Neobvyklé příhody- různé

(Podělte se o pěkné i nepěkné příhody ze silnic!)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Saša píše: Když se při odbočování doleva přes protisměr nepodíváte do spětného zrcátka .To fá táhlo jiné auto a při odbočování do nich narazila motorka.
:?: :?: :?:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Motorkáři jsou úplní magoři. Neřeknu nějaký pohodový Harleyář, ti jezdí pro radost a kadla kadla. Štvou mě ty závodníci kvůli kterým pak vznikají srdceryvné scény, že chudákovi motorkáři nedalo auto přednost. Ale to, že chudák motorkář jel do zatáčky před křižovatkou 180, o tom už se raději nepíše...
Anebo cyklisti a různí doručovatelé, ale on se pomalu v Praze ten rozdíl mezi cyklistou a poslíčkem hodně zmenšil, což je asi z nouze ctnost, protože je teď naprosto jasné a čitelnější, že všichni budou vyvádět stejné blbosti.

No na nacpávače a pospíchálky, kteří i když jedu stejně jako oni, jen se chci dostat do jejich pruhu, náhle zrychlí a začnou mě v tom pruhu zavírat, mám s autobusem jeden lék, který si vždycky vychutnám. :) Pokud není vedle mě místo a je tam třeba obrubník a zajíždím do zastávky, dělám to tak, že o to déle nechám v silnici "zadek" resp. najíždím tam zkrátka jinak, mnohem mnohem pomaleji, mnohem později točím a myslím při tom na to, jak frajer za mnou vzteky prská na sklo a nemůže kromě toho vztekání, případně troubení nic. (kdyby zatroubil, tak snad ještě více zpomalím z těch 20 na 10, lidi se lekli, tak aby nepopadali že? :P) Vsadím se, že kdyby mi někdo takový nedal přednost a já na něj náhodou zatroubil, tak by mi to taky zašlápl.
Když osobáci svině na mě, tak já svině na osobáky, tak to je a ne jinak!
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Tak tos měl vidět včera, co jsem viděl včera u nás doma já. Bílý Passat, za ním Modrá Fabije. Vyjíždějí ze zatáčky, Fabije troubí a jde na předjíždění. Pasat jel tak 30-40km/h v obci, normálka. Začne Fabiatický jekot předjíždějícího vysavače, ale ouha, Fabije se kroutí jak had a nárazník na nárazník se řadí před Passata. Na silnici nikde nic, jen oni dva. Koukám na Fabijatika, co je to za kreténa a najednou začaly pískat gumy a ten DEMENT mu hamtl na brzdy.
Však jsme to v autobusech rozebírali, co je těžkýho na bezkonfliktním ježdění? Každý má právo jet tak, na co stačí, proč to ostatní tak vytáčí?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Já vás obdivuju že můžete jezdit po Praze a bez nehod. A s autobusem tak to už vůbec. Minulej tejden v pátek pozdě večer jsem jel na letište a tak jsem tam jel z Černýho mostu přes město. Hezkej kuturní zážitek, taky stav komunikací mě opravdu "nadchl". Zpátky už jsem jel po jižní spojce a doufám, že do Prahy nebudu muset hodně dlouho jet autem. :|
To je tak když se maloměšťák vydá do hlavního města. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Nulašestka píše:To je tak když se maloměšťák vydá do hlavního města. :mrgreen:
Já jsem na tom s Prahou stejně, bez mapy a přípravy ani ránu :oops:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Moc to všechno prožíváte... :P Zavřít oči, plyn na podlahu a jede se! A s autobusem? Tím spíše ne? :twisted:

Vsadil bych se, že ten souboj Fábie s Passatem započal ještě někde před zatáčkou. Náhodou třeba zrovna ten Passat dělal blokovací manévry apod. Po tom všem už říkám, že žádná situace není nemožná...
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Já dneska koukal z oči v oči z nepříjemě blízké vzdálenosti na masku nákladního vozu MAN co se za zatáčkou vyloupl přede mnou, jel jsem tak osmdesát, jaksi reflexivně bezmyšlenkovitě jsem to nezašlápl natvrdo, ale těsně před bod naběhnutí ABS a odevzdaně čekal co bude dál, nebylo kam uhnout, respektive mě nenapadlo to poslat ze srázu dolů (možná jsem nějak zaregistroval lehký náznak pohybu náklaďáku na správnou stranu). Borec v náklaďáku se probral a strhl to zase na svou stranu, překvapil mě pomalý průběh celkem rychlého okamžiku a poměrně klidné přijetí nevyhnutelného z mé strany.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6527
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Koko Loko píše:Já dneska koukal z oči v oči z nepříjemě blízké vzdálenosti na masku nákladního vozu MAN co se za zatáčkou vyloupl přede mnou, jel jsem tak osmdesát, jaksi reflexivně bezmyšlenkovitě jsem to nezašlápl natvrdo, ale těsně před bod naběhnutí ABS a odevzdaně čekal co bude dál, nebylo kam uhnout, respektive mě nenapadlo to poslat ze srázu dolů (možná jsem nějak zaregistroval lehký náznak pohybu náklaďáku na správnou stranu). Borec v náklaďáku se probral a strhl to zase na svou stranu, překvapil mě pomalý průběh celkem rychlého okamžiku a poměrně klidné přijetí nevyhnutelného z mé strany.
ono to tak byva. clovek zachova nejvetsi klid v tech nejhorssich chvilich. nevim proc to tak je :-).

:hrob:
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

To já včera ve 20:40 zašlapával vcelku natvrdo - zadní blokem a přední, myslím, taky ... a ta srnka mi proletěla tak 10 čísel před levým předním světlem. O padesát metrů dál další, ale ta už stála poslušně na krajnici, o dalších 200 metrů zase měli dostaveníčko zajíci .... prostě malé večerní safari - chyběla jen liška, kočka a stádečko divočáků. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Luďo, bejt tak myslivec co? :wink: :D
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Nebo mít rám :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Sekaná nic moc, lepší pečeně. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Asi se neni cim chlubit ale mam znameho co jel z hospudky nejakou feldou a srazil srnku... No byl vecer, mel v sobe 3 piva, problem.. Tak ji nalozil do auta (totalne zlikvidovany predek) dojel domu a udelal srnci hody :P Zalevane vinem a pecene to fakt bylo super, k tomu Svijany....
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Tak jsme „odjeli“ 300 zatáček Gusty Havla . Sobotní trenink v pohodě – časové rozdíly do 2 minut proti programu ,krásné počasí ,jezdci bez nehod ,semtam škrabanec . Ale v neděli od rána mlha ,od 9:00 mrholení, 10:00 liják ,přes poledne chcavec až do konce závodů – takže málo diváků (jen ti „skalní“) = finanční ztráta.
Naštěstí ,přes mnoho pádů na mokré vozovce jen „silniční lišeje“ a jeden lehký otřes mozku (ale jezdec odešel „po svých“) .Technika (telefony ,vysílačky ,počítače ,signalizace) sloužila bez poruch – jen jeden ČB monitor byl „totálně rozvrtán“ hlasatelem ČR ,který se z něho marně pokoušel „vymámit“ barvy . Pozvánky na LadaSjezd – všechny vyvěšeny , jedna cestovala do vývěsky AMK Holice, jedna předána časoměřičům ÚAMK Praha /Pardubice . 21 a 22. června jedeme ČS Tourist trophy – závody motocyklových veteránů od 50 do 1000 ccm vč. sidecarů . Na sraz přivezu nějaké plakáty a infomateriál .

P.S. snad se to do "příhod ze silnic" hodí .
Víťa
Příspěvky: 234
Registrován: pon dub 04, 2005 10:19
Bydliště: Blučina/Žabovřesky

Porušení silničních pravidel....hlavně v noci.

Příspěvek od Víťa »

Není se čím chlubit, Tomáš a další řidiči z povolání a ti slušní mezi náma po mně budou házet kameny, ale pro pobavení nebo pro oživení to sem dám...jsem také velmi slušný řidič, ale čas od času se zatmí před očima a menší adrenalin je tu. Jel sem s kamošem z fotbálku, který hrajeme pravidelně na SKP na riviéře, já jel služebním Fiatem Scudo 2.0 JTD a on Citrónem Xantia taky 2.0 f tédéíčku. Zavezli jsme kamaráda do Žabin a druhého nahoru na most do Pisárek a nutno říct, že jsem to asi nechtě vyprovokoval já, pže jsem velmi rychle sjel sjezd dolů - nevím jak popsat, Brňáci ví, a do tunelu už řvala obě turba na plno nad tunelem už jsem měl asi 130 na tachecu a vedle závodník v citrónu, jenže co čert nechtěl, když už jsem si říkal, že budu u první měřené cedule první ( konec Brna), překvapil mě nákupní vozík zaparkovaný v pravém jíszdním pruhu pod mostem, tudíš hamst na brzdu a musel jsem soupeře pustit, přidal jsem, jenže z Lískovce si bez nějakých servítek a pochopením pro závod sjela na dálnici Felda, nutno říct, že přednost v žádném případě neměla ( pravidlo o puštění na dálnici si zřejmě převzal po svém, stačí bliknout a su tam ať někdo jede nebo ne)..proto až ke sjezdu na D1 jsme pro jistotu zpomalili a brali to jako safety car - závod jsme dokončili až na dálnici....u Tesca už jsem byl první a cíl u KFC mi taky patřil. Poražený vše komentoval tím, že to se mi to jede rychle, když mám služební...

Hoď po mně rozdělovačem, kdo jsi nikdy nezkusil... :D
Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“