Pístní kroužky

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Saša píše:Mojma napsal:
Každopádně vyfrézuju sedla

Až to budeš skoušet frézovat a "nějak" to nepude - bude to tím že jsou z tvrdokovu a nejdou "normálně" frézovat .
Zabruš je brusnou pastou společně s ventily .
Sedla ventilů rozhodně nejsou z tvrdokovu, jdou vcelku dobře frézovat, když jsou k tomu určený nástroje. Táta mi na mojí hlavě sedla frézoval a šla z nich špona jako když nožem nabíráš máslo.
Uživatelský avatar
Mojma
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 19, 2009 21:51
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Mojma »

Luděk Musil píše:
Mojma píše: ... spotřebu oleje trochu sníží (1,2 l/1000 km).
Tato spotřeba oleje svědčí o většímm opotřebení motoru. Myslím si, že nebude stačit pouze překroužkování.
Jakou má barvu dým z výfuku?
A co "vedlejší" úniky oleje? Netěsnost olejové vany? Ventilového víka? Známky oleje v chladicí kapalině?
L.
Dým z výfuku je modrý a navíc z výfuku teče i olej, jinak motor těsní výborně, a ani do chl. kap. neprolíná olej.
Gufera na ventilech vyměním určitě, když jsem posledně demontoval sběrny potrubí výfuku, tak kolem vodítek ventilů bylo dost mastno (a to ve výf. kanálech, co teprve v sacích).
Podle barvy sviček mají 3 válce dobré komprese, ale 4 je na tom trochu hůř, asi bude zapečená. :(

K těm sedlům - před pár lety jsem již na motoru Lada frézoval sedla a šlo to dobře, asi záleží na kvalitě frézek. Já frézky nemám, budu si muset nějaké půjčit. :(
VAZ 2107
Lada, LIAZ - Best of cars
Lada, LIAZ - Tam, kde šmír a koroze vítězí nad kůží a nerezem!
Dusan
Příspěvky: 3885
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

MAl niekto popraskane piestne kruzky ? Respektive nebol by niekto taky dobry a previedol nasledujuci pokus.

Omerat tlak na relativne dobrom motore. NAjprv len za tepla a potom po vstreieknuti caa5-10ml oleja do spalocvacieho priestoru.
ZAujimalo by ma o kolko sa zmenia tlaky pri pouziti oleja. Dakujem
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

I na dvojnásobek.....
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Dusan
Příspěvky: 3885
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Novinka...bachol som merak na komresor..... na tlakomery kompresora 8-9bar na meraci komp tlakov 4bar :D zdasa ze motor bude ok len vymenit simeringy ...idem zhanat novy merak.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“