Kolesa a senzor tlaku

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stass02
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 29, 2024 15:00
Bydliště: Praha

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Stass02 »

Díkes moc, stačilo dofoukat na 2.2 a přes palubní PC udělat novou adaptaci hodnot dat a už to nesvítí 🙂 Ale stejně bych to raději deaktivoval úplně, protože ta kontrolka je večer fakt otravná..

Jinak mě to auto docela nadchlo.. Sice není žádný závoďák (ten robot tomu taky moc nepřidává - který teda zvláštně píská na 1-3 kvalty), ale jezdí pěkně, hezky drží v zatáčkách, dobře se do ní nasedá a má slušnou výbavu + se u ní lidi zastavují a jsou v šoku, že je to Lada (akorát mi jeden v Praze řekl: "rusáku blbej" a pak ujel) 😁
Jak jsou na tom tyhle novější Lady s antikorozní ochranou? Díval jsem se na podvozek a je tam nastříkaná guma, takže by nemusela ani reznout (takhle udělanou mám Piškota 306tku a ta je bez rzi i po 25ti letech), protože motoricky by ta 1.6 78kW mohla vydržet a tak asi jediné co bude potřeba je starat se o kastli
Gallič
Příspěvky: 574
Registrován: pon led 02, 2017 10:44

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Gallič »

to je ta oranžová, co se prodávala někde na Plzeňsku asi 33 tkm najeto ? Je potřeba to ošetřit čas od času. Dutiny a spodek. Spíš než to zkoroduje, tak nám EU zakáže jezdit. O tom robotu se říká, že je dost pomalý. Možná by to odborník dokázal přeprogamovat a to řazení zrychlit. Dokud nepotřebuješ žádné atypické díly, bude to sloužit.
Uživatelský avatar
Stass02
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 29, 2024 15:00
Bydliště: Praha

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Stass02 »

Jj, přesně ona to je.. Jen rozvody jsou původní a přemýšlím zda je neudělat, protože přeci jenom už má skoro 6 let
Takže bude stačit vosk asi, že?
No ten robot je dost pomalý, ale člověk si zvykne a na manuální režim se chová lépe, protože si podřadím a nebo přeřadím vhodněji než on
Gallič
Příspěvky: 574
Registrován: pon led 02, 2017 10:44

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Gallič »

Dobrý kup za ty peníze, řekl bych......kdysi jsem se o tom robotu bavil s Corym a ten říkal, že by to snad zrychlit šlo....Posim má v Grantě také robota a ten řadí normálně.........rozvody z hlavy nevím, udělat je můžeš, na ten spodek a dutiny je těch přípravků hromada, těžko říct, kdo to dneska dělá, auto se bere spíš jako spotřební věc....
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4031
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Georgius »

Jak jsem psal, napiš si byliště - klidně třeba "okolo Hradce" nebo "Liberecký kraj", pokud bys byl v rozumném dosahu tak můžu doporučit Sadskou, oficiální Ladaservis. Výměny jsou předepsané v servisce, já jedu podle nich a jestli si pamatuju dobře (teď jsem na cestě do práce) tak na mojí 6 let/70tisících se ještě nedělaly ...
Pan N. dutiny stříká, ale samozřejmě vlastní práce je vlastní práce :-) Jinak subjektivně mi přijde že Vestě docela chutná bezethanolový 98 benzín a je pak živější ... jen tip.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Gallič
Příspěvky: 574
Registrován: pon led 02, 2017 10:44

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Gallič »

pan N. určitě viděl více Vest než ostatní Lada servisy, ale důvod ježdění k němu asi neexistuje. Osobně myslím, že Lada razítko už nemá a díly z CS AutoLada taky ne, minule jsem tam viděl krabici ABC autodiely. Všichni shání, kde se dá.
Jirko, kde tankuješ tu 98, na EuroOilu ?
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4031
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Georgius »

98 buď EuroOil nebo Müller u našich severních sousedů (na kopci nad Harrachovem).
Jako N. v oficiální síti ladaservisů snad zůstal, je otázka jak v současné době různých sankcí přežívá vůbec CS autolada -- to jsme už OT, ale docela by mne to zajímalo, protože mi přišlo, že jde od deseti k pěti ještě před speciální tentonocou.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Gallič
Příspěvky: 574
Registrován: pon led 02, 2017 10:44

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Gallič »

Jsme už OT, ale na Vestu nic nemají, spíše něco na desítkovou řadu. Mail s odpovědí na díly přišel už z Autoparts Trading s.r.o. Loni pan N. říkal, že měli zablokované účty v rámci sankcí. Konec OT
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“