Napsali o Prioře

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Příspěvek od DJW »

Wolfhunt píše:Warturg to najlepsie auto na svete
Si veľmi ohľaduplný že tak píšeš, sám som doňho zamilovaný, istý čas som vlastnil 7 kusov tohto zázraku. :wink: Blo to zatiaľ jediné auto, ktoré ma NIKDY nenechalo na ceste (čo sa nedá povedať o Golfe IV), napriek tomu, že som ako čestvý držiteľ vodičáku nejazdil zrovna šetrne..
Wolfhunt píše:Sppedy v tom svojom tureckom (co to vlastne ma?)
Citujem jeho podpis: "ano, píšu to pro každýho a na rovinu: když si vlezu do svý milený turecký R. Thálinky jsem Kebab, když jsem kdysi mocně bojoval s mlýny tak Anonymouse a teď ... se chci tady hodně pobavit třeba jako Speedy Gonzáles"

Všetci sme blbci, len on je lietadlo.. Milujem takých.. :axe:
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

vau tak ten ma dostal :shock:
Naposledy upravil(a) Puhi dne sob srp 15, 2009 15:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

No v něčem má ten člověk pravdu a jak se zdá, tak pracuje s fakty. I když se mi ale zdá, že trochu arogantně. Hlavně je z jeho textů cítit opovržení vůči nám. I když si osobně myslím, že Thalia není žádný zázrak, nebude to špatný auto, pokud chce, proč ne. Ale pokud chce někdo jiný jezdit v tý Kalině, nebo Prioře, není o nic horší, než ten, co jezdí v Thalii, Loganu, nebo podobném autě. Ostatně jak řekl Radek, nemá cenu to komentovat, ať si každý myslí, co chce ;)
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

asi upravím ten príspevok, trochu som to prehnal :oops:

[ Komentář přidal: Jelen: so srpen 15, 2009 16:40 ]
:lol:
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Příspěvek od DJW »

Toto mu tam zavesím, nie kvôli nemu, ale kvôli nevinným náhodným čitaleľom..

Važený, vhľadom na obsah a pomerne relevantnosť vašich príspevkov naivne čakal aký-taký pokus o objektivitu, no zjavne je to nad Vaše sily.

1. - nikde a nikdy som nenapadol fakt o vyrobených kusoch Lád alebo o krajinách (kontinentoch) ich pôvodu. Takáto interpretácia je zavádzaním a prekrúcaním - rád by som veril že nevedomým.

2. - Vo Vašich príspevkoch citujete konkrétnych ľudí, ktorí nie sú členmi tohto fóra a teda nemali možnosť sa brániť alebo svoje tvrdenia vysvetliť. Vzhľadom na povahu tohoto "fóra" (blog) je to podľa mňa nie je veľmi nestranné. Snáď v rámci nejakej diskusie možno, no píšete väčšinu príspevkov sám, o diskusii nemôže byť reči.

3. - O tom, že Vaše príspevky sú neobjektívne, vsedčí aj fakt, ako ste sa opreli do môjho komentára vašich článkov, z ktorého ste opäť účelovo vytrhli, čo ste uznali za vhodné. Ja na rozdiel od Vás píšem v rámci časových možností to isté na Ladaklub aj sem.
Úplne znenie:
Náhodou som narazil na toto fórum, ktorého sa kedysi zúčastnil aj Tavri:
http://garaz.autorevue.cz...035c8&start=480
Zaujímavé je, ako užívateľ "Speedy60" opakovane cituje členov nášho fóra (Wolfhunt, Stano, Hurikán, Puhi...) s vlatným satirickým komentárom o ich zaostalosti, hlúposti, obmedzenosti a dobreže nie duševnej nespôsobilosti už len skrz to, že sú majiteľmi Lady a skrz to, že prejavili nejaké nadšenie z jej vlastníctva.

Úctyhodné je, že autor príspevkov zjavne ovláda azbuku a má pomerne dobrý prehľad o neutešenej situácii v AvtoVaz, no netuším kde berie právo osočovať a zosmiešnovať členov nášho fóra, rovnako ako Ladu samotnú, keď sám je majiteľom pojazdnej tureckej konzervy, ktorú chudáčik nazýva autom a o ktorej "väčšej kvalite" alebo "lepšom pomere výkon/výbava/cena" sa podľa mňa hovoriť nedá.

Nechápem ako niekto, kto prejaví pomerne dobrý prehľad o AvtoVaz-e sa môže znížiť k takému nízkemu a hlúpemu osočovaniu. Ja som si pôvodne Ladu kúpil z recesie, no presvedčil som sa o jej výhodách i nevýhodách (ktoré sa však vzhľadom na nízke údržbové náklady dajú zniesť) a preto ma iritujú podobný vševedi, ktorí majú jediný patent na rozum v štýle: "Akákoľvek Lada musí byť apriori šrot"

Kto by mal záujem, môže mu tam prispieť svojim komentárom na tému "prečo Lada áno, prečo turecný hnoj nie".
- To, že staviate majiteľov Lady a užívateľov Ladafóra do pozície menejcenných je fakt. Citujem Váš príspevok z 7. 8. 2009 11:33:
… a v Česku a na Slovensku také přistáli Marťani? ...
...jejích právě teď v srpnu raději už ani nevyráběných aut, že, je neuvěřitelně trapná ta pořád stejně slepá „vševědoucnost“ některých stále nepoučitelných jedinců i z česko – slovenského prostoru...
Třeba tady příklad. To se mně protáčí údivem až panenky. Co je také vůbec možné?
Pritom (okrem jedného Vami obľúbeného výroku o výrobe Lady na 6 kontinentoch) sú podľa mňa ostatné v poriadku a Váš komentár nie je ničím iným, ako zosmiešnovaním.
Rád by som vedel, čo nepravdivé Vám vadí na týchto Vami citovaných príspevkoch:
Ladaklubu a k téma Lada Priora, odkud a s drobným zkrácením textu vybírám a cituji:
+Stano-, srpen 05, 2009 13:14 píše:
No mozem len potvrdit, ze motor je fakt dobry, pekne sa bere do otacok a hlavne to ide, nie ako fabia, ktora ked pridam plyn ci plny alebo polku tak zrychlenie ma stale rovnake, teda skoro nijake:D... Ale dneska som bol normalne prekvapeny, ked som videl v jednom casopise reklamu na Ladu.. Normalne, zeby aj Lada uz chcela zacat u nas predavat auta v trocha väcsej miere ako doteraz?
Wolfhunt, srpen 05, 2009 15:11 píše:
No snad sa aspon pokusi dohnat to, co roky vynechavala... Len to este chce pockat mozno tak 10 rokov, kym ludia prestanu bez rozmyslania ohrnat nos na vsetkym ruskym a uvedomia si, ze nieco sa im obcas podari.
viktoria77, včera 5:44 píše:
No ja už prezrela všetko a nikde žiadna poriadna recenzia. Ale nevadí a akurát včera bavila so známym o tom, že nikde nevidno ani žiadnu reklamu na Ladu. Známy to zhodnotil tak, že kto ladu chce ten si ju kúpi aj bez reklamy a kto to nechce tak toho nepresvedčí žiadna reklama. A má pravdu. Ja mám už Prioru objednanú, teraz v auguste by ju mali doviesť, tak snáď sa čoskoro dočkám. Najskôr rozmýšlala o Kaline ale keď videla Prioru naživo, bolo rozhodnuté. Teraz už len to čakanie.
Puhi, včera 9:43 píše:
Lenže veľa ľudí ani netuší že sa to vôbec ešte vyrába, tam by tá reklama určo pomohla
viktoria77, včera 10:01 píše:
Jo to je pravda, že veľa ľudí nemá ani tušenia aké autá sa vyrábajú. Ale to je ich problém. Kto chce, Ladu si nájde. Aj ja rozhodovala medzi viac značkami a zvíťazila Lada, tak už len čakám kedy príde.
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?p=239494#239494
.
Že by zosmiešnenie na liečenie si Vašich vlastných koplexov? ;-)

4. Nikto nikde netvrdil, že AvtoVaz je bez problémov podobne. Podsúvanie takýchto dezinformácii je demagógia najhrubšieho zrna a "Lada-fóbia" ako z učebnice. V problémoch sú aj iné automobilky, niektoré vo väčších, niektoré v menších. V drvivej väčšine autozávodov výrobu len obmedzili, niekde dokonca zastavili (žiaľ aj prípad v Togliatti), no v dnešnej dobe to nie je ničím výnimočné.

Takisto nepovažujem za nič neobvyklé pomoc štátu veľkým súkromným podnikom, či je to v USA, Francúzsku alebo Rusku.. Hlboko kvitujem že máte aktuálne informácie z Togliatti, no tvrdiť, že v prípade AvtoVaz-u je to niečo divné alebo zlé - to je zaujaté a nepravdivé.

5. Nikto nikde netvrdil že Lada je najdokonalejšie auto na svete. Veľa automobiliek oveľa zvučnejších mien ako Lada má problémy s chybovosťou, dokonca v takých elementárnych veciach, že sa ako majitel "úbohého zaostalého traktoru z Ruska" musím len usmievať.
Napr:
- Problémy s motorom (tuším vstrekovačmi) na 130k Golfoch IV- informácia od dovozcu jazdeniek. Sám som mal Golf IV kupovaný ako 4 ročný, super vozenie, oproti Lade tichší a komfortnejší voz, ALE... ked mi 2x vyplo posilňovač riadenia za jazdy, nebolo mi do smiechu. Keď mi s ním kamarát chytil obrubník a v servise pýtali 50.000 Sk (!)za opravu, bolo rozhodnuté že auto s takým drahým servisom - nikdy viac.

- Kamarát-podnikateľ mal v autoškole 3ks Fabia I. 1.2 HTP - stabilizačné tyčky dával meniť každýc 10 tisíc km. Po troch rokoch sa teda rozhodol vymeniť všetky vozy za 3x Suzuki Swift. Podvozok je super, drží aj na rozbitých SK cestách, no pre zmenu mení spojky každých 25-30t km. Ako je možné, že na Fábii vydržala cez 100t km? ;-)

-Jednu z prvých Dacii Logan mal manžel bývalej kolegyne, mimochodom automechanik s 30 ročnou praxou. Ked mi ukazoval zle narezané závity sa drierach pre šrouby držiace dvere - pomyslel som si o Dacii svoje.

Ja mám pocit, že veľa áut má svoje muchy a tváriť sa že v tejto cenovej kategórii je Lada niečo výrazne lepšie (ale ani horšie) je blud. Pôvodne som chcel skúpiť na jesen 2008 nové auto: Fabia II. combi / Dacia MPV / Lada Priora Univezal. Po zrelom štvortýždňovom uvážení som zistil: Dacia nemala moju dôveru ohľadne kvality, nehovoriac o totálne nevhodnom prístupe predajcu. Fabia II bola zo všetkých najdrahšia, s motorom 1.2 12V v podobnej výbave ako Lada Priora bola cca 150.000 Sk drahšia. Priora sa v tom čase v dlhej verzii ešte nevyrábala, takže som kúpu odložil.

Podotýkam že podnikám, takže potrebujem veľké auto s lacnou údržbou, rozumným motorom (na dnešnú dobu a moju záťaž auta okolo 100k) a nezáleží mi na vzhľade interiéru alebo iných nepodstatných detailoch. Ked som našiel vo februári inzerát - vdova (naozaj :) - nie predajný trik) predávala garážovanú Ladu 2111, komplet v elektrike okrem zrkadiel, r.v. 2003, najazdených 63007km a motor 1.5 16V 93hp za neuveriteľných 1800€ (54000SK), neváhal som a rovno ju bral. Za túto cenu by som v tom čase kúpil akurát šrot typu Felicia, r.v. 97, 250t km, vydýchanú 1.3ku s manálnymi oknami.. Jednoducho bez akýchkoľvek ilúzii to bola výborná kúpa! Tento môj názor sa len utvrdil, keď som začal chodiť na Ukrajinu po náhradné diely - bez ohľadu na vzdialenosť (za deň sa to dá zvládnuť) sú ceny dielov zanedbateľne nízke! Tesnienie pod hlavu motora 82Sk, pár brzdových kotúčov Brembo 1200Sk, silikónové VN káble ku sviečkam 600Sk (mimochodom, český výrobok Tesla, tu stojí 1800.. :shock: ), náhradná expanzná nádoba 100Sk, modrý koženný poťah riadiacej páky 120Sk.. To sú ceny, za aké nekúpite ND ani na Škodu 120 MB !!! Vzhľadom na to, že ako bonus na UA natankujem plnú nádrž za 20€ a doniesiem Malborky 20ks za 0,68€ škatuľa - oplatí sa chodiť aj na menšie nákupy.

Váš postoj o nekvalite / zaostalosti / totálnej nevýhodnosti Lady nie je správny (aj keď unávam niektoré výhrady o archaickom dizajne a podobne) a vychádza z nevedomosti. Úžitková hodnota Lady vhľadom na pomer výkon-cena je viac ako uspokojivá.

6. - V prípade, že ešte stále máte pocit, že Ladaklub je banda rusofilov, ktorých treba liečiť, odporučil by som najprv zamyslieť sa nad vlastou Lada/Ruso-fóbiou a aspoň sa pokúsiť o objektívne zhodnotenie "PRE" a "PROTI". Pevne verím, že toho budete ako dospelý a inteligentný človek schopný.

7. - Už len na záver k Vašej "trefe do černého". Po Vašom útočnom príspevku
Je opravdu zarážející, jak pro takové některé "velryby" je jejich zjevně silná krátkozrakost marná a soustavně bezvýchodná. Tak třeba tady jedna pomyslná velryba opět napíše „tradiční“ a podstatou jen velmi pitomé klišé, které po jiných webech a při jiných příležitostech a už před roky a roky psali a pořád píší i další jiní, podobně nějakým asi komplexem už méněcennosti postižení jedinci
nemáte právo mať pocit že by Vám bolo nejak krivdené - toto len dokázalo akú úroveň a zámer majú Vaše výplody.. Keby ste sa vozili v Mercedese, možno by som chápal, ale keďže turecko/rumunské automobily sú minimálne také isté šroty ako Lada (ak nie väčsie)...

8. - Píšte aj naďalej príspevky a odpovede sám sebe - máte tu odhadom 70% príspevkov.. Bolo by však pekný posun aspoň truchu sa zamyslieť, či neexistuje aj iný pohľad na vec a že v časti môže mať aj niekto iný pravdu..

Posledná reakcia z Lada fóra na Vašu "trefu do černého":
Jelen píše:No v něčem má ten člověk pravdu a jak se zdá, tak pracuje s fakty. I když se mi ale zdá, že trochu arogantně. Hlavně je z jeho textů cítit opovržení vůči nám. I když si osobně myslím, že Thalia není žádný zázrak, nebude to špatný auto, pokud chce, proč ne. Ale pokud chce někdo jiný jezdit v tý Kalině, nebo Prioře, není o nic horší, než ten, co jezdí v Thalii, Loganu, nebo podobném autě. Ostatně jak řekl Radek, nemá cenu to komentovat, ať si každý myslí, co chce ;)
Další prejav nemejcennosti, "pitomosti", krátkozrakosti? Vidíte rozdiel v tomto postoji a vo Vašom?

Želám Vám veľa pokrokov v sebazdokonaľovaní..

DJW
Naposledy upravil(a) DJW dne čtv led 01, 1970 01:00, celkem upraveno 1 x.
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Fišer Jiří »

Bravo DJW!Můj pohled na toho člověka:je to zakomplexovanej povrchní nadutec,který má vlastní foru,kde si ulevuje na úkor Lady.Sám si píše sám si to čte a těší se až mu tam někdo z "NAŠICH"bude oponovat!Myslím,že DJW to napsal za nás za všechny a víc bych se takovým hlupákem nezabýval.Takový člověk,si tě nejdřív prohlídne pohledem,jaký máš auto,kolik máš na krku zlatých řetězů,zda se oblíkáš do značkových věcí,prostě jednoduchej povrchně smíšlející hlupák.A tenhle navíc trpí komplexama z toho,že tu po 20letech po revoluci ještě jezdí žigulíky ještě se i prodávaj,maj tu svoje fandy,kteří přibývaj a maj svoje forum a s napětím čekaj jak to ta naše Lada zvládne,její nejtěžší období!!
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

to DJW:pěkné,dá se říci,že tě obdivuju dát si takové práce se psaním kvůli jednomu pitomcovi :idea:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Příspěvek od DJW »

Ako som napísal v úvode, on mi je ukradnutý, len by ma mrzelo keby jeho z polovice jednostranné bludy čítal nezainteresovaný bez jedinej polemiky - to by sa pri pohľade na Ladu asi prežehnával.. :wink:

Mám rád fair play.
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re:

Příspěvek od tavri »

DJW píše:Náhodou som narazil na toto fórum, ktorého sa kedysi zúčastnil aj Tavri:
Svobodně jsem založil téma tam, protože na tomto fóru necítím dostatek svobodného prostoru pro konfrontaci a chybí zde také širší rozhled na záležitosti okolo Avtovazu a celkově informace jinak ne běžné dostupné, které jsou svobodně prezentovány právě tam.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Neztracejte cas na diskusi (to snad ani neni diskuse) s trotlem. Bezte radeji umyt nadobi a utrit prach ;-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Příspěvek od DJW »

Tavri: čiastočne (čo som chlapovi uznal) tá téma má zmysel, má pomerne podrobné info o dianí v Togliatti (ja som sa napr. len pred týždňom za zr.ru zachytil info že 10tis zamestnancov AvtoVaz-u je bude vykonávať stavebé práce a úpravy zelene, výroba zastavená, štát musel prispieť 25 mld na dlhy..), no to ako túto informáciu otáča, aby vyhovovala jemu, okorenená jeho ironickými komentármi a teóriami - to už OK nie je.
tavri píše:protože na tomto fóru necítím dostatek svobodného prostoru pro konfrontaci
Dúfam že nevyvolám nevôľu, no plne súhlasím.. Niekedy ide kvalita príspevkov na tomto fóre na úkor kvantity v zmysle dvojslovných prekáračiek o pive (nič proti pivu :) ).
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Vazko
Příspěvky: 39
Registrován: pát črc 17, 2009 09:34
Bydliště: Blava

Příspěvek od Vazko »

Zaujímavé linky na autotesty LADA Priora 2172:

Nemecký test:
http://ww2.autoscout24.de/test/lada-pri ... 02/122489/


Rakúsky test: (je tam aj krátke zaujímavé video, + odkazy na test napr. Kaliny 1119)
http://www.auto.at/contator/auto/news.asp?nnr=36382
Chevrolet Niva
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Speedy60 je provokatér a hlásná trouba rusofobie :director: ,musíme na něj hodit síť!
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Vůbec si pana [Anonymouse alias Speedy60] nevšímejte a jeho příspěvky neřešte.
Ze zdejšího fora jsme jej právě pro jeho aroganci vyloučili, proto se "léčí" na Autorevue. I tam jsme mu chvíli oponovali, ale po zjištění, že to stejně nemá cenu jsme ho nechali. Každá naše reakce na jeho příspěvek pouze uvedla do pohybu jeho reakci, příspěvky vytržené z kontextu, napsané jako vzorová slohová práce na minimálně stránku ... .
Je to zbytečný - stejně si bude pořád dále mluvit svou. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Luděk Musil píše:Vůbec si pana [Anonymouse alias Speedy60] nevšímejte a jeho příspěvky neřešte.
Ze zdejšího fora jsme jej právě pro jeho aroganci vyloučili, proto se "léčí" na Autorevue. I tam jsme mu chvíli oponovali, ale po zjištění, že to stejně nemá cenu jsme ho nechali. Každá naše reakce na jeho příspěvek pouze uvedla do pohybu jeho reakci, příspěvky vytržené z kontextu, napsané jako vzorová slohová práce na minimálně stránku ... .
Je to zbytečný - stejně si bude pořád dále mluvit svou. L.
Co dělal můžeš uvést?Jde tady od něj ještě něco dohledat?Proč to dělá?
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“