Východ vs. Západ

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

???

Anketa končí za ned říj 31, 2010 10:20

Východ
13
81%
Západ
3
19%
 
Celkem hlasů: 16

Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Teepee píše:
Acibuk píše:Dnes jsme s panem Stuttgartem navštívili stk, poprvé bez všimného a
Že POPRVÉ bez všimného není nic čím by se měl člověk chlubit a pak mi není jasný, proč nejedeš na STKčko sám, ale bereš sebou nějakýho pana Stutttttgarta. A jakým autem jsi tam vlastně byl?
:wink: :wink: :lol: :lol:
Ve štutgartu vyráběj mercedesy a porsche.

Porsche je hodně spjato s Volkswagnem. V začátcích používalo stejnej podvozek a motory s broukem a taky Ferdinant Porsche ( původem z Vratislavic u Liberce ) vyvinul pro Hitlera brouka.

Jinak pokud mě paměť neklame, tak Aci má brouka.
Naposledy upravil(a) Štěpán dne pát říj 22, 2010 22:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Štěpán píše: Porsche je hodně spjato s Volkswagnem. V začátcích používalo stejnej podvozek a motory s broukem a taky Ferdinant Porsche ( původem z Vratislavic u Liberce ) vyvinul pro Hitlera brouka.
Také s tím úzce souvisí jméno Tatrováka ing. Ledwinky.
http://www.mmspektrum.com/clanek/z-gale ... s-ledwinka
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Já tady nezvykle často potkávám Tatru 111,opravte mě jestli to nejezdilo ještě už za hitlera u SS(1943?),akorát z korby někdo sundal dělo :)
----
Jinak hoši já nerozumět zdejšímu přístupu,to jako kdysi v začátcích podle vzoru málo peněz=málo možností jezdil jsem v několika žiguloj,ale dneska jsem krutouspěšnej totál boss a to patří to všecko do šrotu,vy co v tom furt jezdíte jste bolševičtí koko"" nebo jak :? ?
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Veverka píše: Jinak hoši já nerozumět zdejšímu přístupu,to jako kdysi v začátcích podle vzoru málo peněz=málo možností jezdil jsem v několika žiguloj,ale dneska jsem krutouspěšnej totál boss a to patří to všecko do šrotu,vy co v tom furt jezdíte jste bolševičtí koko"" nebo jak :? ?
To je trochu primitivní a nepřesný, ale taky to tak jde chápat. Kdo dneska jezdí se starou škodárnou? Kdo dneska jezdí s trabuky? Důchodci, kteří s tím "dožijou", sociálové, studenti ani moc ne, dříve cikáni, no a Ladaklub CS o.s. a pak ještě lidi, kteří to mají jako koníček. Těch je ale zřejmě menšina.
Když pak vidíš, jak někteří lidi na sraze vozů Lada mávají sovětskými prapory.... tak pohled člověka zvenčí je jasný - bolševičtí ko*oti. Není čemu se divit.

P.S. berte s plnotučnou rezervou! Neobsahuje stabilizátory a konzervanty!
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

MartasBrno píše:Když pak vidíš, jak někteří lidi na sraze vozů Lada mávají sovětskými prapory
a to je přesně to, co se tu Xkrát řešilo. Takto jsme prezentováni navenek a to není dobře.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

:lol: už je to tady zase, co kdyby se někdo díval ... co kdyby ... co kdyby :roll: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Historie nezná slovo kdyby
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Koko Loko píše::lol: už je to tady zase, co kdyby se někdo díval ... co kdyby ... co kdyby :roll: .
To je kravina. To není kdyby. To je realita. Lidi to vidí a dělají si názor. A protože ne všichni jsou dokonalí, rozumní a soudní, dělají si názory tak jednoduché, aby s nimi vystačili. Pak se nemůžeme divit, že jsme pro některé banda bolševická, nebo magorů, nebo viz. Vašátorovo podpis. Kulturní úroveň a rozumný směr tu drží někteří lidé, neděje se to samo.

Veverka, nediv se... Lidi co jezdí rezatýma šádema maj někdy třeba vizitku socky. Lidi, co jezdí rezatýma žigulama maj někdy třeba vizitku bolševické socky. Nebo bolševického ko*ota.
Uživatelský avatar
Jakub Metelka
Příspěvky: 2305
Registrován: úte led 15, 2008 18:11
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub Metelka »

Jak píše Marťas většina lidí v naší republice je dosti omezená a pak se navážej do věcí do,kterých je jim akortá ,tak velký kulový.Co je každému po tom zda-li jezdím v žigulíku či škodovce a nebo v novém autě :?: .
Já se nikdy nestyděl za to ,že např. na dovolenou jedeme normálním Žigulíkem a ne novou skořápkou ,naopak jsem hrdej ,že se můžu v tomto autě svézt.Když si podívám na film před rokem 89 ,tak na parkovištích pouhým pohledem šlo rozeznat o jaké auto se jedná a pak se podívám na dnešní smutnou realitu a obrátí se mě kufr :puke: .

Bohužel nenaděláme stím nic.Doba je taková ,dělat vše stejné a kdyby ty nová auta neměla znaky na maskách ,tak nelze rozeznat jedno od druhého :roll:
Neodsuzuju nikoho za to ,že se mu dnešní auta libí ,ale nemám rád když se někdo naváží do mě :roll: .Když se to někomu nelíbí ,tak ať se tím nezabývá a neodsuzuje jiné za to :roll:

V dnešní době je problém ten ,že lidé nesnesou když se někdo něčím odlišuje.A pokud se to někomu zadaří být jinej ,tak ihned je středem posměchu,urážek a nadávek je to smutné kam ta naše společnost spěje :| .
2x VAZ-2101 (1972), 2x VAZ-2101 (1973), VAZ-2101 (1977), VAZ-2102 (1977), 2x VAZ-2106 (1978), VAZ-21053 (1989), VAZ-2107 (1986), VAZ-2121 (2002) Moskvič-408-1 (1972), Škoda-120L (1983), Škoda-105S (1984), Škoda Favorit 136L (1989), Škoda-Felicie (1995,1996), Škoda Felicie kombi (1997), Mercedes -200E (1987), Avia A31 (1987), Škoda 706 RTHP (1973)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Koko Loko píše::lol: už je to tady zase, co kdyby se někdo díval ... co kdyby ... co kdyby :roll:
Tak tak. ;) Zase někdo "řeší" naprosto triviální věc a snaží se najít problém tam, kde není.
MartasBrno píše:
Koko Loko píše::lol: už je to tady zase, co kdyby se někdo díval ... co kdyby ... co kdyby :roll:
Martasi, do určité míry máš pravdu, ale to neznamená, že si kvůli některým méně rozumným a soudným lidem budeme cenzurovat naše aktivity. Je nutné si ale zdravě uvědomit únosnou míru a nepřekračovat ji. To již navíc během x posledních let probíhá a vše je v naprostém pořádku. Z toho plyne, že zavádění restrikcí nebo omezení je v současné době úplně mimo mísu. ;) :idea:

Zajímavé jen je, že když má někdo na srazu Saabů švédskou vlajku, na srazu Mercedesů německou vlajku, na srazu Peugeotů francouzskou vlajku, nebo na srazu emerik vlajku jůesej, tak je to naprosto oukej a nikdo si nic nemyslí o zlých kapitalistických imperialistech, ale jakmile se na srazu GAZklubu nebo LADAklubu objeví ruská, nebo sovětská vlajka, tak je to hned špatně a je to známka bolševismu. :roll: Takže aby si to náhodou někdo nemyslel, tak raději zavedeme autocenzuru. :roll: Pokud se nepletu, tak něco obdobného zde ve státním zřízení před x lety bylo a lidem se to moc nelíbilo. ;)

Čili resumém jest: neřešit nesmrtelnost brouka, nebýt papežštější než papež a nechat současný plně uspokojivý stav plynout přirozeně dál. :idea: ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Hurikán píše:Zajímavé jen je, že když má někdo na srazu Saabů švédskou vlajku, na srazu Mercedesů německou vlajku, na srazu Peugeotů francouzskou vlajku, nebo na srazu emerik vlajku jůesej
Oni nás okupovali jú es ej, švédové, němci jsou zavádějící, ale pochybuju, že tam mávaj háknkrajcama, co? Proti ruský vlajce jako takový nic nikdo mít nemůže, maximálně ten omezenec, ale že někdo nadává na kladivo a srp na rudým práporu, tak to se vůbec nedivím. Hurikáne, porovnáváš neporovnatelný. Pokud chceš porovnávat diktaturu, tak ano, porovnej sovětskou vlajku s nacistickou a naopak. A ne německou/švédskou/americkou se sovětskou. To můžeš jedině zase s ruskou. A ještě jsem neviděl, nebo snad jen jednou, na sraze ruskou vlajku, vždy byly bohaté sovětské výzdoby. :roll:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

:lol: bohaté sovětské výzdoby? Kdy? Kde? Tento rok jsem nic takového neregistroval, koneckonců ani tebe jsem tento rok na srazech neregistroval, asi jsi byl na nějaké jiné vyzdobené akci a trošku se ti to pomotalo :P .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Jelen píše:Oni nás okupovali jú es ej, švédové, němci jsou zavádějící, ale pochybuju, že tam mávaj háknkrajcama, co? Proti ruský vlajce jako takový nic nikdo mít nemůže, maximálně ten omezenec, ale že někdo nadává na kladivo a srp na rudým práporu, tak to se vůbec nedivím.
Jo. To je vono. Symbol totality, nikoliv pouze země.

A už mlčím, ono s tím rýpáním je to pravda.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Marťas »

Jelen, Na Trabant a Wartburg srazech je východoněmecká vlajka braná pomalu jako nutná výbava.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Koko Loko, neviděls mě proto, že jsem byl na jiné akci, která byla vyzdobena měřáky, přístroji a zkušebnami a říká se jí zaměstnání. :? snad příští rok budu mít volno, nebo alespoň nějakou dovolenou navíc. A tyto znaky tam nebyly, protože si to PetrHC vyloženě nepřál z důvodů, které vyřkl v jiném tématu, tuším, že se jednalo o přízeň radních, což chápu. Nebo to bylo vloni? Ani nevím, ale to je jedno, pointa je stejná. A ano, souhlasím plně s MarťasemBrno.

Marťas, východoněmecká vlajka není přeci symbol totality, to by byl symbol totality i československá vlajka ;) jak jistě víš z dějepisu, tak za totality na budovách vlály dva prapory - československý a sovětský. Jako dnes český a EU.

a taky už mlčím, kdo nechce pochopit, ten prostě nepochopí.
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“