Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Tak nám v Lovosicích proběhla "generálka" pragotronových tabulí :mrgreen:
Přílohy
Ab.JPG
Aa.JPG
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

Pozvánka na páru: http://raduz.wgz.cz
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1817
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Michal Pokorný, aj v Košiciach je to tak.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

U nás Pragotron takhle pěkně opravili v roce 2006, když bylo výročí 130 let železnice v KT (trati 183 Plzeň - Klatovy - Nýrsko (- Železná Ruda)). Ale barvu máme krásně modrou.
Raduz píše:Pozvánka na páru: http://raduz.wgz.cz
Radůzi, pěkný, bohužel se mi to ale kreje a asi to nezvládnu, to je poslední otevřenej víken v Lužnej a nebo jenom poslední akce a říjen eště bude? Přece jenom je pak eště svátek, to by mohlo eště bejt otevřeno. No pohledam, letos bych se tam eště chtěl mrknout.

Hele, ty tam jedeš? A co v tom listopadu (nebo konec října?) ten Smíchov? Že aspoň tam by jsme mohli dát spich :) A na Smíchově někde prej má bejt ňáká obří expozice s kolejištěm...
Tomáši, sakra, já k tobě snad budu muset vyrazit na exkurzi, to tvý kolejiště vypadá opravdu krásně :thumbleft:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Laďuša píše:U nás Pragotron takhle pěkně opravili v roce 2006, když bylo výročí 130 let železnice v KT (trati 183 Plzeň - Klatovy - Nýrsko (- Železná Ruda)). Ale barvu máme krásně modrou.
Mno, kdyby jen barva, ale u nás dokonce namontovali krycí plechy, aby nekoukaly ven vnitřnosti. A dokonce došlo i na výměnu poškozených skel, tedy pravda, jak je vidět, originál skla (do gumy) nemají , ale i tak to vypadá lépe, než sklo s průstřelem 8)
A jak poznamenal jeden zdejší nejmenovaný pípající soukmenovec : "Po tak rozsáhlé investiční akci byla životnost dotčeného zařízení prodloužena na dalších 40 let" :mrgreen:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

A ještě pár obrázků z letního provozu na Švestkové dráze (trať č.113 Lovosice-Most)
http://galerie.svestkovadraha.cz/leto09.htm
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Ta nová strojvedoucí tam někde neni? :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Snad dobrý skutek

Příspěvek od Teepee »

Tak dnes (26.10.2009) nevšední železniční zážitek. Jel jsem jako každý den vlakem do práce, dnes 7.34 ze Řevnic a když vlak dobržďoval do stanice Velká Chuchle koukám z okýnka horního patra City Elefantu (471 - Ešus) v koleji vedle leží pneumatika. Což o to bordelu je kolem tratě spousty, občas takhle koutkem oka zahlédnu mrtvou srnu, divočáka, občas leží kusy kolejí na pražcích, sem tam ty svařovací pouzdra atd. Jenže tahle pneumatika ležela opřená o kolejnici, trať je v oblouku a tato kolej slouží nákladní dopravě, vede z Braníka přes most inteligence do Radotína, takže vlaků tam moc nejezdí, a když jede tak pořádnej a docela rozjetej, protože nestaví.
Nejdřív mě napadlo, hm no a co, moje starost to není, pak mě napadlo že bych to mohl nahlásit na Smíchově, pak mě hned napadlo že nejjednodušší a nejefektivnější by bylo vystoupit a gumu vyhodit na perón a za 10 minut jede další vlak na Prahu. Ale to už bych nestihl vystoupit.
Tak jsem na Smíchově 5 minut sbíral kuráž na vstup do dopravní kanceláře, kam je "Osobám jež zde nekonají službu ani dozor vstup zakázán" a s vědomím, že uvnitř je jen zaneprázdněný modrý výpravčí (od nádraží kterým denně projede 190 vlaků) jsem tam vlezl s tím že chci nahlásit předmět v kolejišti. Vysvětlil jsem kde, dočkal se odpovědi, "Zavolám do Radotína, tam mají traťovku tak ať jí tam pošlou." Na to jsem zapípal že nebudu dále rušit, popřál ať to dobře dopadne a vykráčel zase ven.
Třeba by se nic nestalo, mašina by gumu odhodila pluhem, ale zase kam, když vedle byl peron, minimálně by mohla přijít o nějaké serepetičky u nápravy, jenže kdyby v tom oblouku vyskočila, byla by to apokalypsa.
Tady na tom obrázku to trochu objasníme, pneumatika ležela u koleje nalevo, na tomto obrázku by nebyla v levém dolním rohu vidět, byla ještě více vlevo. Spočívala mezi peronem a kolejnicí a byla opřená o vnější kolejnici oblouku. Vlaky po této koleji jezdí směrem k fotografovi. Žabotlam na obrázku jede z Prahy Smíchova do Radotína (též směrem k fotografovi), já jel opačným směrem (kolej vpravo) a seděl ve vlaku u levýho okýnka.
Obrázek
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

No, zachoval ses víc než správně. ;)

Docela by mě zajímalo, jestli na místo s "předmětem v kolejišti" opravdu někdo dorazil. Když jsi jel zpátky domů, díval ses, jestli už je uklizeno? :)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Michal Pokorný píše:A ještě pár obrázků z letního provozu na Švestkové dráze (trať č.113 Lovosice-Most)
http://galerie.svestkovadraha.cz/leto09.htm
Koukám že švestkovou dráhu jezdí dopravce JHMD. To koukám jako puk.Jsem měl za to, že JHMD jezdí jen Obrataň- Jindř.Hradec (228) A Jindř.Hradec- Nová Bystřice (229)
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

UNION PACIFIC :lol: :P (skoro)
Přílohy
IMG_8247.jpg
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Včera večer jsem nic neviděl, vracel jsem se za tmy a ne všechny vlaky ve Velké Chuchli staví, takže jsem tam poměrně vysokou rychlostí projížděl. Dnes ráno jsem si to ale už nenechal ujít a guma je vyhozená stranou, bohužel ale ve svahu nad kolejemi (stojí těsně nad tarasem, na obrázku vlevo není vidět, že se taras ještě více vlevo značně snižuje). Snad tam nespadne zpátky, abych nemusel znovu tam, kam je "Osobám jež zde nekonají službu ani dozor vstup zakázán" :lol: :lol:

A jinak ten Union Pacific, to je přece někde za Roztokami u Prahy (Klecany, Řež, atp.)
A jinak myslím, že jsou to mašiny OKD, vždy se mi vybaví náš bývalý ministr CK drah Aleš Řebíček. :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

jj, Řež, OKD Doprava, ale to zbarvení a snížená zadní kapota celkem evokuje us loko :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

zelvotron píše:jj, Řež, OKD Doprava, ale to zbarvení a snížená zadní kapota celkem evokuje us loko :)
Evokuje to bude to správné slovo, protože výkon mašiny je tak asi 1/4 toho co evokuje :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“