Dotazy ohledně 2104

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
MatejAntonin
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 16, 2024 10:33
Bydliště: Lažánky u Brna

Dotazy ohledně 2104

Příspěvek od MatejAntonin »

Úvod
Zdravím, před třemi lety jsem koupil po starém pánovi žigulík 21044, motor 21073, RV. 1996.
V té době mi bylo 14, dnes mi je 17, a krátce řečeno, vím toho prd. Dostal jsem k autu náhradní díly a pár chytrých knížek, ale některé (pro mnohé z vás možná banální) informace jsem se v nich nedočetl.
Auto svídí, startuje, jede, ale posledních 15 let stálo venku, takže tam toho bude potřeba dost vyměnit a odstranit rez.

Dotazy
1) Odkud berete náhradní díly? Jak prvovýroba tak druhovýroba. Jakým značkám se mám vyhnout? Je webová
stránka ladapower.com věrohodná?

2) Snížení podvozku tak abych prošel technickou. Jak na to? Existují nějaké homologované tlumiče a pružiny / tlumiče a pružiny s typovým listem?

3) Kde najdu kód originálního odstínu barvy? Ve velkém TP je napsána pastelová žlutá, ikdyž je auto béžové / bílé (a to i pod kapotou takže to není akorát vybělené sluncem) prozatím bych bral tu bílou, ale někdy v budoucnu to půjde na celolak

4) Byl bych schopen sám vyměnit pravý přední blatník (je tam v rohu prorezlá díra) nebo to bude muset ke karosáři?

5) Jak na kola? Na autě jsou origo plecháče, ale jsou dost hnusný a chtěl bych tam dát jiný. Rozměry znám. Jak je to s ALU koly? Šlo by na to bez problémů šoupnout třeba tohle? https://www.mzb.cz/maxilite-campa-7x13- ... -stribrna/


Díky za váš čas a zkušenosti,
Matěj
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1511
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy ohledně 2104

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Ahoj,
3) Co se barvy týče tak sundej víčko nádrže a zajdi si s ním někam kde míchají barvy, namíchají ti přesný odstín.
4) Blatníky jsou svařované, pokud ta díra není moc velká tak je jednodušší ji vyříznout a místo ní navařit kus plechu.
5) Pokud nemáš v TP poznámku, že kola mohou být z lehké slitiny tak legálně tam ALU kola nejdou.
Doplň si do profilu oblast ze které jsi, třeba je v okolí někdo kdo ti bude schopen pomoct a poradit.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12127
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy ohledně 2104

Příspěvek od Laďuša »

Ahoj,
2) pokud se to bude válet břichem na zemi, líbit se jim to nebude, když to bude decentně, tak nic nepoznají, nemají jak to změřit, holt máš starý sedlý péra. Ale když si toho všimnou, tak hrozí závada B a měsíc na odstranění. Mně 2x prošly snížený dva závity v pohodě a potřetí B, byť pokud bych předtim prošel emisema, tak by to technik nechal bejt.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“