Olej

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
major
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 12, 2007 13:11
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od major »

Luděk Musil píše:Uberte plyn .... vrrrr! L.
Promiň Luďku, myslím, žeto již bude OK :wink: .

[ Komentář přidal: Luděk Musil: st září 05, 2007 13:15 ]
Taky doufám .... . L.
Naposledy upravil(a) major dne stř zář 05, 2007 11:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Marku, myslím, že by byla škoda to likvidovat a neuveřejnit, technická témata mě tu vždycky lákala více než než tlachy v poklábosme atd. . Navíc v poslední době tu moc technických a hlavně zajímavých příspěvků není a na tu studii jsem se velmi těšil.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

To major:

Proti zakopání válečné sekery nic nemám.


Nabídky spolupráce si vážím, ale obávám se, že z toho nic nebude. Svůj připravený článek jsem již zlikvidoval.

Navíc jsem přesvědčen o tom, že by stejně nebyl k ničemu, protože v něm byly obsažené stati, které jsem používal zde v tomto tématu. A ty byly zpochybněny.............. Tak nač to celé potom od kořene předělávat..............?
Prostě článek psát nebudu - nerozumím tomu a jsou tu v tomto směru povolanější...
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Marek píše:Svůj připravený článek jsem již zlikvidoval.
Myslim ze je to docela skoda i k neprospechu tohoto fora. Ja mozna autum rozumim jen tak ze vim kde je volant a na co slapat, ale je mi docela lito ze misto konkretnich technickych temat a reseni problemu (nebo i pokecani lidi co proste maji stejneho konicka) se to tu trochu emocne zvrhava a hlavne naprosto zbytecne :!: Clanky lidi kteri o motorech neco vedi rozhodne nejsou k nicemu a hlavne jsem myslel ze by se mohli uverejnovat nekde v oddelene casti fora a pod tim by se pripadne vedla diskuze...
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

utia píše:Myslim ze je to docela skoda i k neprospechu tohoto fora. Ja mozna autum rozumim jen tak ze vim kde je volant a na co slapat, ale je mi docela lito ze misto konkretnich technickych temat a reseni problemu (nebo i pokecani lidi co proste maji stejneho konicka) se to tu trochu emocne zvrhava a hlavne naprosto zbytecne :!: Clanky lidi kteri o motorech neco vedi rozhodne nejsou k nicemu a hlavne jsem myslel ze by se mohli uverejnovat nekde v oddelene casti fora a pod tim by se pripadne vedla diskuze...
S tímto názorem se naprosto ztotožňuji. Ale nejsem tím správným člověkem, který by tu měl psát článek o olejích. Nerozumím tomu resp. na tomto fóru jsou jedinci, kteří tomu rozumí lépe, a proto jim dávám prostor se prezentovat.
Vy byste přece taky nenapsali ročníkovou práci na vysoké škole jen proto, aby vám ji smetli se stolu, nebo se pletu?
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Marek píše:Vy byste přece taky nenapsali ročníkovou práci na vysoké škole jen proto, aby vám ji smetli se stolu, nebo se pletu?
Tady to snad neni o tom ze te bude nekdo kriticky hodnotit jako ve skole jestli ses to spravne naucil! Spis je to o tom ze nekdo kdo je dal proste pomuze tem kteri se chteji neco dozvedet. Vzdycky byli a jsou nejaci "stouralove" (at v dobrym nebo spatnym smyslu) ale to prece na tom nic nemeni. Prece se tu nebudeme hadat jako deti a urazet se! Forum je o pomoci ostatnim a o predavani zkusenosti. A kdyz nic nenapises tak je to tvoje pravo... ale pro nas ostatni velka skoda. :shock:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
stav
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 25, 2006 18:48
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stav »

hmm, tak se , klucí, budeme muset podívat do knížtičky od auta jaký olejíček máme zakoupit a nalít do motůrku, stejně si myslím, že nějaká ta molekula sem a tam v těch našich strojích nemůže až tak moc uškodit . a na oleje do Ferrari se zeptáme na jiném foru, že?
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Tak a vyřízeno, mrknul jsem se do knížečky a co vidím. Motorový olej dle API SE nebo SF, dle SAE 10W/40, 15W/40, 10W/50, 15W/50, výměna každých 10 tis. Km. Převodový olej do převodovky, rozvodovky, převodky řízení dle API GL-5, dle SAE 75W/90 nebo 85W/140. Výměna každých 60 tis. Km (převodovka a rozvodovka), převodku řízení podle potřeby dolít.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Preco k tomu pristupovat tak negativne..hlavne aby to vobec niekto napisal.... ja si netrufam.... marek mohol ale.... ved keby bolo zle stale sa daju udaje poopravit. Aspon by ubudlo troska zbytocne sa opakujucich temat vid oleje.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Koko Loko píše:Tak a vyřízeno, mrknul jsem se do knížečky a co vidím. Motorový olej dle API SE nebo SF, dle SAE 10W/40, 15W/40, 10W/50, 15W/50, výměna každých 10 tis. Km. Převodový olej do převodovky, rozvodovky, převodky řízení dle API GL-5, dle SAE 75W/90 nebo 85W/140. Výměna každých 60 tis. Km (převodovka a rozvodovka), převodku řízení podle potřeby dolít.
Tak to máš chytrou knížečku. To já z té mojí vyčtu pouze toto: :lol:
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
major
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 12, 2007 13:11
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od major »

OK, napíši to sám. Komu to mám pak poslat?
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Marek píše:Vy byste přece taky nenapsali ročníkovou práci na vysoké škole jen proto, aby vám ji smetli se stolu, nebo se pletu?
By ses divil jaké dostojíš kritiky při napsání byť jen ročníkové práce...Neboj, já mám okruh bezpečnosti obráběcích strojů (CNC), a když sem napsal a odprezentoval svůj výtvor, setkal sem se jak s kritikou tak s ohlasy...nicméně, každý má na věc svůj názor a každý od věci očekává něco jiného...Jsou zasvěcenější a uznávám to, proto sem se s nimi rád pustil do debaty a následné spolupráce-má to pro nás všechny zůčastněné jen přínos, když uvidíš věc i z jiného pohledu tak to nikdy není k zahození...být to o emocích tak na škole asi nikdo není:)
A při obhajobě diplomky sem žasnul, jak některým zkritizovali jejich práci, já to měl v pohodě, bo sem měl stroj, kterému nikdo nerozuměl a tudíž jejich dotazy byly pouze okrajové...
Rozhodně ale Tvůj přístup je dětinský, vím že máš výbušnou povahu a neuznáváš chyby...ale přecijen nikdo není neomylný a kam by to dospělo kdyby každej byl takovej? Dzť o nic nejde, rád si přečtu jak Tvůj, tak Majorův článek...U nás na škole je taky pár lidí co se tribotechnikou přímo zabývají a s jedním sem měl tu čest něco konzultovat-smekám před těmito lidmi, bez nich by věda nešla kupředu...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
major
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 12, 2007 13:11
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od major »

Drobek81 píše:
Marek píše:Vy byste přece taky nenapsali ročníkovou práci na vysoké škole jen proto, aby vám ji smetli se stolu, nebo se pletu?
By ses divil jaké dostojíš kritiky při napsání byť jen ročníkové práce...Neboj, já mám okruh bezpečnosti obráběcích strojů (CNC), a když sem napsal a odprezentoval svůj výtvor, setkal sem se jak s kritikou tak s ohlasy...nicméně, každý má na věc svůj názor a každý od věci očekává něco jiného...Jsou zasvěcenější a uznávám to, proto sem se s nimi rád pustil do debaty a následné spolupráce-má to pro nás všechny zůčastněné jen přínos, když uvidíš věc i z jiného pohledu tak to nikdy není k zahození...být to o emocích tak na škole asi nikdo není:)
A při obhajobě diplomky sem žasnul, jak některým zkritizovali jejich práci, já to měl v pohodě, bo sem měl stroj, kterému nikdo nerozuměl a tudíž jejich dotazy byly pouze okrajové...
Tak to jsi měl celkem štěstí na komisi. Já dělal ve své druhé diplomce návrh průběžné žíhací pece, samozřejmě včetně výpočtů a výkresové dokumentace a v komisy jsem měl dva pány na technologii, jednoho na materiály a tepelné zpracování ocelí, pak jednoho na mechaniku a ještě přísedícího z AV na termo-hydro. Dost mě mrzáci dusili, ale já byl připraven nepodlehnout :D. Nicméně jsem neočekával, že bude má DP práce bezvadná, vlastně jsem to neočekával u žádné práce v průběhu studií, ale i po nich. Články a práce se totiž píší a uveřejňují též proto aby vyvolali diskuzy a posunuli daný obor vědy zase někam dál. Přesně jak píšeš.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Toš jak teda??? Bude článek na téma OLEJ nebo nebude???? :evil: :cry: :roll:
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

major píše:ještě přísedícího z AV na termo-hydro
Mít Tvé téma a mé znalosti termomechaniky tak mně roznese na kopytech...já měl elektronické kombinační váhy, což je stroj který jen tak někde neuvidíš-používá se v potrvinářství spolu s balícími stroji...Termo byl můj největší boj, jediný předmět, kterej mně málem dostal :oops:
Jinak bez kritiky by opravdu nešel vývoj dál, kritika a následné debaty přináší ovoce(zkvalitnění)...Osobně sem se nesetkal s nikým, kdo by se urazil když mu někdo zkritizuje jeho práci, ba naopak...zdá se mi, že spíš jsou rádi když se dostane kritiky a dá se to probrat, vysvětlit, objasnit atd...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“