Kolesa a senzor tlaku

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
grafi2
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od grafi2 »

Jaaaj zas to iste dookola
Dusan
Příspěvky: 3872
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Dusan »

Aky mas problem, klony stoja cez 100E a tieto 25E ked chce niekyo ušetriť....
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7208
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od valda1971 »

grafi2 píše:Jaaaj zas to iste dookola

A při jarním přezouvání zase :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Vojda
Příspěvky: 13
Registrován: pon pro 09, 2019 21:36

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Vojda »

Koupil jsem si TPMS senzory, u kterých prodejce avizoval kompatibilitu s Vestou. V žádném pneuservisu, ani v autorizovaném servisu v Bratislavě senzory nedokázali spárovat. Než experimentovat s dalšími (vyzouvat a znovu nazouvat gumy a vracet nefunkční senzory), vyřešil jsem problém s kontrolou tlaku na zimních pneu tímto způsobem: https://www.autio.cz/53762-system-kontr ... ikach.html (v eshopu Wish se dají zakoupit ještě levněji).
Dusan
Příspěvky: 3872
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Dusan »

Dusan píše:By som sa stavil ze tu niekde este jedna tema o tmps je.
Obrázek
Dal som si naklonovat univerzalne snimace. Zvolili sme lada vesta supli tam cisla a nic. Kontrolka blika.
Dnes som dal nacitat letne kolesa a neslo to az pri zvoleni lada largus.
Obrázek
Tak ze najblizsie sa prekoduju kolesa na largusacke. A uvidi sa.

Napisem ci sa zadarilo.

Tak po naprogramovani ako lada largus to nabehlo. Moja chyba mali sme nacitat senzory na originaloch, nemusel som si 2x prezuvat senzory.
Uživatelský avatar
hipoforlakus
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 11, 2018 08:46
Bydliště: Bratislava - Petrzalka

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od hipoforlakus »

Ahojte nemate niekto skusenosti zo strojom FOXWELL T1000 na zapisovanie senzorov ? Mam letne aj zimne na zvlast kolesach tak by som si to chcel robit sam.
Lada Vesta SW cross Luxe - MARS
Dusan
Příspěvky: 3872
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Dusan »

Snad raz urobit, naklonujes kolesa do snimacou a hotovo.
Ak chces natukavat cisla do rj auta na sto staci lacny elm327
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4008
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Georgius »

Dusan píše:Ak chces natukavat cisla do rj auta na sto staci lacny elm327

Pokud nejdou naklonovat, tak je to třeba nadatlit do ŘJ, jak píše Dusan, stačí ELM a ddt4all, asi i ta Androidí verze (sám mám naklonováno, takže nevím)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
hipoforlakus
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 11, 2018 08:46
Bydliště: Bratislava - Petrzalka

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od hipoforlakus »

Nedari sa minrozbehat to ELM s ddt4all. Som amater a nechcem sa sam velmi v tom vrtat. :( najradsej by som bol keby mi niekto ukazal ako s tym pracovat a ci mam vobec dobre elm.
Lada Vesta SW cross Luxe - MARS
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4008
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Georgius »

Zkus napsat místním kolegům - třeba takový Stano112 to určitě má a umí ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Jajo
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Kolesa a senzor tlaku

Příspěvek od Jajo »

hipoforlakus píše:Nedari sa minrozbehat to ELM s ddt4all. Som amater a nechcem sa sam velmi v tom vrtat. :( najradsej by som bol keby mi niekto ukazal ako s tym pracovat a ci mam vobec dobre elm.

To bude asi najlepšie až ti to niekto ukáže. Lebo ja mám tiež tri ELM. :mrgreen: Na prvom mi nešlo nič, na druhom len EMM(elektronika svetiel) to používam aj na nastavenie prístrojovky cez mobil, no až na treťom mi ide aj BCM(tam je aj TPMS). No a na tom treťom som rozbehal aj nejakú motorovú jednotku, ale do tej som sa radšej nešpáral. :lol: Najlepšie ELM je s USB a verzia V1.5. Tá verzia musí byť určite 1.5 s čipom PCI......, lebo ináč to nepôjde! No a s USB je lepšia voľba, lebo pri bezdrátovom prenose dosť robí problém práve ten bezdrátový prenos(oneskorenie, rušenie,...). Ako sa hovorí, drát je drát. :mrgreen: A ešte jedná vec je dosť podstatná pri ELM, musí podporovať náš protokol CAN! Ja mám napr. také ELM čo sa dá na ňom prepínať CAN a nejaký iný. Rozdiel je hlavne v tom, že CAN komunikuje v OBD zásuvke iba na určitých pinoch, a to už nehovorím o samotnom protokole. Ak ti niekto poradí s tým ELM,...., tak to budeš mať lacnejšie a lepšie riešenie ako nejakú krabičku za niekoľko sto € len na TPMS(čo nie je zaručené, že na Veste bude fungovať). ELM stojí niekoľko desiatok €(väčšinou 10-20) a ponastavuješ si aj veľa ďalších vecí na aute.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“