Zlý prijem radiostaníc v aute

Rozpravy o drobných muškách vašich neVAZových miláčků.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Benbass
Příspěvky: 27
Registrován: pát pro 18, 2009 13:05
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek od Benbass »

no trošku je to divne s tou mojou antenou :o :D vyskušal som iba tak či pojdu stanice iba na antennom zesiku a idu v pohode našlo mi tam 6 stanic s toho 4 idu normalne a ked zapojim antenu tak nejdu, ide iba jedna kupil som si toto :

http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... zaradenie=

skušal som aj odmontovať antenu zo strechy, nešlo to iba odkrutiť a antena sa nedala vybrať... :?
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No, jestli ti rádio hraje jen na samotnej zesilovač líp než na zesilovač spolu a antenou, nebo na antenu, tak je jednoznačně ta antena v čudu, protože na ni musí být příjem lepší než na pouhý kabel (ten je spíš parazitní). Předpokládám, že to je stav při odpojením zesilovači.

Jak ještě píše Saša s tím měničem v zesilovači, to je celkem pras a daň za levné výrobky, že některé evidentně ruší. Ale to rušení může být podpořené taky nevhodným vedením napájení k zesilovači a jeho kostrou. Ještě furt nevím, jak konkrétně vypadá ten fantom, ale kdybys přišel na to, že se rušení ztratí když vytáhneš cinche z autorádia, tak se prodává izolační trafo, které je zařazené do signálové cesty a galvanicky odděluje zdroj signálu. Vypadá jako kindrvejce.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Benbass
Příspěvky: 27
Registrován: pát pro 18, 2009 13:05
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek od Benbass »

no môže to byť aj zlým vedením kablov ale nemám ich ani kadial tahať pretože napajacie ťaham po jednej strane a rca po druhej, no a keby boli spolu tak to by skreslovalo, ale rozmyšlam či to nebude minuskom lebo ten ťaham tiež až ku baterke a stačilo by to niekde na kostru auta v kufri .Neviem či je antena ťahaná strechou alebo po podlahe ale asi strechou... :|
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Benbass píše:no a keby boli spolu tak to by skreslovalo

Tak to by bylo opravdu špatně, Audio je stíněné a není důvod aby "zkreslovalo", to by byl důsledek nějaké hrubé chyby.
Benbass píše:či to nebude minuskom lebo ten ťaham tiež až ku baterke a stačilo by to niekde na kostru auta v kufri
Tak a to je otázka, jak tlustým kabelem to táhneš. osobně, pokud bych si byl jistej že kostra (kastle) je kvalitní a neprohnilá, bych zavrtal šroub do plechu, řádně ho utáhl a na něj připojil kostru zesilovače co nejkratším kabelem.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Benbass
Příspěvky: 27
Registrován: pát pro 18, 2009 13:05
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek od Benbass »

nie skreslovalo, ale skorej by nastavali rozne šumy a nebol by to čisty zvuk, aj na rôznych fórumach pisali že cinche a napajacie sa nemaju ťahať spolu vždy oddelene, skúsim to ukostriť, a tie kable su asi nekvalitne to bola sada ku subwooferu, dobra sada stoji aspon 30e no uvidim...
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No, on celý ten tunerský sortiment je pochybný, protože firmy co dělají komponenty řeší především jak vydělat... Takže prodávají různě nesmysly, místo konkrétních řešení pro každé auto... Třeba tzv. kapacitory jsou opravdu k pláči, jednak jsou předražené, vybavené různými zbytečnými blikátky co nemají na funkci vliv a nakonec je pravdou řeklo bych, že suplují neschopnost vyrobit kvalitní zesilovač... nebo k němu přivést kvalitní napájení. Takže: napájecí vodiče mají být co nejkratší a co nejsilnější s tím, že se má kostřit na kvalitní kostru pokud možno v jednom bodě. Jenže to je ideál... Jsem zvědavej jak dopadneš, nikdy jsem toto prakticky neřešil...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“