Černobyl

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Veverka

Příspěvek od Veverka »

Okna byla vybita vojskem.
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

no nie vsetky, predsa okna praskli hlavne koli tomu ze v barakoch bola zima guma / git vypadali, a okna jednoducho vypadli, vojaci co som cital tak vyhadzali a odviezli len chladnicky s jedlom inac na byty by mali ostatne povodne
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Promiňte mi to,ale můžete mi vysvětlit,co je tak skvělého na tom vidět místo,kde se stala katastrofa nedozírných rozměrů a změnilo to život desetitisíců,možná statisíců lidí?
Já měl tu možnost jet přes druhou černobylskou zónu,když jsem jel za známými z Kyjeva do Ovruče,přes pusté vesnice,kde uvnitř chalup rostou stromy ,přes poloobydlené město Narodyči ,kde je zhruba 30% původních obyvatel,zbytek je pořád zpustlý.Když zastavíte u lesa a do něj nesmíte,protože tam jsou na všech cestách vedoucích do lesa značky se symbolem radiace a zákaz vstupu.
Tak proč se jezdit dívat na neštěstí někam daleko,když je ho všude kolem nás dost?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Neřek bych, že to je chtíč ject se dívat na místo neštěstí. To bude prostě touha prohlídnout si něco starýho, co dlouho podléhalo zubu času a člověk se toho prakticky nedotk.
Prostě to tak ňák působí... Nevim, asi to nedokážu popsat, na fóru už vůbec ne. Zrovna tak na mě působí obrázky zaniklých železnic s dávno vyhaslýma lokomotivama a nebo bejvalých továren, dolů... Takový místa mají svýho ducha. A třeba i u nás v pohraničí se dá narazit na něco podobnýho.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

tam nejde o to videt to utrpenie, teda aspon mne osobne,
ja by som tam siel z toho titulu pozriet sa co spravi mesto 25 rokov, po tom co ho clovek defakto opustil. Zo zaujmavosti, nie preto ze by som rad videl ako to rodinam menilom zivota to ma samozrejme mrzi ale je to take tajomno nevoem
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

No vida, obávam se, že Maťo to vidí stejně jako já a předpokládam, že sami nebudeme. Jinak, to naše pohraničí jsem nemyslel, že by tam byly opuštěný fabriky, spíš ty domy se stromem v kuchyni. Jednou jsem takhle prolejzal bejvalou školu nebo co to bylo, už přesně nevim, ale každopádně to prostě tak ňák působí, no :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Crocodile »

co se týká krádeží, jednou jsem někde narazil na video hlídky v zoně, která jela do Pripjati a tam chytla zloděje kteří vynášeli z paneláku topení a dávali na korbu dodávky. Bylo to tak 5-8 let starý video. Všude se krade, kde je to opuštěný. Stačí se podívat do Milovic. To je kapitola sama pro sebe. Teď o tomto prostoru, který je 20 let opuštěný natáčim takovej malej dokument, 27. května to bude 20 let od opuštění sovětskou armádou. Co se mi podařilo zjistit tak už další den po odjezdu armády se začlo všechno rozkrádat ve velkym, a conešlo ukrást tak se zničilo. V Pripjati to bude asi podobný, ikdyž o dost pomalejší a stále se tam dá něco ukrást. Ono i v Milovicích jsou pořád vidět auta s vozejky plnými železa, drátů,...
Takže kdo chce vidět opuštěné město a nechce až na Ukrajinu, stačí jet do Milovic, do části Boží Dar. Vylézt na střechu paneláku a rozhlížet se po městě, které pomalu zarůstá stromy. Bylo tam mnoho pokusů o přestavbu města za posledních 20 let, ale skoro nic se tam neopravilo, ale před pár měsíci byl prostor pronajat jedné firmě, která příští rok začne s demolicí budov. Něco podobného jsem několikrát slyšel i o Pripjati, ale tam to radiace hodně stěžuje.
Viděl jsem jednu fotku vrakoviště Rassocha u Černobylu, jak tam někdo na díly rozřezává BRDM-2. Pak se to asi prodává po celé východní Evropě.
Nějaké to foto http://www.forum.pripyat.com/showthread.php?p=132389
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Příspěvek od vodis »

Kdo se vyskytnete v Kyjevě, tak tomu doporučuju na vštívit Muzeum Černobylu. Člověk se tam leccos dozví a uvidí, aniž by podstupoval nebezpečí radiace. I tam je ta expozice dost depresivní...
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

vodis píše:I tam je ta expozice dost depresivní...
A o to přece jde, ne 8) Ono to určitě není o tom chtít vidět utrpení, někdo vyhledává srandu, jiného to prostě táhne k atmosférickým až depresivním místům. Mě to tam taky táhne, chtěl bych to vidět (ale radši až po založení rodiny :wink: ) a táhne mě to tam i skrz příležitosti k focení - industriál a ruiny prostě můžu. Nemyslím že je to neúcta k obětem toho neštěstí, pokud se samozřejmě člověk chová slušně a opravdu pouze prochází a pozoruje, nekrade, neničí.

Jináč jak psal Crocodile, Ralsko je super možnost jak tu atmosféru aspoň trošku nasát za humny, bez nebezpečí a dokonce i vpodstatě legálně. Úplně stačí areál letiště Hradčany.

A ještě k té atmosféře - když jsme před lety po těchhle opuštěných místech začali vadrovat, první měsíce měl z toho člověk celkem depku (třeba opuštěné domy v sudetech - když vezmete v úvahu okolnosti za jakých tehdy vysídlení probíhalo). Na druhou stranu, ze všech těch ruin na mě po těch letech vyzařuje spíš obrovský klid. Představte si, že takhle bude třeba za 100 let vypadat váš barák ... pomíjivost. A ještě jedna věc - když vidím ty stromy prorostlé domy, říkám si, že příroda si s náma nakonec stejně poradí, a to v řádu ne tisíců let, ale daleko rychleji. A to mi přijde tak nějak uklidňující :D
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

dvk píše:Na druhou stranu, ze všech těch ruin na mě po těch letech vyzařuje spíš obrovský klid. Představte si, že takhle bude třeba za 100 let vypadat váš barák ... pomíjivost. A ještě jedna věc - když vidím ty stromy prorostlé domy, říkám si, že příroda si s náma nakonec stejně poradí, a to v řádu ne tisíců let, ale daleko rychleji. A to mi přijde tak nějak uklidňující :D
Kup si starý dům, vlož do jeho rekonstrukce několik miliónů korun a několik let života a pak si užívej uklidňujícího pocitu, že Tvé peníze a nemalé úsilí k dovedení do obyvatelného a bezpečného stavu, stravuje příroda. Pokud Ti to půjde, určitě mě to musíš naučit!

Na Černobylu je opravdu hrozné to, že jednou přijel k lidským domovům autobus a Ti lidé, kteří tam nechali kus svého života byli vysídleni. A protože se to může v důsledku nějaké katastrofy stát každému z nás, není to rozhodně uklidňující. A katastrofa to nemusí být přírodní, stačí nezaplacený dluh, nejlépe někoho, kdo se k vám potají přihlásil k trvalému pobytu atp...

Trochu drsněji to lze říct i tak, že chápu tento bohorovný pocit za neexistence vlastních existenčních starostí a odpovědnosti, nedejbože za více lidí, nejčastěji vlastních dětí.
Takže ač mě ta krutost ČAE přitahuje, souhlasím s RadkemMB a dodávám,, že na to se dívat mohou jen lidé, kteří nestojí na vlastních nohou, nebo bydlí v bytě a mají v pátek po práci největší starost jak zajímavě utratit čas o víkendu.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Já Tě zcela chápu a souhlasím s Tebou Teepee, jen tak naokraj - mám dům starý 180 let, jehož rekonstrukce mě čeká a ze svého platu živím sebe + podporuji část rodiny. Takže že bych neměl co o víkendech dělat není rozhodně můj případ 8)

Asi jsem to napsal trochu neprůhledně, chtěl jsem říct, že tyhle místa ve mě vzbuzují jakýsi nadhled - že to o co se celý život snažíš může být smeteno během dvou dnů a člověk by neměl všechno brát úplně vážně a i když je to těžké - nestavět majetek za alfu a omegu bytí. Přijít o všechno je jak jsi napsal velmi jednoduché (dluhy, exekuce, krádež, živly, ...), akorát si to člověk neuvědomuje a někdy se chová jako kdyby ho nic nemohlo porazit. Tyhle ruiny mě svým způsobem "vracejí do reality" a nutí přemýšlet o věcech z jiného pohledu ... a o to víc si pak vážím vlastních věcí které mám, byť skromných.

Ale to už jsme někde úplně jinde 8)
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Možná proto neštěstí druhých přitahuje. Člověk si uvědomí, jak je bohatý i s tím co je mu pořád málo, protože nemusel čelit tomu, že mu nezbylo nic víc, než jedna taška s věcmi, co v kvapu pobral.
Nebude to jen o tom, že se někteří jedinci nudí a tak hledají různé zábavy.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Tak tak ...
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Lidičky,nikoho zde neodsuzuji,že to chce vidět,jen mě zajímalo proč.Možná je to dobré vidět na vlastní oči,pak si člověk uvědomí,jak je nicotný proti zákonům přírody.Jak jsem psal,tu slabší versi,to jest druhou zónu jsem viděl a můj pocit byl "nepříjemné mrazení po těle".
MOžná,co teď napíši,bude protimluv,ale i tak jsem zastáncem jádra.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

ono to jadro v principe neni špatné, tiež som jeho zastancom, mnoho elektrární funguje uz 30 rokov bez sebevacsich problemov, dost som si toho precital a par krat som bol aj v JB v elektrarni vo veline v reaktorovej sale v sade mozne. Podla mna je to najjedoduchsi a najekologickejsi zdroj energie v porovnani s elektrarnami na uhlie, naftu,

tak a teraz do mna :roll:
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“