně povolit šrouby.To se vytrhne hlavice z pouzdra nebo co se stane?V téhle zkušenosti jsem začátečník.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Také mě zítra na Bílé paní čeká tato kratochvíle, když jsem je kontroloval tak jsem si liboval, že tam mám asi origo a jak jsou dobré a stačilo 500 Km a na pravé straně se objevily vůle a ani nejsem schopen odhadnout či vršek nebo spodek. Na levé straně se také objevily vůle, ale jen decentní. V motoru začíná něco záhadně syčet, začínám pomalu střízlivět :hello1: . Jsem zvědavý jak dlouho ty Fenoxy vydrží, prý jsou dobré, že nevržou a nikdo je ještě nevracel.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

No, nevypadají zle. Jinak ty co má na fotce Richard Novotný jsou fakt pěkné kurvy-měnil jsem je po 1tkm-vrzaly jako prase a měly vůle-bláto materiál. Pak jsem začal dávat nahoru i dolu spodní čepy a držely perfektně-dal jsem tam mazničky a natlačil do nich vazelinu. ;-) JInak mě vcelku fascinovalo, že těma děrama nešly prostrčit šrouby-ty hovada to lisovaly pěkně vedle....
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Jak jsi to udělal s tou mazničkou?To jsi to uprostřed kupole navrtal a vyřezal závit?Co špony a závitníky mají špičku,to se to muselo dřív opřít o hlavici čepu než se vyříz závit?
Jinak spodní čepy byly dobré,protože byly plné vazelíny,ale horní měli vůle asi 2mm a byly totálně suché.Mazničku by to asi chtělo.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

KOupil jsem nějaké čepy a ty měly díru se závitem-pak tam krásně vešly mazničky-seděl závit. Díru bych tam kvůli šponám asi nedělal ale i tak to někteří řešili.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Vyzkouším to na starém čepu a pak dám vědět.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
slavoj
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvek od slavoj »

Dave píše:A je po problému! Našel jsem i dva úplně nový spodní :hello1: Teď si jenom udělat čas na výměnu.Podle toho jak jsou ty starý zarezlý to nebude žádná sranda. :laughing6:
nenajde sa u teba aj nejaka nova LADA 2017? :) skus lepsie pohladat, urcite sa tam nieco bude valat na povale :headbang:
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Koko Loko píše:Jsem zvědavý jak dlouho ty Fenoxy vydrží, prý jsou dobré, že nevržou a nikdo je ještě nevracel.
ja nemam fenoxy ale nieco ruske, a vyzera to velice podobne ako tie fenoxy, zatial plna spokojnost...ani prachovky sa nerozosrali po 5min od poskladania... :mrgreen:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Myso píše:ani prachovky sa nerozosrali po 5min od poskladania...
Tak to je nadejny. :D
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jsem zmaten, ty vůle nebyly čepama, ale v ložisku. Přitom byly hmatatelné jen ve svislém směru ve vodorovném nikoliv, že by vliv destiček? Každopádně již došlo k náhradě. Takže provozní čepy putovaly místo náhradních do kufru a naopak, chjo.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“