Členství v LKCS ze zahraničí

Všetko okolo organizácie oficiálnej časti Ladaklubu

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Teepee píše:No jen aby to nebylo proto, že o této možnosti nevědí.
No v tom případě by se asi mělo rozlišovat mezi pojmama čestný člen a zahraniční člen.
Čestný už samo o sobě zní, že to je titul, kterej byl udělenej, to asi nejde se o to jen tak přihlásit.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

drahý Teepee, přečti si ještě jednou tu mojí citaci:
Jelen píše:Určitě by bylo dobré ustanovit něco, jako čestné, bezplatné členství pro zahraniční zájemce. Přiznám se, že jsem to okoukal v GAZklubu, když z Andreje udělali čestného člena. Takovéto členství musí odsouhlasit valná hromada. Já osobně bych v tom problém neviděl. Teď je otázka, co na to vedení.
to zvýrazněný rozuměj jednotlivě, ne jako předpis pro všechny zahraniční.
Don't worry, be happy :toothy4:

edit: Laďuša má pravdu.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Jelen píše:drahý Teepee, přečti si ještě jednou tu mojí citaci:
Jelen píše:Určitě by bylo dobré ustanovit něco, jako čestné, bezplatné členství pro zahraniční zájemce. Přiznám se, že jsem to okoukal v GAZklubu, když z Andreje udělali čestného člena. Takovéto členství musí odsouhlasit valná hromada. Já osobně bych v tom problém neviděl. Teď je otázka, co na to vedení.
to zvýrazněný rozuměj jednotlivě, ne jako předpis pro všechny zahraniční.
Don't worry, be happy :toothy4:

edit: Laďuša má pravdu.
Jelene, tys to odsouhlasení valnou hromadou uvedl jako příklad "okoukaný v Gazklubu", prostě jako námět jak to dělají jinde. Já pochopil hlavní myšlenku tak, že máme "ustanovit něco, jako čestné, bezplatné členství pro zahraniční zájemce". Prostě je to NEDOROZUMĚNÍ.
Vzešlo z něj ale rozpitvání problému, což je ve své podstatě dobré.
A nech si to drahý a chápou, tak blbej snad zase nejsem. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Teepee, to, že jsi drahý ti vadí? :) nemyslel jsem to špatně, chápou byl jen takový řečnický obrat, neboj ;) :goodman: hlavně že jsme si porozuměli.

[ Komentář přidal: Luděk Musil: st listopad 11, 2009 06:47 ]
Bude bitka? :D :D :D
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Osobně si myslím, že pro čestné či bezplatné členství zahraničních příznivců značky by mohl stačit souhlas vedení klubu či (řekněme) širšího gremia - to je vedení klubu + admin + mod. L.
PS: a jak předeslal někdo přede mnou - pouze zahraniční (mimo ČR a SR)
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Takže, vážené plénum, co takhle dojít k závěru?

Původní zájemce již zcela jistě asi o ničom neví a proto by bylo o to speciálnější, kdyby mu bylo přisouzeno čestné členství.
Já osobně bych se velice zasadil o jeho jmenování, myslim, že i našemu klubu to ani náhodou neuškodí.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Stanovy čestného členství

Příspěvek od Hurikán »

Můj názor je v tomto zcela konzistentní - a tedy jsem pro. Z důvodů zmíněných v debatě mezi Jelenem a Teepeem, bych celou záležitost pojal trošičku jinak - a to tak, aby nemohlo docházet k nedorozuměním.

Řešením je doplnění stanov o následující §

Čestné členství

Charakteristika čestného členství:
LKCS může po předchozí úvaze přidělit status tzv. čestného členství. Satus čestného členství je možno udělit osobám, které se kladným způsobem podílejí na práci a/nebo propagaci LKCS a jeho aktivit i cílů. Dále je tento status možno udělit osobám, které zastupují a/nebo propagují LKCS v cizích zemích (kromě ČR a SR) a jsou tak v pozici "vyslanců LKCS", nebo osobám z jiných spřátelených klubů, kteří plní úlohu tzv. "styčných důstojníků".

Návrh, schválení a vznik čestného členství:
Navrhnout kandidáta pro čestné členství může kterýkoliv člen LKCS. O přidělení tohoto statusu rozhoduje předsednictvo klubu hlasováním, přičemž pro udělení čestného členství je nutná nadpoloviční většina hlasů všech členů předsednictva. Na status čestného členství nevzniká nikomu nárok.

Zánik čestného členství:
Předsednictvo může již přidělená čestná členství odejmout. O odejmutí se rozhoduje hlasováním, přičemž pro odejmutí je nutná nadpoloviční většina hlasů všech členů předsednictva. Ukončit čestné členství lze i na žádost čestného člena.


Jde jen o návrh, jak by to mělo asi vypadat. Ušil jsem jej takhle na rychlo, takže nějaká chybička tam býti může. Ještě by si to zasloužilo trošku doplnit a rozvést o pár dalších bodů, ale to už teď v tuto pokročilou dobu dělat nebudu. Ostatně bude důležité, jak se k tomuto návrhu postaví ostatní. Ještě dodám, že jak je vidno, čestným členem může býti i osoba z ČR a SR, pokud je k tomu důvod a předsednictvo to schválí. Nikde tedy není žádná diskriminace. :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Členství v LKCS ze zahraničí

Příspěvek od jacek »

Teď, když se budou (?) řešit změny v klubu vč.stanov, bych si dovolil toto téma zde občerstvit, s využitím Hurikánova návrhu zde. Při té příležitosti navrhuji doplnit stanovy klubu o následující ustanovení:

- členství cizích státních příslušníků (mimo ČR a SR) v LKCS je umožněno za stejných podmínek, jako občanům ČR a SR, t.j. zasláním přihlášky a po registraci pravidelným placením členského příspěvku na účet LKCS. Předání dokladů - členský průkaz, nálepky a roční známky - zajišťuje klub ve své režii poštou, nebo dle dohody i jinak.

- čestné členství v LKCS může být uděleno osobám, které se kladným způsobem podílejí na práci a/nebo propagaci LKCS a jeho aktivit i cílů. Dále též osobám, které zastupují a/nebo propagují LKCS v cizích zemích (kromě ČR a SR) a jsou tak v pozici "vyslanců LKCS", nebo osobám z jiných spřátelených klubů, kteří se aktivně podílejí plní úlohu tzv. "styčných důstojníků" v rámci spolupráce.
Návrh, schválení a vznik čestného členství:
Navrhnout kandidáta pro čestné členství může kterýkoliv člen LKCS. O udělení rozhoduje předsednictvo klubu hlasováním, a to prostou většinou hlasů celého předsednictva. Na status čestného členství nevzniká nikomu nárok.
Zánik čestného členství:
Předsednictvo LKCS může čestné členství odejmout na základě návrhu člena předsednictva. O odejmutí se rozhoduje hlasováním prostou většinou celého předsednictva. Ukončit čestné členství bez hlasování lze jen na žádost čestného člena.
Výhody čestného členství:
Čestný člen má právo účastnit se všech akcí klubu za stejných podmínek, jako ostatní členové. Může využívat případných komerčních slev, vyjednaných klubem s třetími subjekty. Nevztahuje se něho povinnost placení členských příspěvků, nemůže však být ani volen do předsednictva LKCS. J.
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4021
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Členství v LKCS ze zahraničí

Příspěvek od Georgius »

jsem pro, jen nevím jestli to v tomhle vláknu nezapadne :?:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Členství v LKCS ze zahraničí

Příspěvek od Teepee »

Souhlasím s ustanovením.
Předání dokladů - členský průkaz, nálepky a roční známky - zajišťuje klub ve své režii poštou, nebo dle dohody i jinak.
Řadoví členové také s možností nálepek poštou?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4021
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Členství v LKCS ze zahraničí

Příspěvek od Georgius »

Za mne teoreticky ano, ale s nějakým příplatkem tomu chudákovi, co to bude muset dávat do obálek, psát na ně adresy a olizovat zadek panu prezidentovi ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7222
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Členství v LKCS ze zahraničí

Příspěvek od valda1971 »

Georgius píše:..... olizovat zadek panu prezidentovi ...
Dnes už je plno známek samolepka :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Členství v LKCS ze zahraničí

Příspěvek od jacek »

Georgius píše:jsem pro, jen nevím jestli to v tomhle vláknu nezapadne :?:
Taky jsem měl obavy, jenže v podstatě to není kam jinam dát. Třeba bude časem nějaké samostatné téma okolo přeregistrace klubu, změny stanov atd., pak by se to mohlo přesunout/sloučit. :idea:
Napadl mě zrovna hezký dobový název pro téma: LADAKLUB 2.0 :?: Takže by se tam pak daly "setřepat" i věci okolo volby nového prezidenta... eee tedy předsedy.
Georgius píše:Za mne teoreticky ano, ale s nějakým příplatkem tomu chudákovi, co to bude muset dávat do obálek, psát na ně adresy a olizovat zadek panu prezidentovi ...
Ještě k tomu olizování :) - když každý žadatel pošle vlastní ofrankovanou obálku s adresou, pak si bude moci olizovat co mu libo. Eh, nebo myslíš, Jirko, že Slováci na tom budou trochu líp? :butthead:
No ale to už jsme dost na tenkém ledu, a navíc ještě OT. :roll: J.
Odpovědět

Zpět na „Oficiálny klub“