Brzdy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Patrac píše:Počítám že když u toho byl Luděk tak ste hadici nevotočili vzhůru nohama..
Ee.Ale principielně je to jedno.Když tam nezapomeneš dát měděný těsnicí kroužky,tak to těsní a tak ta obráceně.(koncovka hadice má tu díru vrtanou prostě kolmo k dosedacím ploškám)
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

U toho spojení trubka hadice bych si tipnul na špatně roztemovanou trubku, předpokládám, že je nová. Na spojení prasátko hadice bych si tipnul na nějakou nečistotu, dosedací plocha prasátka byla rovná, čistá, bez koroze?. Bylo užito kvaliních nových měděných podložek, průtokový šroub je kvalitně obroben?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Šroub sem použil původní(netekl).Po tom,co to začal téct,jsme znova delaborovali brzdič a opucovali dosedací plochu(leskla se jak psí kulky,brali sme to šábrem i pilníčkem),pak došlo i na použití novejch těsnicích kroužků(těch měděnejch).Trubka je nová.Jak správně roztemovat tu koncovku?Myslel sem,že to prostě sedne do sebe a tim jak se to dotáhne,tak se to i dotvaruje?
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

K těm podložkám, moje zkušenost je taková, že jakmile je jednou zmáčkneš a povolíš, musí přít zas nové, vyžíhání pomáhá tak akorát u výpustné zátky chladiče, bzdovka je kurva, ale někdy to projde, šroub dávám vždy nový. Pokud je trubka blbá od výroby, bohužel přetažení nepomáhá je třeba zkusit jinou, jak se zprávně roztemovává? Zajímavá otázka, já nevím, ty by jsi to měl znát ne, vždyť děláš se železem. Je mi líto, že se vám nezadařilo napoprvé, kdysi jsem se také takhle vydrbal s brzdama v zadu, práce na tři dny a na závěr jsem si pod autem zabrečel :lol: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Brečim.Hlevně proto,že jedu na sraz poprvý bez auta.A auto brečí taky :( Zvažuju natáhnout to pancířovkou od válce až k brzdiči,ale nevim,jestli mi to k něčemu bude.Nepamatuje si někdo,jak to má na závoďáku Blahout?Vim,že rozvody má v pancíř.hadicích,ale jestli to má i na předku si nejsem jistej.
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

pancierove hadice som tam nikde nevidel :lol: dozadu idu trubky zabalene v zahradkarskej hadici a vpredu je to klasika - trubka+hadica akurat hadica je nejakym dratom omotana a zaistena proti vysklbnutiu v spojoch...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Myso píše:pancierove hadice som tam nikde nevidel :lol: dozadu idu trubky zabalene v zahradkarskej hadici a vpredu je to klasika - trubka+hadica akurat hadica je nejakym dratom omotana a zaistena proti vysklbnutiu v spojoch...
Ha,tak to je haluz.Přišlo mi,že to má do zadu tažený vnitřkem a v pancířovkách.....
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

dusin píše:
Myso píše:pancierove hadice som tam nikde nevidel :lol: dozadu idu trubky zabalene v zahradkarskej hadici a vpredu je to klasika - trubka+hadica akurat hadica je nejakym dratom omotana a zaistena proti vysklbnutiu v spojoch...
Ha,tak to je haluz.Přišlo mi,že to má do zadu tažený vnitřkem a v pancířovkách.....
este to obzriem poriadne, lebo na toto som sa nejak nezameral, ale zaujima ma to, podam report neskor :)
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Myso píše:podam report neskor :)
Pokud možno špionážní fotografií,budu vděčnej,páč mně to za 14 dní čeká znova a hadice by se mohli napsat jako firemní materiál :mrgreen:
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“