Koupě NIVY v roce 2024

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Juanniva
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 24, 2024 22:56

Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od Juanniva »

Čaute všichni,

mám v plánu koupit NIVU 1,7i. Zvažuji racionalitu koupě tohoto vozidla a mám pár otázek.
Vypadá to, že se z trhu ztrácí náhradní díly, máte k tomu nějaké info? Dá se nakupovat třeba v Polsku?
Jak je to s elektronikou GM a BOSCH? Kdy se to dávalo? Dá se třeba podle ročníku zjistit, jestli je tam GM nebo BOSCH?
Nechci jet 300 km, abych se podíval.
Máte nějaké rady a doporučení ke koupi NIVY?
Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
Příspěvky: 899
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od Jarda_NIVA1.7 »

GM jednobod se davalo snad jen do r.2000, dlouhou r.1999 mam GM a je Euro2 (ono je to u N1 slozitejsi, ale kdyby to byl osobak, tak to tak je). Kamarad ma BOSCH MPi r.2000 a je taky jen Euro2, ja mam ještě MPi r.2006 Euro4 a 2013 Euro5.
Dily nevim jestli se vytraceji, ale od zacatku valky urcite podrazily. Z Polska muzes nakupovat, proc ne? klidne tam muzes zajet nebo treba z Alegra normalne objednavam... Nejvic se ale asi u nas nakupuje ze Slovenska. :)
Rady, zalezi na co ji potrebujes. Zhodnotit stav koroze, zhuntovanost z terenu a celkove technicky stav jako u kazdeho jineho auta, pokud Ti bude vyhovovat pomer stav/cena, tak muzes kupovat :).
Koroze nejvic postihuje predni cast, pokud nema predni plastovy podbehy, tak to byva spatne, potom klasicky prahy a vzadu mrknout hlavne jak to vypada kolem uchyceni kosti a panhardzky do karoserie a okolo zadnich tlumicu, kupodivu lemy tolik nehniji, falcy dveri naopak ano.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 380
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od scot »

Nivu potrebujes nebo po ni touzis? Z meho pohledu je k vlasnictvi Nivy mit k ni citove pouto.Taky zalezi kolik do toho chces vrazit. Pod 100 tisic vyberes takovou, na ktere bude spousta prace. Nad 200 jsou nektere velmi hezke s nizkym najezdem. Dily podrazily, ale spotrebku, treba na brzdy koupis i tady od nekolika jinych vyrobcu. Prinejhorsim to budeme lepis diku ostatnich znacek dle kubanskeho vzoru.
Juanniva
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 24, 2024 22:56

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od Juanniva »

Mám v merku jednu se slušným spodkem, je to MPi a nějaké mouchy to má, ale nic zásadního. Mám to vlastně jako náhradní vůz a auto na zimu na hory, ale ne přímo do lesa. Já jí moc zabrat dávat nebudu. Je to exot, který nestárne. Nějak se mi to začalo líbit :D
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 380
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od scot »

To jsi na tom podobně jako já, vlastně ji nepotřebuju, ale jsem rád, že ji mám. Každá Niva má mouchy, jednu opravíš a dvě se objeví. Jinak tady na fóru Teepee uvažuje o prodeji krásného kousku, jednou o bude parádní veterán. Pokud ji ještě bude mít až dodělám barák, tak ji možná vezmu :)
Henry
Příspěvky: 631
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od Henry »

Z mojho pohladu je okolo Nivy strasny kult. Ludom sa to na prvy pohlad paci, pretoze nostalgia, myty o tom ake je to uzasne v terene (nie celkom pravda) a primitivne jednoduche (ak nejde o karburator, uplna blbost) a ked si to vyskusaju alebo az kupia, pride vytriezvenie a zistenie, ze ak nejde o cloveka, ktory je zvyknuty na stare auta (Ziguli, Skodovky 105/120 a pod.) a je skazeny modernymi autami plnymi asistentov a "vybavy", tak si na Nivu uz nezvykne (hluk, vibracie, zle jazdne vlastnosti na ceste, atd.) a skor ci neskor sa toho (castokrat so stratou) zbavi.

S dielmi cista katastrofa: spotrebak (oblozenie, valceky, filtre, atd.) je bez problemov, ale elektronika GM cele zle, Bosch je uz ok, gumove diely hroza..
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 380
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od scot »

Je do stejný kult jako Land Rover Defender. Kazí se to, hnije to, olej z toho teče, je to hlučné a nepohodlné a stejně to auto majitelé milují. Jako hračka super, jako dělník OK, jako jediné auto v rodině si to jako zpohodlnělý středo Evropan nedovedu představit.
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
Příspěvky: 899
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od Jarda_NIVA1.7 »

2 scot:
Ja az tak teda zhyckany nejsem, klidne k dennimu jezdeni, kdyz by mi nekdo doplacel rozdil v cene paliva oproti felde :).
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Aron
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 14, 2014 18:00
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od Aron »

Počítej s tím.že koupí nivy se skutečně vrátíš o 40 let zpátky.Niva potřebuje údržbu a pak se s ní dá fungovat bez problémů.Co se týče spotřeby tak MPI jezdí po silnici mezi 10-11 litry,pokud předěláš na LPG budeš jezdit levněji než z feldou.O tom co se ti vyplatí si rozhodni sám dle nájetých ročních km.Za mé desetileté vlastnictví Nivy a najetých 108tis km -spokojenost.Náhradní díly jsou k sehnání zatím bez problémů jenom už jsou o něco dražší.Souhlasím s názorem,že Niva není pro každého,ale když jí miluješ není co řešit.Držím palce při výběru.
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
Příspěvky: 899
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od Jarda_NIVA1.7 »

2 Aron:
Ale ja myslel 1.3 mpi feldu na LPG, zatim jsem neobjevil vozidlo, ktere by melo mensi celkove naklady :). Jinak Madarsko jsem s tou 2013 nivou zajel za 8,3l/100km a to je dlouha, s SPi GM jsem mel rekord v Maroku 8,5/100, ale to byla vyjeta nadrz na jedno nastartovani a po asfalte, v pisku se to hned zmenilo na 25 na sto :). Celkove Asie s SPi https://www.rajce.idnes.cz/jardaj/album ... ikistan-ky mi vysla na 16l LPG/100, ale byla nalozena, daval jsem tomu a casto nekvalitni plyn...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4280
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě NIVY v roce 2024

Příspěvek od Teepee »

scot píše: ned čer 09, 2024 19:17Jinak tady na fóru Teepee uvažuje o prodeji krásného kousku, jednou to bude parádní veterán. Pokud ji ještě bude mít až dodělám barák, tak ji možná vezmu :)
Uvažuju o tom pořád, resp., když přijde někdo, kdo jí bude fakt chtít a nepřeslechne/uvěří co ho s ní čeká, navzdory tomu, jaký dělá dojem, pak o to lépe.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“