Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10518
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Luděk Musil »

Puhi píše:... fosforečná, tá ...
je dokonce součástí odrezovačů :idea: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Petr HC »

Luděk Musil píše:
Puhi píše:... fosforečná, tá ...
je dokonce součástí odrezovačů :idea: . L.
A ve většině nápojů balených v PET. V CocaCole se dá i vyleptat tišťák. Zkuste si do ní hodit špinavou minci s obsahem mědi.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Puhi »

Luděk Musil píše:
Puhi píše:... fosforečná, tá ...
je dokonce součástí odrezovačů :idea: . L.
jo viem :wink: schválne, kto to už nalial do nádobky??? :lol:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MartasBrno »

Puhi, co si myslíš? :-D
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Pepa
Příspěvky: 129
Registrován: úte čer 01, 2004 21:09
Bydliště: Říčany

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Pepa »

Nevím kam tuto informaci napsat, kdyžtak prosím o přesumutí.
Levné povinné ručení na auta r.v.1975 a starší lze uzavřít u ČPP a to i bez veteránské testace, mojí 01 pojistili za 420,- ročně! :wink:
2101 r.v.09.1971
21073 r.v.06.1996
21044 r.v. 1998
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od zelvotron »

Potřebuju dobít tuhle baterku:
Obrázek

Nemá to zátky ani pod nálepkou, možná pod tm deklíkem, ale ten bude asik přilepenej, takže to mám jen tak prdnout na nabíječku a víc se o to nestarat (kontrola hladiny ap....?)?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Raduz »

jo to sem resil pred zimou, taky sem si myslel ze pod samolepou jsou srouby, kdyz sem zjistil ze to ma pres cely horejsek dekl tak jsem jej chtel vycvaknout, ale to bych asi poskodil nevratne celou baterii, tak jsem to dal na nabijecku asi po 8. hodinach A spadli pod hodnotu 1 tak jsem to odpojil rekl bych ze baterie je o poznani nabitejsi, jediny co me stve ze se neda kontrolovat ten elektrolit, je tam z boku takovej odvzdusnovaci kanalek, jinak total nerozebiraci,ja mam tedy trochu vetsi tusim 70Ah, ale konstrukcne uplne stejnej verk
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Normálně to prdni na nabíječku a občas na to mrkni jestli již moc nehřeje či nemění tvar v kouli a sleduj napětí. Stav plné nabitosti je tuším někde mezi 15-15,5V při průchodu nabíjecího proudu, baterka samozřejmě intenzivně plynuje. Samozřejmě není vhodno do toho pustit 10A a odejít na flám, až do rána. I když centrální odplynování by to třeba taky zvládlo, ale to je stavěno spíše na "var" v rozsahu regulace altíku, tedy 14V.

Mám dobrou zkušenost s hračkoidní nabíječkou z Bauhausu. Ani do vydojené baterky nepustí víc než 5A, indikuje stav nabití baterky dle napětí a to dokonce přesně. Ke konci nabíjení omezuje proud, takže se celkem nic neděje i když na baterku zapomenu. Číňanům se prostě zadařilo.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Petr HC »

Další trik (spíše podvod) na tahání peněz z kapes motoristů. Baterie je t.zv bezúdržbová, ale v instrukcích (které Ti k baterii nedají) se píše, že se doporučuje každý rok zajet do specializovaného servisu, který baterii proměří, doplní kapalinu a dá další doporučení. Vůbec bych se nedivil, kdyby to byla součást všeobecných (běžnému motoristovi nedostupných) záručních podmínek. Nebylo by to poprvé , co jsem se s tím setkal. A k tomu odvzdušňovacímu kanálku -je dobré nasadit do něho plastovou hadičku a tu vést pod vůz, aby se výpary kyseliny nedostávaly do motorového prostoru.Jako redukce mezi hadičkou a baterií dobře poslouží plastový chránič injekčních jehel. Některé firmy dodávají k bateriím tuto redukci v podobě 90st. kolínka a u některých baterií jsou otvory do kanálku s obou stran, takže je nutné jednu stranu zaslepit.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od zelvotron »

No tak jsem to prdnul na nabíječku a leze do toho nějakých 5A (nabíječka má max. 9). Děj se vůle boží :mrgreen: Hele dá se dnes vůbec ještě koupit baterka s normálníma zátkama?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Tommel »

Dá a nebo některe co se tvaři bez zátek se daji trochu oškubat a najdeš tam normalní zátky
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Michael 4x4
Příspěvky: 676
Registrován: pon říj 31, 2005 16:39
Bydliště: Michalovce / Palín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Michael 4x4 »

Konkrétne napríklad Banner Starting Bull, kupoval som pred 3/4 rokom, pod nálepkou má klasické zátky.

http://www.vsetkonaauto.sk/vsetkonaauto ... 44Ah-prava
LADA NIVA 4X4 /4x2 1.7i LPG od 28.08.2008
--------------------------------------------------------------
Obrázek
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od zelvotron »

Tommel píše:Dá a nebo některe co se tvaři bez zátek se daji trochu oškubat a najdeš tam normalní zátky
Blbé je, že třeba i ta Varta se tvářila jako že pod nálepkou sou zátky, ale po odlepení sem zjistil že to je jen nedokonalost toho odlitku přilepenýho plastovýho víka.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od MartasBrno »

prostě to špunty nemá a hotovo. Chtělo by to ale znát vlastnosti. Každopádně nabíjení na 100% kapacity jako v minulosti, do varu při napětí až 16,5V tady opravdu nejde.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Zase bych s tím, že to nemá díry nepanikařil. Kdysi jsem kuchal jednu letitou (cca. 7 let) neotvírací Vartu a po vyvrtání tvorů byla hladina dle mého úsudku vyhovující. Desky byly s velkou rezervou zaplaveny a hustota elektrolytu, až na jeden článek co se šlusnul v normě.

Edit: jaj, hranice je 16,5V jak píše Martin, výše mám zjevně chybu :x
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“