Veteránské papíry, testace na LADY a vše kolem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Hurikán píše:Vím zhruba, co máš na mysli. Zkusím se poptat. ;)
Ok. Budu ti vděčný. :wink:
Deli
Příspěvky: 85
Registrován: úte čer 01, 2004 12:37
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Deli »

Zdravim,
nevite nahodou kde se delaji veteranske testace na severni morave? Nekdo mi predcasem rikal, ze je mozne je realizovat v Opave, nicmene vic o tom nevim


Diky
Deli
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Na severní Moravě dělají testace např. Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR, nebo Veteran Car Club Ostrava. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Lukáš Mlýnek
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Přepis vozidla

Příspěvek od Lukáš Mlýnek »

Čaute, po čase se ozývám a měl bych dotaz jak je to s přepisem auta při koupi a jak se nejlépe vyhnout ekopoplatku. Pokud bych si kupoval auto od pána co je invalidní tak při převodu bych i tak musel platit poplatek 10 tis pokud je on prvním majitelem,že? A jaký je postup při koupi? Předpokládám, že když koupím auto, tak se jde jeho původní majitel odhlásit z evidence vozidel, kde si nechají malý techničák? Takže auto si musím dopravit domů ještě před odhlášením? Dále následuje přihlášení na mě v místě bydliště (musím se nějak prokazovat, že jsem nový majitel toho auta, např.kupní smlouvou?) , poplatek 800,- , získání malého techničáku a pak se sjednává povinné ručení? A jak by to probíhalo a jaké by byly veškeré poplatky, kdybych si našel někoho se ZTP ve snaze vyhnout se ekopopl. A co varianta kdy se nechá auto odhlásit a pak se nepřihlašuje-polopřevod...
Nejsem v tomto dostatečně obeznámen, budu rád za veškeré příspěvky, předem díky,
L.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Postup je takový, že původní majitel odhlásí auto na tebe. Do velkého TP se zapíše odhlášení, malému se ustřihne rožek a s tímhle můžeš asi týden jezdit. Tedy s OTP (malým TP) bývalého majitele s ustřiženým rožkem.
Přihlášení je tvoje věc, ale začal bych tím, že v den koupě bývalý majitel zruší pojistku - takže ty utíkáš na pojišťovnu a uzavřeš si novou.
Pak si auto přihlásíš. Platíš 800 za úkon + 10 000 Bursíkovné. Smlouvu myslím nikdo nechce, to je tvůj problém. Musíš mít vyplněnou žádost.

Když to přepíšeš prvně na ZTP a pak na sebe, ušetříš minimálně to Bursíkovné.
Ježdění bez dohlášení - no nevím nevím, momentálně s tím nemáme dostatečné zkušenosti. Někomu prý vzali ten prošlý malý TP a byl v rejži. Doporučuju přihlásit.

Minimálně to ručení si udělej hnedka!
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Marťas »

Bývalý majitel ztratí malý TP, nahlasí to na magistrátě při odhlašování a ty ho potom náhodou najdeš..
Ale pojistit fakt co nejdřív.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Marťas píše:Bývalý majitel ztratí malý TP, nahlasí to na magistrátě při odhlašování a ty ho potom náhodou najdeš..
Ověřeno při silniční kontrole, nebo pouze dobrý pocit? Od čeho mají databázi... To už bych to viděl na ustřihlej rožek, aspoň z nich neděláš idioty.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Marťas »

Ověřeno 8)
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

A brzo tě přijdu ověřit já:)
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
jackal
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od jackal »

Zákon který ukládal povinnost vozidlo přihlásit do 10-ti pracovních dní už neplatí. Nahradila ho vyhláška která ukládá povinnost auto přihlásit , ale už tam není do kdy. Takže? Momentálně mám 2 auta v odhlášce,samozřejmě platím povinné a problém jsem zatím při silniční kontrole neměl. Pouze kontrolují platnost stk a ručení.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Je možné ocitovat zdroje, nebo uvést kde jsou k nalezení?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9382
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Podle posledních poznatků policie toleruje i malý TP s ustřiženým rožkem .... vůz odhlášen před cca třemi lety a dosud v polopřevodu. Kdo takto jezdí však neprásknu, já to nejsem :-)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Lukáš Mlýnek
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Lukáš Mlýnek »

to jsou aspoň pozitivní informace :) , nevíte jestli jde i to povinné ručení sjednat na půl roku či na libovolnou dobu jak jsem se u vás dočetl a u jakých pojišťoven?Doufám že značky zůstávají na autě a ne v depozitu...
Naposledy upravil(a) Lukáš Mlýnek dne pon dub 04, 2011 21:34, celkem upraveno 1 x.
Lukáš Mlýnek
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Lukáš Mlýnek »

jen mi teda přijde divný, že to policajtům nevadí, když se podívají na řidičák a pak uvidí, že malý TP je napsaný na původního majitele...
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

Je to kus od kusu.. A už jste s tím autem někdo boural? A už jste někdo takové auto prodal a přišel vám liebesbrief od ČKP?

Já jsem za nepřihlášení platil normálně flastr od magistrátu, takže to asi řeší.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“