menší veteráni-kudy se vydat?

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Veverka

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Veverka »

Hurikán píše:
splnění tzv. "společenské objednávky"
:) No,měl bych také napsat že moje auto to nebude,inkriminovaná osoba chtěla fávo s tím že na normální ježdění to moc nebude,ale leštěnka také ne.Prostě něco na starání se.Pak se dostalo na to, proč ne i něco jiného.
Nějaký vztah k té době nebo konkrétnímu autu bych nehledal,maximálně když to bude klasická Škoda,jsou za to "plusové body".Tudíž nějaký echt veteránismus nebo nějaká póza se nekoná .Moje "dílo" to nebude,stejně na tyhle věci mám ještě čas.Ptám se tady,protože máte zkušenosti s těmito vozy které už jinde moc nezískám.

K výběru:Fiat 850/126/600/500 je už moc malej,všechno ruské vyřadit,protože je to lada=žere to 12L :lol: a můžu lidem stokrát dokazovat opak.
Nakonec ve finále jsou:
Trabant-standartní 601,2T klasika,sedan i tourist.proč ne?
š1000mb-nejnedostupnější,nostalgie je.Asi nakonec ne
š100-v základním provedení,můj favorit,nostalgie je vcelku silná,sám o ní budu možná v budoucnu uvažovat.
š105-paradoxně asi verze S,užovka
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Teepee »

Auto na starání se a občasné vyjetí, nicméně je problém že to žere 12litrů.
I kdyby ta spotřeba byla pravdivá, co to je proboha za řeči?

Na otázku, kolik mi žere Bílý LADA 1600, odpovídám nevím, nezajímá mě to. A proč by mělo, při těch kilometrech, co ročně najede.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Jelen »

všechno ruské vyřadit,protože je to lada=žere to 12L :lol: a můžu lidem stokrát dokazovat opak.

Tak teď si taky trochu myslím, že je to "veteránistou na společenskou objednávku".
Když mám veterána, kterej se mi líbí, tak nač dokazovat ostatním, že to málo žere a přesvědčovat je o tom, že je to opravdu veterán? Š105M veterán není, stejně jako žigul, je jich všude kvanta. Š100 dejme tomu, Š1000 už je paráda.
Veverka

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Veverka »

Ano ,echt veteráni to zrovna nejsou,a youngtimer-to sedí spíše na favorita,prostě nevím jak tyto auta lépe označit.
Veteránismus na společenskou objednávku to není,nemá k tomu žádný vztah.
Co se týče spotřeby 8) ,jsme holt v ČEZku a všeci víme jak je to tady plné lidí co kupují tdi na ježdění pár set metrů po městě,hlavně že papírově jedou za 4,589L,takže logika -zase ostrouhá :twisted: .
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Hurikán »

Áááá, konečně lezou další informace na povrch. :lol: Veverko, díky za objasnění. ;)
Veverka píše:Veteránismus na společenskou objednávku to není,nemá k tomu žádný vztah.
Tak tohle je právě přesná ukázka konání na "společenskou objednávku". Nic jiného totiž úvaha o pořízení si něčeho, k čemu dotyčná osoba nemá vztah, není. A proto mně přijde naprosto irelevantní doporučování čehokoliv, nebo udílení rad. Ať si dotyčný zabodne prst do katalogu aut a koupí první věc, na kterou narazí. 8) Určitě bude spokojen úplně stejně, jako po dlouhém výběru. :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Veverka

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Veverka »

Tady jsou s prominutím odpovědi jak BRNO.Že bych se dozvěděl něco jiného než cosi o společenské objednávce to né.Nevím proč se na sebe tak podezřívavě a čecháčkovsky ve velkých městech na sebe díváte,jak báby na vesnici.
A když si podle vás koupím byt,protože bydlení v bytě je společenská norma,je to dneska celkem IN a nemusím bydlet v jeskyni tak to taky bude na společenskou objednávku?
Podívejte se někdy kolem sebe kolik a co lidi nakupují,obvykle pro ně zbytečných naprostých hovadin-drahý mobil,jen na volání,auto každé dva roky, i když najede za rok 5tkm.
Když si jeden člověk z města,kde tomu asi už nikdo jiný neholduje,koupí i kdyby rádobyveterána a chce aby to bylo levné,poškodí vás to?Musíte to řešit,resp. to je cílem tohoto tématu,ale potom můžeme rozebírat,jak te báby na te návsi že si někdo,koupil už třetí zimní bundu,přitom dvě další nové skoro stejné už má doma a nemá k tomu vztah.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Hurikán »

A co jiného bys tak asi chtěl slyšet?? Přímo pro Tebe to není, takže pokoušet se radit takhle zprostředkovaně někomu, kdo nemá ani sebemenší vlastní představu, je dosti těžké. ;) Zejména když Ti bylo velmi vhodně na požadavek menšího a roztomilého auta doporučeno např.:
Jelen píše:Fiat 850, Fiat 850 Coupe, Fiat 600D, Trabant P60, Škoda 110R, ZAZ 968...
tak se Ti to (resp. neznámému zájemci) taky nelíbí, že je to malé. :roll: :lol: Holt, když je Žigul, Moskvič, Wartburg a pod. moc velký a Fiat 850 moc malý, :shock: tak je to skutečně velmi těžké. :? Ať si tedy dotyčný koupí nějakou Škochtli a užívá si pocitu velkého veteránisty. :D Jiná rada tady asi nebude. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Veverka

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Veverka »

Ano,klasická škochtle bude nakonec nejrozumější volba.Nu,pořád jen dodávám že to není o veteránismu(kdyby "udělal EL Paso" a šel zčistajansna koupit zrenomovaný a jo drahý vůz-bez zájmu o věc tak z něho najednou ten velký veteránista bude? :shock: :mrgreen:,si tady připadám jako schůzce nějakého snobského/elitního klubu) ale o tom aby to nebyla "moderní" pixla(uno,polo,corsa 85-95).
Mmch nepřekrucujme,Moskvič velikostně vyhověl,velikostně vypadl pouze F126/500/600(nohy),zase z něho nedělejme blbce.
Když jdete všeci kupovat nějaké auto,máte natvrdo vybráno přesně barvu,typ,motor i výbavu,v případě ojetiny i přesný rok a nájezd ještě než vstoupíte do salonu/bazaru/webu/inzerce?To asi obvykle ne. :lol:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Jelen »

Veverka píše:Když jdete všeci kupovat nějaké auto,máte natvrdo vybráno přesně barvu,typ,motor i výbavu,v případě ojetiny i přesný rok a nájezd ještě než vstoupíte do salonu/bazaru/webu/inzerce?To asi obvykle ne. :lol:
To ale nemůžeš motat dohromady, když jdu kupovat auto - ojetinu do bazaru, (popřípadě i to nový auto), tak se rohoduju i na místě, co se mi víc líbí a bude vyhovovat účelu - auto na ježdění.
Ale když chci veterána, tak ten se vybírá podle úplně jinejch kritérií, ne? V základu se mi to auto musí líbit, musím ho chtít a nemusím se ptát ostatních, jestli se mi líbí.

Moskvič je menší, než LADA, to jo, už ta 408/412 kterou mám, je i opticky menší, když auta stojí vedle sebe.

Tohle je přístup nepřístup, ale očividně se mu líbí škodovka, tak směle do ní, nač ty dotazy na značku...

A ano, není to o veteránizmu, tak bych šel do škodovky, moskvič ho sežere.
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od MacGyver »

Kdybych se rozhodoval pro dalšího menšího, levnějšího veterána, tak osobně já bych šel do Trabanta, to je pro mě prostě legenda.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
Příspěvky: 1383
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Panthymaeus (Honza) »

Fiátek nebo miník :D legendy na kolech (hlavně ten fiátek)
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
JirkaHagen
Příspěvky: 26
Registrován: pát srp 11, 2006 19:38
Bydliště: Slaný

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od JirkaHagen »

Z malýho auta budeš mít ale malou radost, ne? :D
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Kopr »

Hagy , vždyť ty máš samé malé veterány :mrgreen: :finga:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Jelen »

A když jsem mu nabízel dneska moskviče, tak nechtěl. Jo a příští víkend si nic nedomlouvej, Hagy přijede na pivo, teď jsem s ním mluvil ;)
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvek od Acibuk »

Veverko, od příštího týdne si můžeš koupit Trabanta a jezdit za mnou ve vzduchové kapse:)

Kamarád teď jednoho pořídil za 5k i s přívěsem, stav hodný ateisty v důchodovém věku (tzn. nejezdil s tím ani v neděli do kostela), událo se na litovelsku L.P. 2011
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“