Benzín je cítit v kufru...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kolja1
Příspěvky: 158
Registrován: pát zář 11, 2009 10:42
Bydliště: Příbram

Benzín je cítit v kufru...

Příspěvek od kolja1 »

Pánové stalo se Vám, že je v kufru cítit benzín......nevím jestli je to normální nebo ne. Občas mám tím cítit i věci , které tam vozím.
LUKAS
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7208
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Benzín je cítit v kufru...

Příspěvek od valda1971 »

Zkontroluj odvětrávací hadičku - jest-li Ti u nádrže nevypadla, nebo není někde prasklá.
Nebo poškozená nádrž..... :evil:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Re: Benzín je cítit v kufru...

Příspěvek od Nulašestka »

Bohužel dost běžná závada. Zejména když je nádrž plná - chybí uzavřený systém odvětrání s nádobkou s aktivním uhlím. Zcela to vyřešit nelze. Doporučoval bych:

- vyměnit hadičku mezi nádrží a trubkou za zadním opěradlem vč. spon
- zkontrolovat výstupní náústky na nádrži (jednou se mi jeden uvolnil a protáčel)
- zkontrolovat dotažení a ideálně i tmelem opatlat dosednutí plováku nahoře na nádrži
- zkontrolovat hadičku odvětrání a usazení na nádrži, případně ji povytáhnout víc ven u hrdla nádrže
- zkontrolovat, popř. vyměnit gumovou průchodku v blatníku u hrdla nádrže, případně dotmelit na blatník

Větší práce už je samozřejmě vyndat nádrž a zkontrolovat ji na těsnost, ale neviděl jsem ještě, aby na sedanu někdy prorezla. Částečnou kontrolu lze provést zvenčí po odstranění zátky podlážky rezervy. Může sáknout výpustný šroub.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9320
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzín je cítit v kufru...

Příspěvek od Vašátor »

A já ještě doplním, že pro správnou funkci odvětrání je třeba do odvzdušňovací hadičky nalít trochu oleje. Tím se systém uzavře a k odvzdušnění dochází pouze při přetlaku (popř. podtlaku) v nádrži.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
kolja1
Příspěvky: 158
Registrován: pát zář 11, 2009 10:42
Bydliště: Příbram

Re: Benzín je cítit v kufru...

Příspěvek od kolja1 »

Pánové všem díky moc...mrknu na to
LUKAS
Henry
Příspěvky: 625
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Benzín je cítit v kufru...

Příspěvek od Henry »

Mne nadrz na sedane prehrdzavela - do bocnej kapsy, kde je ulozena nadrz zatekala dazdova voda, ktora sa tam nasledne drzala a nakoniec prehrdzavela aj kapsa aj nadrz. Unik benzinu bol velmi mierny, iba to slzilo, ale bolo to citit. Oprava nadrze vybrusenim a zatmelenim tekutym kovom nepomohla, musel som vymenit nadrz. Nastastie je na sedanoch vyborny pristup k nadrzi (hlavne 2101, kde nie su ziadne kryty) a nie je problem ju vybrat.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“