LADA 2191 - Polárna Líška

Moderátor: Moderátoři

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Liftback » úte led 01, 2019 12:09

Takže pár fotiek z videa, brzdový spínač a "imbecilná" prechodka na odvod vody, ktorú pravdepodobne vyhodím a dieru v teplejší čas zalepím.
Brzdovy-spinac-2Renault.jpg

Granta-brzdovy-spinac2018Re.jpg

Granta-voda-zly-odtok1.jpg

Granta-zly-odtok2.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Křečík Barbuška » úte led 01, 2019 18:58

Ten kloubek řízení je od vazelíny nebo už tak orezlej? To z krabic nepamatuju. Zaslepení toho odtoku no nevím. On je to vlastně takový bazének co se ti naplní a v zatáčce hrkne na stranu a když to bude na stranu kabinového filtru tak mám obavu, že to z nějakého důvodu třeba nepobere odtok do podběhu a dojde k zaplavení filtru. Z něho to pak proteče do rozvodu vzduchu a následně netěsnosnostmi to hrkne na kabeláž ŘJ která je vodiči a kontakty nahoru, tam to zateče, zoxiduje ... hlavně myslet pozitivně! :mrgreen:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod valda1971 » úte led 01, 2019 19:09

Koukám co je tu za nového člena a on je to přejmenovaný starý pardál :mrgreen: Ještě že Avatar zůstal původní :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7200
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Liftback » úte led 01, 2019 20:49

Tak to asi nebude vazelína ale echt gold...eeee čo to trepem, hrdza! :P
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Liftback » stř led 02, 2019 21:28

Tak asi som spínač za nový vymenil veľmi rýchlo alebo odborne :mrgreen: jednotka nestihla zapísať chyby a nič tam vraj nenašli, ale aj tak sme to hodili na garanciu a .. skúsili sme volať do Lady v Košiciach, tipovali sme že zdvihnú ako vraj po iné roky až v druhej polovici januára :P takže sme to vzdali, aké ale bolo naše prekvapenie keď nám o chvíľu nato zavolali a spínač dokonca zaslali No sláva, celý natešený mi čakatelia na Vestu odpustia, že som sa im neinformoval na vozítka, ale tuším v inej téme to ožilo a upresnilo sa, takže tam niekto v Lade je a niečo chystá a kutí..určite hlavne kôli novým autám pre ich šťastných majiteľov. :wink:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Liftback » pát led 04, 2019 22:52

Tak pár noviniek: Spínač z Lady došiel, pridal som ho do povinnej výbavi vozidla, spínač od Mr. FEBIho krásne fachá a brzdy svietia, predajca v Humennom mal veľkú "výstavku" modelov Lada v obchodnom dome o čom som sa dozvedel až keď to rušili a presunuli vozidlá zas na predajňu, teraz pri predajni je dvojica sedanov z Lady Vesty, modrý a platina alebo strieborná?
Ďalšia vec, už včera som mal drobný problém s otvorením vozidla kľúčom, bolo cca -4 rozchodil som to, mal som ešte trochu rozmrazovača zámku - modrá čarovná vodička ktorá to uvoľnila, v dobrej viere som šiel kúpiť novú všetky vypredali, aká náhoda, asi som nebol sám, dnes večer keď udrelo -8 tak sa to opakovalo, v dobrej viere som to ešte pred odchodom vozidla nastriekal silikónovým olejom ale ten to nezachránil a chvíľu drvalo než som prehovoril zámok aby sa pohol. Možno si zato môžem sám, keď som v nedeľu poctivo umýval vozidlo. Aktívny blbec no :wink:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod valda1971 » sob led 05, 2019 11:14

.....si zato môžem sám, keď som v nedeľu poctivo umýval vozidlo.
To určitě a v tomto počasí se té vlhkosti hned tak nezbavíš :( Příště to přelep páskou nebo zaplácni žuvačkou :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7200
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Liftback » ned led 06, 2019 21:58

Pretože asi pre koniec predaja modelu tejto Granty nebudem zakladať novú temú nájdete všetko tu pohromade.
Ako už hlavne majitelia Grantičiek tušia a vlastne vedia - prvú správu z pristátia na mesiaci...eeee čo to trepem, prvé úspešné nakódovanie a oživenie ďiaľkového kľúča k centrálu pre Ladu Grantu ICE sa udialo dnes na ruské aj rusínke vianočné sviatky, je to naozaj pre nás veľmi dobrá správa a tak sa trošku rozpíšem.
Chvíľku na úpravu aby ste ešte asi necelú hodinku vydržali kým to všetko naťukám ide mi to ako v lete na sánkach, ale že toho snehu dnes bolo :)
Takže už asi rok riešime DO a vďaka nášmu Lada guru Corymu sa to podarilo! :mrgreen:

EDIT o chvíľu..
Všetko začalo ráno takto:
Granta-Forum1.jpg
Naposledy upravil Liftback dne ned led 06, 2019 22:52, celkově upraveno 1
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Liftback » ned led 06, 2019 22:51

Bolo to už dávnejšie čo som si objednal nový kľúč k vozidlu s diaľkovým ovládaním a aj otváraním kufra, dávnejšie počiatočné nakódovanie sa nám nedarilo úspešne zakončiť a posledný potvrdzovací krok neprebehol správne - nepreblikli smerovky ( Cory by určite niečo doplnil ja sa tak v tejto otázke veľmi nevyznám, podám to zo svojho pohľadu )
Tak to všetko akosi vyšlo že Corymu to nedalo a hľadal a hľadal až nakoniec aj našiel ako a kde by mohol byť zakopaný pes a že by najskôr pomohlo prekódovanie verzie softvéru pre prístrojovú dosku vo vozidle aby spoznala diaľkové k centrálu, trebalo by to na niekom vyskúšať, bol som najbližšie po ruke a trebalo využiť sviatky a málo voľného času čo obaja máme a povedali sme..aj keď sú vianočné sviatky - taká predzvesť pekného dňa ideme nato a spáchame to dnes. Včera v sobotu sa vonku čerti ženili snežilo a fujavicovalo celý deň :P To nás ale Lada nadšencov nemohlo odradiť a po dohode sme to naplánovali do doobedňajších hodín.
Ráno ma čakalo na aute asi najviac snehu za zimu a hurá odhadzovať. Po chvíli som už bol na ceste a reku natankujem a zájdem si niečo nakúpiť, na pumpe ma napadlo, veď sú sviatky figu borovú niečo kúpim a veru, všade zatvorené ale na cestách začalo byť už rušno a..vykuklo slniečko :) To je dobré znamenie, posledná sms že som na ceste a už si trajdím smerom na východ a za novými vymoženosťami pre naše Lada vozítka. Pred koncom mesta spomaľujem viem že za pumpou oproti cestným službám zvyknú stáť dopraváci a veru nemýlil som sa, policajné kombi..po preskúmaní videozáznamu pravdepodobne sladko spinkali alebo podriemkavali, kedže sú tie sviatky :P
Cesta prebiehala po Sninu normálne, Granta veľmi rýchlo zakúrila, nohy a palce som mal v teple, teplota motora bola cca 84 stupňov. Za Sninou sa začalo mračiť a pribúdať snehu, ale po predošlom naštudovaní videa ako vonku vytiahnuť prístrojovku nebolo nutné auto ani dávať do garáže kde stála niva. Už pred koncom cesty začali byť podmienky trochu bojové, cesty zasnežené ale mrška si to šinula a spoľahlivo ma doviezla za Corym. Veru snehu mali poriadne, ale aj tam u nich sa nakoniec tuším zlepšilo a mierne vyčasilo.
Na dvore som spoznal Prioru a zaparkoval vedľa nej, dali sme sa na vyťahovanie prístrojovky, najprv dole poistkový kryt pri vodičových nohách, pod ním je jedna samorezka, ďalšie držali kryt prístrojovky odspodu, potom ešte nás trošku potrápila zaseknutá, tuším protiprachová koženka napravo od volantu. Štvorica ďalších samoreziek už drží samotný prístrojový panel, po ich odstránení uvolní posledná vec - žltý konektor ktorý ma čiernu postku - je potrebné ho zatlačiť od spínača a šoféra na pravú stranu k spolujazdcovi, potom už prístrojovka ide vonku.
Tak je von, hurá do tepla. Tak sme sa usadili, ďakujem Corymu a jeho rodine za pohostenie, dali sme kávičku, čaj aj dobroty.. po napojení sme stiahli starý pôvodný softvér, ten sme uchovali pre prípad zálohy.
A po chvíli Cory nainštaloval celkovo bez problémov nový softvér pre Kalinu II, číslo tuším vie on tuším 012, tento soft dokonca pridal a oživil niektoré funkcie čo sme zistili až neskor. Ešte sme sa trochu obávali, aby naša verzia Granty ICE nemala nejaké blokovanie - od spínačiek a ovládačiek sťahovania okien a zamknutia auta na šoférových dverách, ten by to mohol zablokovať..
Tak hurá do auta, posledný dúšok kávičky a ideme nahodiť prístrojovku.. cvaká žltý konektor, vyťahujeme červený kódovací kľúč, Cory začína nahadzovať - vypínať a zapínať nový a kódovací kľúč..a cvak cvak..bliknú smerovky, pozrieme sa radostne na seba Cory sa víťazoslavne usmeje a hovorí a je to, máme to! Hurááá :mrgreen: Hneď to skúšame, stisne nový kľúč auto zamkne stisne zas auto samo odomkne, paráda, hurá sláva..šťastné a veselé vianoce Granťáci.. pre ICE ako prvý na Slovensku rozchodil Cory originálne diaľkové s výmenou softvéru (iný predajcovia to riešia dorábaním neoriginálnych súčastí) ktoré dokonca pridalo pár funcií navyše, čo Vám poviem, mali sme veľkú radosť, viem že som nečakal na takúto dobrú správu sám a veľmi ma to potešilo ako aj Coryho, že sa to konečne podarilo.
Takže podrobnosti k softvéru a novým funkciám dodá Cory, len dodám, že Granta stratila jednu funkciu ale je možné, že to pôjde neskôr rozchodiť alebo zapnúť. Pre mňa ale nie je veľmi podstatné keď sme dostali navyše dialkové a tri nové funcie s originálnym Alarmom!.
Spokojný sme šli okamžite vyskúšať všetko či funguje, cvakali sme kľúčom, otvárali a zatvárali dvere aj zadný kufor obiehavali sme auto dookola, auto získalo po novom softvéri aj alarm!!! takže je funkčný ako veľký bonus k diaľkovému, zatiaľ len vo forme blikania svetiel - granta nemá namontovanú alarmtrúbku :P ale mne to nevadí, aspoň sme cez vianoce nerušili vtáčiky a susedov, boli sme sa aj previezť a trochu si zablbnúť a skúsiť ručnú brzdu, bolo to super.. všetko sa podarilo, dobre sme pokecali, dohodli sa na ďalších veciach a obaja šťastný že to klaplo sme sa rozlúčili. Tak kolegovci veľké gratulácie a môžte sa s Corym dohodnúť kedy..lebo už vieme ako! A to je podstatné..
PS: Treba si dávať pozor na automatické uzatvorenie vozidla a nenechávať kľúč vo vozidle, lebo sa samo dokáže zamknúť cca asi 20 sekúnd!!!

Ak som na niečo zabudol doplním onedlho, po ceste som stretol spomínanú tmavú poľovnícku Ladu NIvu, radostná cesta domov prebiehala bez komplikácií za Stakčínom sa už cesta začala roztápať aj keď snehu bolo ešte dosť. Ponáhľal som sa pomaly 60-70 a tešil som sa a stále sa teším :wink:
Granta-Forum9.jpg
A už som u Coryho na "parkovisku" vedľa Priora ktorú sme tiež okukli

Granta-Forum2.jpg
Snehu napadalo neúrekom ale prístrojovku sme riešili viac pod strechov v teple

Granta-Forum3.jpg
A ideme to rozobrať

Granta-Forum4.jpg
Dostať ju von trvá len chvíľu

Granta-Forum5.jpg
Tadá a je vonku

Granta-Forum6.jpg
Diera v ktorej sme sa snažili odhaliť riadiacu jednotku TMPS

Granta-Forum7.jpg
Prístrojovka je vonku, ešte dať dole plastový zadný čierny kryt

Granta-Forum8.jpg
A môžme začať sťahujeme starý a nahadzujeme nový softvér pre do a ďalšie funkcie medzi nimi je aj ALARM!!!

Granta-Forum-10.jpg
Testujeme, všetko ide, bliká - síce netrúbi ale otvára kufor a nový softvér doplnil tri ďalšie funkcie
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned led 06, 2019 23:10

Velice povzbudivé :D ta dálka tomu prostě chyběla. Která, že to funkce zmizela? TPMS asi ne co? :mrgreen:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Liftback » ned led 06, 2019 23:14

Už som ti poslal správu, zmizlo nám to čo nemá ani Kalina II Follow me - zasvieť mi na bránku domu :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned led 06, 2019 23:19

Tak to mne bezzemka zanechává naprosto klidným 8) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Liftback » pon led 07, 2019 23:18

Takže len doplním, pre vylepšené vozítko Lada Granta ICE Plus :mrgreen: máme následujúce zlepšenia:

Funkčné DO - Diaľkové ovládanie centrálu zamykania a odomykania všetkých dverí a zadných piatych dverí, so smerovkovým potvrdením prebliknutím.
Funkčný Alarm - potvrdený so smerovkovým potvrdením a prebliknutím (možnosť doplnenia klaksónu a spínača prednej kapoty a všetkých štyroch špínačov otvorenia dverí)
Samostatné otváranie zadného kufra, následne po cca 20sec uzamknutie vozidla
Automatické uzamknutie vozidla pri náhodnom otvorení - stisnutí DO

Následne pribudli tieto funkcie po vylepšení softvérovo z Kaliny II (012):

+ Spotrebované palivo
+ Celkový čas jazdy
+ Priemerná rýchlosť

Funkcie v Lada Granta ICE štandardný softvér (096):

- Vonkajšia teplota
- Teplota motora
- GSI - zaradenie rýchlostného stupňa
- Napätie siete vozidla
- Celkový dojazd po natankovaní
- Aktuálna spotreba
- Priemerná spotreba

Vytratila sa funkcia. Follow Me Home ( Funkcia automatického prisvietenia s časovým vypnutí - pravdepodobne možnosť použiť softvér z novšej Granty alebo Granty LUX, následne možno v teplejšom období skúsim aj iný softík )

Ak by som na niečo zabudol alebo prehliadol či za drobné nepresnosti sa ospravedlňujem.. :wink:
Ale ešte môžem dodať, že som dnes otestoval spustenie DO cca cez 20m od vozidla pri -10°C a otvára to bezvadne, takže preprogramovanie pre ICE rozhodne odporúčam, dostanete 5v1dnom DO+Alarm+3 funkcie na palubnom počítači navyše.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Liftback » stř led 16, 2019 16:44

Poslušne hlásim že dialkové k centrálu a alarm fungujú na jedničku s hviezdičkou :wink:
Inak celkom nás aj prekvapilo, že verzia ICE má v zadnom kufri zámku namontovaný spínač k dialkovému a netreba tak už používať otravný gombík pri poistkách.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: LADA 2191 - Polárna Líška

Příspěvekod Cory » stř led 16, 2019 19:48

Liftback píše:Poslušne hlásim že dialkové k centrálu a alarm fungujú na jedničku s hviezdičkou :wink:
Inak celkom nás aj prekvapilo, že verzia ICE má v zadnom kufri zámku namontovaný spínač k dialkovému a netreba tak už používať otravný gombík pri poistkách.


Ehm...trosku inak. V kufri je servomotorcek, ktory otvara zamok, povodne len z miesta vodica gombikom, teraz aj dialkovym. Prekvapilo nas to, ze samotny zamok obsahuje snimac, ci je kufor zavrety alebo otvoreny ;)
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelu Granta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků